2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

canım bizde 110 günlük olduk bizimkininde emmesi son günlerde aynı dediğin gibi oldu.işe başladığım için ben yokken sağdığım sütü biberonla veriyolar bide emziğe de alıştı bunlar yüzünden memeyimi istemiyo diye düşünmeye başlamıştım ama senin böyle bi durumun yok bildiğim kadarıyla demekki dönem dönem değişiyolar az içtiği içinde cabuk acıkıyo bende zaten butun gün evde yokum kıyamıyorum acıktımı veriyorum yine ama doktorun dedıgı gıbı aralarını acmak lazım belkıde.oturma konusundada bi 15 gundur ana kucagında kendı kendıne doğrulmaya calısıyo ellerınden tutunca oturuyo oyle yaslanıncada sınırlenıyo :-) bızım doktorda donmeye baslasın önce falan dedıde bızımkınınde hıc donmeye nıyetı yok ama oturmaya cok ısteklı bende uzun surelı olmayacak sekılde hafıf hafıf oturtuyorum kucagımda ve anakucagında
Evet cnm değişiyormuş artık çok uzun emmezmiş doyduğunu daha iyi biliyomuş çabuk emip bitiriyo bnm bebiş emzikte emmiyo biberonda emmedi o yüzden rahat ol cnm istemediğinden değil oluyomuş öyle.bencede oturt cnm yavaştan alışsın benimki yüzüstü yatarken sırtüstü dönüyo ama sırtüstü yatarken dönemiyo

Benimde bebis bazi günler derin derin cekiyo hemen bosaltiyo gögsü dahada istemiyo. Saten kendileri ayarliyo bi cok icip bi az iciyolar ama büyüdükce yorulmadan hemen bosaltmaya baslicaklar gögüsleri.
Bende oturtuyorum artik cok hosuna gidiyor. Yatarkende kendini öne dogru atmaya basliyor cünkü, yardim edip kaldirinca gülücükler saciyo. Cevrem daha kücük yapma diyor ama kendidi hazir bencede.
Benim oglumda 1 ay önce 68cm 7 kiloydu. Kilosu tam sinirdaydi yani biraz eksik olsa tabelaya göre zayif alanina giricekti. Ama görüntüsü gayet normal zayif falan durmuyor.
Cnm maşallah bebişine kaç aylık? Senin bebiş zayıf değil bence gayet iyi kilosu, 7 kilo sınırdaysa benim bebiş sınırın altında baya ozaman ama doktor bişey demedi.sadece senin bebiş uzun olduğu içşn kilo belli olmuyo zayıf duruyo bebeğine zayıf diyenlere aldırma dedi.benimki kilosuna göre boyu uzun

Cnm maşallah bebişine kaç aylık? Senin bebiş zayıf değil bence gayet iyi kilosu, 7 kilo sınırdaysa benim bebiş sınırın altında baya ozaman ama doktor bişey demedi.sadece senin bebiş uzun olduğu içşn kilo belli olmuyo zayıf duruyo bebeğine zayıf diyenlere aldırma dedi.benimki kilosuna göre boyu uzun
Benimki 104 günlük suan. Bu kilo meselesinde iki seye dikkat etmek gerekiyor. Birincisi ayina göre ikincisi boyuna göre. Benimkinin kilosu ayina göre cok bile, ama boyuna görede normal. Senin bebisinde ayigina göre kilosu cok iyi, sadece boylu.

Kızlar günaydınnn.sizlere bişeyler sorcam.birincisi benim bebiş artık çok kısa emiyo 5-10 dk anca sürüyo yalap şalap emip bırakıyo doktora sordum emme aralarını aç süresini uzat dedi sizde nadıl? Bide benim bebiş kucakta yatarken kalkııyıo oturmak istiyodu doktora sordum oturtabilirsin yapmaya çalışuyosa engelleme demekki oturmaya hazır dedi bnd kucağımda falan oturtmaya başladım başka oturtan varmı? Dün kontrol vardı 124 günlüğüz 6415 gr 69 cm olmuşuz bu ay 615 gr almış boyuda 5 cm uzamış doktor gayet iyi dedi kilosu bana az geldi ama doktor iyi dedi
canım maşallah bebişe.bizdede aynı eskisi gibi uzun emmiyo aynen dediğin gibi emerken kalkıp oturmaya çalışıyor:) bence bu güzel bir şey bebeişler gelişiyor öğreniyorla birçok şeyi.bende sık sık oturtuyorum kucağımda.sanırım doktorun dediği gibi aradaki süreyi açıp daha çok acıkmasını sağlamak sanırım büyüdükleri için sık emmek istemiyorlar

Merhaba kızlar benim kızımda oturmak istiyor ama beli incinir diye oturtmaktan korkuyorum bugun 103 günlük olduk 90 günlükken 5kiloydu acaba kilo almış mıdır biraz benimki bariz zayıf bir bebis cevremdekiler o kadar söylüyor ki artık kimseyi eve bile almak istemiyorum psikolojimi bozacaklar bu gidişle:-(

Aman canım sakin emen çocuğa mama veripte hakkına girme emin ol verirsen memeyi bırakır. Çocuğunun gelişimini takip et ayda 300 gr bile alıyorsa büyüyor ve sütün yarıyor demektir. Uyanma sebebi gaz olabilir. Birde büyüme ataklarinin olduğu dönemler var o dönemlerde benim oglumunda uyku düzeni değişiyor ve uyku saati kisaliyor. Eğer mama verirsen muhtemelen deliksiz uyur bebisin. Çünkü mamanin sindirimi zor. Anne sütü kolay sindirildigi için bebekler daha çabuk acikirlar yani sütün yetmediginden değil. Böyle hersey de anneye aman demek ki sütün yetmiyor sen en iyisi mama ver diyenlerin ağzının üstüne kurekle vurasim geliyor . Lütfen çocuğuna mama verme o nezaman isterse ne sıklıkta olursa olsun emzir canım. Sana mama ver diyen annen dahi olsa dinleme. Benden bir tavsiye daha kimseyi bebeğinin beslenmesine karistirtma hatta konusturma. Millet anne sütü düşmanı olmuş . Hepsi mama firmalarına çalışıyor galiba.
Çok tatlısın çok doğalsın gül gül öldüm canım ya :)) ağzının üstüne kürekle :)))

agzına sağlıkk cnmm cok doğru seyler yazmışsın. ben ılk cocugumda cevreyı hıç takmadım ılk 6 ay sadece anne sutu verdım benı yalancı emzık gıbı kullandı varsın kullansın cok sukur sımdı ıyıkı oyle yapmısım dıyorum buyudu sımdı ıstesemde emmez:) ıkıncı cocugumdada aynısını yapıyorum ınsallah cevreden bağzıları yok zayıflamıs yada boyunamı verdıkı daha neler neler hıç umrumda değil agzı olan konusurrr:)
Canım 2. Bebeğin deneyimlisinr diye sormak istedim. Benim bebeğim başından beri sadece anne sütü aldı. Bu ay geçen aylara göre kilo alımı azalmış 700 gr almış. Meme pozisyonuna aldığım anda ağlıyor ancak mayışık uykulu olduğunda emzirebiliyorum o da günde 5-6 kere felan. Doktor bu ay ek gıda tattırmaya 1 fincan kadar vermeye başlayalım dedi. Aslında sütüm yeterli. Acaba ek gıda için erken mi? Ek gıdaya başlarsam memeyi hepten bırakır mı diye korkuyorum?

kızlar benim bebeğim başından beri sadece anne sütü aldı. Bu ay geçen aylara göre kilo alımı azalmış 700 gr almış. Meme pozisyonuna aldığım anda ağlıyor emme süreleri 4 saat felan oldu ancak mayışık uykulu olduğunda emzirebiliyorum o da günde 5-6 kere felan. Doktor bu ay ek gıda tattırmaya 1 fincan kadar vermeye başlayalım dedi. Aslındasütüm yeterli. Acaba ek gıda için erken mi? Ek gıdaya başlarsam memeyi hepten bırakır mı diye korkuyorum? Benim bebeğim gibi bebeği olan var mı? Bu ay tattırmaya başlamalı mı? Deneyimli annelerden fikir istiyorum lütfen.

Canım 2. Bebeğin deneyimlisinr diye sormak istedim. Benim bebeğim başından beri sadece anne sütü aldı. Bu ay geçen aylara göre kilo alımı azalmış 700 gr almış. Meme pozisyonuna aldığım anda ağlıyor ancak mayışık uykulu olduğunda emzirebiliyorum o da günde 5-6 kere felan. Doktor bu ay ek gıda tattırmaya 1 fincan kadar vermeye başlayalım dedi. Aslında sütüm yeterli. Acaba ek gıda için erken mi? Ek gıdaya başlarsam memeyi hepten bırakır mı diye korkuyorum?

4 aylık mı cnm bebegın? ben sımdı senı yanlış yonlendırmek ıstemem cnm her cocuk farklı ama memeyı almak ıstemıyorsa boynuna ılgısını cekecek bırsey takabılırsın sevdıgı oyuncak olabılır mesela.Guncel ANNE dıye bır sıte var cnm kendısı hem anne hemde cocuk doktoru yazılarını okumanı tavsıye ederım ayrıca TOMRISIN EMZIRME NOTLARI dıye yer var ordada cok guzel yazılar var senın sorun hakkında buralardan cvp bulabılırsın. yınede kendı fıkrım 700 gr az değil cnm ben olsam emzırmeye devam ederdım nasıl olsa bundan sonra sureklı ek gıda alcaklar. donem donem memeye ılgı azalır kısa surede sureklı emer bebesın ınşallah...

Arkadaslar gögüs yaralarini en cabuk nasil gecirebilirim? Yaklasik 3 haftadir yarali yarali emziriyordum ama 1 hafta önce inanilmaz aciyla emzirmeye basladim, nette arastirdim siyah cay ile pansuman yaptim ve krem kullandim 2-3 gün yaralarim olmasina ragmen acisi o kadar da katlanilmicak gibi degildi. Ama bugün resmen cigerim sizladi bebegim emerken:KK43: krem olarak purelan kullandim fayda etmiyor artik. Sizinde tavsiyeleriniz varmi?

Arkadaslar gögüs yaralarini en cabuk nasil gecirebilirim? Yaklasik 3 haftadir yarali yarali emziriyordum ama 1 hafta önce inanilmaz aciyla emzirmeye basladim, nette arastirdim siyah cay ile pansuman yaptim ve krem kullandim 2-3 gün yaralarim olmasina ragmen acisi o kadar da katlanilmicak gibi degildi. Ama bugün resmen cigerim sizladi bebegim emerken:KK43: krem olarak purelan kullandim fayda etmiyor artik. Sizinde tavsiyeleriniz varmi?
Lansinoh tavsiye ederim

canım ben ilk başta yara olduğunda lansinoh lanolin sürüp göğüs kalkanı takıyodum mutlaka.kalkanı takmayınca kıyafetıme yapısıyodu daha fena acıdıyodu bıde kremide kıyafet emdıgı ıcın etkısı tam olmuyodu.kalkanı takınca hem krem tam etkı edıyo hem hava alıyo hem bısey dokunmadıgı ıcın acımıyo her emzırmeden sonra yapıyodum gece bıle kalkanla yatıyodum bıkac gune gectı bidahada çok şükür tekrarlamadı

büyüme atağına girmiş olabilir. alışkanlıkların dönem dönem degişmesi normal. ' sütün azalmış ' diyen felaket tellallarına sakın kulak asma, durduk yerde niye azalsın.
Büyümr atakları canım bizde öyleyiz eskisi kadar uyumuyor artık hemend doyuyor hatta zorla meme veriyorum almak istemiyor normal yani bence kilo alıyors yetiyordur zaten

Bizde
Kızlar günaydınnn.sizlere bişeyler sorcam.birincisi benim bebiş artık çok kısa emiyo 5-10 dk anca sürüyo yalap şalap emip bırakıyo doktora sordum emme aralarını aç süresini uzat dedi sizde nadıl? Bide benim bebiş kucakta yatarken kalkııyıo oturmak istiyodu doktora sordum oturtabilirsin yapmaya çalışuyosa engelleme demekki oturmaya hazır dedi bnd kucağımda falan oturtmaya başladım başka oturtan varmı? Dün kontrol vardı 124 günlüğüz 6415 gr 69 cm olmuşuz bu ay 615 gr almış boyuda 5 cm uzamış doktor gayet iyi dedi kilosu bana az geldi ama doktor iyi dedi
öyleyiz ccanım çok kısa emiyor sonra emmek istemiyor uyku moduna geçince hemen alıp tekrat emziriyorum böyle idare ediyoruz eskisi gibi değil yani ama kilo alımı çok iyi maşallah

Aynı şry bizdede var canım büyüdükleri için galiba 21 inde gidicez bakalım kaç kilo olduk şimdiye kadar gelişimi çok iyidi ama bu aralar uzun emmiyor bidr sinir yapıyor memede

kızlar benim bebeğim başından beri sadece anne sütü aldı. Bu ay geçen aylara göre kilo alımı azalmış 700 gr almış. Meme pozisyonuna aldığım anda ağlıyor emme süreleri 4 saat felan oldu ancak mayışık uykulu olduğunda emzirebiliyorum o da günde 5-6 kere felan. Doktor bu ay ek gıda tattırmaya 1 fincan kadar vermeye başlayalım dedi. Aslındasütüm yeterli. Acaba ek gıda için erken mi? Ek gıdaya başlarsam memeyi hepten bırakır mı diye korkuyorum? Benim bebeğim gibi bebeği olan var mı? Bu ay tattırmaya başlamalı mı? Deneyimli annelerden fikir istiyorum lütfen.

Canim 700 gr çok iyi ill aylardan sonra kilo alımının azalması çok normal. Seninki fazla bile almış. Benim oglum 4aylık oldu her ay 1kilodan fazla alıyordu ama bu son ayda 700 gr ancak almıştır. Henüz doktora gitmedik 15 inde asilarimiz var. Ben senin yerinde olsam ek gıdaya baslamam. Çünkü bu aylarda bebeklerin çevreye ilgisi artıyor. Benim bebegimde dediğin gibi hem emme sayısı hemde süresi gözle görülür bir şekilde azaldı. Ama doyuyorlar emin ol sadece daha gucluler ve memeyi daha kısa zamanda bosaltabiliyorlar. Birde arkadaş yazmış zaten internetten Tomris in emzirme notları var aç onları oku derim.

Çok tatlısın çok doğalsın gül gül öldüm canım ya :)) ağzının üstüne kürekle :)))

Ayy teşekkür ederim canım :) cidden vurasim geliyor ama okadar çok ki bu tip insanlar sırf annelerin moralini bozmak için varlar sanki. Acaba diyorum bir tür kıskançlık mi kendileri bir sebepten emziremedi kimse de emzirmesin mi diyorlar :))

bende aynı sorunu yaşamıştım.bol bol emzirmeye devam ettim her emzirmeden sonra lanolin kullandım ve göğüsleri mümkün olduğunca acık tut yani sütyen falan kullanma ve kuru tut.evet emzirdikçe çok canı yanıyor insanın ama geçiyor sonra sadece biraz sabır canım.

canım ben ilk başta yara olduğunda lansinoh lanolin sürüp göğüs kalkanı takıyodum mutlaka.kalkanı takmayınca kıyafetıme yapısıyodu daha fena acıdıyodu bıde kremide kıyafet emdıgı ıcın etkısı tam olmuyodu.kalkanı takınca hem krem tam etkı edıyo hem hava alıyo hem bısey dokunmadıgı ıcın acımıyo her emzırmeden sonra yapıyodum gece bıle kalkanla yatıyodum bıkac gune gectı bidahada çok şükür tekrarlamadı

Lansinoh tavsiye ederim

Dün gittim aldim eczaneden lansinoh'u. Saolun kizlar.

bende aynı sorunu yaşamıştım.bol bol emzirmeye devam ettim her emzirmeden sonra lanolin kullandım ve göğüsleri mümkün olduğunca acık tut yani sütyen falan kullanma ve kuru tut.evet emzirdikçe çok canı yanıyor insanın ama geçiyor sonra sadece biraz sabır canım.

Cok kötü birseymis ya ilk emzirmeye baslayinca bu kadar olmadi simdi 4 ayimiza gircez yaralar basladi. Acik tutuyorum bol bol. Insallah cabucak gecer.

X