2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
benimde yardıma ihtiyacım var 2 yıldır bebek istiyoruz ama olmadı adet olmama 4 gün var bu 4 güne kadar her yerim şişti ağrılarım vardı göğüslerim ağrıyordu ama bugün bütün belirtiler kayboldu acaba yine de hamile olabilirmiyim yoksa adet mi. ol cam böyle olup ta. yine de hamile kalan varmı aranızda lütfen cevap

canım inşallah hamileisndir ama hamilelik belirtisi ile adet belirtisi aynı hatta benim düşük olana bebğime hamile olduğumda kesin adet olacam diyodum. bence günü geçene kadar düşünmemeye çalış

günaydın kızlar.. dün gittim doktora kistlerim yok olmuş çok şükür.. doktor demişti zaten adetle atılır diye ama yine de emin olamıyor insan.. sizde ne var ne yok..
denizkabuğu canım ben de hamile misin inşallah diye bekliyordum ama bugün de negatif çıkmış test..:KK43: istersen bir doktora git canım.. hayırlısı olsun..

günaydın canım kistlerini yok olmasına sevinidm. inş bidaha yaşamadan hemen hamile kalırısn.

günaydın kızlar hepinize.. dün benim kafam baya bir karıştı yumurtlama günü ile ilgili.. 28 günde 1 adet olan bir insanın normalde iki adet dönemi ortası yum olması gerekiyormuş fakat bu herkeste aynı olmayabilirmiş. bazı kadınlar daha adeti bitmeden sıradaki yum yumları hazır hale gelip adet bittikten çok kısa bir süre sonra çatlayabiliyormuş.. bu konuda bilgisi olan var mı?

günaydın kızlar hepinize.. dün benim kafam baya bir karıştı yumurtlama günü ile ilgili.. 28 günde 1 adet olan bir insanın normalde iki adet dönemi ortası yum olması gerekiyormuş fakat bu herkeste aynı olmayabilirmiş. bazı kadınlar daha adeti bitmeden sıradaki yum yumları hazır hale gelip adet bittikten çok kısa bir süre sonra çatlayabiliyormuş.. bu konuda bilgisi olan var mı?

günaydın canım doğrudur ama ben ilk defa duydum kontrollerını yaptırıyomusun ben doktora gidiyorum bakıyo bana gün gün ödev veriyo ona gore yapıyoruz ben hiç kendım hesaplamadım. bu yumurta çatlamam olayınıda anlmıyorum benım annem 5 çocuk doğurdu hayır anlamıyorum yanı bu kadınnn yumurtası süreklimi çatlak bekliyodu. kısmet canımm .....

günaydın canım kistlerini yok olmasına sevinidm. inş bidaha yaşamadan hemen hamile kalırısn.

saol canım.. ama hemen hamile kalamam.. korunma sürem var iki ay daha.. ben bir ay önce kürtaj olmuştum.. sen niye yumurta takibi yaptırıyorsun?.. ilk hamile kaldığında zor mu kalmıştın hamile?.. kaç ay uğraştın?..

günaydın kızlar

güle cnm bende duymuştm bunu yani adet bittikten hemen sonra çalışmalara başlamalı
çünkü belli olmaz bu işler.ama ben şu dr nin verdiği günlerde özellikle denicem
28 gün sürüyor 27 gün sürüyor bunları ayarlamak zor diğer türlü takip daha kolay 12 14 16 günleri özellikle diyorlar bakalım kısmet

denizciğim rüyan hayra çıksın inş.

saol canım.. ama hemen hamile kalamam.. korunma sürem var iki ay daha.. ben bir ay önce kürtaj olmuştum.. sen niye yumurta takibi yaptırıyorsun?.. ilk hamile kaldığında zor mu kalmıştın hamile?.. kaç ay uğraştın?..

7-8 ay sonra olmuştu yanlş hatırlamıyorsam. hemen hamıle kalamıyorum canım. korunma surenı bence taakma zaten olmuyo ben hiç korunmadım düşükten sonra ama 5 ay olacak . biz eşimle ilk 1 yıl ayrıydık iş dolayısıyla oyuzden düşünenemiştik. kürtajdan sonra istesende bebek hemen olmaz diyolar çevremdekiler hayırlısı bakem

7-8 ay sonra olmuştu yanlş hatırlamıyorsam. hemen hamıle kalamıyorum canım. korunma surenı bence taakma zaten olmuyo ben hiç korunmadım düşükten sonra ama 5 ay olacak . biz eşimle ilk 1 yıl ayrıydık iş dolayısıyla oyuzden düşünenemiştik. kürtajdan sonra istesende bebek hemen olmaz diyolar çevremdekiler hayırlısı bakem

slm kızlar:) msjını okuyunca yorum yapmak istedim. bende korunma sürecinde olanlardanım ama düşükten sonra doktor en tehlikeli dönem dedi çünkü çok hızlı hamile kalınıyormuş. rahim hazır bekliyormuş :)

günaydın kızlar.. dün gittim doktora kistlerim yok olmuş çok şükür.. doktor demişti zaten adetle atılır diye ama yine de emin olamıyor insan.. sizde ne var ne yok..
denizkabuğu canım ben de hamile misin inşallah diye bekliyordum ama bugün de negatif çıkmış test..:KK43: istersen bir doktora git canım.. hayırlısı olsun..

canım hukuçu sevındımm kistlerinin kaybolmasına :) gözün aydınnnnnn
bugun 8gun adet gunum geçeli ama bişey çıkmıyor ıdrarda yarın kan testı yaptırırım belkı dr dıyecem hamıle degılsem ilaç fılan versın adet olayım şiştim resmen iyice birazda akıntım arttı

canım bende dayanamıyorum adet gunumde test yapıyorum ama negatif. düşşük olabn bebeğimde rastgele hamıle old öğrendım gunum geçmememişti idrar tahlılınde bellı oldu. ayrıca hiç bi şekilde hamile olduğunu anlamak mumkun değil. oyuzden düşünmemek lazım dediğin gibi 2-3 gun en az geçince gidip kan testı yaptırıp kesın sonuç öğrenecez. hayırlısı olsun canım. sıkma canını. bzizim bu hafta yumurtlama donemımımz doktor 20 dak ayağa kalkma dedı ben 2 saat kelkmadım ama olmayınca olmuyo amuda kalkacam artık okadar yanı.

canım ben buay çok kafaya taktım ama hamılemıyım dıye degıl :KK43: neyse ınsanın elınde olmuyor adet olmayınca daha çok düşünuyorsun demek ki :KK43:( adettım hıç geçikmezdi alışkın degılımm

birde dr bana 12. ve 16.günler arası hergün ilişki dedi
sperm kalitesi düşmez mi
8.günden 12. güne ilişki yok sperm toplacak dedi bu 4 gün yeticekmi peki onu anlamadım
beyime bol muz incir ceviz fındık bal yedirmem lazım :KK70:

slm kızlar:) msjını okuyunca yorum yapmak istedim. bende korunma sürecinde olanlardanım ama düşükten sonra doktor en tehlikeli dönem dedi çünkü çok hızlı hamile kalınıyormuş. rahim hazır bekliyormuş :)

herkes farklı şeyler soyluyor ozaman canım bilmiyorum hoş olmadı zaten geçtim ben o donemi oyleyse bekleyın canım ilemiyorum ne dıyeceğimi artık

bugun 8gun adet gunum geçeli ama bişey çıkmıyor ıdrarda yarın kan testı yaptırırım belkı dr dıyecem hamıle degılsem ilaç fılan versın adet olayım şiştim resmen iyice birazda akıntım arttı

canım ben buay çok kafaya taktım ama hamılemıyım dıye degıl :KK43: neyse ınsanın elınde olmuyor adet olmayınca daha çok düşünuyorsun demek ki :KK43:( adettım hıç geçikmezdi alışkın degılımm

denizz kafana çok taktığın için oluyor bunlar kuzum düşünme onu
relaks ol ben çok sakin valla ya sabırlı olmak lazım
ama sen test yaptır çıkmazsa ilaç kullan söyle dr ye
çok geikti çünkü

birde dr bana 12. ve 16.günler arası hergün ilişki dedi
sperm kalitesi düşmez mi
8.günden 12. güne ilişki yok sperm toplacak dedi bu 4 gün yeticekmi peki onu anlamadım
beyime bol muz incir ceviz fındık bal yedirmem lazım :KK70:

canım spermler içeride yaklaşık 72 saat yaşadıkları ve yumurtada 24 saat çatlak kaldığı için iki günde bir ilişki yetiyor hamile kalmada.. iki günde bir yapınca hayırlısıyla her türlü o günlere denk geliyor.. o yüzden her gün yapmana gerek yok bence.. genelde doktorlar da gün aşırı ilişki önerir ama senin ki niye öyle demiş anlamadım..

canım spermler içeride yaklaşık 72 saat yaşadıkları ve yumurtada 24 saat çatlak kaldığı için iki günde bir ilişki yetiyor hamile kalmada.. iki günde bir yapınca hayırlısıyla her türlü o günlere denk geliyor.. o yüzden her gün yapmana gerek yok bence.. genelde doktorlar da gün aşırı ilişki önerir ama senin ki niye öyle demiş anlamadım..

garanti olsun diye demiştir belki ay can dayanmaz hergün
ama deneyebildiğim kadar denicem
4 gün yasak zaten okuduğum kadarı ile evet o günler hamilelik zormuş
doktorun verdiği günlerde özellikle 12 14 16 18 20 dikkat edicem arada kaytarabilirim

çok saol canım.. evet bence de bir an önce git doktora.. böyle beklemek yorar insanı.. çünkü ne kadar negatif de olsa testler insan bir acaba hamile olabilir miyim diye düşünüyor.. düşündkçe de yıpranırsın.. hakkında hayırlısı olsun inşallah..

günaydın canım doğrudur ama ben ilk defa duydum kontrollerını yaptırıyomusun ben doktora gidiyorum bakıyo bana gün gün ödev veriyo ona gore yapıyoruz ben hiç kendım hesaplamadım. bu yumurta çatlamam olayınıda anlmıyorum benım annem 5 çocuk doğurdu hayır anlamıyorum yanı bu kadınnn yumurtası süreklimi çatlak bekliyodu. kısmet canımm .....

günaydın kızlar

güle cnm bende duymuştm bunu yani adet bittikten hemen sonra çalışmalara başlamalı
çünkü belli olmaz bu işler.ama ben şu dr nin verdiği günlerde özellikle denicem
28 gün sürüyor 27 gün sürüyor bunları ayarlamak zor diğer türlü takip daha kolay 12 14 16 günleri özellikle diyorlar bakalım kısmet

denizciğim rüyan hayra çıksın inş.

FLZ ben de anlamıyorum eskiden hesap kitap yoktu insanların dünyadan haberi yoktu ve gayet normal şekilde bebekleri olmuş hepsinin.. sanırım herşeyi bilmemek gerçekten mutluluk veriyor..

Zeytinim biz sadece o günlerde korunmuyoruz, aslında haklısın belli olmaz bu işler.. hesabı kitabı bir kenara bırakıp her ilişkiyi korunmasız yapmak gerek..

gözün aydın canım çok sevindim, darısı bebek haberine olsun

X