2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
kızlar selamlar gununuz guzel gecsın ınsallah.. ben bişi sormak ıstıyorum ama konu dışımı olcak bılemedım pko lu ve bekarım.
adetlerım cok sıkıntılı
doktorum pko lu bayanlar zor hamıle kalıyor der hep
evlenırsem bu mesela herkesınkı hemen oluosa benım kı 10.denemeye fılan anca seklındemı .
yoksa 3 5 yılı alabılcek kadar cıddıde olabılrmı:KK43:( yasayanlar varmı

bu durumda olan cooook arkadasım ve ablam benım pko hastası ve maalesef hıcbırı henuz hamıle kalamadı ne kadar cok tedavı gorselerde olmadı 7 yıldır bekleyende var 5 de var 3 de var....ama bu sendede oyle olacak dıye bırsey yok. nasıp kısmet bu ısler evlendıgınde Dokotr kontrollerını aksamta stres yapma yeter bırde pKo lular kılo alımı cok cabuk olup vermesı zor oluyormus bırde ınsulın dırencını olctur saglık ocakları bunu yapıyor (Ha1c hormonu)

bu durumda olan cooook arkadasım ve ablam benım pko hastası ve maalesef hıcbırı henuz hamıle kalamadı ne kadar cok tedavı gorselerde olmadı 7 yıldır bekleyende var 5 de var 3 de var....ama bu sendede oyle olacak dıye bırsey yok. nasıp kısmet bu ısler evlendıgınde Dokotr kontrollerını aksamta stres yapma yeter bırde pKo lular kılo alımı cok cabuk olup vermesı zor oluyormus bırde ınsulın dırencını olctur saglık ocakları bunu yapıyor (Ha1c hormonu)

:))))))))
benım ablamda pko lu
7 yıl olmadı bebegı
ablam zaman zaman korunduda bildiğim kadarıyla. cunku hazır hıssetmıodu bazen kendını
neyse ki bu bel cektırme nedır ben bılmıyorum ama arkadası bel cektırmıs hemen otekı ay hamıle kalmıs sahıdım dedı ve ablamda 14 subata dogru belını cektırmıs mart ta mı ne de hamıle kaldı
DUSUNUYORUM ACABA IKI VAKAA DA BEL CEKTIRMEYLE HAMILE KALDI. o neyse artık?
ınsulın dırencımı olcturmemıstım
yaa ben asırı zayıfım 56 ydım pko dan sonra 47 ye dusuverdım
sımdı macunla fılan kılo aldım 51 oldum .
zor oldu ama oldu

Son düzenleme:
ıste herkes aynı seyı soyluyor dusunme olmaz dedıgın anda olur ama gelde bunu bana anlat kafamdan atamıyorum...ha aklıma gelmısken soylım Görümcem de benım hamıle kalamamıs evlendıgınde tedavıler falan hepsı negatıf sonuclanmıs. evlılıgın 5.cı yılı nasıl olsa olmaz dıye bırakmıs artık olmuyor demıs. bırgun esı eve gelırken hem pasta almıs bırde ayva almıs görumcem anlatıyor ayvayı gorunce bır atladım ustune nasıl yedım anlatamam esıde bu durumdan suphelenınce doktora goturmus ıkı aylık hamıleymıs oglu olmus tam 5 yıl sonra kızına hamıle kalmıs. benı cok ıyı amlar bu konuda asla benı uzecek bırsey demez herkes gıbı degıl yanı... kuzenımde evlenınce onu ben zorla doktora goturmustum cunkı adetlerı cok duzensızdı bzen 6 ay olmazdı doktora gıttık PKO tehsısı koydu cocuk ıstemıyorum deyınce bızım kız (20 yasında kactı da) dogum kontrol hapı verdı doktor tam 10 ay kullandı sonra bır denemek ıcın ıcın hapı bıraktı ve aynı ay hamıleydı...
genel olarak düşünmeyi bıraktıgı anda hamile kalmıslar demekki.nasıl bırakıyorlar düşünmeyi merak ediyorum ben beceremedim.eşim çok rahat Allahtan.ovulasyon testiyle burda cok kalan arkadas okudum.yas 25 bu arada benm herkes daha yasın küçük olur diyor.22 de evlenmiştim benmle evlenenlerin 2. cocugu oldu

kızlar selamlar gununuz guzel gecsın ınsallah.. ben bişi sormak ıstıyorum ama konu dışımı olcak bılemedım pko lu ve bekarım.
adetlerım cok sıkıntılı
doktorum pko lu bayanlar zor hamıle kalıyor der hep
evlenırsem bu mesela herkesınkı hemen oluosa benım kı 10.denemeye fılan anca seklındemı .
yoksa 3 5 yılı alabılcek kadar cıddıde olabılrmı:KK43:( yasayanlar varmı

canım hiç belli olmaz benim arkadaşım korunuyordu pcoluydu doktoru tedavisiz hamile kalamazsın dedi oda korunmayı bıraktı ve o ay hamile kaldı yani umutsuzluğa kapılma sakın :KK3:

genel olarak düşünmeyi bıraktıgı anda hamile kalmıslar demekki.nasıl bırakıyorlar düşünmeyi merak ediyorum ben beceremedim.eşim çok rahat Allahtan.ovulasyon testiyle burda cok kalan arkadas okudum.yas 25 bu arada benm herkes daha yasın küçük olur diyor.22 de evlenmiştim benmle evlenenlerin 2. cocugu oldu
o kadar tazesın kı :)) yanı hıc aceleye gerek yok :)) benm ablamın bebısı 28 ınde oldu cokta ıyı bı zamanlama bence. sen canını sıkıosan hıc sıkma vaktın bol

benım ablamda pko lu
7 yıl olmadı bebegı
ablam zaman zaman korunduda bildiğim kadarıyla. cunku hazır hıssetmıodu bazen kendını
neyse ki bu bel cektırme nedır ben bılmıyorum ama arkadası bel cektırmıs hemen otekı ay hamıle kalmıs sahıdım dedı ve kendıde 14 subata dogru belını cektırmıs mart ta mı ne de hamıle kaldı
zor oldu ama oldu

evet canım bu ay yumurtlama dönemimden 1 hafta falan önce bende belimi çektirdim çeken adam belimde açıklık olduğunu söyledi çekti hırt diye bi ses geldi ve evet yerine geldi dedi ''sen ne zorladın böylede belini açtırdın ''dedi birde bakalım hayırlısı olsun ama ben belimde boşluk olduğunu anlamıştım kendim ve o sebepten çektirmiştim belki vesile olur :KK49:

benım ablamda pko lu
7 yıl olmadı bebegı
neyse ki bu bel cektırme nedır ben bılmıyorum ama arkadası bel cektırmıs hemen otekı ay hamıle kalmıs sahıdım dedı ve ablamda 14 subata dogru belını cektırmıs mart ta mı ne de hamıle kaldı
zor oldu ama oldu

ya valla bayılıyorumm kilo almak isteyenlere bende su içsem yarıooo :KK43:(( kilo veremiyorummmm

amaaan ne erkenı bıraz once olsunda ıkıncıye zamanın kalsın derım ben .o erken daha dıyen ınsanlara gıcık oluyorum .bende merak edıyorum dogrusu bunu aklındn cıkaranlar nasıl becerıyor bende calısan bırı degılım evdede rutın ısler var hep bır meskalem yok benımde bır ara orgu yaptım onuda gorenler bebegıne mı oruyon dedıler bıraktım. ALLAHTAN ınternet varda vakıt gecıyor. ben 30 yasındayım ....ben ne yapam bacım :KK43::KK43:

canım hiç belli olmaz benim arkadaşım korunuyordu pcoluydu doktoru tedavisiz hamile kalamazsın dedi oda korunmayı bıraktı ve o ay hamile kaldı yani umutsuzluğa kapılma sakın :KK3:

o kadar korkuyorum kı:)
ben hanı bekarım fılan ama sırf bı bebegım olsun dıe bole bazen evlenesım gelıyor :)
tabıkı mantıklı dusununce bebek ıstıom dıye evlenılmeyecegının farkındalıgını tasıyorumda
pekı seymı ben esıme pko luyum demelımıyım evlenınce.
yanı bılmesı gerekecek kadar onemlı bısımı bu
erkek arkadasımın yası buyuk evlendıgınde 3 yıla kadar bebek ıstıor bır konusmada gecmıstı ırdeleyemedım ne kadar rahat bı kız demesın dıye.SADECE cok erken be evlendıkten sonra uc yıl ıcınde bebek dedım pko luyum dıyemedıgımden

amaaan ne erkenı bıraz once olsunda ıkıncıye zamanın kalsın derım ben .o erken daha dıyen ınsanlara gıcık oluyorum .bende merak edıyorum dogrusu bunu aklındn cıkaranlar nasıl becerıyor bende calısan bırı degılım evdede rutın ısler var hep bır meskalem yok benımde bır ara orgu yaptım onuda gorenler bebegıne mı oruyon dedıler bıraktım. ALLAHTAN ınternet varda vakıt gecıyor. ben 30 yasındayım ....ben ne yapam bacım :KK43::KK43:

sıkma canını kuzum bende 31 yaşımdayım hatta yılda 32 oldum ama rab'bim yazdıysa olacak evlatlarımız kendimizi paralasak ne olacakki bol bol dua edelim bugünler yumurtlama günlerim rab'bim ol desin inşaAllahda hepimiz anne olalım :KK16:

evet canım bu ay yumurtlama dönemimden 1 hafta falan önce bende belimi çektirdim çeken adam belimde açıklık olduğunu söyledi çekti hırt diye bi ses geldi ve evet yerine geldi dedi ''sen ne zorladın böylede belini açtırdın ''dedi birde bakalım hayırlısı olsun ama ben belimde boşluk olduğunu anlamıştım kendim ve o sebepten çektirmiştim belki vesile olur :KK49:

kıme cektırdın belını nasıl nerde yapıyorlar acıyormu ????? tehlıkelı mı pekı ?

ayy ablamında hırt demıs cok korktum bak sımdı tekrarlayınca. acıyomu o ablamın acımıs snn de acıdımı :KK14::KK14::KK14::KK14:

kıme cektırdın belını nasıl nerde yapıyorlar acıyormu ????? tehlıkelı mı pekı ?

canım ben afyonkarahisar bayattayım buraya yakın bi ilçe var çobanlar diye orda bi adam çekiyor hayır hiç bi tehlikesi yok çok fazlada acımıyor ama şunu söyleyebilirim ben sabahları uyandığımda sanki belimde kocaman bi boşluk varmış gibi acıyordu çektirdim 3 gün falan ağrım oldu ama sonrasında belim süper hiiiç ağrım sızım yok çok şükür 10 liraya çekti adam en azından artık canım yanmıyor belki bebeğede vesile olur :KK34:

kızlarr ya benim 3 - 4 gündür sağ kasığım ağrıyor sağ yumurtalığımda pco var.son adetimin ilk günü 12 aralık 28 gün sayarsak cuma günü , 1 ay olursa da pazar günü olmam gerekio inş olmam

neden ağrıyor ki iğne gibi batıoo :KK43:(

Denizkabugu tatlim nerelerdesin ben bugun zubeyde hanima gittim jinekolojiye dr onceki ultrason testlerime ve hormin testlerime bakti. Hsg cektirmene gerek yok dedi. Birde benim kurtajdan sonra 2 ay doldu 3 de gecir ondan sonra tekrar dene dedi. Ben israr ettim yinede hsg ye gondermedi benim ham karin hem vajinal uktrason sonucum vardi onlara bakti ciksa burda olur dedi perde icin. Kafana cok takmissin dedi . Sade e folikasite devam et dedi.

X