2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Kızlar Meraba Ben aranıza yeni katıldım 3,5 ay önce evlendim 2014 yılında bende hamile olmak istiyorum, bugün folik asit kullanmaya başladım, hadi hayırlısı:KK1:

Benim de 4mm. di düştüğünde:KK43:

:KK16:

:KK16:

Tatlım ben de geçen ay düşük yaptım ama hayatımda ben böyle bir ağrı görmedim, belim ayrılıyodu, ve korkunç bir ağrı, doğum sancısı bu olsa gerek dedim ve tuvaletten çıkamadım alttan şakır şakır gitti hep. Bağırdım evde kendi kendime acımdan. Düşük öyle ağrısız olmaz. Normal adetini olmuşsun zaten. Gebe olsan adet olmazdın. O üstüne görme olayı da çok az ve lekelenme şeklinde oluyor o da olamaz. D.K. hapı kullandığın için öyle bi ara kanaman olmuş olabilir. Bu tarz hormon baskılayıcı ilaçlar zaman zaman ara kanamalara sebep olabilir. Takma kafana.

tesekkur ederım ,dun bı an oyle tedırgın oldum baya yoksa oylemı dıye gectı sonra,2-3 haftalık gebelıklerde agrısız dusebılırmıs fln ama dedıgınız gıbı bende d.k hapını bıraktıgım ıcın dıye dusunuyorum doktorlar mumkun degıl regl 8 gun surmus 10 gun sonra 10 gun boyunca kanama gereklesmez dıyorlar ama suan ıyıyım kanama fln da yok kuruntuda yapıp her soylenılenı takmayacagım kafama:) sımdı sıra duzenlı regl olmayı beklemekte.Rabbım hepınıze bebecık nasıp etsın de oncelıkle duam o benım kı sonrakı sırada :KK66:

Sen ne koyacaksın?

Ben oğlum olursa Orhan koyacağım beni Erciş depreminde enkazdan çıkardı abimin en yakın arkadaşı.

Kıza daha karar vermedik. :)

ay cok gecmıs olsun arkadasım cok zor bırsey yasamıssınız.Nekadar guzel dusunmussunuz sızı enkazdan cıkaran ınsanın adını koymayı cok ınce dusunce gercekten tebrık ederım

ben nasıp olursa inş kız olursa MİRA erkek olursa TİMUR koyacagız =)

ay cok gecmıs olsun arkadasım cok zor bırsey yasamıssınız.Nekadar guzel dusunmussunuz sızı enkazdan cıkaran ınsanın adını koymayı cok ınce dusunce gercekten tebrık ederım

ben nasıp olursa inş kız olursa MİRA erkek olursa TİMUR koyacagız =)

Evet zor günlerdi ama geçti. 4 saat betonların arasında kalıp burnum bile kanamadan kurtuldum. Allaha Şükür. Umutsuzluğa düşünce aklıma gelir yaşadıklarım.

Ikisi de güzel isim :)

günaydınn...:KK3: herkese ne güzel hamiş haberleri gelmeye başlamış rabbim tamamına erdirsin inşallah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin...inşallah bekleyen herkesin biraz önce yüzleri gülsün...bol bol çift çizgi görelim inşallah...:KK49: :KK49: bende bozdum kafayı çift çizgiyle bende bu ay ovulasyon testi kullanıyorum 8.gün yapmaya başladım..dayanamadım..ama silik çizgi görmekten 3 gündür sinirim bozuldu iş yerinde bir arkadaşla beraber aldık testi..o benden sonra regli oldu..çok şükür onun çizgi koyulaşmaya başlamış..meğer kız erken yumurtluyormuş...diyom heralde bende geç yumurtluyom:)

Evet zor günlerdi ama geçti. 4 saat betonların arasında kalıp burnum bile kanamadan kurtuldum. Allaha Şükür. Umutsuzluğa düşünce aklıma gelir yaşadıklarım.

Ikisi de güzel isim :)

Rabbım bırdaha yasatmasın o gunlerı ,siz en zor karanlıktan cıkmıssınız umutsuzluga kapılmayın hiç hemde :KK66:
tesekkur ederım sizin bebegınızın ısımıde guzel,Rabbım ısmıyle cagırmak nasıp etsın

günaydınn...:KK3: herkese ne güzel hamiş haberleri gelmeye başlamış rabbim tamamına erdirsin inşallah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin...inşallah bekleyen herkesin biraz önce yüzleri gülsün...bol bol çift çizgi görelim inşallah...:KK49: :KK49: bende bozdum kafayı çift çizgiyle bende bu ay ovulasyon testi kullanıyorum 8.gün yapmaya başladım..dayanamadım..ama silik çizgi görmekten 3 gündür sinirim bozuldu iş yerinde bir arkadaşla beraber aldık testi..o benden sonra regli oldu..çok şükür onun çizgi koyulaşmaya başlamış..meğer kız erken yumurtluyormuş...diyom heralde bende geç yumurtluyom:)

=)) kişiden kısıye degısıyor demekkı, bu ovulasyon testı ıle telefona kurulan regl takvım programı aynımı acaba o programada regl tarıhını gırıyorsun sana bıdaha kı ay regl olman gereken zamanı ve ovulasyon tarıhını gosterıyor

ay ne guzel bır sabah bu boyle hamiş haberlerıyle hemde cuma cuma ne guzel haberler aldık,hamıs haberı bekleyenler ne olur sızde uzmeyın sakın kendınızı sizinde haberlerınızı alacagız hayırlısı ileeee :KK66: hamıle lıstesımı yapsaa bıze konu sahıbımızz bızde unutmamıs oluruz kımler hamıle dıye=)

Hamile arkadaslarımız cın takvımıne bakalımmı =) burda hesaplama var cok kısıde tutuyor bakalım sızdede cınsıyet tutacakmı ne dersınız asagıdakı adresten hesaplama yapıp bızede bıldırırsenız sevınırız =))

http://www.gebelikhaftalari.com/cin...belirleme-cin-takvimi-cinsiyet-hesaplama.html

gebe kaldıgınız aya dıkkat edın ama sız bu ay ogrenmıs olabılırsınız ama belkıde aralık ayının sonlarını yakalamıssınızdır :KK66:

=)) kişiden kısıye degısıyor demekkı, bu ovulasyon testı ıle telefona kurulan regl takvım programı aynımı acaba o programada regl tarıhını gırıyorsun sana bıdaha kı ay regl olman gereken zamanı ve ovulasyon tarıhını gosterıyor

ya o tarih tahmini bir tarih herkesinki ordakiyle aynı olmuyor ama bu bildiğin gebelik testi gibi senin vücut hareketine göre sonuçta..yani bence ovulasyon aha güenilir..işte iş yerimdeki arkdaş..hep o takvime göre hareket ediyordu meğer kız erken yumurtluyormuş..

Hamile arkadaslarımız cın takvımıne bakalımmı =) burda hesaplama var cok kısıde tutuyor bakalım sızdede cınsıyet tutacakmı ne dersınız asagıdakı adresten hesaplama yapıp bızede bıldırırsenız sevınırız =))

http://www.gebelikhaftalari.com/cin...belirleme-cin-takvimi-cinsiyet-hesaplama.html

gebe kaldıgınız aya dıkkat edın ama sız bu ay ogrenmıs olabılırsınız ama belkıde aralık ayının sonlarını yakalamıssınızdır :KK66:

benim erkek çıkıyor inşallah sağlıklı olsunda bir kızım var tabi bir oğlum olursada çok sevinirim..rabbim herkesin gönlüne göre versin.inşallah

ya o tarih tahmini bir tarih herkesinki ordakiyle aynı olmuyor ama bu bildiğin gebelik testi gibi senin vücut hareketine göre sonuçta..yani bence ovulasyon aha güenilir..işte iş yerimdeki arkdaş..hep o takvime göre hareket ediyordu meğer kız erken yumurtluyormuş..

Dogrudur ben bılmıyorum hıc o testlerı oyuzden sordum ben regl tarıhı takıbı ıcın kurdum o programı mesela ekım kasım aralık her ay gırdıgımde benım perıyod 26 ıse ona gore hesaplıyor 30 ıse ona gore hesaplıyor ama test daha guvenılırdır tabıkıde :KK66:

Selam bıldırcınlaar :KK16:

Ben de bugün doktora gittim bir muayene olayım bakayım diye. Vajinal ultrasonla muayene etti, yumurta rezervlerin gayet iyi, rahim temiz dedi, yarın sabah aç karına gidip kan vereceğim, troid ve ploraktin değerlerime bakacak. Kızıma yumurta takibi yaptırdığımı, geçen ay da düşüğüm olduğunu söyleyince yumurta takibi yapmaya karar verdi. Ohh kendimi Türk hekimine emanet ettim rahatladım:)) Doktorum da pek tatlı. Adetliyken başlanıyor takibe, benima detim daha yeni bitti. Umarım bu ay kendiliğinden hamiş olurum da gerek kalmaz kızlar..

oh çok şükür muayenede sorun çıkmamış..cnm.inşallah tahlil sonuçlarında güzel çıkar..başladınmı testleri yapmaya:)

test yaptım ve hamileyimm

Süper :KK9:

acaba bu şekilde adet belirtilerini yaşayıpda hamile kalan varmı..??

Adet belirtileriyle hemen hemen aynıdır zaten..

Aaaaaaaaaa ne guzel arkadasim yaa allah kucagina almani da nasip etsin
Ayy benim de olcak mi ki:KK43:(

Olacak tabiisi :)) O kadar kuşandık bu ay dodi.:))

Benim son günlerde çk akıntım varrrr:18: acaba hamilemiyim.ayın 1ini nasıl bekliycem bilmiyorum regl günüm o gün :KK43:

Ayın 1 ise , akıntı için daha çok erken.. Enfeksiyon olabilir. Beyaz kıvamlı bir akıntıysa ihmal etme lütfen. Hamişlikte enfeksiyon iyi birşey değildir. Hamiş kalmadan tedavi ettir canım. Dün ben de doktor kontrolüne gittim ne var ne yok diye, alttan baktı hafif bir akıntın var dedi ki ben farkında bile değilim. Hemen antibakteriyel fitil verdi.

Bugun test yaptım 1.2 :KK43:( kalbim aciyo resmen

Kalbin acımayacak, güçlü olacaksın, yola devam edeceksin canım benim.. :13:

günaydın kızlar akşam yaptığım test koyu çizgiliydi sabahı bekledim sabırsızlıkla yinelemek için yaptım ama silik çıktı.gece büyük bi bardak su içtim yatmadan önce silik görünmesine sebep olmuş olabilir mi:KK43:(((((

Hayatım ne diye stres yapıyosun bu akdar hamişsin işte. Az silik çok silik diye birşey yok, Az da olsa bile çıktıysa gebeliktir. Adet gecikmen 10 günü bulsun dr a git, keseciğini gör.

Kızlar Meraba Ben aranıza yeni katıldım 3,5 ay önce evlendim 2014 yılında bende hamile olmak istiyorum, bugün folik asit kullanmaya başladım, hadi hayırlısı:KK1:

Hoşgeldin canım. :KK19:

tesekkur ederım ,dun bı an oyle tedırgın oldum baya yoksa oylemı dıye gectı sonra,2-3 haftalık gebelıklerde agrısız dusebılırmıs fln ama dedıgınız gıbı bende d.k hapını bıraktıgım ıcın dıye dusunuyorum doktorlar mumkun degıl regl 8 gun surmus 10 gun sonra 10 gun boyunca kanama gereklesmez dıyorlar ama suan ıyıyım kanama fln da yok kuruntuda yapıp her soylenılenı takmayacagım kafama:) sımdı sıra duzenlı regl olmayı beklemekte.Rabbım hepınıze bebecık nasıp etsın de oncelıkle duam o benım kı sonrakı sırada :KK66:

Benim de 3 haftalıktı taş çatlasın. Ama ağrısı berbattı. Bu düşünceleri kafadan at , bir dahaki regliye bak:))

Günaydın canım. Erken başlamışsın teste de o yüzden. Ben de 10. günü başlayacağım. Bugün 8. günüm.

Aynı olmaz canım. Telefondaki tahmini birşey. Ovu testi daha kesin.

X