2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Korkma benim de ilk doğumum olacak. Korkularım var elbet ama telkin ediyorum kendimi. Allah yardım eder inşallah hepimize bir dua var kolay doğum için. Onu okuyorum ben her gün istersen yollayayım sana da.
Olur çok sevinirim bide senin de normal doğum mu olacak ? Bana 1 ay önce küçük olduğu için sezeryan yapabiliriz demişlerdi ama ben normal doğum istiyorum sence sıkıntı olur mu küçük olup normal doğum olması . ?

[/QUOTE]

kızlar hadi listeyi dolduralım :)

Biz şimdilik sancı bekliyoruz ama beynimi illa bu olsun diye şartlandırmıyorum. Hakkımda hayırlısı hangisi olacaksa o olsun. Biz ve bebeklerimiz sağlıklı olalım da en mühimi o. Benim doktorum iri bebeğin normal doğum için dezavantaj olduğunu söyledi. Gönlüne göre olur inşallah

Bismillahirrahmanirrahim
“İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin”
Bunu hergün okuyorum.

Bir de sancı çekerken bir zikir var " İnna fetahna leke fethan mübina"

İnşallah dediğin gibi olur . Allah razi olsun canım okurum allah izin verirse .. sende benim gibi sancı bekliyorsun sanırım . Bende bu saatten sonra hayırlısıyla doğum yapmak için uğraşıyorum . Çörekotu kürü yaptım onu yiyorum . Hurma yiyorum bol bol

Doktor bebegin gelisiminin 33. Haftada oldugunu soyluyor yazmissin yukarda ama 33. Haftada bebek 2,5 kilo olmaz. Olursa zaten onden gidiyordur, dolayisiyla bence haftanla uyumlu kilosu. Ya doktorun ya senin bi yanlisin var yani

Doktor bebegin gelisiminin 33. Haftada oldugunu soyluyor yazmissin yukarda ama 33. Haftada bebek 2,5 kilo olmaz. Olursa zaten onden gidiyordur, dolayisiyla bence haftanla uyumlu kilosu. Ya doktorun ya senin bi yanlisin var yani
Bazı ölçümlerde bebeğimiz 33 hafta gibi gözüküyor . Hani kolunu bacağını ölçerken . Ama hani net kilosu tam belli değil yuvarlanmış rakam olarak 2 buçuk kilo diyorlar. Benim haftama gore de gayet ufak bebisimiz . Ben 38 . Haftaya gireceğim 2 gün sonra allah nasip ederse 38 . Hafta ya girmiş bi bebegin kilosu 3 kiloya yakın oluyor . Benim bebiş yaklaşık 1 aydır ayni kiloda belki 100 belki 200 gram almistir bu da pek iç acıcı bi kilo değil dedi dr.um.

Panik yapma diye yaziyorum yanlis anlama. Benim 38 deyken 2800 civariydi, 39. Haftam dolmadan 3100 dogum yaptim

Benim oglumunda bacak kemikleri bir iki hafta geriden geldi hep kilosu guzel canim kafani takma Allahin izniyle hicbisey olmaz bebislerimize

canım benim oğlumda 37.haftada 2500 gramdı ve doktor haftasına göre gayet uyumlu dedi.arkadaş haklı yanlış anlaşılma olmuş olabilir.umarım öyledirde bebeğin sağlıklı dünyaya gelir inşallah.

canım benim oğlumda 37.haftada 2500 gramdı ve doktor haftasına göre gayet uyumlu dedi.arkadaş haklı yanlış anlaşılma olmuş olabilir.umarım öyledirde bebeğin sağlıklı dünyaya gelir inşallah.
Benim oglumunda bacak kemikleri bir iki hafta geriden geldi hep kilosu guzel canim kafani takma Allahin izniyle hicbisey olmaz bebislerimize
Panik yapma diye yaziyorum yanlis anlama. Benim 38 deyken 2800 civariydi, 39. Haftam dolmadan 3100 dogum yaptim
Yok yanlış anlamayin beni arkadaşlar hani kızdığım dan falan değil . Anlatmaya çalışıyorum sadece. Bebek 2 buçuk kilo olsa yine amenna ama yuvarlak rakam bu yani 2 400 falan normalde . Vücut yapısı küçük bebişimin keske sağlıklı olsunda yeterki kilosu az olsun . Benim arkadaşım 35. Hafta da 2 800 ile doğum yaptı ve bebisi 10 gündür kuvezde bende bunun olmasını istemiyorum . Bundan bebeğinin sağlıklı olamamasından korkuyorum .

Allah cümlemizden razı olsun. Şifa olsun canım sana da bebişe de :)

[/QUOTE]

Ne güzel Agustos annelerinden vaktinden önce doguranlarda var, Allah saglikla büyütmeyi nasip etsin insallah.
Benimde doktorum bu iki hafta icerisinde dogursam iyi olacagini söylüyor. Kilosu bi doktorda 3200 birindede 3500 cikti. Önerileriniz varmi napimda gelsin bir an önce? Sizinkiler nasil geldi böyle cabucak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…