2014 kpss çalışma günlüğüm

................
................................

Eklentiler

• $1403601816931.jpg
    $1403601816931.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 57
slm kızlar sınava 10 gün kaldı artık full deneme çözüp çözümlerine bakıyorum bugün iki deneme çözdüm ben ilk ve tek 2010 sınavına girmiştim biraz önce deneme niyetine onu çözdüm 4 yıl aradan sonra sınavda 88,5 net yapmıştım şimdi ise 87,75 net ozaman yapamadığım bazı soruları yaptım heralde çünkü coğrafyadan çok yanlışım çıktı ozaman 1 tane çıkmıştı :KK14: neyse bunada şükür daha kötü çıkcak diye korkuyordum

sende de reflu var herhalde dimi?
bende yanmA eksime olmuyor bulantim oluyor yemeklerdem sonra icim eziliyor
kefir mayam var yapayim bugun
saol canim

Onceden vardı. Allaha sukur ıyılestırdım kendımı.
Kefır ıctıgın ılk gunlerde sıkayetlerın azmıs gıbı hıssedebılırsın. Buna aldırıs etmeden, sabırlı ıcmeye devam et. Cunku, kefırın tedavı edıcı ozellıgı var.
Bır de,onu ıcmenın puf noktası var. Mayalandıktan sonra uzun bır sure (ornegın, 24 saat) buzdolabında bekletıp soguk ıcmen gerekiyor. :)

Onceden vardı. Allaha sukur ıyılestırdım kendımı.
Kefır ıctıgın ılk gunlerde sıkayetlerın azmıs gıbı hıssedebılırsın. Buna aldırıs etmeden, sabırlı ıcmeye devam et. Cunku, kefırın tedavı edıcı ozellıgı var.
Bır de,onu ıcmenın puf noktası var. Mayalandıktan sonra uzun bır sure (ornegın, 24 saat) buzdolabında bekletıp soguk ıcmen gerekiyor. :)

tamamen geçti mi yani ?
neler yaptın tam olarak anlatır mısın ?
kpssye hazırlanıyorum ama böyle giderse sınava gireceğimden bile emin değilim :KK43:

tamamen geçti mi yani ?
neler yaptın tam olarak anlatır mısın ?
kpssye hazırlanıyorum ama böyle giderse sınava gireceğimden bile emin değilim :KK43:

%90 gectı dıyebılırım. Su an sadece soyle bır sorunum var. O da, yemeklerden sonra sıskınlık yasıyorum. Ve arada, yedıklerıne dıkkat etmezsem mıdemde yanma ve eksıme oluyor. Boyle bır durumda hemen ılk ılacım kefır. Kefır bulamıyorsam maydanoz.
Benım mıdemde bırkac sene once zararlı bır bakterı vardı. Buna baglı olarak da, sıddetlı gastrıt oldu tabı. O zamanlar havuc suyu ıcıyordum. O da rahatlatıyordu. Ama havucta seker oranı yuksek, bunu da goz ardı etmemek lazım. Bır de, cıg patates suyu ıcıldıgını okumustum. Onu da bır arastır.

merhaba kızlar ben 3. sınıftayım mühendislik okuyorum. bizimki çift yıllarda olduğu için bu sene gireceğim. okuldan fırsat kaldığı kadarıyla çalıştım . genel kültürde her şeyi ezberleyemedim evde tek başıma çalışmakla bu kadar oldu :KK43: . sadece deneme çözmek yeterli olur mu ? bütün konuları bi kere bitirebildim. okul finaller projeler ingilizce kursu derken.. eğer 85 puan ve üstü alırsam benim için bi mucize :)
tum konulari az cok biliyorum deneme çözüp eksiklerimin konu anlatımına bakmak mantıklı mı?

Son düzenleme:
ya ben bu soru hakkında hiç tahmin yürütemedim, anamadım bile :44:
aynen canim baktim kaldim bende :)

%90 gectı dıyebılırım. Su an sadece soyle bır sorunum var. O da, yemeklerden sonra sıskınlık yasıyorum. Ve arada, yedıklerıne dıkkat etmezsem mıdemde yanma ve eksıme oluyor. Boyle bır durumda hemen ılk ılacım kefır. Kefır bulamıyorsam maydanoz.
Benım mıdemde bırkac sene once zararlı bır bakterı vardı. Buna baglı olarak da, sıddetlı gastrıt oldu tabı. O zamanlar havuc suyu ıcıyordum. O da rahatlatıyordu. Ama havucta seker oranı yuksek, bunu da goz ardı etmemek lazım. Bır de, cıg patates suyu ıcıldıgını okumustum. Onu da bır arastır.
hastalık insana neler yaptiriyo :KK43:

Kızlar merhaba :))
Bayadır gelemedim buraya. Sınav yaklaştı ya aksilik iş yerinde o kadar yoğunum ki çay içmeye bile vakit bulamıyorum o derece. Bir işi hallediyorum başkası geliyor. Telefonum hiç susmuyor. Sürekli çalıyor. Eve de aşırı yorgun geliyorum ders çalışmaya mecalim kalmıyo kitabı açınca uyukluyorum kitap başında. O yüzden bu haftasonunu full ders çalışarak geçirdim. Çok verimli geçti haftasonum. Konuları yetiştiremedim sınava da 2 hafta kaldı.

Pek bir umudum yok bu sınavda, çok yüksek bir şey de beklemiyorum kendimden. Netlerim de 83-84 civarı geliyor denemelerde. Haftaya cumartesi son denemeye gircem. Bu denemede de 100 nete yaklaşamazsam yapılacak bir şey kalmadı demektir. Durum böyle ama böyle diiye pes etmedim tabi :)) Elimden geleni yapıp sonucu görmek istiyorum o yüzden çok çalışıyorum. Bir de sınava az bir zaman kalmasının verdiği gazla yüklendim derslere bakalım.

Bu sene sınavdan 90-95 arası bir puan alamazsam boşa girmiş olacağım sınava. Çünkü 90 altı bir puanla bir yere atanmak mümkün olmayacak tahminimce. Sınava giren sayısı arttı, mühendisliklerden giren sayısıı teknik öğretmenlerin de dahil olmasıyla tahminimce iki katına çıkacak kadro sayısı da her sene yarıya düşüyor. Ama yine de bir amacım var uğraşıyrum bu da beni mutlu ediyor. Tek korkum sınavdan sonra boşluğa düşmek olacak :KK1: O yüzden sınav günü gelsin istemiyorum :)) Şimdiki halimden çok memnunum çünkü :))
canım hangi yayınların denemesini çözüyorsun tg mi yoksa paket mi

merhaba kızlar ben 3. sınıftayım mühendislik okuyorum. bizimki çift yıllarda olduğu için bu sene gireceğim. okuldan fırsat kaldığı kadarıyla çalıştım . genel kültürde her şeyi ezberleyemedim evde tek başıma çalışmakla bu kadar oldu :KK43: . sadece deneme çözmek yeterli olur mu ? bütün konuları bi kere bitirebildim. okul finaller projeler ingilizce kursu derken.. eğer 85 puan ve üstü alırsam benim için bi mucize :)
tum konulari az cok biliyorum deneme çözüp eksiklerimin konu anlatımına bakmak mantıklı mı?

Evet mantıklı yapamadıklarnıı kitaptan araştırırsan daha kalıcı olur.

gunaydın kızlar tatıl bıttı geldıkders çalışmalarına başlıyorm sımdı ama test çözmeyı dusunuyorum bugun hemen konu çalışmaya başlarsam buyuk ıhtımal sıkılıcam hepınıze kolay gelsın :KK68:

Devrim sorunu gördüm de çözümü şöyle olacak:
Eki Görüntüle 1169954

sarfansari senin bir kral sorusu vardı soruyu unuttum ama onun çözümünü öğrenebildin mi??

denemem o hafta rahatsızdım sanırım gidemedım dersaneye, sonrada unuttum :KK17:
ama denemede bulup çözdüreyim en kısa zamanda, bende merak ediyordum

gunaydın kızlar tatıl bıttı geldıkders çalışmalarına başlıyorm sımdı ama test çözmeyı dusunuyorum bugun hemen konu çalışmaya başlarsam buyuk ıhtımal sıkılıcam hepınıze kolay gelsın :KK68:

hoşgeldin canım kolay gelsin

bende 2 gündür haftanede yatıyordum, içeride kanamam olmus, doktor yatıs verdi, bugun kanamam kesilmiş çok şükür çıktım
ama hastanede tabiki boş durmadım, çünkü bir rahatsızlığım yoktur benim hissettiğim kitaplarımı götürdüm çalışmaya devam ettim :KK34:
dilbilgisini ramazandan sonraya bırakmaya karar verdim, edebiyat öğretmen, arkadaşımdan destek alacağım, malum ramazan şuan yormak istemedim onu.
yeni bir plan yapar sizle paylaşırım, HAYIRLI RAMAZANLAR HERKESE

bende 2 gündür haftanede yatıyordum, içeride kanamam olmus, doktor yatıs verdi, bugun kanamam kesilmiş çok şükür çıktım
ama hastanede tabiki boş durmadım, çünkü bir rahatsızlığım yoktur benim hissettiğim kitaplarımı götürdüm çalışmaya devam ettim :KK34:
dilbilgisini ramazandan sonraya bırakmaya karar verdim, edebiyat öğretmen, arkadaşımdan destek alacağım, malum ramazan şuan yormak istemedim onu.

saol canm dıkkat et kendıne yorma kendını çok geçmiş olsun :26:

çok geçmiş olsun sarfansari, dikkat et kendine.
Bende izin aldım bu hafta full çalışacağım. Bugün kampa girdim.
Tarih çalışcam bugün ertesi gün coğrafya ondan sonraki gün de anayasa günü yapcam.
Sana da hayırlı ramazanlar :KK66:

çok geçmiş olsun sarfansari, dikkat et kendine.
Bende izin aldım bu hafta full çalışacağım. Bugün kampa girdim.
Tarih çalışcam bugün ertesi gün coğrafya ondan sonraki gün de anayasa günü yapcam.
Sana da hayırlı ramazanlar :KK66:
öncelikle sarfansari Allah şifa versin arkadaşım..
Denemem nasıl çalışıcaksın canım ben şuan elimdeki denemeleri bitirmeye çalışıyorum sadece genel kültür bölümlerini çözüyorum pazartesi bitirdikten sonra bende tarih coğrafya anayasa tekrarı yapıp birgünde güncel çalışıcam ama ben şimdiye kadar çözdüğüm denemelerin çözümlerinden tekrar yaparım diyordum sen nasıl yapıcaksın fikir olsun banada son bir hafta kaldı Allah yardımcımız olsun:KK16:

öncelikle sarfansari Allah şifa versin arkadaşım..
Denemem nasıl çalışıcaksın canım ben şuan elimdeki denemeleri bitirmeye çalışıyorum sadece genel kültür bölümlerini çözüyorum pazartesi bitirdikten sonra bende tarih coğrafya anayasa tekrarı yapıp birgünde güncel çalışıcam ama ben şimdiye kadar çözdüğüm denemelerin çözümlerinden tekrar yaparım diyordum sen nasıl yapıcaksın fikir olsun banada son bir hafta kaldı Allah yardımcımız olsun:KK16:

Mavli bir kaç kitap seçtim tarih coğrafya ve anayasadan. En korktuğum dersler genel kültür benim önce onlara çalışayım dedim o yüzden. Bugün full tarihten konu konu okuyup test çözcem. Tarihten 10 kitap seçtim hedefim bugün onları bitirmek . Bir kısmı soru bankası bir kısmı konu anlatım. Kitaplar sıfır değil yarım yarım. Bir kitaptan bir üniteyi bitirince araya başka bi şey sıkıştırıyorum mesela bir tane mantık sorusu çözüyorum ya da güncel kitapçıktan 10 sayfa okuyorum. Çünkü güncel ve mantık çalışmaya ekstra vakit yok. Bir de 15 tane deneme var bitirmem gereken yarın da Denemeye gircem. O yüzden hedefim günde 2-3 deneme çözmek. Bir de önceden girip de kontrol etmediğim denemeler vardı sallamıştım sonra bakarım diye. Sabah onlardan ikisine baktım. Şimdi tarih çalışmaya başlayacağım biraz türk islamdan başlayacağım islam öncesini dün btirdim. Denemeleri de araya sıkıştırcam işte.Konu çalışmaktan sıkılınca hemen bir deneme çözcem. Elimde hakan dedenin videoları var onları da bitircem.

Kaba taslak hedefim şu: cumartesi pazar ve pazartesi tüm genel kültürü halletmek. Konu okuyup test çözmek.
Salı günü de matematikten takıldığım olasılık permütasyon kombinasyon analitik geometri ve geometriye çalışcam. Türkçeden anlatım bozukluğu dilbilgsi içalışcam.
Çarşamba günü tarihten full konu okuyacağım. Elimde uzmanın tarih tekrar takvimi ve x yayın ders notu var. Coğrafya anayasa içinde aynıları var. Onları okuyup deneme çözcem.
Perşembe full coğrafya okuyup deneme.
Cuma da full anayasa ve güncel okuyup deneme çözcem.
Cumartesi de zaten sınav var.
Planım bu. Yetişir mi bilmiyorum ama yetiştrmek için elimden geleni yapcam. Sadece deneme çözmeyeceğim ben konu eksiğim çok olduğu için. Bir de son günler konu okumak daha faydalı oluyor bence denemeden. Çünkü konu eksiği soru çözerek giderilemiyor. Konuyu bilirsen zaten soruyu yaparsın. Az kaldı iyi değerlendirelim vakitimizi.

X