2014 Seçim Sonuçları

Avukatlk etms gibi olmayim ama soylemeden edemicem.tarihcisinz guyya cumhuriyet doneminin ne oldgunu secim heyecaniyla unuttunz herhal.1923~günümüz. .arkadas cumhuriyet tarihinden bugune demek istedi.ama dedgm gibi hirs size ofke kontrolunuzu yitirmenze neden olmus.bu kadar tehditvari konusmanz cok komik olmuş kendnizi gosterme cabasi mi ne bilemedm..

ne komik değil mi? cumhuriyet tarihinin anlamını öğretiyoruz. hiç biri tatmin etmediyse chp genel başkanının mitinglerinde başbakanı "CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK HIRSIZI" ilan ettiği sahneleri izlesin. mahkeme açmak o kadar kolaydı. milletin işi gücü yok hiç bir suç değeri taşımayan bir cümlenin peşinden gidecekler..

"Celladına aşık olmuşsa bir millet, ister ezan ister çan dinlet, itiraz etmiyorsa sürü gibi illet, müstehaktır ona her türlü zillet"
Ömer Hayyam

Yahu bu ne sacma birsey ya..

Kisi editör, moderatör. admin vs oldu diye duygu düsünce, hayat görüsünüde cikarip bir kenarami koyacak yani..

Kim olursa olsun düsüncelerini yazarken elbet bir tarafa ckilebilir düsünceleri..

Hem ilimli ilimli yazdi deniyor hemde tarafli deniyor yazik size gercekten yazik..

Burada herkesin bir düsünce yapisi vardir..

Editöründe, admininde site sahibininde..

Bircok kiside hisseder o kisilerin görüsü nedir..

Ama kalkip hesap sormak hatta o göreve layik bulmamamak yazik ya..

Demek ki Mune yi kendi görüsünüze yakin buluyorsunuz yoksa onuda coktan linc etmistiniz..

Bu nasil bir seydir yahu..

Insanlar gercekten bir acayip..

Size göre hangisi yansız? Söyleyinde ondan yayın yapılsın o zaman.
Ayrıca Ausencia'nın siyasi görüşü "tarafsız" diye nitelendirdiklerinizden daha tarafsızdır. Tanımadığınızı varsayıyorum:KK20:

siyaset topiği ve yansızlık :))
bazıları çok hayalci yahu :))
siyasette yansızlık ne gezer
laf olsun işteee
ause gayet iyi bir editör çok memnunuz kendisinden, memnun olmayanlar yazmıyıversinler bi zahmet demi ama :KK14:

Bosver Exmadon..

Kendilerinin istedigi gibi düsünmeyen, yasamayan, inanmayan insanlar hep karsi taraftir ve taraflidir bazi tarafsiz(!) arkadaslar icin..

Yazik Aus ta kendince editörlük görevini yapmak icin yorumda yapmadan sonuc yayinliyor elinden geldigince..

Kalp kiriliyor diye sayip dökenler bir insanin kalbini nasilda iki dk da kirdi..

Hemde " yanli olanlar editör olamamaliydi bence" gibi gayet cirkin bir sekilde..

Bu sizin için geçerli burada yazdığınız birçoık yazı bunu gösteriyor zaten. Size inanmayanlar, kendi istedikleri gibi düşünenler dün de yazmuştıız bir sürü küfür yazmıcam burada işte onlardan. Biz Başbakanın montaj dedği şeylere tapelere inanmıyoruz diye her hakareti işittik. Ki bana göre de aus yanlıydı yani olmasında sakınca yok editör diye hiçbir partiyi tutmayacak deil ama tarafsız da değil ancak sizin gibi de değil gayet ılımlı ancak ak partiyi savunacak birçok paylaşımda yaptı kendisi birşeyler yazan kişilere. Mesela basın organlarında çıkan akp haberlerien inanmadığını, ak partinin insan taşıdığı haberlerine inanmadığını, hatta gündüz yemek yiyorlardı ben kulağımda kulaklıkla çantamla girdim diyen biri vardı demek ki yemek yerden kendilerini kaybetmişler bende öyleyim çünkü dedi yani yemek yemeselerdi alırlardı çantanızı demek istedi bu da savunmaktır daha çok var. Ama dediğim gibi bunu eleştirmiyorum gayet ılımlıydı tartışmalara girmedi ama birçok yazısında bu belliydi.

ben manüfesto duydum. O nerden çıktı hiç anlamadım gerçi. :KK1:

Beni bitiren Hüseyin Çelik'in konuşmasıydı. Kendilerini Muhammed Aliye benzetmesiydi chp karşılarına gelmekte ve sürekli dayak atmaktalardı. Chp buna doymamaktaydı. Chp kendine gelmeliydi vs aşağılamalar suçlamalar arkasında da diyor ki biz onlar gibi çirkefleşmeyiz :KK60: sadece kazanırlarsa tebrik eder kaybederlerse kazandığımızın sevincini dile getiririz :KK53: bir dakika içinde bu kadar çelişen ifadeler... :KK53:

Bi de akplilerin fosforlu gözleri yok lafı bana Necati Şaşmazın mükemmel gezi parkı açıklamalarını hatırlattı. "fosforlu kedi gözleriyle bakar gibi..." betimlemesiyle ta o zamandan bize bir gönderme mi yapmaya çalıştı bilemedim bak şimdi aklıma geldi :KK1:

Son düzenleme:
Beni bitiren Hüseyin Çelik'in konuşmasıydı. Kendilerini Muhammed Aliye benzetmesiydi chp karşılarına gelmekte ve sürekli dayak atmaktalardı. Chp buna doymamaktaydı. Chp kendine gelmeliydi vs aşağılamalar suçlamalar arkasında da diyor ki biz onlar gibi çirkefleşmeyiz :KK60:

Bi de akplilerin fosforlu gözleri yok lafı bana Necati Şaşmazın mükemmel gezi parkı açıklamalarını hatırlattı. "fosforlu kedi gözleriyle bakar gibi..." betimlemesiyle ta o zamandan bize bir gönderme mi yapmaya çalıştı bilemedim bak şimdi aklıma geldi :KK1:

eneeeem bu adam neler yapmış böyle. Duymadım valla. Bayağı döktürmüş edebiyat yapmış. :KK1:

Kisi editör, moderatör. admin vs oldu diye duygu düsünce, hayat görüsünüde cikarip bir kenarami koyacak yani..

Kim olursa olsun düsüncelerini yazarken elbet bir tarafa ckilebilir düsünceleri..

Hem ilimli ilimli yazdi deniyor hemde tarafli deniyor yazik size gercekten yazik..

Demek ki Mune yi kendi görüsünüze yakin buluyorsunuz yoksa onuda coktan linc etmistiniz..

bendensen iyisin , deyilsen tu kaka :KK19: özet bu weiss:KK50:

Tarihte Cumhuriyet dönemi "Atatürk dönemi" ni tanımlarken kullanılır. Yani Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan bahsedilirken "cumhuriyet dönemi" denir.

Bunu tarihçi olmayanlar da bilir aslında.

bu asla böyle değildir. sırf suçlamak için tabirleri değiştirmeyin. dediğim gibi miting meydanlarında kılıçdaroğlu bol bol kullandı bu tabiri..

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
$10169454_10152285458223080_1249329388_n.jpg

Bende çok üzülürdüm çünkü burada yaşıyorum evlenip buraya geldim 6.5 senedir buradayım ve çok rahatım en basiti evimin önünden tramvay geçiyor eşim evde olmadğı zamanlarda haftasonları kendş başıma çıkmak istediğimde biniyorum tramvaya çarşıdayım hemencecik. Çarşı çok rahat herşey bir yerde. Cafeler filan öğrenci şehri ne de olsa iki üniversite var. Parklar var gez dolaş yürü çocuklarını eğlendir. Müzeler, sergiler, tiyatrolar. En güzeli de arkadşaımla görüşüyorum mesela yazıın 9-10 evime gelsem akşam kimse yan gözle bakmaz herkes sokaklarda.

evet ben o yönü çok seviyorum ya gece gündüz kavramı yok orda
çok rahat dolaşıyosun
öğrenciliğim orda geçtiği için hep dışardaydım
ulaşım vs çok kolay
bi de sanatsal faaliyetler de güzel
ne bileyim pek çok şehre göre çok güzel bence eskişehir

Manipülasyon

TDK

manipülasyon
isim (l ince okunur) Fransızca manipulation
1. isim Yönlendirme
2. Seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme
3. ekonomi Varlıkları yapıcı, açıklayıcı ve yararlı bir biçimde kullanma işi

Arkadaşım bu lafı manüpülasyon diye kullananlarla kendilerini siyasi büyükler olarak görenleri iğnelediğimin farkında mısın :)))

Gül çok bunalmışa benziyo yaww. bazen sürem dolsa da gitsem diye düşünüyomuş gibime geliyo. çok arada bıraktılar adamcağızı. belki süpriz bir aday çıkarırlar. ama karşısına çıkacak kişi Akşener olmasın yahu. akıllansılnlar artık biraz. bunlar ya siyaseti bilmiyor, ya ciddiye almıyorlar. Chp Akşeneri desteklerse çok gülerim. daha düne kadar Chp nin avukatlığını yaptıkları bir komutan ın Akşenere neler dedğini biliyoruz. bu kadar kendileri ile zıtlaşmamlılar bence.
:KK1::KK1::KK1::KK1:

bilmiyorum ki kimi aday gösterirlerse göstersinler yine akpye verirler gibime geliyo

ya da halkın çok sevdiği saydığı birilerini bulup aday yapacaklar
o şekilde şansları olabilir

Alintilamayin benim yazimi falan ya..

Bu yapida bir düsünce ile benim yazacak birseyim yok..

Evet yazdim evet hakaret ettim..
Yine ederim..
Vatanhaini olan kisi benim icin aynen o yazida yazdigim gibidir..

Herkimde vatanhaini ise lafimi cekmem söylerim..

Yazmayin bana..

Suna bak ya..

Sirf sizin gibi düsünmedigini düsünüyorsunuz diye bir insani yaptigi göreve bile layik bulmuyorsunuz...

Bazen insanlarin eline kücücük bir yetki veririsin ve görürsün ne kadar adil oldugunu...

Sizede demek ki azcik yetki verilse sizin gibi düsünmeyeni yokedeceksiniz, birde Basbakan elestirilir..

Size Basbakanlik verilse ne yapardiniz acaba, korktum ben ...

Manipülasyon

TDK

manipülasyon
isim (l ince okunur) Fransızca manipulation
1. isim Yönlendirme
2. Seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme
3. ekonomi Varlıkları yapıcı, açıklayıcı ve yararlı bir biçimde kullanma işi

:KK53::KK53::KK53::KK53: just kapak oldu mu :KK53::KK37:

Pardon neden saldırıya geçiyorsunuz ki hemen. Ne demek yani yanlı olmak ve ılımlı olmak aynı cümle içinde olamuyor mu.

Bakın Ausu sizden iyi tanırı arkadaşımdır. Bir partiyi de tutabilir bunda sakınca yok dedim dimi.

Duygu ve düşüncelerini paylaşabilir editör diye bir partiyi tutmayacak gelmiyor dedim dimi.

Burada hem parti tutup hemde hararetli tartışanlar vardı sizin gibi fanatik bir şekilde ve başka düşünenlerii savunanları, kendi düşüncelerini anlatanları aşağılayanlar, hakaret edenler vardı. Aus bunu yapmadı dedim. Yani bir partiyi tutmak ama karşısındaki kişiye de başka partiyi tuttuğu için ılımlı olmak anlamında söyledim ama her zaman ki gibi tartışacak bahane arıyorsunuz biri yazdı ya birşey tamam hemen fitili ateşledi iyi de size ne oluyor. Akp yi savunduğu çok belliydi bir çok mesajında savunuyordu yazıyordu ama ama tartışmıyordu kimseye sen neden tutuyorsun demiyordu özellikle bugün tarafsız şekilde oy sonuçlarını da paylaştı.

X