2014 Seçim Sonuçları

Ben mesela şu an sözlümle aynı evde kalıyorum. Komşularımdan biri şikayet etse polis gelecek mi gelecek niye çünkü kızlı-erkekli aynı evde kalınmayacak diyenler var bu ülkede. Bu mudur özgürlük?
Kaç çocuk doğuracağıma, hamile kaldığımda aldırıp aldırmama kararıma bile karışılıyor. Bu mudur özgürlük?

Allah aşkına polis şikayet üzerine gelir. Toplumu rahatsız edici hareketleriniz yoksa geri gider. Birlikte nikahsız yaşıyorsunuz diye hapse atacak hali yok.
Çocuk sayısı kanunla mı getirilmiş? Anlayamadım ben?
Belli bir aya kadar aldırabiliyorsunuz toptan yasak değil ki kürtaj. Avrupa da da bir çok yerde bu kanun var zaten.

İlk türbanlı belediye başkanı Fatma Toru oldu yinede seçimlerde kadın adaylar çok varlık gösteremedi

bir lisede meslek öğretmeniyim.
2002 tl den 2258 tl ye çıktı maaşım. ek ders de 50 artmıştır genel olarak

İmkansız daha iki gün önce maaş bordrosunu istedim hatta bu yüzden tartıştık bunca para nereye gidiyor diye inanmamak gafletinde bulundum. 1700 lira alıyor eşim üstelik de nereden baksanız şu an 19 yıllık öğretmen :KK31:

Bereket özel iş yerimiz de var. yoksa 1700 lirayla geçinebilir miydik? imkansız gibi bir şey

Aynı şeyi düşündüm ben de...
İlk olarak terör basamağından bir hamle bekliyorum şahsen...Zerre kadar inanmıyorum ben o işin çözüldüğüne tıpkımontaj olaylarına inanmadığım gibi ve neye karşılık sustuklarını merak ediyorum.

Devletin üniter yapısını bozacaklar..Ben de o kanattan hamle bekliyorum..

o uçaklarına park yeri olarak yaptırıyordur onu ya muhtemelen eh malum bu seçimide aldı paralar akar artık... hep gemicik olmaz azda uçakcık almalı bence.. :KK53:
tabi canim haklisin ucak'da sart nereye kadar dimi Gemiyle sıkıldı iyice ahh ahh konusun bakalim ezbere...:KK14:

Evet,8 yıldır kapalıyım,yaşım 23,yazdım hatta,topğuma kadar uzun giyerim diye...

İzmirlisi de,ateisti de,komünisti de benim arkadaşım...Kimseden de laf yemedim,laf da etmedim.

Ölçüyü bildikten sonra tartıştık da hep.

İşte İzmir böyle güzel kardeşlik ve kabul edicilik dolu bir yer bunu dışarıdan kim karalamaya çalışırsa çalışsın biz birbirimize destek olup bunu göstereceğiz En Büyük TÜRKİYE

Kimsenin dogru yolunu tartsmayi sevmem ama dikkatmi cekti soylemeden edemicem ben de tek bildgim dogru yolu yazaym dedim.tek bildginiz dogru yol atanin yoluymus.aramzdaki fark bu herhal bizm tek bildgmz yol allhin yolu peygamber efendmzin yolu........

dini siyasete alet ettiğiniz için bu ulkede bu kadar oy alıyo bu parti zaten... ne alaka şimdi ALLAHa şükür hepımız muslumanız hepımız Efendimizin yolundayız bu Akp ye has bırşey degıl ama işte başı kapalı olanların partısıya hemen alet edin hemen.

Ya daha yeni yeni idrak ediyorum yasim da genc 21 im ilk defa bu kadar ilgilendim secimle
Bilmiyordum tam olarak oy verdikten sonra ne oluyor
İlk defa bi izleyim dedim
İcim hic rahat etmedi
Ben cok saglikli bulmadim oy verme sistemini
Tum dunyada da boyle bu is
Cok saglikli degil aslinda
Uffff
Bir suru yedek pusula var zarf var ne bileyim
Torbalara dolduruluyor, beşer şaşar ne bileyim ya..

izledim derken yani görev mi aldınız pek anlayamdım ben :44::44::44:
yani o oy pusulaları ysk tarafından da kontrol edilip sisteme geçer diye düşünüyorum.o yazanlarda genel olarak kimin kaç oy aldığını karşılaştırma fln yaparlar diye düşünüyorum yani bi tutarsızlık fln olmasın diye.

Kimsenin dogru yolunu tartsmayi sevmem ama dikkatmi cekti soylemeden edemicem ben de tek bildgim dogru yolu yazaym dedim.tek bildginiz dogru yol atanin yoluymus.aramzdaki fark bu herhal bizm tek bildgmz yol allhin yolu peygamber efendmzin yolu........

Siyaset dinden ayrılalı çok oldu adına da LAİKLİK dendi. Tabi son yıllarda pek uygulanmadığı için kafanızın karışması normal.
Burası da siyaset başlığı dikkat ettiniz mi acaba?
İşe dini de katacaksanız iki yolda birde yürünebilir, illa birini seçmek zorunluluğu yoktur:KK51:

Evet izledim ben de o videoyu :KK50:

Sonra tekrar mi sayiliyor merkezde?

iletmeden önce bulunduğu yerde tutanaklı sayılıyormuş...
bi eksiklik bi sorun bi itiraz vs olursa sayılırmış...
yani öyle sandıkları açıp bir iki üç dört hadiii yazın kağıda kağıdı da iletin merkeze değil yani.... tutanaklıymış yani...

Kaybeden israil amerika fetullah gulen mhp chp cemaat aydin dogan koc sabanci olsada KAZANAN MİLLET OLDU ! ! !
en önemlisi de bu son sözü yazıyorum ve iyi geceler dileyerek ayrılıyorum

Jerusalem post'a baktım az önce erdoğana baya yüklenmişlerdi şimdi ses seda çıkmıyor :KK35:

Allah aşkına polis şikayet üzerine gelir. Toplumu rahatsız edici hareketleriniz yoksa geri gider. Birlikte nikahsız yaşıyorsunuz diye hapse atacak hali yok.
Çocuk sayısı kanunla mı getirilmiş? Anlayamadım ben?
Belli bir aya kadar aldırabiliyorsunuz toptan yasak değil ki kürtaj. Avrupa da da bir çok yerde bu kanun var zaten.

İnsanlara ben beraber yaşadığım için şikayet etme hakkını veren kim? Ne münasebet, istersem ömür boyu nikahsız yaşarım, onlara ne?

özgürlük mü? ben akp den önce özgürlük tek harfini görmedim bu ülkede...
başörtümle okulumun kapısından geri dönerildim....eşim dostum arkadaşlarım sırf başı örtülü diye yerlerde sürüklendi....
kardeşlerimizin askerde yemin törenlerine alınmadık....
mezuniyetlerimizde başımız örtülü diye lavaboda beklememiz emredildi....
bayan öğretmenlerimiz sınıftan zorbalıkla çıkarıldı...başları açıldı...görevlerinden alındı....sırf başı örtülü diye görev yapamadık bizler.....
özgürlük mü dediniz???
bundan öncesi mi özgürlüktü....?
siz nasıl biz özgürce giyeriz severiz kalırız vs diyorsunuz, peki bizim ne farkımız vardı sizden? sizler özgür iken sizin gibi insan olan bizlerin ne suçu vardı??
bunların hesabının sorulacağı günleri bekledik sabırla....o zamanalar nerdeydiniz? neden böyle savunmadınız özgürlüğü???
bize özgürlük demeyin....özgürlüğü akp ile gördük biz...bugün okuluma sınavıma göğsümü gere gere başımın örtüsüyle giriyorum, hastanelerde sizler gibi muamele görüyorum, resmi dairelerde artık farkım yok sizden....
o zaman özgürüz demektir....özgürlük akp ile geldi demektir.....
özgürlük diye bangır bangır bağırıyorsunuz ya, bizde o zamanlar çok bağırıyorduk, ve sesimizi kimse duymuyordu.....
özgürlükse işte özgürlük..işte adalet, işte dürüstlük...işte RECEP TAYYİP ERDOĞAN...
teşekkürler türkiye...teşekkürler geçmişi unutmayan ülke.....

Hay agzina saglik,
bugün özgürlük özgürlük diye nara atanlar, o zamanlar ne kadar savundunuz sirf inancindan dolayi magdur olanlari?
Samimi degilsiniz. Bu kadar net.

Yok dini kullaniyorlarmis, yok basörtüsünü kullaniyolarmis.
Herkesde ayni ezber.
Ortada toplumsal bi sorun varsa, o sorunun üstüne hükümet ya da partiler gitmeyecekte ben mi gidecegim??
Ben mi evden dogru cözecegim sorunu?

X