2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Kızlar ben çocuğumun doktoruna sordugumda 1 haftaya kadar yapmayabilir dedi. Aslında emdiginin yaradığını gösteriyor sevinmeliyiz :KK24:

canım benim oğlumda almıyor açıkçası bende çok uğraşmadım.emzik almaması iyi belkide bırak elini falan emsin.çünkü emziğin zararı yararından daha çok inan.sürekli emzik alan bebekler memeyi daha az emiyor damak problemi ve konuşmadada sorun yaşanıyormuş ee birde bıraktırması var.ben çok da üzülmüyorum.hayırlısı canım.
Canım öyle tabi çoook büyük bi sorun değil ama susturucu bi yerde :KK66:

Kızlar bebeğimin başında 2 tane beze var. Çok aşırı takmıyorum ama benzerini yaşayan var mı

Benimki aldı oylede guzel alıyordu saglik ocagina götürmüştüm aşı için aglamasin diye verdim agzina kadının biri ordan ayy sizinki nasil emzik alıyor bizimki bi türlü almiyor demesin o günden sonra kızım emzik almaz oldu hep atiyor agzindan nazara cok inanirim ben koruyun kizlar bebislerinizi nazardan dualar okuyun bi yere götürdüğünüzde
Canım çok haklısın. Biz bi topluma girelim 2-3 gün sıkıntılıyız. Çok mu zor maşallah demek anlamıyorum bu insanları

Peki bu
Sap simplex i bende kullandım memnundum gazini güzel cikartiyodu fakat alışkanlık yapıyormuş ve kabızlık yapıyormuş bilginiz olsun biogaia yeni başladım bi hafta oldu günden güne daha güzel oldu kaka sorunu bizde de vardı oda düzene giriyo tavsiye ederim

Peki biogaia ile gazda rahat cikiyormu bugun 100gunluk olduk ne kakasini yapabiliyor ne gazini cikarabiliyor yine doktora gidecegiz

Bizimkisi çıkarıyor kakasini da 3 gün e kadar yapıyo bazen ikigun arka arkaya yapıyo sap kullandığımız da 9 gün yapmamisti

cnm bebişin kaç aylık ve ne zaman aldı emziği bnm bebiş 3,5 aylık sence geçmi kaldım.benmde almadığım emzik kalmadı bakkal emziği bile aldım hatta onu biraz emdi ama bidaha emmedi alıştıramadım bi türlü emziğe
benimki 2,5 aylıkken almıştı. Şimdi 3.5 aylık. Bir de bebeklerin 4 aylığa kadar dille itme refleksleri oluyormuş. Bazı bebeklerde bu çok güçlü olduğu için emzik tutmuyorlar. 4 aydan sonra emmeye başlayan bebek varmış. Yin de dene derim ben, rahat oluyor bayağı.

zaz86 zaz86 doğar doğmaz aldı emzigi wee babynin.
Bazı bebekler almazmis bazıları alır ama.
Mesela kimisi ay emmesin dişleri yamuk çıkar diyor ama biz sadece gece kullaniyoruz.
Gece emzikle uyuyor bir müddet sonra atıyor ağzından.

Kizlar oğlum 90 günlüğü geçti 3 ayını bitirdi oluyo yani şimdi bu aralar bebekler neler yapmalı .... nasıl vakit geçirmeli gelişimi için neler yapabiliriz

Eyüp te Balat HAstanesi Meltem Hanım tavsiye ederim. İstanbul dayken ona gidiyordum. Birçok arkadaşım doğumunu Meltem Hanim da yaptı. Hastane de doktor da çok iyi.

merhaba,
Bende meltem hanıma gidiyorum ama formda bazı olumsuz şeyler okudum . sezeryan ıle dogumu tercıh ettıgı gibi. senın arkadasların nasıl doğum yaptılar acaba?

merhaba,
Bende meltem hanıma gidiyorum ama formda bazı olumsuz şeyler okudum . sezeryan ıle dogumu tercıh ettıgı gibi. senın arkadasların nasıl doğum yaptılar acaba?
Ben olumsuz hicbir şey duynadim. Normal de var sezeryan da. Hatta normal taraftari. Arkadasim acilma baslasin diye 41. Haftaya kadar beklemişti suni sanci da denemisti. Son çare olmayinca sezeryana almisti.

benimki 2,5 aylıkken almıştı. Şimdi 3.5 aylık. Bir de bebeklerin 4 aylığa kadar dille itme refleksleri oluyormuş. Bazı bebeklerde bu çok güçlü olduğu için emzik tutmuyorlar. 4 aydan sonra emmeye başlayan bebek varmış. Yin de dene derim ben, rahat oluyor bayağı.
benim bebiş öyle sanırım diliyle itiyo çünkü emme isteği var ama ağzında tutamıyo bakalım nettn aldım shoothie emzikten bide onu deniyim onuda emmezse kabullenicem artık emzik emmeyeceğini.ama geçen gece emdi hemde emzikle uyudu çk sevinmiştim sıpa bidaha emmedi

zaz86 zaz86 doğar doğmaz aldı emzigi wee babynin.
Bazı bebekler almazmis bazıları alır ama.
Mesela kimisi ay emmesin dişleri yamuk çıkar diyor ama biz sadece gece kullaniyoruz.
Gece emzikle uyuyor bir müddet sonra atıyor ağzından.
bn geç kaldım vişnecim emzik için hastaneye götürdüm doğum çantasında ama ağrıdan sızıdan unuttum eve gelincede süt geldimi doydumu dersşne emziği unuttum 15 günlükken verdim almad

bn geç kaldım vişnecim emzik için hastaneye götürdüm doğum çantasında ama ağrıdan sızıdan unuttum eve gelincede süt geldimi doydumu dersşne emziği unuttum 15 günlükken verdim almad
canım bende baştan memeden soğur belki diye emzik vermedim.sonrada uyku sorunları başladıkça ben vermek istedim aynı dediğin gibi diliyle itiyodu hatta fırlatıyodu karşıya doğru.geçen haftalarda biraz elimizle tutmaya çalıştık ağzında ama ememiyodu geveliyodu sadece sonra eşim ben yokken uğraşmış biraz tutmuş ağzında hafifce oda yavas yavas emmeye basladı sımdıde sureklı agzında degıl.normalde meme emerek uyuyo,öyle uyumadıgı zamanlarda uykusu gelınce verıyorum emzıgı alıyorum kucagıma yada ana kucagına öyle uyuyo.gecelerıde arada uyandıgında emmeden uyuyamıyodu sımdı karnı toksa verıyorum emzıgı tekrar dalıyo cogu zaman.baya rahatlattı benı sende umıtsızlıge kapılma gec değil yanı anlayacagın :)

Olsun Birtanem sağlık olsun arada denersin ama biz hemen agladiktan sonra vermistik çünkü meme ucum ufak ti alamiyordu gogusumu.

Anneler bebislerinize rezene yada anason veren varmi gaza iyi geliyormus ama nekadar dogru bilemedim bu arada bugun 101 gunluguz

X