2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

rota bizde gaz ve karın ağrısı yan etkisi yaptı canım ama inşallah geçecek.yinede aşıdan yanayım hastalık çok daha tehlikeliymiş.
aynen canim bencede.gecen ay bizimkide asidan sonra biraz kusmasi artti gibi geldi ama bariz bi etki olmadi ateste olmadi.zaturrede ates ve huzursuzluk yapabilir dedi ates olmadi cok sukurde normalden fazla gereksiz aglamalari olursa calpol ver dedi doktor aksam biraz oyle oldu 1 sefer calpol verdim iyi geldi bidahada olmadi huzursuzluk cok sukur

bizdede zatüre ve diğer aşılarda çok şükür ateş gibi yan etkiler olmadı ama rota çok sancı yaptı karnında 5 gün kadar sürebilirmiş.geçer inşallah kısa zamanda.

Seşaökızlar 90 günşül gittik 6700 gr boy 61.2 çok iyi dedi doktor yalnız rota aşısından sonra sanki huzursuz gibi bebeğim sizin nasıl oldu

Merhaba anneler,
Kasim annesiyim yarin 1 aylık olacak oglum nasipse.
Cok az ve kisa uyuyir, gaz sorunumuz da var.
Merak ediyorum 3. Ay gercekten uyku ve gaz icin donum noktasi mi?

oblomovunhirkasi canım benim 40 ı cıktıktan sonra gece uykuları yavas yavas uzamaya basladı.hala daha yerine göre 2-3 saatte bir uyandığı gunlerde oluyo ama yerıne gore 6-7 saat uyuyo emiyo bi 2-3 saat daha uyuyo bana yetıyoda artıyo bıle.bide aksamları genelde aynı saatte odasını loş ışık yap altını değiştir uyuyacağı kıyafetlerı gıydır ilk zamanlar hep aynı saate denk gelmıyodu benım ama zamanla alısıyo aynı saatlerde uykusu gelmeye baslıyo.ama kendılıgınden uykucu olan bebekler harıc 1 ay bu duzene gırmesı ıcın cok erken banada sankı hep öyle olacakmıs gıbı gelıyodu ama merak etme 40 ından sonra yavas yavas duzene oturuyo yeterkı gece aydınlıkta emzırme gece gunduz farkına varsın.ılk uykuya daldıgında eller kolları istemsız hareket ettıgı ıcın kendılerını uyandırıyolar ben mermerşah tarzı kare bi kumaşı ucgen yapıp sıkmadan yarı kundak yapıyodum ama sadece gece uykusuna yatacagı zaman.öylelıklede gece uykuları uzadı zaten zamanla gunduz uykularıda kısalmaya baslıyo

Seşaökızlar 90 günşül gittik 6700 gr boy 61.2 çok iyi dedi doktor yalnız rota aşısından sonra sanki huzursuz gibi bebeğim sizin nasıl oldu
maşallah canım kuzuya.evet diğer aşılar bizde hiçbir yan etki yapmazken rota yaptı.sadece huzursuzluk değil çok fena karın ağrısı ve tam gazımız bitmişken tekrar gaz sancısı başladı.doktor gaz yapabileceğini ve 5 gün süreceğini söylemişti.seninde aşının etkisi olabilir canım merak etme.

arkadaşlar biogaia bizde pek etkili olmadı.sab simplex baya bir etki etmişti kaka düzene girsin diye kullandım ama rota aşısıyla birlikte daha kötü oldu.birde araştırdığım kadarıyla bu damla mama yada ek gıda alan bebeklerde daha çok etkisini gösteriyor.çünkü direk gaz için değil bağırsakları düzene sokmak için.anne sütü alıpta biogaia kullanan ve etkisini gören varmı?

Ben sap simplex ve day&night şurup kullanmıştır sabah 5lere kadar ayaktaydik kaka yapamıyordu. Biogaia ile düzene girdik gibi günde 3 kaka yapıyoruz. Daha erken sâatlerde uyuyoruz. sadece anne sütü alıyor bebeğim. Zamanla düzene giriyor bakalım..

Merhaba anneler aranizda primanin 1 yillik bebek bezi hediyesine katilan olmuş muydu?? Ben basvurmustum gecen hafta aradilar kazandiniz kaç numara kullanıyorsunuz dediler 3 numara dedim heyecan yaptim soramadan kapattim 1 paket mi gondereceksiniz diye.. Bilgisi olan var mi ne kadar yolluyorlar ..?

bildigim kadariyla 1 sene yetecek kadar gonderiyolar

Kizlar gecen ay adet olmustum. 1 hafta önce tekrar olmam gerekiyordu olmadim. Adet görenler düzenli geldi mi 2.si?

Kizlar gecen ay adet olmustum. 1 hafta önce tekrar olmam gerekiyordu olmadim. Adet görenler düzenli geldi mi 2.si?

Düzensiz di tatlım 3. Regl güzel geldi zamanlı ve 4 gün sürdü normalde 15 gü. Sürdü ilk 2 regl.
Şimdi 4.cusunu bekliyorum 10 gün sonra olurum herhalde.
Ama ben yasmin kullanıyorum doğum kontrol

Ayy Can'ım, benim kız da hemen hemen aynı seninkiyle. Hangi emziği aldı?

Ayy Can'ım, benim kız da hemen hemen aynı seninkiyle. Hangi emziği aldı?
canım nukun kauçuk damaklısını aldı ama sadece gece uyuyacağı zaman emiyo biraz normal zamanda emmiyo malesef bide aventin shoothie diye bi emziği var ondan aldım netten bide onu denicem

anladım canım belkide bebekten bebeğe değişiyor yada ben aşı huzursuzluğu zamanında kullandım anlayamadım.sab simplexe döndüm tekrar onda iyi çok rahat gaz çıkartabiliyor ama kaka da bir düzelme yok.

canım nukun kauçuk damaklısını aldı ama sadece gece uyuyacağı zaman emiyo biraz normal zamanda emmiyo malesef bide aventin shoothie diye bi emziği var ondan aldım netten bide onu denicem
Benimki Soothie yi almadı Can'ım. Chicco nun tam kauçuk unu aldım onu da beğenmedi. Bi de nuk un damaklı silikonu var, o da olmadı

anladım canım belkide bebekten bebeğe değişiyor yada ben aşı huzursuzluğu zamanında kullandım anlayamadım.sab simplexe döndüm tekrar onda iyi çok rahat gaz çıkartabiliyor ama kaka da bir düzelme yok.
Gazını cikarabiliyorsa gebe rahatlatır bebisini canım .. Geçsin artık su gazlar mutlu huzurlu bebişlerimiz olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…