2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Bende senin gibi princ unu falan almıştım. Bir yerde okudum fos kilo yapıyormuş yedirmeyin yaziyordu

Valla her sitede başka şeyler diyorlar. Birinde diorki sabah kahvaltısı yumurta reçel pekmez peynir. Sonra emzirin diğer öğün sebze puresi verin sonraki öğünler emzirmeye devam

Cuma günü aşımız var o gün doktorum la konuşacağım bakalım o ne diyecek.
Evet Pirinc ununu aslinda bende pek yemeyen zayif bebeklere kilo aldirmak icin kullaniliyor diye duymustum, ama öyle bi bakinirken 7 vitaminli ve demirli pirinc unu yazinca alayim bi deneyim dedim.

Merakla bekliyorum doktorunun ne tavsiye etcegini, ben yurtdisindayim burayla türkiye pek uyusmuyo doktorlarin dedikleri.

Canim 5gun oldu geceli ve tam bir gecis degil bir iki kasik tattiriyorum.bu da fazla tok tutmadigi icin simdilik eskisi gibi.ama bu ara 3-4 saat bazen kesintisiz uyuyor.artik bunada sevinir oldum:) sen gecmemismiydin canim ek gidaya?
Yok cnm kilo alımı iyi olduğu için 6.ayda geçicez dedi doktor bende geçmedim 23 ünde gidip liste verecek bu ara bizde günde 2 saat uyuyor ama akşamları geç uyuyor ay ne bileyim işte dengeliyor kendince herşeyden sıkılıyor seninde öyl mi

Evet Pirinc ununu aslinda bende pek yemeyen zayif bebeklere kilo aldirmak icin kullaniliyor diye duymustum, ama öyle bi bakinirken 7 vitaminli ve demirli pirinc unu yazinca alayim bi deneyim dedim.

Merakla bekliyorum doktorunun ne tavsiye etcegini, ben yurtdisindayim burayla türkiye pek uyusmuyo doktorlarin dedikleri.

Doktorumuzun dediklerini yazarım buraya ne diyecek bakalım.
Turkiyeyle yurtdışınin neyi uyuyor ki zaten hersey farkli:KK45:

Yok cnm kilo alımı iyi olduğu için 6.ayda geçicez dedi doktor bende geçmedim 23 ünde gidip liste verecek bu ara bizde günde 2 saat uyuyor ama akşamları geç uyuyor ay ne bileyim işte dengeliyor kendince herşeyden sıkılıyor seninde öyl mi
Birkac gundur dahada huzursuz dis eti agrilari artti.bu yuzden agliyor cok bir cikmadi gitti yavrum cok huzursuz.bu ara bizinde oyle 23.hafta buyune ataginami girdik ne surekli kucakta mizmiz:)gulmesiyle aglamasi bir oluyor.

Canim 5gun oldu geceli ve tam bir gecis degil bir iki kasik tattiriyorum.bu da fazla tok tutmadigi icin simdilik eskisi gibi.ama bu ara 3-4 saat bazen kesintisiz uyuyor.artik bunada sevinir oldum:) sen gecmemismiydin canim ek gidaya?
Birkac gundur dahada huzursuz dis eti agrilari artti.bu yuzden agliyor cok bir cikmadi gitti yavrum cok huzursuz.bu ara bizinde oyle 23.hafta buyune ataginami girdik ne surekli kucakta mizmiz:)gulmesiyle aglamasi bir oluyor.
atakları hiç bitmiyorki canım bir gün iyi bir gün huysuz ne yapıcağımızı şaşırıyoruz valla bazen mecbur kucağada alıyorsun kucağa alışmış diyenlere inat başa gelen çekiliyor yani

atakları hiç bitmiyorki canım bir gün iyi bir gün huysuz ne yapıcağımızı şaşırıyoruz valla bazen mecbur kucağada alıyorsun kucağa alışmış diyenlere inat başa gelen çekiliyor yani
Aynen canim biri bitmeden oteki basliyor.bosver ne derlerse desinler kucucuk bebek anneye ihtiyaci var tabiki alacagiz.cahil insan cok iste malesef.

Mrb kizlar bizde 7 aylik.olduk ek gidaya baslayali.1 ay oldu
Sabah kalkitiginda emziriyorum sonra meyve puresi- emzirme-kasik mamasi-emzirme-sebze puresi-emzirme-meyveli yogurt-emzirmeyle devam ve yatis gecede 2 kere kalkiyo emmeye...kilomuzda iyi 9kiloyuz boyumuz 68cm

Sabah kalkitiginda emziriyorum sonra meyve puresi- emzirme-kasik mamasi-emzirme-sebze puresi-emzirme-meyveli yogurt-emzirmeyle devam ve yatis gecede 2 kere kalkiyo emmeye...kilomuzda iyi 9kiloyuz boyumuz 68cm
Maaşallah defne yE:)

Cnm senin bebiş 7 aylık kahvaltı çorba köfte falan vermen gerekiyo sen hep püre veriyosun pütürlü yemede zorlanır benim bebiş 6 aylık ben kahvaltı veriyorum pütürlü çorbalar içiriyorum doktorumuz bütün çorbaları içebilir artık dedi

Cnm senin bebiş 7 aylık kahvaltı çorba köfte falan vermen gerekiyo sen hep püre veriyosun pütürlü yemede zorlanır benim bebiş 6 aylık ben kahvaltı veriyorum pütürlü çorbalar içiriyorum doktorumuz bütün çorbaları içebilir artık dedi
Bende yeni yeni basladim tarhana corbasina kahvaltiya bi kac gundur

Cnm ben kendim yapıyorum zaten hippin kavanoz mamasını sadece dışarı çıktığımda zorda kaldığımda veriyorum.kaşık mamasına gelince evde yapılan pirinç unlu muhallebinin hiç bir besin değeri yokmuş sadece karın doyuruyormuş ki zaten evdeki pirinç unuda paket sonuçta.ben sadece hippin pirinçli mamasını ve tahıllı iyi geceler mamasından veriyorum.doktorum marka belirtmedi sadece gece yatmadan bu mamalardan verebilirsin senin bebiş zayıf dedi.
Evet canım pirinçunu malesef öyle imiş.
Ben de bu konuda bayağı ihtisas yaptım doğrusu :KK48: Ne yedirilir ne yedirilmez.:kk77:
Bulunduğum yerdeki hiçbir doktordan memnun kalmadım ekgıda konusunda... O yüzden çok araştırdım Rabbim utandırmasın...
Bu tarz kavanoz mamaları dışarıdayken kurtarıcı sanırım :KK9:
Benimkine de doktor zayıf demişti bronşit başlangıcı olduğunda gittik o zaman 5 ay 23 günlüktü. Ekgıdaya geçiş verdi ama dinlemedim. :KK48: O sırada zaten kilo verdi hastalıktan iştahı kapandı ve ilaçlar çok kaka yaptırdı...
1 haftadır günde bir kez ekgıda veriyoruz. Havuç patates tattı. Çok kuralcı bi anne değilim. Ne tam gelenekselci ne de 'hayır olmaz'ım yok.
İyi olsun bebeklerimiz hasta olmasınlar başka şey istemem :KK36:

Merhaba anneler ,biz 2 aydir yavas yavas ek gidaya baslamstk suan tam 6 ayligiz ve bebegim corba icmiyo sevmedi ne yapablirim sadece yogurt meyve puresi yiyor ve kahvaltsini yapiyo ama corba ya da sebze puresi sevmiyor nasil sevdirebilirim ya da zamanla sever mi...?

Merhaba anneler ,biz 2 aydir yavas yavas ek gidaya baslamstk suan tam 6 ayligiz ve bebegim corba icmiyo sevmedi ne yapablirim sadece yogurt meyve puresi yiyor ve kahvaltsini yapiyo ama corba ya da sebze puresi sevmiyor nasil sevdirebilirim ya da zamanla sever mi...?
Tatli olan sebzeleri denedinmi? Bal kabagi, havuc veya kavza kökü gibi? Belkide simdilik hazir degildir, ileride tekrar denersin, ama meyvenin tadini alan bebislerde cok olurmus sebzeyi reddetme. O yüzden biraz daha tatlimsi olanlarla baslamak ise yariyabiliyor.

Benim oglumda su icmiyor bir türlü:KK51:

Merhaba kizlar benim oğlum da ayin 24 de 6 ayını doldurcak günlük meyve püresi ve azda olsa yoğurt yiyor aksamlari bizimle sebze puresini yiyor (patates havuç ıspanak kabak mercimek soğan ) denenmis olanlar çok sevmesede bikaç kasik yiyo işte bikaç seferde kahvaltı verdim bu ay doktora gittiğimde daha duzenli bi liste oturturuz heralde ..
Ne corbalari yapabilirim tavsiyesi olan var mı ?

Tatli olan sebzeleri denedinmi? Bal kabagi, havuc veya kavza kökü gibi? Belkide simdilik hazir degildir, ileride tekrar denersin, ama meyvenin tadini alan bebislerde cok olurmus sebzeyi reddetme. O yüzden biraz daha tatlimsi olanlarla baslamak ise yariyabiliyor.

Benim oglumda su icmiyor bir türlü:KK51:
Benim ki de hic sevmiyodu suyu 2 3 haftadir iciyo zamanla icer ins senin bebiste

Ilk meyve puresinden basladiysan ondandir belki.bir sure sonra yine denersin hatta o gun meyve puresi verme acken sebze puresi ver istersen belki yer.yemezsede bur muddet arayla tekrar denersin yer insallah canim.

Ilk meyve puresinden basladiysan ondandir belki.bir sure sonra yine denersin hatta o gun meyve puresi verme acken sebze puresi ver istersen belki yer.yemezsede bur muddet arayla tekrar denersin yer insallah canim.
Ins canim ...aslnda bi ara iciyodu corba biraz ara verdm sanrim aradada daha fazla meyve yedigi icin olablr ,...

Merhaba anneler. Kızım ek gıdaları reddediyor. Yoğurt bir kaşık anca yiyor. Lor Peyniri ve tuzsuz beyaz peynir denedim yemiyor, tuzludan verdim bi defa Şapur supur yedi. Yumurta sevdi allahtan. Sebze püresi yemiyor. Mama sevmedi. Kafayı yemek üzereyim.....

Evet canım pirinçunu malesef öyle imiş.
Ben de bu konuda bayağı ihtisas yaptım doğrusu :KK48: Ne yedirilir ne yedirilmez.:kk77:
Bulunduğum yerdeki hiçbir doktordan memnun kalmadım ekgıda konusunda... O yüzden çok araştırdım Rabbim utandırmasın...
Bu tarz kavanoz mamaları dışarıdayken kurtarıcı sanırım :KK9:
Benimkine de doktor zayıf demişti bronşit başlangıcı olduğunda gittik o zaman 5 ay 23 günlüktü. Ekgıdaya geçiş verdi ama dinlemedim. :KK48: O sırada zaten kilo verdi hastalıktan iştahı kapandı ve ilaçlar çok kaka yaptırdı...
1 haftadır günde bir kez ekgıda veriyoruz. Havuç patates tattı. Çok kuralcı bi anne değilim. Ne tam gelenekselci ne de 'hayır olmaz'ım yok.
İyi olsun bebeklerimiz hasta olmasınlar başka şey istemem :KK36:
Bende başlarda baya araştırıyodum doktorum kızdı bana gamsız annelerin bebekleri en güzel yiyen bebklerdir unutma yemek konusunda çok titizlenme dedi bende öyle yapıyorum artık çok şükür yemesi güzel

Cnm püreden pütürlü kıvama geç yavaştan içer ozaman.bende 1 ay önce başladım artık püre yapmıyorum tarhana çorbasına kıyma koyup veriyorum çiğnemeyi öğrendi.bikaç gün meyve verme balkabağı havuş pirinç pişir yemeğini ver yer ozaman

X