2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Selam.Bende yumurta tedavisinde klomen ve çatlatma iğnesi kullanarak 1.ayımı maalesef olumsuzlukla bitirdim.Şimdi cumartesi gününü bekliyorum.Tekrar yumurta takibi yapılıcak.Ben 2008 yılından beri özlemle hasretle bebeğimi kucağıma almayı bekliyorum.Demekki daha vakti zamanı var.Rabbim hayırlı zamanda hayırlısını nasip etsin benim gibi evlat hasretiyle yanıp tutuşan herkese inşallah.Hepimizin gönlüne göre versin inşallah....

Rabbım nasıp etsın daha fazla evlat hasretı cektırmesın sıze inşallah =(

Rabbim nasıp ederse bızde esımle bırlıkte karar vererek erkek olursa timur kız olursa mira koyacagız isimlerini Rabbım nasıp etsın o gunlerıı=)

günaydın canlarııım nasılsınız bakalım bugün :KK34:
Sevgili arkadaslar iyi aksamlar artik gun bitti ben ancak girebiliyorum :
Simdi birkac konu var:
1. Beyaz kokusuz zambak yahi piyasada yok sekerler obi posta eminonu falan yapip kapali carsiya misir carsisina sorucam yokyok
2. Sevgii amazoncum bu ovulasyon testi hepmi silik cikar ya bironceki gundaha acik oluyo ya sonraki gun ama control cizgisinden hep daha silik..
Benim umidim yok ben diyim o kadar oglen 1 bucuktan sonra siviyi durdurdum hicbisi icmiyorum ofiste kuru kuru gun geciyorum tutuyorum tuvalete gitmiyorum hep silik..
Koyulascak mi bu amazonum bu aksam benimm yunurtlama catlama gunum normalde yine silik..
Senin koyulastigi zaman oluyormuydu anazonum ne yapiiim ben suan

Simdi birkac konu var:
1. Beyaz kokusuz zambak yahi piyasada yok sekerler obi posta eminonu falan yapip kapali carsiya misir carsisina sorucam yokyok
2. Sevgii amazoncum bu ovulasyon testi hepmi silik cikar ya bironceki gundaha acik oluyo ya sonraki gun ama control cizgisinden hep daha silik..
Benim umidim yok ben diyim o kadar oglen 1 bucuktan sonra siviyi durdurdum hicbisi icmiyorum ofiste kuru kuru gun geciyorum tutuyorum tuvalete gitmiyorum hep silik..
Koyulascak mi bu amazonum bu aksam benimm yunurtlama catlama gunum normalde yine silik..

valla canım bende 1 defa yakalayabildim sonra hiç yakalayamadım ben beceremedim o test olayını

Simdi birkac konu var:

canını sıkma arkadaşım bende aynı durumu 2ay yaşadım.ikinci çizgi kontrol kadar koyu çıkmadı doktorumla görüştüm kontrol etti pregesteron testi yaptı normal çok iyi durumdasın yumurtan çatlamış dönemi değerlendirdiysen olmalı bu ay dedi.değerlendirdim ama 14.günü yaşıyorum adet belirtisi ağrı var ağlamaktan gözlerim balon oldu

Selam.Bende yumurta tedavisinde klomen ve çatlatma iğnesi kullanarak 1.ayımı maalesef olumsuzlukla bitirdim.Şimdi cumartesi gününü bekliyorum.Tekrar yumurta takibi yapılıcak.Ben 2008 yılından beri özlemle hasretle bebeğimi kucağıma almayı bekliyorum.Demekki daha vakti zamanı var.Rabbim hayırlı zamanda hayırlısını nasip etsin benim gibi evlat hasretiyle yanıp tutuşan herkese inşallah.Hepimizin gönlüne göre versin inşallah....

Amin canım hepimize inşallah.bende geçen ay yumurta geliştirici iğne oldum ardından çatlatma iğnesi ve aşılama benimde malesef olumsuzlıukla sonuçlandı Rabbim inşallah hayırlı zamanda hayırlı bebişlerimizi nasip etsin bizlere.

Simdi birkac konu var:

Canım bu beyaz zambak yağını bende yapıcaktım sonradan vazgeçtim arkadaşlarda özellikle afyonlumuz zambak yağı spermlere zarar da verebilir dediği için caydım ben de bu sevdadan :))

Bunları mutlak ahepınız okumussunuzdur ve bılıyorsunuzdur ben yınede paylaşmak istedim..zaten konustugumuz konular ;
Hamile kalmak için dikkat edilmesi gereken öneriler:
- Öncelikle yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ilişkiye girmeye özen göstermek gereklidir. Bu konuda ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak otomatik hesaplayıcı ile yumurtlama gününüzü hesaplayabilirsiniz. Yumurtlama gününün tespiti için evde yapılabilen yumurtlama (ovulasyon) testleri de kullanılabilir.
- Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını arttırmak için yeterlidir. Her gün ilişki olması şansı daha fazla arttırmaz çünkü sperm 3 gün yaşayabilmektedir. Hatta her gün ilişki olması özellikle sperm sayısı az olan erkeklerde spermlerin yeterince birikmeden erkeğin boşalmasını sağlar, bunun yerine 2-3 gün spermlerin birikerek çok sayıda ve hareketli spermlerle ilişkiye girilmesi daha faydalıdır.
- İlişkide erkeğin hemen dışarı çıkmadan tamamen vajinanın içerisine boşalması gerekir. Kadının da ilişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 15 dakika yatması gerekir. Hemen ayağa kalkmak veya tuvalete gitmek spermlerin dışarı akmasına neden olabilir, bu da gebelik şansını azaltır. Kadın sırt üstü yataken de dışarıya bir miktar sperm akabilir, bu normaldir ve hiçbir önemi yoktur, bu sırada içeride kalan spermler gebelik için fazlasıyla yeterlidir.
- İlşkiye girilen pozisyon önemli değildir, önemli olan erkeğin içeriye boşalması ve kadının ilişki sonrası 15 dakika sırt üstü yatmasıdır. Gebelik şansını arttıran seks pozisyonları yoktur.
- Vajinanın içerisinin hiçbir zaman yıkanmaması gerekir.
- İlişkide kayganlaştırıcı mümkünse kullanılmamalıdır, kullanılacaksa da özellikle bu amaçla üretilmiş olan su bazlı kayganlaştırıcıları kullanmak gerekir. Bu amaç için üretilmemiş krem, yağ v.b kullanılmamalıdır.
- Sigara ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerden uzak durmalısınız. Bunlar hamile kalma potansiyelini kötü etkileyen faktörlerdir.
- Aşırı kilonuz varsa bunları vermek, diet ve egzersiz yapmak faydalı olacaktır.
- Hamile kalmayı kolaylaştıran herhangi bir yiyecek veya içecek, bitkisel çay v.b yoktur. Bu tür bitkisel suların, (soğan suyu, soğan kürü) hamilelik açısından bir faydası yoktur.
- Stresten uzak durmalısınız.
- Hamile kalmayı kolaylaştırmak için çiftlerin evde kendi kendilerine kullanabilecekleri ilaçlar yoktur. Hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar ancak kısırlık teşhsi konulan hastalarda doktor gözetiminde kullanılırlar, doktor denetimi dışında kullanmaları çok sakıncalıdır.
- Gebelik için kullanılan vitaminler (folik asit ve multivitaminler) veya demir (kan) hapları hamile kalmayı kolaylaştırmaz. Hamile kalmayı planlayan her kadının folik asit kullanmaya başlaması gerekir ancak bu hamileliği kolaylaştırmak için değil bebekte bazı özürleri önlemek içindir.
- Başka hastalıkları için kullandığınız bazı ilaçlar da gebe kalmayı zorlaşırıcı etkiler yapabilir, bu tür ilaçlar kullanıyorsanız kendi kendinize kesmeden önce bu tür bir etkisi var mı diye mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Kızlar sanırım takıntı yapıldığı için bu sorunlar yaşanıyor bende ilk gebelik doğum kontrol hapı kullanırken olmuştu tabi o zaman hiçbir şey istemiyordum hatta bebek düşüncesi bile beni korkutuyordu,sonuç olarak düşük oldu fakat sonraları olsun istedim.İster istemez insan günleri sayıyor sanki bizler belirleyecekmişiz gibi ama olmuyor;bu yüzden sorun etmiyorum çünkü olacağı zaman en güvenilir yolu bile kullansanız o geliyor.Allah herkesin gönlüne göre versin özellikle isteyen arkadaşlarıma=)

Aminnnn canım isteyen herkese nasip kısmet etsin Rab'bim.tabikide bizim elimiz de değil bizler sadece uğraşlarımızı veriyoruz tedavilerimizle gerisi Allah kalmış o ol derse olur.inanıyoruzki artık Rab'bim bir gün o duyguyu bize yaşatacaktır.sende korunduğun halde kalmışsın işte herşey Allahın elinde.

amin canım hepimize inşallah.bende geçen ay yumurta geliştirici iğne oldum ardından çatlatma iğnesi ve aşılama benimde malesef olumsuzlıukla sonuçlandı rabbim inşallah hayırlı zamanda hayırlı bebişlerimizi nasip etsin bizlere.

hayırlısı ile inşallah rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın kimseyi aratmasın inşallah.gerçekten çok zor...

Hadi bırazda ısımlerden konusalım Rabbım bebek nasıp ettıgınde ne ısım koyacaksınız sımdıden dusunen karar veren varmı?

Sen ne koyacaksın?

Ben oğlum olursa Orhan koyacağım beni Erciş depreminde enkazdan çıkardı abimin en yakın arkadaşı.

Kıza daha karar vermedik. :)

Canlar Nasılsıniz dünden beri :)) dün akşam hatta gece kan vermeye gittik Kanda da pozitif çıktı değerim 60.01 yarın birdaha bakılacak bakalım değer kaç çıkacak yarın :)

Selam bıldırcınlaar :KK16:

Ben de bugün doktora gittim bir muayene olayım bakayım diye. Vajinal ultrasonla muayene etti, yumurta rezervlerin gayet iyi, rahim temiz dedi, yarın sabah aç karına gidip kan vereceğim, troid ve ploraktin değerlerime bakacak. Kızıma yumurta takibi yaptırdığımı, geçen ay da düşüğüm olduğunu söyleyince yumurta takibi yapmaya karar verdi. Ohh kendimi Türk hekimine emanet ettim rahatladım:)) Doktorum da pek tatlı. Adetliyken başlanıyor takibe, benima detim daha yeni bitti. Umarım bu ay kendiliğinden hamiş olurum da gerek kalmaz kızlar..

Son düzenleme:
adet günüm bugün yarın dayanamadım test yaptım silik çıktı???????

canım neden kendini daha fazla üzüyosun adet gecikmeni beklemeliydin.bende senin gibi çok çok testler yaptım adetimi beklemeden ama üzülen ben oldum her defasında.artık adet gecikmeden kendimi ümitlendirmiyorum:KK43:

destek arıyorum yaaa bugün ağlamaktan helak oldum silikte olsa çizgi hemen çıktı fikri olan var mı acaba:KK43:((((((

Selam bıldırcınlaar :KK16:

Ben de bugün doktora gittim bir muayene olayım bakayım diye. Vajinal ultrasonla muayene etti, yumurta rezervlerin gayet iyi, rahim temiz dedi, yarın sabah aç karına gidip kan vereceğim, troid ve ploraktin değerlerime bakacak. Kızıma yumurta takibi yaptırdığımı, geçen ay da düşüğüm olduğunu söyleyince yumurta takibi yapmaya karar verdi. Ohh kendimi Türk hekimine emanet ettim rahatladım:)) Doktorum da pek tatlı. Adetliyken başlanıyor takibe, benima detim daha yeni bitti. Umarım bu ay kendiliğinden hamiş olurum da gerek kalmaz kızlar..

Hadi inşallah canım benim bu ay geliverir seninki:) bende kendimi bir türk hekimine emanet ettim ama ağzından lafı cımbızla alıyorum + ben birşey talep etmeden yapmıyor.şu takibi bende bi söyleyeyim bakalım adet olunca:))

X