2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

merhaba arkadaşlar,öncelikle başörtüyle sınava girebiliyormuyuz,başörtüsüyle çalışma imkanı şuan için ne durumda ?

ben aof işletme mezunuyum,kpss nin nasıl ne şekilde yapıldığı konusunda sıfırım.tercihim düz memur olmak,bunun için sanırım B grubu sınava girmem gerekiyor.beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

Ben de öyle düşünüyorum canım ama konuların değişmediğine pek emin değilim. Ama yeni yayınlar çıkana kadar öğrenmiş oluruz inşallah.

önlisans mezunları için puan türü p93 dü dimi.. oy şu manzaranın güzelliği

Son düzenleme:
Sistemi mahvettiler konuların ağırlıkları,konular vs.değişti. Yeni kitaplardan da edinin.
Canım çok sağol verdiğin bilgi için, yeni kitapları almadan olmayacak anlaşılan:18:

Merhaba tatlım hoşgeldin
aöf lisans mezunusun di mi canım? Eğer öyleyse B grubu sınavına gireceksin evet. Sadece genel kültür ve genel yetenek çözeceğiz yani. Bu arada ben de başörtülüyüm, sınava başörtülü girilebiliyor. Başörtüyle çalışma ise atanacağın kuruma göre değişiyor. Öncesinde araştırmak lazım yani canım

önlisans mezunları için puan türü p93 dü dimi.. oy şu manzaranın güzelliği

Eki Görüntüle 766264

Aman Allah'ımm Bize de böyle puanlar görmek nasip oluur inşallahhh.

Son düzenleme:
Aa çook iyiymiş canım, ben de şimdi bizim bu yakadaki şubeyi aradım. 700tl'ymiş lisans için. Çok iyi geldi fiyat. Karacan akademi nasıl bir dershane acaba, bi bilgin var mı tatlım?

daha öncede eğitim aldığım bir dershane açık öğretimi karacan sayesinde bitirdim diyebilirim kpss içinde düşünüyorum açıkçası çünkü çok iyi fiyat diğer dershaneler gerçekten çok pahalı bütün kitapları karacan akademi veriyor deneme testleri yaprak testleri kurum sağlıyor

hangisi ile konuştun...
buarada dersane zamanına kadar bikaç konu bitirirsen test falan çözersen çok güzel olurr.

Merhaba,
Ben küçük bir yerde yaşadığım için sadece tek dershane var. O da final. Yalnız kendi yayınlarını değil ihtiyaç, yediiklim ve yargı yayınlarınlarından biriyle anlaşıp onu kullanıyorlarmış.
Başladım ben çalışmaya zaten. Yavaş yavaş bakıyorum konulara.

Hayırlı olsun gizcimm şimdiden. Peki hangi dershane ve ne kadar fiyata canım

Teşekkür ederim canım.
Final dershanesi 700 tl dedi taksitle, peşin veririm dedim o zaman 600'e indiririz dedi.

ahh büşüğüm mesajını 10 gün sonra yeni görüyorum, kusura bakma
bak bi link vereyim sana, buradaki tarih anlatımları çok güzel. KPSS KAZAN: TARİH
ya da herhangi sevdiğin ders videolarını önce pc ne indiriyosun. ben bu işlemi internet download manager programı ile yapmıştım. bu programı pc ne kur, o zaman istediğin videoyu indirebiliyosun pc ne.
daha sonra videoyu mp3 e çevirme programı var. onu indir. o indirdiğin programda mp3 e çevirmek istediğin videolara tıklayıp mp3 e çevir diceksin, çevircek. bu sayede arabada yemek yaparken uzanırken vs. dinleyebilceksin

ayrıca büşüğüm bir kaç yayın önereyim:
x yayıncılığın ders notları çok güzel. tarih ve coğrafyası özellikle. ben tarihe burdan çalışmıştım. zorlueğitim diye bi site var. bu sitede nihan akar diye bi coğrafya hocası var. bu kadının üstüne tanımam. geçen yıl dinlemiştim videosunu ve hala aklımdadır madenlerin nerelerde çıkarıldığı ve kadın bunu 1 saat içinde bizim kafamıza yerleştirmişti. ücretli ama sadece coğrafya için çok da bi para ödemeniz gerekmez
ihtiyacın 24 saatte vatandaşlık kitabı çok güzel. bu benim başucu kitabım olmuştu. gece yatmadan önce ve sabah kalktığımda 1 er ünite okurdum ve bi süre sonra bi bakmışım vatandaşlığı yalayıp yutmuşum, çıkmış sorulardan full çekiyodum sadece bu kitapla hem de. başka kalın vat kitaplarına elinizi sürmeyin, zaten yeterince kanun yasa var. gereken hepsi bu kitapta var, yeterli olucaktır.
uzman kariyerin tarih öğreten soru bankası ve coğrafya öğreten soru bankası çok güzel, içinde kavram haritaları var. soruların nasıl çözülmesi gerektiğine de vurgu yapılmış.
bunun dışında türkçe ve mattan kesinlikle ales kitabı edinin, kpss türkçe ve mat kitapları almayın boşuna. sadece ales tarzı çalışın. türkçeden 3 tanecik dilbilgisi vardı. yine dilbilgisine de bi göz gezdirirsiniz

kızlar o zaman ben turkçe anlatım bozukluklarını bı gozden gecıreyım.kesın bilgi olmadığı için osym tüm sistemi değiştircek dıye telaş yapıyo valla insan.

canım anlatım bozukluğundan hiç soru yoktu, 1-2 test çöz arada yeterli olur bence

2006 2008 2010da cıkan sorular var bende orda turkceden en cok paragraf ve anlatım bozuklukları cıkmıştı.mat tarihe falan girmek istemiyorum şuan turkceye bakıcamda cumlede anlam sözcükte anlam falan bunları ınce eleyıp sık dokumak istemiyorum kafam karıştı valla netten calısıcam hemde kıtap yok hıc elımde.ama boşum değerlendirmem gerek bu vakıtlerı

canım o yıllardaki sorularla 2013 ün ilgisi yok. istersen 2013 kpss soruları ve cevapları indir, önce onu bi çöz. sorular hakkında fikrin olsun. hiç kafanı karıştırmana gerek yok, sakin ol, daha önünde çoookk zaman var. hepsini halledersin

2013de önlisanslar girmedi ki,lisans mezunu da değilim ben onlisans olarak giricem. onun ıcın cıft yıllarda yapılan kpss sorularıyla ilgileniyorum ama araftayım suan. calısma isteği var ama kesin bi bilgi yok,şaka gibi

haaa, ay ben seni lisans sandım canım ya o zaman çift yıllardaki sorulara bakmakla iyi etmişsin. belirsizlik hep var canım.. bizde 2 ay kala değiştirdiler sistemi, sizde ne olur bilemem ama her an her şey olabilir, sen sadece elinden geldiği kadar çalışmaya çalış, gerisini Allaha bırak canım

o zaman 2012deki konu dağılımlarına bakıp çalışayım.. bi anda motivasyon düşüyor böyle de ya ne güzel not defterlerimi falan hevesli hevesli dizdim masama. belirsizlikle çalışılmıyor

ne buldum bakın, herkes farklı farklı yorum yapıyor çıkıp bi açıklama yapan yok biz konuyu abartıyosak onların yüzünden.

kızlar merhaba bende 2014 kpss b sınavına girecem çalıştığım için dersaneye gidemiyorum malesef evde akşamları çalışacam benide aranıza alın kızlar

o zaman 2012deki konu dağılımlarına bakıp çalışayım.. bi anda motivasyon düşüyor böyle de ya ne güzel not defterlerimi falan hevesli hevesli dizdim masama. belirsizlikle çalışılmıyor
nurnur bende ön lisanstan girecem sınava 2012 sınavına başvuramadığım için giremedim işyerindeki problemlerden ötürü müfredatta değişiklikmi varmış:44: ben netten 2012 sınav sorularını indirdim ordan çalışıyorum eksik kaldığım konularıda kitaplarla takviye edicem

açıkcası ben hiçbirşey bilmiyorum. çalışmadan sıkıldım bu konulardan. Lisanslar için kpss değişti genel yetenek bölümü ales tipi olacak diyolar, sonra 2013den sonraki kpss sınavları içinde geçerli diyorlar. yani önlisanslarda giriyor bunun içine. Ne halt yapıyolar anlamış değilim bizi burda kahrediyolar önlisans kpss adında girmediğim konu kalmadı. hala tatmin edici bi cevap bulamadım. illa sınavdan 3ay öncesini bekliyolar galiba açıklama yapmak için.

malesef türkiyedeki, sınav karmaşasını bir türlü çözemediler sınava az kala sistem değiştirmeyi nasıl kendilerine yakıştırıyorlar vicdanlarına sığıyor anlamış değilim sene başında yapın işte millet ona göre hazırlansın

Son düzenleme:

kıyamam ben sana canım yaa.. malesef belirsizlik onların teması. biz sınavdan çıkalı ne kadar zaman geçti, 1,5 milyon kişinin girdiği ygs yi 10 günde açıkladılar, kpssyi hala açıklamadılar ve ne zaman açıklıcaklarına dair bi açıklama da yapmıyolar. her 5 dk da bir ösym sonuç açıklama sayfasına tıklamaktan bıktım. gece desen uyuyamıyosun çünkü geçen yıl gece 2 de açıklanmıştı, gündüz uykuların kaçıyo yine belki açıklanır diye.. öyle işte.. ama azimli ol her şeye rağmen. çünkü bu sınav çok çalışma işi değil azim işi, ösym kimi yıldırsam kardır gözüyle bakıyor.
o zaman bak ne dicem, tarih çalışmaya ne dersin? ne de olsa tarihte çok da fazla bi değişikliğe gidemezler. bizde tarihle ilgili şöyle bi değişiklik yapılmıştı, muharebeler dönemi, ilke ve inkılapları çıkarmışlardı, osmanlı devleti ağırlıklı olmuştu. ama islamiyet öncesi türk tarihi ve islam tarihi, osm. vardı ve bence bunlar her halukarda olabilcek konular.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…