2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Kız sut kokmazsin merak etme.
Hem kokusu çok hafif ben alamiyorum anca pompa yapıyorum pompadan geldiğini anlıyoru kokunun hem bişi olmaz benim esim seviyor o kokuyu sen mis gibi sut kokuyorsun dio :)
Burnu çok hassas olanlar alır ben alamiorum mesela.
Bnmki muhtemelen alıyodur. Kokuya çok hassas :KK43: valla inş 2 sene böyle kimse kusura bakmasın. Ama sinir bozucu. Senn reglin ne alem

Ya kızlar sizin gogusleriniz yara olmadı mı ne kadar sürdü bugün 24 günluk olduk hala yara 4 krem kullandım fayda etmedi zeytinyağı ile karbonati deniyorum 2 gundur bi değişiklik yok ayva bulduk bugunde onu yaptım yarın olursa onuda deniycem kabusum oldu ya iyilesse valla uykusuzluk ağlama kucak falan hepsi vize gelir ama gecmiyo

Ya kızlar sizin gogusleriniz yara olmadı mı ne kadar sürdü bugün 24 günluk olduk hala yara 4 krem kullandım fayda etmedi zeytinyağı ile karbonati deniyorum 2 gundur bi değişiklik yok ayva bulduk bugunde onu yaptım yarın olursa onuda deniycem kabusum oldu ya iyilesse valla uykusuzluk ağlama kucak falan hepsi vize gelir ama gecmiyo

Olmadı çok şükür tek ilk zamanlar catladi hafif kanamisti lanolin güzel geldi bana

gogus uclariniz catliyosa muhtemelen bebegin kavramasinda sorun vardir demekki benim hic yaram olmadi aerolayi agzina almali yalnizca memeucunu deyil

Selaö canım benimde yara olmuştı hatta kanıyordu önce karbonatla temizledim sonra her emzirmeden sonra garmastan pomat sürdüm ve kalkan kullandım çok etkisi oldu yaralar geçti

Ben
Olmadı çok şükür tek ilk zamanlar catladi hafif kanamisti lanolin güzel geldi bana
O kremi doğumdan önce kullanmaya başladım ama hiç faydası olmadı bana ama sen sagiyorsun mama da veriyorsun benim meme hep ağzında mama aldım 2 gundur ama bir kez verdim kakasini günde 5-6 kez yapiyodu Şimdi 1 kez yapıyo ondan mi
acaba?

Veriyorum hepsini nerdeyse sasiyom zaten o küçücük ağzına nasıl dolduruyor zaten tek ucunu alınca acısı çok şiddetli oluyo dayanamam öyle olsa hemen çekip tekrar veriyorum bilmiyorum napicam işkence gibi şu günler

Ben

O kremi doğumdan önce kullanmaya başladım ama hiç faydası olmadı bana ama sen sagiyorsun mama da veriyorsun benim meme hep ağzında mama aldım 2 gundur ama bir kez verdim kakasini günde 5-6 kez yapiyodu Şimdi 1 kez yapıyo ondan mi
acaba?

Hımm mamadan olabilir canım genede dikkat et takip et benim kız da bazen yapiodu bazen yapmiordu yavaş yavaş düzene girio sanırım sabah akşam yapioz

Merhaba herkeze, bende 24 agustosta dogum yaptim.
Bebegim hep emmek istiyor uyumuyor, bu gece 5de kalkti ozamandan beri ayakta 5 saat oldu neredeyse, babasi oyaliyor bi yarim saat sonra yine basliyor bagirmaya aglamaya. Ac oldugunu veya sütün yetmedigini sanmiyorum, bazen sagarak veriyorum ölcüsüne bakmak icin, daha 13 günlük ve 120ml rahat iciyor. bebekler bir haftada ortalama 180gr almali demisti bana ebemiz, benimki 2 günde aldi onu.
Napmam gerek bilmiyorum :KK43: Istahli olmasi, anne sütüyle kilo almasi güzel bisey belkide ama inanin sürekli emen bi cocukta tualete gitmeye bile firsat zor oluyor.
Birde silikon meme ucu kullaniyorum onun bi etkisi varmidir? Yani doydugunu anlamiyor olabilirmi acaba? Bir yandan icip diger yandan kusuyor, o yüzden fazla icirdim saniyorum hep ama yine durmuyor araniyor sürekli.

Merhaba herkeze, bende 24 agustosta dogum yaptim.
Bebegim hep emmek istiyor uyumuyor, bu gece 5de kalkti ozamandan beri ayakta 5 saat oldu neredeyse, babasi oyaliyor bi yarim saat sonra yine basliyor bagirmaya aglamaya. Ac oldugunu veya sütün yetmedigini sanmiyorum, bazen sagarak veriyorum ölcüsüne bakmak icin, daha 13 günlük ve 120ml rahat iciyor. bebekler bir haftada ortalama 180gr almali demisti bana ebemiz, benimki 2 günde aldi onu.
Napmam gerek bilmiyorum :KK43: Istahli olmasi, anne sütüyle kilo almasi güzel bisey belkide ama inanin sürekli emen bi cocukta tualete gitmeye bile firsat zor oluyor.
Birde silikon meme ucu kullaniyorum onun bi etkisi varmidir? Yani doydugunu anlamiyor olabilirmi acaba? Bir yandan icip diger yandan kusuyor, o yüzden fazla icirdim saniyorum hep ama yine durmuyor araniyor sürekli.
Hep emmek istemesi kötü birşey değil ki, memeyi reddederse sıkıntı esas.
Emsin bırak, sana ihtiyacı var onun. Sadece karın doyurmakla alakalı değil emzirme işi. Duygusal da.
Uyanık kalma süresi çocuktan çocuğa değişir. Zamanla oturacaktır.
Ayrıca kusuyor demişsin, fazla mama veya süt dışarı atılır tekrar ağız yoluyla. Dışarıdan müdahale etme annesi, o ne kadar emeceğini bilir :KK66:
Kakası iyiyse akışına bırak :)

X