2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Geçen hafta gittiğimde bana 1 buçuk hafta geride dediler yani yine bi gelişme de sıkıntı vardı ama bu hafta gittigimde hic.kilo almamış tamamen gelişimi durmuş dedi dr. Organları gelişmiş fakat kilosu 2 buçuk kilo anca dedi . Küçük doğan bebeklerde sıkıntı oluyor diye biliyorum . İçim acıyor bilmiyorum bunları düşündükçe zaten daha da.Sancım artıyor . :KK43:
canım bana da dr başlarda hep bir hafta geri diyordu sonra son aylara doğru o birhafta arayı kapattı ultrasonda tam gününde çıkmaya başladı.Ama bu seferde küçük kilosu az suyu az diyordu.İyi beslen dedi yumurtayı çok ye dedi bebeği en hızlı geliştiren o imiş en son pazartesi gittim onda da iri bebek olacak bu demez mi?yani hiç belli olmuyor zaten son aylarda hafta hafta alıyorlar kiloyu.Sen canını sıkma beslenmene dikkat et su iç sabahları yumurta ye sanırım bir arkadaş muzun da iyi geldiğini söylemişti rabbimin izni ile sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir inşallah.

Ama bende ki öyle bi şey ki bebeğim kilo alamıyor yani plesenta dan besin geçmiyor büyük ihtimalle . Ve hani artik rahmimi tutarak yürüyorum bugün eve zor attım kendimi . Korkuyorum ya gerçek sanciysa diye .. :KK42:
besin geçmesi kan ile oluyormuş onun için de bol bol su iç ve bebeğin rahat beslenebilmesi için soluna yat

Geçen hafta gittiğimde bana 1 buçuk hafta geride dediler yani yine bi gelişme de sıkıntı vardı ama bu hafta gittigimde hic.kilo almamış tamamen gelişimi durmuş dedi dr. Organları gelişmiş fakat kilosu 2 buçuk kilo anca dedi . Küçük doğan bebeklerde sıkıntı oluyor diye biliyorum . İçim acıyor bilmiyorum bunları düşündükçe zaten daha da.Sancım artıyor . :KK43:
canım benim üzme kendini hem organları gelişmiş sen beslenmene dikkat et özellikle sabahları pekmez ye iyi gelir bebişe.iyi düşün herşey iyi olsun.eğer üzülürsen çok bebekte etkilenir.Allahım tüm bebekleri korusun.

Bebisin kilosu icin kuruyemis oneriyorlar findik badem kaju ceviz bunlari da tuketebilirsin canım
canım benim üzme kendini hem organları gelişmiş sen beslenmene dikkat et özellikle sabahları pekmez ye iyi gelir bebişe.iyi düşün herşey iyi olsun.eğer üzülürsen çok bebekte etkilenir.Allahım tüm bebekleri korusun.
canım bana da dr başlarda hep bir hafta geri diyordu sonra son aylara doğru o birhafta arayı kapattı ultrasonda tam gününde çıkmaya başladı.Ama bu seferde küçük kilosu az suyu az diyordu.İyi beslen dedi yumurtayı çok ye dedi bebeği en hızlı geliştiren o imiş en son pazartesi gittim onda da iri bebek olacak bu demez mi?yani hiç belli olmuyor zaten son aylarda hafta hafta alıyorlar kiloyu.Sen canını sıkma beslenmene dikkat et su iç sabahları yumurta ye sanırım bir arkadaş muzun da iyi geldiğini söylemişti rabbimin izni ile sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir inşallah.
Evet hanımlar haklisiniz ama ben bu söylediklerinizin hepsini yaptım . İnanın yumurtayı benden daha fazla yiyen yoktur nedenini sorarsanız babam yumurtacı çünkü hergun mutlaka yiyorum . Benim sağ bobregimde tas olduğu için hep soluma yatıyorum . Muza gelince onu da söyleyen bendim . Kuruyemisin âlâsini yiyorum ama bebek kilo almamış ki ben bu hafta boyunca baya iştahlı yemek yiyordum annem bile nasıl kilo almaz bu yediklerin nereye gidiyor dedi . Bilmiyorum bebiş bundan sonra kilo alması biraz zor dediler çünkü artik son haftalar ve kendini iyice doğuma hazırlamış :KK43::KK42:

KIZLAR ELİMDE BEBEK BAKIMI İLE İLGİLİ KİTAPLAR VAR HEPSİ YENİDEN FARKSIZ İLGİLENEN OLURSA MESAJ ATABİLİR.
1-Tracy Hogg Ebeveyn Cankurtaran Seti / Gün Yayıncılık
2-Akıllı Bebekler Akademisi (Bebekler için Beyin ve Çoklu Zeka Geliştirme Rehberi)
3-Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?
IMG_20150530_222955.jpg IMG_20150530_223003.jpg IMG_20150530_223044 - Kopya.jpg

Canını sıkma ins 2.5 kilo da iyi organların gelişmesi önemli onlarda gelişmiş şükür . Benim de bebek 33.haftaya kadar hep düşük kilo da idi normalden üzülüyorum .4 haftada normal in de önüne geçmiş sen takma kafana güzelce meyve yogurt et ye .hangisi bebeğime kilo aldırdı bilmiyorum ama koyun yoğurt u ve et sanırım .haftaya kadar dene olmazsa şükür organları iyi üzülme kilosu da az değil cok cok uzan dinlen ins sağlıklı tatlı bebeğin olur

Kizlar herkese iyi geceler karnimda surekli bir kasilma var iki uc gundur gunde 15 20 civari oluyordur karnimin ust tarafi kasiliyor sertlesiyor uzun sure sert kaliyor bebek hareketleri de yavaşladı sanki .. Birde idrar yaptiktan sonra regl gibi kasik ağrısı bel agrisi cızlama oluyor 4 5 dk sonra geciyor . duzenli agri olmadigi icin geri gonderirler diye gitmedim eve uzak cunku hastane sizde boyle bisey oldu mu
Gunaydin canim benimde regl gibi agrilarim oluyor kasiklarim cok agriyor aksamlari saga sola donemiyorum dün hastaneye gittim idrar yollarinda enfeksiyon çıktı nst de hiç sancı çıkmadı. Ama benim bebegim cok hareketli cok oynuyor daha var herhalde benim oyle hissediyorum

Burda sicaklik 40-45 arasi ev cok gunes aliyo klimayi aciyoruz oda hastane ortami seklinde yinedeatesivar 38 38.5 arasi ne yapalim bide bi ayagin iki kucuk parmagi bitisik dun farkettik cuma kontrolumuz var

Allaha Şükür sütüm geliyor ama meme ucunu bebeğim tutamiyor 1 2 damla ancak emiyor kaşıkla sağip veriyorum ama emmesi lazım sizde de böyle oldu mu yardım edin lütfen :KK43:

Burda sicaklik 40-45 arasi ev cok gunes aliyo klimayi aciyoruz oda hastane ortami seklinde yinedeatesivar 38 38.5 arasi ne yapalim bide bi ayagin iki kucuk parmagi bitisik dun farkettik cuma kontrolumuz var
Tatlım göğsüne yatır orası doğal küvöz. Gerekli vücut ısısını alır. Bide ortam o kadar dıcakken bebeğin sıcak olması normal bnce. Sen sık sık duş al ılık.

Y yesil123 tatlim okudum yazdiklarini arkadaslar kasinti konusunda uyarmislar zaten hemen doktora git diye bende bebegin kilo almasiyla ilgili yazmak istedim beslenmene nekadar dikkat ediyosun bilmiyorum ama nacizane bikac tavsiye vermek istedim her sabah yumurtani ye ogle aksam ogununde hem etini hem sebzeni yogurdunu ye ekmegini beyaz degil cavdar veya tam bugday seklinde yemeye calis mutlaka gun icinde 2 porsiyon meyveni ye bulgur pilavi yesil mercimek bakliyatlar tüket bunlar yarayacaktir bebise
Yani kilo icin olabilir aliyor olabilir mi? Sevinirim gercekten. Haftayada gidecegim zaten doktora. Surekli meyve yiyorum hele suyu cok iciyorum diyebilirim. Midem bulanmadan az cok ogun yemeye calisiyorum. Cunku zayif bir bedene sahibim zaten kilo almiyorum pek 45-46 kilodaym. 36.haftadaym bebek de suan 2100 kg canm

Ama bende ki öyle bi şey ki bebeğim kilo alamıyor yani plesenta dan besin geçmiyor büyük ihtimalle . Ve hani artik rahmimi tutarak yürüyorum bugün eve zor attım kendimi . Korkuyorum ya gerçek sanciysa diye .. :KK42:
Canım bebek kaç kg? 2 kg falan ise hiç sorun değil. Benim arkadaş doğum yaptı Mayısta 36 hafta 2 kg doğdu. Sakın endişe etme. Kontrolün ne zaman?

X