2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

haklısın canım yanıma alıyım önlüğüde

Bende yaptirmadim 118 günlüğüz gerek yok çevremde kimse bebelerine yaptirmamis hiç bişi olmamış

Kızlar gündüz uykumuz pek yok emme dışında hep ilgilenilmek istiyor kucağa da alıştırmadım ama kendi kendine durmuyor sizin bebişler nasıl nasıl başa çıkıyorsunuz biri yanımda olmadan iş yapmam imkansız nasıl alışkanlık yaptırabilirim yardım rica 80 günlüğüz

Benim kızım da kucağa alışkın gündüz kendi uyuyor 2 saat geceleri 4 saatte bir bazen 5 saatte bir kalkıyor.
Gündüz uykusuna alistirman için bişi diyemiycem de gece uykusu nasıl.
Bende Tekım kimse yok televizyona baya dikkatli bakıyor tv karşısına koyuyorum kızımı gidip yemek yapıyorum sende ilgisini çekecek bişiler bulmalisin

Canim benim bebis de gündüz çok uyumuyo. Ben emzirip keyfini yerine getiriyorum Sonra pusetle nerde işim varsa oraya taşıyorum oda beni izliyor :)

Televizyon u tavsiye etmem canım çok zararlı bence başka yollar bulmaya çalış

Televizyon u tavsiye etmem canım çok zararlı bence başka yollar bulmaya çalış

Kolik ti böyle sustu mecburen koltuğa yatırıp tv izlettiritoyum yoksa durmuyor evimiz sizin gibi her yeri sıcak değil dogalgazli diğer odalar buz gibi nasıl taşıyıp yanımda.
Aman tv karşında buyumusum hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Sen bilirsin canım ben bir egitimci olarak fikrimi söyledim aynısını kendi çocuğuma da uyguluyorum yoksa sana da tavsiye etmezdim ; )

Reactions: qew
kızlar bizde bi türlü işitme testini yaptıramıyoruz ne zaman gitsek minnoş bi türlü uyur vaziyette olmuyo,uyanık hiç mi olmuyo ya
Biz uyanıkken yaptırdık Can'ım. Doktor emzik ver dedi. Bizimki emzik etmediği için o esnada biberonla mama verdim ve ölçümü yaptı. Zaten kısa sürüyor.

Kucaginiza almadan nasıl duruyo bebekleriniz benim oğlum 79 günlük hep kucagimda durmak istiyo
benimkide 84 günlük.oyuncakları algılamaya baslayana kadar nerdeyse hiç durmuyodu hep kucaktaydı şimdi ana kucagına portatif minik dönence taktık onlara falan bakıp agu falan deyip gülüyo oyalanıyo azda olsa

Kucaginiza almadan nasıl duruyo bebekleriniz benim oğlum 79 günlük hep kucagimda durmak istiyo
ben oyun halısına koyuyorum baya oyalanıyo bi süre sonra canı sıklıyo bağırıyo kucağıma alıp dokanıyorum brz sonrada bn hangi odadaydam kendinden sallanan anakucağı var salıncak gibi ona koyuyorum bn iş yaparken beni izliyo

Benim kızım da 94 günlük. Hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz bebişler tüm vaktimizi alıyor. ben de kara kara düşünüyordum sürekli kucağımda uyumadığı ve emmediği zamanlarda artık sırt ağrısından duramıyordum. yemek yiyemiyorum tuvalete gidemiyorum. ve en kötüsü yalnızım. anneleri akrabaları yanında olanlara çok imrendim bu süreçte. yalnızlık zor bebekle. babamızın gelme saati yaklaştıkça dakikaları sayıyoruz :)
bizim kız gündüz uyumuyor. uyusa bile en fazla yarım saat sonra uyanıyor. ben de kendime vakit ayırayım biraz dinleneyim diye önce oyun halısı aldım tinylove ın ebebekte kampanya vardı 150 tlye aldım. oyuncaklar asılı bi maymun var tekmeleyince ışıklı müzik çalıyor. ona koyunca bi 20 dk oyalanıyor kendi kendine ben de yanında durup konuşursam daha uzun duruyor. sonra salıncak aldım bi tane o da chicconun polly swing onda bazen kendi kendine uyuduğu bile oluyor. ama emzik çok önemli 2. ayında alıştırdım çok çabaladım emzik çok işe yarıyor kendi kendini sakinleştirmesinde. diğer zamanlrda kucakta. bide ben dizlerimi kırıp oraya yarı yatar pozisyonda oturtup oynuyorum onu da çok seviyor. hatta hep o şekilde çıkarıyor gazını ve kakasını.

ama bazı günler oluyor ki çok huysuz hep kucakta gezsin istiyor.

benim oyalamak için yaptıklarım bunlar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…