2014 kpss çalışma günlüğüm

Öncelikle hoşgeldin aramıza :))

1. Sorunun cevabı değişiyor. Şu an her ders için 2 konu anlatım 3 soru bankası seçtim kaç soru varsa o kadar çözerek ilerliyorum. Ama böyle devam edersem bir konudan minimum 300 soru çözmüş olcam.

2.İşte çalıştığımdan benim de çok vaktim olmuyor konu çalışmayı haftasonu yapıyorum. Hafta içi çalışmış olduğum konulardan 20 soru çözmeye çalışıyorum günlük olarak. Bu hafta onu 30 soruya çıkarcam. Her hafta 10 soru arttırarak ilerleyeceğim.

3. Ben kitaplarımı genelde kitapçıdan alırım ama son zamanlarda iki kere netten kitap ısmarladım kullandığım siteler de maksimum kitap ile avantaj kitap siteleri. İkisinde de sorun yaşamadım ama sanki maksimum kitap daha hızlı şekilde gönderdi kitaplarımı.

Geç kaldım diye panik yapmana gerek yok. Ben de açıkçası tam düzenli şekilde çalışmaya bu haftasonu başladım. Önceden karışık şekilde az az çalışıyorum. Her dersten bir ünite bitirerek ilerliyorum. VE Türkçe ile başladım şuan sözcükte ve cümlede anlamı birleştirdim tek ünite gibi. 2 konu anlatımlıdan önceden çalışmıştım bu haftasonu da 2 soru bankasından sorularını taradım 1 adet soru bankam kaldı onu da bitireyim matematiğe geçcem. Kısacası daha çalışmaya yeni başladım gibi bir şey.

Dediğim gibi geride değilsin ben daha matematik tarih coğrafya anayasa çalışmaya hiç başlamadım sayılır. Sadece tarihten video izledim ama kendim çalışıp soru çözmedim hiç. Matematikte eksik olduğunu söylemişsin yanlış hatırlamıyorsan o yüzden tavsiyem bir an önce matematiğe başla ve her gün mutlaka başka derslerle birlikte matematik çalış. Eksiklerini anca bu şekilde kapatabilirsin.

Tesekkurler denemem ☺
Calisinca zor oluyor ama sistemini oturtunca. Daha iyidir bence evliykende evin isi bitmiyor surekli kalkiyorum dersten komsu geliyor tembellik ediyoruz aslinda.neyse sizin masallahiniz var insaallah hep boyle devam edersiniz bana cok guzel ornek oluyorsunuz.o yuzden dayanadim girdim yeniden foruma.
Bende beyazittan bazende gordugum yerde alirim.yeni almam gerek tavsiyelerinz cok guzel verim aliriz insallah.kolay gelsin yeniden :KK1:

Tesekkur ederim sarfansari cok haklisin tekrar ederken detaylari olan kitaptan gitmek gerek ayrica.yargi agir derlerdi su an calisinca asil bilgilerin onda oldugunu farkettim...
Bende daha tekrar yapmadim cografyadan ve tarihten kucuk kagitlara notlar aldim odamiza yapistirdim☺arada bakiyorum aynisini yapip bir kutuya da atacagim maksat esimle cay tv zamanini dolu gecirmek..
Insaallah bende bir an once istedigim seviyeye gelebilirim.ayrica ihtiyac akademiyi aramistim hizlandirilmis kurslar icin yokmus malesef.artik matematik icin dvd seti dusunuyorum son carem. 2012 denemelere katildim bana cok faydasi oldu zaman acisindan.
Bende kitaplarimi arttirayim kolay gelsin hepimize :KK1:

tv izlerken yada yolda, bir yere giderken çantada taşımak için sana bu cep kitabını tavsiye ederim. bende yeni aldım. boyutu normal bir kitabın 1/4 ü kadar ama baya kalın. Tüm derslerin konu özeti var, önemli yerleri. mat formülleri, bir kaç çözümlü örnek. aynı cep kitabı olarak murat yayıncılığında var, onu da arkadaşım kulanıyor memnun baya. fazla kağıt biraz kalabalık olabilir, yazmakta seni oyalayabilir. bu hatırlatma olarak güzel bir kitap
$ihti.jpg
Esim netten alisveriste kredi kartini kullanmiyor.kapida odeme yapiliyor mu.bunlari netten arastirayim senin zamanini calmayayim sarfansari :KK66:

bilmiyorum canım kapıda ödeme var mı.
benim eşim de hiç kredi kartı kullanmamış hayatında :KK1: ama benim internet alışverişim çok oluyor, bekarlıktan kalma, az limitli bir kartım var onunla işimi görüyorum bende :KK34:

Eğer takıldığın soru olursa bana sorabilirsin çünkü bendekiler çözümlü :KK34:

teşekkür ederim, benimde çözümlü.
ama mantık sorularında takıldığım yerler oluyor bazen başka kitaplarda, o zaman paylaşırım sizinle.

tv izlerken yada yolda, bir yere giderken çantada taşımak için sana bu cep kitabını tavsiye ederim. bende yeni aldım. boyutu normal bir kitabın 1/4 ü kadar ama baya kalın. Tüm derslerin konu özeti var, önemli yerleri. mat formülleri, bir kaç çözümlü örnek. aynı cep kitabı olarak murat yayıncılığında var, onu da arkadaşım kulanıyor memnun baya. fazla kağıt biraz kalabalık olabilir, yazmakta seni oyalayabilir. bu hatırlatma olarak güzel bir kitap
Eki Görüntüle 940488

bilmiyorum canım kapıda ödeme var mı.
benim eşim de hiç kredi kartı kullanmamış hayatında :KK1: ama benim internet alışverişim çok oluyor, bekarlıktan kalma, az limitli bir kartım var onunla işimi görüyorum bende :KK34:

teşekkür ederim, benimde çözümlü.
ama mantık sorularında takıldığım yerler oluyor bazen başka kitaplarda, o zaman paylaşırım sizinle.

sarfansari bekleriz sorularını mantık çözmeye başlayınca bende burdan sorarım. Bazı mantık sorularının içinden çıkamıyorum cidden. Tabloyu yanlış çizince bazen bazı olasılıklar gözden kaçabiliyor.

Bu arada bıraktım dersi odaklanamıyorum yoruldum bugün bayağı. Bu hafta 598 soru çözdüm bu benim için rekor sayılır :KK1: 2 soru daha çözsem iyi olurdu ama kafam almıyor cidden yoruldum. Yaklaşık 470 tanesini de haftasonu çözdüm. İnşallah haftaya 700-800 soruyu görebilirim. Yvaş yavaş arttırmam lazım bunu en az 1500 yapmam lazım aslında.

Bazen keşke işe gitmesem tüm gün evde ders çalışsam diyorum cidden. İş hem yoruyor hem de bir sürü vaktini alıyor insanın. Bazen o kadar saçma işlerle uğraşıyorum ki tüm günüm gidiyor cidden. O yüzden evde olmanın kıymetini bilip çok çalışın, bakın çalışamayanlar var :))

sarfansari bekleriz sorularını mantık çözmeye başlayınca bende burdan sorarım. Bazı mantık sorularının içinden çıkamıyorum cidden. Tabloyu yanlış çizince bazen bazı olasılıklar gözden kaçabiliyor.

Bu arada bıraktım dersi odaklanamıyorum yoruldum bugün bayağı. Bu hafta 598 soru çözdüm bu benim için rekor sayılır :KK1: 2 soru daha çözsem iyi olurdu ama kafam almıyor cidden yoruldum. Yaklaşık 470 tanesini de haftasonu çözdüm. İnşallah haftaya 700-800 soruyu görebilirim. Yvaş yavaş arttırmam lazım bunu en az 1500 yapmam lazım aslında.

Bazen keşke işe gitmesem tüm gün evde ders çalışsam diyorum cidden. İş hem yoruyor hem de bir sürü vaktini alıyor insanın. Bazen o kadar saçma işlerle uğraşıyorum ki tüm günüm gidiyor cidden. O yüzden evde olmanın kıymetini bilip çok çalışın, bakın çalışamayanlar var :))

Bence bu haftaki soru sayın çok güzel denemem, :nazar: 1500 konu çalıştığım için beni zorluyor, şimdilik 1200 1300 arası çözüyorum.

Bende hafta sonu 2 günlüğüne ailemin yanına gidecektim, eşim 3 gece üst üste nöbetci, yanlız kalmamak için, sonra oraya gitsem programım aksayacak, ve aklım derste olduğu için eğlenemeyeceğimde. Bende gitmedim, pişman değilim :KK19: gerçekten bir süre sonra her anını ders çalışarak değerlendirmek istiyorsun, ilk başladığımda dersin başına oturup odaklanırken o kadar zorlanıyordum ki, şimdi alıştım çok şükür.

Benim de bu haftaki proğramım bitti sorularımı tamamladım, şimdi bir bölüm the closer izler yatarım. sabah dershanem var ve 1 saat erken gidip ders başlayana kadar, açık zihnimle soru çözeceğim :KK34:

gunaydın arkadaslar turkceden hanı su zarf fııl nesne dolaylı tumlec varya onun ıcın önerebılıcegınız bır sıte varmı ben bunları hıc yapamıyorum ya:KK43: çalışsamda yapamıyorum benım bunu cok ıyı anlamam lazım turkcede tek zorlandgm konu :S

Esim netten alisveriste kredi kartini kullanmiyor.kapida odeme yapiliyor mu.bunlari netten arastirayim senin zamanini calmayayim sarfansari :KK66:

kapıda ödeme oluyor evet. ben yargının sitesinden almıştım o şekilde. alış veriş yapacağınız sitenin ödeme veya gönderiyle ilgili kısımlarında bu bilgiler yazar, zaten ona göre siparişler alınıyor :KK34:

gunaydın arkadaslar turkceden hanı su zarf fııl nesne dolaylı tumlec varya onun ıcın önerebılıcegınız bır sıte varmı ben bunları hıc yapamıyorum ya:KK43: çalışsamda yapamıyorum benım bunu cok ıyı anlamam lazım turkcede tek zorlandgm konu :S

Benimde dilbilgisi sıfır :KK14:
Bizde şu sıralar dershanede konuyu işlemeye başladık, ses bilgisini çok güzel anladım, fiilimsiyi işledik bugün, henüz çalışmadım ama zor gibi duruyor.
Bildiğim bir site yok malesef canım.

Bizde şu sıralar dershanede konuyu işlemeye başladık, ses bilgisini çok güzel anladım, fiilimsiyi işledik bugün, henüz çalışmadım ama zor gibi duruyor.

Bende dılbılgısını gecen hafta çalısmıstm ama sorularda yapamadm takıldım hatta uzun uzun baktım ama:KK1: sonuc alamayınca yenıden basladım bugun bıkaç sayfam kaldı bıtırınce yenıden teste baslıcam aksamda eşim çalışıyor bol bol test çözerm dıye dusunuyorum tskederm canm cevap ıcın görusuruz kolay gelsın herkese :126::126::KK68::KK68:

konuları öğrendikçe kolay gelecek emin ol.

denemem geçen 2012 kpss de ben de sizinle aynı zamanlarda ders çalışıyordum..

bir kurumda çalışırken yeniden kpss ile atanmak isterseniz 6 ay önceden istifa etmeniz gerekiyor diye öğrendim bulunduğum yerdeki arkadaşlarımdan..sizin için de durum böyle mi??
sadece bir üst kadroya geçişlerde olmuyor böyle bir şey diyorlar..mesela tekniker kadrosuyla atanan birisi dgs ile mühendislik bitirirse o zaman 6. ay önceden istifa etmesine gerek yok diye öğrendim...benim durumum böyle..umarım mühendisliği bitirebilirim..

Son düzenleme:

bir kurumda çalışırken yeniden kpss ile atanmak isterseniz 6 ay önceden istifa etmeniz gerekiyor diye öğrendim bulunduğum yerdeki arkadaşlarımdan..sizin için de durum böyle mi??
sadece bir üst kadroya geçişlerde olmuyor böyle bir şey diyorlar..mesela tekniker kadrosuyla atanan birisi dgs ile mühendislik bitirirse o zaman 6. ay önceden istifa etmesine gerek yok diye öğrendim...benim durumum böyle..umarım mühendisliği bitirebilirim..

abla ben senin başarı öykünü bir konudan aldım, masa üstümde bir dosya da duruyor. ara ara girip okuyorum ve beni acayip motive ediyor. Rabbim emeklerini inancını boşa çıkarmamış ne güzel. Darısı bize inşallah

Seni şimdi sohbet konularında, cocuk eğitimi konularında, yemek tarifi konularında gördükçe özeniyorum :KK1: seneye inşallah birlikte sohbet ederiz oralarda.

Sen mühendislik mi okumaya başladın
:KK53:

Kızlar baktık ki gerçekten internetten kitap almak zamandan da tasarruf tabi paradan da.piyasadakilere birkaç kitap daha alma imkanımız var.ayrıca bende ales tarzı kitap da baktım çok mantıklısınz:KK1: ama çok zaman harcıyoruz çözerken. Kültüre çalışmalarım da ve gerçek sınavda daha çok ağırlık vermeyi düşünüyorum. Bende bugün hiç ders çalışamamıştim bir saat önce başladım coğrafya çalışıyorum iklim konusunu.bitirip test çözüp yatarım inşallah.gece çalışmak çok güzel sessizlik motive ediyor beni:)

Kızlar baktık ki gerçekten internetten kitap almak zamandan da tasarruf tabi paradan da.piyasadakilere birkaç kitap daha alma imkanımız var.ayrıca bende ales tarzı kitap da baktım çok mantıklısınz:KK1: ama çok zaman harcıyoruz çözerken. Kültüre çalışmalarım da ve gerçek sınavda daha çok ağırlık vermeyi düşünüyorum. Bende bugün hiç ders çalışamamıştim bir saat önce başladım coğrafya çalışıyorum iklim konusunu.bitirip test çözüp yatarım inşallah.gece çalışmak çok güzel sessizlik motive ediyor beni:)

zeycanım kesinlikle internet daha uygun. eşimin 15 tl ye aldığı kitap nette 9 tl. 5 tl kargo parası ödendiğinde bile daha uyguna geliyor. birkaç kitap birden alınca daha karlı oluyor. birde ben ile uzak bir ilçede yaşıyorum, her kitap bulamıyorum bile. benim için büyük kolaylık oluyor.

abla ben senin başarı öykünü bir konudan aldım, masa üstümde bir dosya da duruyor. ara ara girip okuyorum ve beni acayip motive ediyor. Rabbim emeklerini inancını boşa çıkarmamış ne güzel. Darısı bize inşallah

Seni şimdi sohbet konularında, cocuk eğitimi konularında, yemek tarifi konularında gördükçe özeniyorum :KK1: seneye inşallah birlikte sohbet ederiz oralarda.

Sen mühendislik mi okumaya başladın
:KK53:

canım benim..sana biraz olsun motive katabilmişsem ne mutlu bana..

umarım sen de seneye atanmış olursun..ve seni de yemek konularında görmek isterim..çalışınca hayat çok güzel...çok mutluyum..Allah emek veren herkese yardım etsin inşallah...

senin de başarı öykünü ben masa üstüne kopyalayacağım o zaman...:KK9::KK9::KK9::KK9:

canım mühendislik okumuyorum..dgs ile mühendislik okumak istiyorum..ben üniversiteye atandım..burda zıraat fakültesi yeni kuruldu..geçen yıl..

hazır üniversitede tekniker iken hem çalışayım hem mühendislik bitireyim istiyorum canım.Allah nasip ederse inşallah...

kendine iyi bak..Allah kolaylık versin ..

Son düzenleme:

Evet normalde 1 yıl beklemek gerekiyor istifadan sonra diye biliyordum bende ama o 657ye tabi isen geçerli. Ben 399 a tabiiyim. Bizde istifa ettiğin anda başka yerde işe başlayabiliyorsun ben bunu bildiğim için özellikle 399 tercih etmiştim. Bir de 399 da lisan ücreti de fazla oluyor. A dereceye 300 TL para geliyor 657 de ise A dereceye 100 TL gibi bir ücret veriliyr bildiğim kadarıyla. Artı 399 da daha fazla sosyal hak oluyor işte lojmanı otelleri anlaşmalı kurumları oluyor yani.

Evet normalde 1 yıl beklemek gerekiyor istifadan sonra diye biliyordum bende ama o 657ye tabi isen geçerli. Ben 399 a tabiiyim. Bizde istifa ettiğin anda başka yerde işe başlayabiliyorsun ben bunu bildiğim için özellikle 399 tercih etmiştim. Bir de 399 da lisan ücreti de fazla oluyor. A dereceye 300 TL para geliyor 657 de ise A dereceye 100 TL gibi bir ücret veriliyr bildiğim kadarıyla. Artı 399 da daha fazla sosyal hak oluyor işte lojmanı otelleri anlaşmalı kurumları oluyor yani.

denemem canım çok iyiymiş..evet ben 657 ye tabiyim.teknikerim

eğer kpss ye tekrar girip iyi bir puan alırsan..atanacağını düşünürsen 6 ay önceden istifa etmek gerekiyormuş..ama sözleşmeli olarak gideceksen böyle bir istifaya gerek yokmuş..

işte bir de tekniker kadrosunda çalışırken mühendisliği bitirip , kpss ye girip mühendislik kadroları için tercih yaparsan istifaya yine gerek yok..direk tercih yapıp atanabiliyormuşsun..

şimdi istediğin bir kurum var mı denemem..ne yapmayı düşünüyodrsun..hangi kadroları istiyorsun..bir şehir değişikliği falan mı yapacaksın

Son düzenleme:
canım benim..sana biraz olsun motive katabilmişsem ne mutlu bana..

umarım sen de seneye atanmış olursun..ve seni de yemek konularında görmek isterim..çalışınca hayat çok güzel...çok mutluyum..Allah emek veren herkese yardım etsin inşallah...

senin de başarı öykünü ben masa üstüne kopyalayacağım o zaman...:KK9::KK9::KK9::KK9:

canım mühendislik okumuyorum..dgs ile mühendislik okumak istiyorum..ben üniversiteye atandım..burda zıraat fakültesi yeni kuruldu..geçen yıl..

hazır üniversitede tekniker iken hem çalışayım hem mühendislik bitireyim istiyorum canım.Allah nasip ederse inşallah...

kendine iyi bak..Allah kolaylık versin ..

İnşallah çok teşekkür ederim.

Bende gıda bölümü mezunuyum, bizim bölümden de her atamada 2-3 kadro, bazen de hiç olmuyor. 2-3 kişilik kadrolarda 90 lı puanlarla atanıyorlar. Benimde hedefim 92 inşallah. Bizde de sadece üniversitelere tekniker kadrosu var, yani olurda yüksek puan alırsam, ve kadro da açılırsa bölümümden bende üniversite de tekniker olarak çalışacağım. Olmadı artık 3001 tercih edeceğim.

Hep kendimi, sonuçlar açıklanmış, 92 puanını ekranda görmüş şekilde hayal ediyorum :KK1:

İşiniz rahatsa dgs yi kolaylıkla yaparsınız. Çünkü mat ve türkçe var sadece onlarda çok zor değil. Ben kpss ye bu kadar yoğun çalışıp sınavdan sonra boşluğa düşeceğim diye tahmin ediyorum, bende acıköğretime başlamayı planladım sınavdan sonra.

Denemem türkçe sorusunu sordum hocaya.

Yaptığımız yorum gibi ''minik minik yoncalar'' ı pekiştirme olarak yorumladı. Birde örnek verdi

''Çok akıllı bir kızdı'' pekiştirme yok
''Akıllı mı akıllı bir kızdı'' pekiştirme var.

denemem canım çok iyiymiş..evet ben 657 ye tabiyim.teknikerim

eğer kpss ye tekrar girip iyi bir puan alırsan..atanacağını düşünürsen 6 ay önceden istifa etmek gerekiyormuş..ama sözleşmeli olarak gideceksen böyle bir istifaya gerek yokmuş..

işte bir de tekniker kadrosunda çalışırken mühendisliği bitirip , kpss ye girip mühendislik kadroları için tercih yaparsan istifaya yine gerek yok..direk tercih yapıp atanabiliyormuşsun..

şimdi istediğin bir kurum var mı denemem..ne yapmayı düşünüyodrsun..hangi kadroları istiyorsun..bir şehir değişikliği falan mı yapacaksın

Şimdilik şehir ve kurum değiştirmeyi düşünmüyorum. Puanıma ve duruma göre bakcam. Evlilik planlarım var nasip olursa :)) Eğer evlenip de başka şehre gitmem gerekirse ya da şehir değiştirmeden daha fazla maaş veren bir kurum olursa düşüncem. Tabi bunun için de 95 üstü bir puanım olması gerekecek. Zaten puanım 2 yıl geçerli olacak işte. Yine aynen mühendislik kadrosu düşünüyorum başka kadro yazmam ben. Çok verimli çalışamıyorum işle birlikte ama yine de elimden geleni yapcam kaç puan alırsam artık ona göre tercih yaparım ya da yapmam. çift yıllarda olduğu için sınav bu seneyi kaçırmak istemedim açıkçası ondan çalışıyorum.

Denemem türkçe sorusunu sordum hocaya.

Yaptığımız yorum gibi ''minik minik yoncalar'' ı pekiştirme olarak yorumladı. Birde örnek verdi

''Çok akıllı bir kızdı'' pekiştirme yok
''Akıllı mı akıllı bir kızdı'' pekiştirme var.

Sarfansari çok teşekkür ederim :KK66:

X