2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Ben de yeniyim bu topikte :KK34: Bence iyi ilerlemişsin canım. Ben daha başlamadım mesela. :KK37:

o zaman ikimiz de hoşgeldik :KK42:

sen de başlarsın canım :KK34: ben ilerlettim biraz ama en baba konular sonraya kaldı, problemler olasılık falan duruyor :KK9:
İnşallahh.:KK16:Benim bölümüm kimya mühendisliği tatlım. Çalıştıkça yaz buraya ki birbirimize moral olsun.:KK61:

Merhaba tatlım hoşgeldin aramıza.:KK16: Maşallah.:nazar:matematiği eylüle kadar halledersin inşallah.:nazar: Benim hedefim de eylülün ortalarına kadar tarihi bitirmek ama olmayacak galiba, ramazan dolayısıyla davetler, misafirler eksik olmuyor şükür. Ama malesef ders çalışılmıyor bu sebepten.:KK31: Ramazandan sonra daha da yoğunlaşacağız inşallah canım. Seni de bekliyorum mutlaka.:KK16:

hoşbuldum canım teşekkürler :KK16:

evet matematik konuları eylüle kadar bitmiş olur, eylülde geometri - türkçe ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum + mat soru çözümleri tabi. olmazsa tarihe de iki günde bir bakmak suretiyle onu da katabilirim çalışmalarıma :126:

çok haklısın ramazan zorladı bizi... ramazanın yarısına kadar oldu bende ama sonra olduramadım malesef. buralarda olcam uğrarım mutlaka
:KK34: :129:

Pegem den kitap alırken biraz sitede de dolandım pegemin türkiye geneli denemeleri varmış, kayıt yaptırıp giriliyormuş. Tarihlerini de açıklamışlar.linki de şu: KPSS, Kitap, KPDS, KPSS Kitapları, Akademik Kitaplar, ÜDS, SBS Kitapları, Çıkmış Sorular, Yayınları,

pegemin sınavlarına girmeyi düşünüyorum ben de, ücret sıkıntı olmazsa yazılırım :KK55:

Merhaba yedu:KK3: denemeler icin henuz erken oldugunu soylediler daha kayitlari baslamamis.. ama gecen yilki fiyatlari su sekildeymis murat 20 denem 50 lira, ihtiyac 30 deneme 250 lira:44: ihtiyac neden bu kadar fark atmis bilmiyorum sanirim turkiye geneli oldugu icin:44: kayit yaptirirken pazarlik yaparim :KK9:

ihyiyacın 30 denemesi 250 tl mıymıış :KK47:

yok artık diyorum abartmışlar biraz
:KK19:

sen de başlarsın canım :KK34: ben ilerlettim biraz ama en baba konular sonraya kaldı, problemler olasılık falan duruyor :KK9:

evet matematik konuları eylüle kadar bitmiş olur, eylülde geometri - türkçe ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum + mat soru çözümleri tabi. olmazsa tarihe de iki günde bir bakmak suretiyle onu da katabilirim çalışmalarıma :126:

çok haklısın ramazan zorladı bizi... ramazanın yarısına kadar oldu bende ama sonra olduramadım malesef. buralarda olcam uğrarım mutlaka

pegemin sınavlarına girmeyi düşünüyorum ben de, ücret sıkıntı olmazsa yazılırım :KK55:

Evet yaa 250 lira abarti bencede:KK19: tesekkur ederim simdide dondurma yemeye gidiyorum aayyy patlayacagim :KK53: ramazan beni mahvetti :KK60:

Periimm nerelerdesin sen? Hiç karşılaşamıyoruz bu aralar. Biz de pek yoğunlaşmış sayılmayız kuzum. Kendini suçlu hissetme o yüzden. İnşallah bayramdan sonra hepimiz için dönüm noktası olacak. 4 bir elle sarılacağız derslere. Bayramdan sonra bekliyorum seni mutlaka:KK16:

Canım, Annem rahatsızlandı,ramazandı derken inan kpss yi bile unuttum:26:
Bayramdan sonra kesin dönüş canım :) Bende o zaman hergün sohbete gelirim, bildirime gelirim. :KK16:

Sen kısa dönem yareni ben uzun dönem yareni :KK1: haftaya askerim geliyo izne onla vakit geçircem bayram ertesi ben çalşmaya başlıcam şimdi ramazan dolayısıyla kapalıyım :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:

Merhaba canim:KK3: bende arife günü gidiyorum askerimin yanina, bayram boyunca birlikteyiz:21: Allah kavustursun tatlim:KK31: bende ramazandan sonra baslayacagim.. sadece iki aksam calisabildim.. ise gitmesem gündüzleri azda olsa bakabilirdim:26:

Merhaba canim:KK3: bende arife günü gidiyorum askerimin yanina, bayram boyunca birlikteyiz:21: Allah kavustursun tatlim:KK31: bende ramazandan sonra baslayacagim.. sadece iki aksam calisabildim.. ise gitmesem gündüzleri azda olsa bakabilirdim:26:

Seni de Allah kavuştrsn cnmm şafağın çok güzel ama benimkinin yanında :KK1: :KK1: :KK1: sizin topiği bazen okuyorum kimseler yoksa falan evlisin okumştm daha zordur ama inşallah kalan günlerde su gibi akıp gider...bizde izin kullanmıcaz dioduk ama dayanamadk :KK1:
Ben de 2 hafta sonra Türkçe-Mat olarak başlıcamm Allah izin verirse Allah yardımcımız olsun ...

Seni de Allah kavuştrsn cnmm şafağın çok güzel ama benimkinin yanında :KK1: :KK1: :KK1: sizin topiği bazen okuyorum kimseler yoksa falan evlisin okumştm daha zordur ama inşallah kalan günlerde su gibi akıp gider...bizde izin kullanmıcaz dioduk ama dayanamadk :KK1:
Ben de 2 hafta sonra Türkçe-Mat olarak başlıcamm Allah izin verirse Allah yardımcımız olsun ...

Sizinde safaginiz bizimki gibi olacak ki:KK16: bende ramazandan sonra turkce matematikle baslayacagim.. sadece 2 aksam ders calisabildim ramazanda..acaba tarihe de baslasam:KK30:

merhabalar arkadaşlar...bende kpss ye çalışıyorum matematikte çarpanlara ayırma konusuna kadar gelebildim ama malum ramazan ayındayız oruç tutunca biraz ağır ilerliyorum iftar davetleri vsde oluyor :KK43: şimdi muhtemelen eylüle kadar matematiği hallederim diye düşünüyorum. fakat aklıma takılan bir konu bursa yörünge akademiye kaydoldum ama dersane ekimin son haftası başlıycakmış alıntı yaptığım arkadaşın ise eylülün 21.de başlıyomuş bizim neden bu kadar geç yaa bütün dersaneler mi böylede sizinki erken başlıyor anlamadım...kafama takılıyor bu konu geç kalmam dimi kızlar :KK43:
fem akademinin programına bakmıştım canım onların da geç başlıyor

A bak bu düşünülebilir canım, sen dershaneye yazılmayı düşünmüyorsan bunu kaçırma bence, ücretlidir sanıyorum. Fiyatları ne kadar acaba göremedim.:26: Ben de düşünebilirim belki.:KK61:

Aşk olsun canım, konuyu ben açmış olabilirim ama topik hepimizin, istediğin gibi sahiplenebilirsin.:KK16:

İnşallah kuzum :KK16: Bölümümün atamaları az oluyor malesef, çok olsa da 85ten aşağı düşmüyor hiç. :KK50: O yüzden çalışmak değil çoook çalışmak zorundayım.:KK31: Ama hala ramazan nedeniyle çok adapte olamadım. Ramazandan sonra kpssye çok feci asılıyoruz inşallah.:KK55::KK16:

Canım zaten dershanelerin hemen hemen hepsi geç başlıyor benim dershaneye göre. Murat dershanesi kasım-aralık gibi başlıyordu mesela. Ben ise ihtiyaça kaydoldum, sanırım diğer dershanelere göre konuları daha erken bitiriyorlar. O yüzden erken başlıyor olabilir. Dershanenin erken açılması avantaj gibi görünebilir ama sen de dershanenin geç açılmasını avantaja çevirebilirsin. Ekime kadar halledebildiğin kadar konuyu, dersi hallet ki rakiplerinden 1-0 önde başla dershaneye. Çünkü dershaneler açılınca herkes başlayacak çalışmaya, biz öncesinde ne kadar çalışırsak o kadar fark atarız rakiplerimize. Bu da kpss için büyük artı olur bize. Ben de ramazan dolayısıyla çalışamıyorum pek.:KK50: Ramazandan sonra düzene sokarız inşallah.
Aramıza hoşgeldin bu arada:KK16:

Merhaba tekrardan canım:KK16:
Bakma bizim böyle topikte sohbet ettiğimize, biz de ramazan sebebiyle pek adapte olamadık aslında.
Çocuklarını Allah bağışlasın :KK16: Yaklaşık 1 yıl kadar sıkıntı çekeceksiniz ama sonucu çok güzel olacak inşallah.:KK16: Bizim sayısal derslerimizin iyi olması büyük bir avantaj, çünkü matematiği geometriyi dershanesiz halletmek zor olabiliyor. Tarih coğrafya için ise bol bol okuyup soru çözmek gerek. Dershaneye gitmek yerine internetten ders anlatım videoları da izleyebilirsin canım, hatta at mp3 çalarına veya telefonuna tak kulaklığı kulağına dinle. Bu sayede ev işi yaparken bile dinleyebilirsin.
Ben haftasonları dershaneye haftasonları da bizim burada kütüphane var oraya gideceğim, eğer kütüphaneye gitme imkanın varsa ve kütüphane ortamı sessiz,sakinse çok güzel ders çalışılıyor. Geç başlayacağım diye kaygılanma, zaten bir çoğumuz hala tam anlamıyla başlamış değiliz. Sadece boş vakitlerimizde bakabiliyoruz ki o boş vakit de ramazanda misafir, davetler yüzünden pek bulunmuyor.:KK31:
İnşallah en yakın zamanda lojman başvurunuz olumlu sonuçlanır ve aramıza daha aktif bir şekilde katılırsın. Şimdiden kolaylıklar diliyorum canımm.:KK16:
Topluca hepsine değil de bazılarına kayıt yaptırılabiliyor mu ki acaba?

Merhaba kizlar:KK3:

Ben gecen haftalarda dersane arastirmasi yapmistim.. sonrada sozel dersler icin dersaneye gitmemeye karar verdim.. yengem tarih mezunu haftada 1-2 gün bulusup bana tarih anlatacak:KK31: dersanelerinse denemelerine girecegim.. konustum disardan denemeye ogrenci aliyorlaris.. hem muratin hemde ihtiyacin denemelerine girecegim.. murat 20, ihtiyac 30 deneme yaptigini soyledi.. yani toplamda 50 denemeye girmis olacagim:KK31: yukarida pegemin denemelerinden bahsetmissiniz, yarin onu da bir arastirayim.. ihtiyacin tüm denemeleri turkiye geneli oluyormus:KK31: yani bende isten çıksam adama akilli calismaya baslayacagim:KK51:
Merhaba yedu:KK3: denemeler icin henuz erken oldugunu soylediler daha kayitlari baslamamis.. ama gecen yilki fiyatlari su sekildeymis murat 20 denem 50 lira, ihtiyac 30 deneme 250 lira:44: ihtiyac neden bu kadar fark atmis bilmiyorum sanirim turkiye geneli oldugu icin:44: kayit yaptirirken pazarlik yaparim :KK9:
bu bilgi için teşekkürler canım. Murata bir bakayım. :KK34:

Kızlar önyargılı olmayın ama bize geçen sene dersanede pegem konu anlatımlı kitap dağıttılar içinde çok hata çıktı konu anlatımında yanlışlar falan ben pegeme gıcığım o yüzden sevmiyorum hiç ama siz aldıysanız bilgileri arada kontrol edin yanlış bilgi cidden soru kaybettiriyo özellikle hatalar tarih ve coğrafyadaydı bilginiz olsun istedim ama 2012 kpss zamanıydı belki şimdi düzeltmişlerdir ...
İnşallah düzeltmişlerdir canım. Moralim bozuldu şimdi :KK14:

2010 sınavında evli değilimdim...2012 de evliyken evde ders çalıştım...Eşiniz anlayışlı olduktan sonra herşey oluyor...Ben dersane ye gidilmesi taraftarıyım açıkçası..Şuan sistem değişti diyolar...Bizi de kapsar mı bilmiyorum ama...Tarihte bi yığın değişiklik var...Osmanlı daha yoğun olacak...mat. türkçe ales mantığıyla olacakmış..Allah yardımcımız olsun...
Amin canım.
yok canım boğdurmayız seni:KK9: soru hataları bir çok yayında olabiliyor da konu anlatımında hata olması sinir bozucuymuş gerçekten.:KK20:
Özel sektör beni gerçekten 2. seçenek olarak bile korkutuyor. Bir de sevgilim kamuda. 4-5 gibi çıkıyor. Ben özelde kim bilir saat kaçlarda çıkacağım, bekarken değil de evlenince çok büyük sıkıntı olabilir bu.:KK50: İnşallah sistemli ve düzenli bir çalışmayla 85leri geçeceğiz canım, bayramı bir atlatalım da o zaman daha aktif oluruz, burası da kpss kaderdaşlarımızla dolup taşar o zaman.:KK16:
evliyken çok zor canım. Hele çocuk da olunca toptan sıkıntı özel sektör. Bir de insanın eşi eve erken geliyorsa kadının hali daha zor oluyor. İstanbul'da çoğu kimse cumartesi bile çalışıyor.
Kizlar o kadar cok kabak tatlisi yedim ki:KK52:

Ders calisan var mi bu aksam:KK23:

Afiyet olsun canım. Ben daha başlamadım. Ama başlamak için çok güzel kalemler aldım. :KK9:

fem akademinin programına bakmıştım canım onların da geç başlıyor

bu bilgi için teşekkürler canım. Murata bir bakayım. :KK34:

İnşallah düzeltmişlerdir canım. Moralim bozuldu şimdi :KK14:

Amin canım.

evliyken çok zor canım. Hele çocuk da olunca toptan sıkıntı özel sektör. Bir de insanın eşi eve erken geliyorsa kadının hali daha zor oluyor. İstanbul'da çoğu kimse cumartesi bile çalışıyor.

Afiyet olsun canım. Ben daha başlamadım. Ama başlamak için çok güzel kalemler aldım. :KK9:

Canım öyle düşünme ya ben bi ön uyarı olsun diye dedm sadece 2012 kpss de oldu bu her sene olcak diye bişi yok sorularda zaten yoktu sıkıntı konu anlatımnda bi kaç yerde çıkıyodu hani kitabın tamamında da değildi moral bozmak yok...kafana takılan birşeyi zaten başka bi kaynaktan bakarsın zaten ...

Matematik için yukarıda ahsen de yazmış canım, ekol hocayı biliyor musun? Onun videolarını izleyerek başlayabilirsin aslında, ya da ilk konu anlatımlı kitaptan çalış, sonra video dinle ki iyice pekişsin. Konuyu bitirince de sorularını çözersin. İlk etapta çözümlü soru bankaları alman daha iyi olur, yapamadığın soruların nasıl yapıldıklarını öğrenmiş olursun.
Bu arada özel sektör konusunda haklısın. Gerçekten çekilecek dert değil. Ama kamuda doğum izninden süt iznine, resmi tatillerden yıllık izinlere kadar herşey çok daha rahat. Allah hayırlısıyla memur olabilmeyi nasip etsin inşallahh:KK16:

Amin inşallah canım...Batman da pek aktivite yok...Arkadaş,dost dediklerimde tırt çıktı...Oturup ders çalışayım bari...
Bir de yeni gelen arkadaşlar hepinize merhaba :KK16::KK16:

Merhabalar canım...

Sizinde safaginiz bizimki gibi olacak ki:KK16: bende ramazandan sonra turkce matematikle baslayacagim.. sadece 2 aksam ders calisabildim ramazanda..acaba tarihe de baslasam:KK30:

Amin cnmm inşallah...Ben hiç bakmadmm ya Matematik hatırlıyorum gene ama Tarih falan her şeyi unuttum zihnim silindi iyi gene sen başlamışsın ...Tarihe başlanırda ben unuturum diye biraz zaman geçsin diyorum :KK55:

Ben de bugün yeni aldığım pegem tarih soru bankasından soru çözeyim dedim. İslamiyet öncesi türk devletleri ünitesi, 60 soruda 10 yanlış 4-5 tane de boşum var.:KK14: Ümitsizliğe kapılmayayım diyorum ama bu netler nasıl artacak bilemiyorum...:KK31:

Evet yaa 250 lira abarti bencede:KK19: tesekkur ederim simdide dondurma yemeye gidiyorum aayyy patlayacagim :KK53: ramazan beni mahvetti :KK60:
Ye kuzum ye can boğazdan gelir. :KK9: Afiyet olsun.:KK61:
Canım, Annem rahatsızlandı,ramazandı derken inan kpss yi bile unuttum:26:
Bayramdan sonra kesin dönüş canım :) Bende o zaman hergün sohbete gelirim, bildirime gelirim. :KK16:
Canım çok geçmiş olsun. Annecin nasıl oldu, iyidir inşallah?
Bayramdan sonra hep beraber yoğunlaşıyoruz inşallah kuzum.:KK16:

Eylüle kadar matematiği bitirirsen çok rahat edersin canım. Ben de yavaştan tarihle birlikte matematiğe de çalışmaya başlayayım diyorum. Bu tarih beni hasta edecek yoksa.:KK14:
Canım malesef hiç bilmiyorum onu dershaneyle gidip görüşmek gerekir sanırım.:KK31:

Canım öyle düşünme ya ben bi ön uyarı olsun diye dedm sadece 2012 kpss de oldu bu her sene olcak diye bişi yok sorularda zaten yoktu sıkıntı konu anlatımnda bi kaç yerde çıkıyodu hani kitabın tamamında da değildi moral bozmak yok...kafana takılan birşeyi zaten başka bi kaynaktan bakarsın zaten ...
Coğrafya tarih için ayrı konu anlatımı da aldım zaten canım. Türkçe de Ales ten kalma murat yayınlarının var. Yeterli olur herhalde kontrol etmek için canım. :KK34:
Ben de bugün yeni aldığım pegem tarih soru bankasından soru çözeyim dedim. İslamiyet öncesi türk devletleri ünitesi, 60 soruda 10 yanlış 4-5 tane de boşum var.:KK14: Ümitsizliğe kapılmayayım diyorum ama bu netler nasıl artacak bilemiyorum...:KK31:
Sıkma canını. Türkçem matematiğim iyidir diye rahattım ama almam gerekn puan için onlara da adam akıllı çalışmam gerek. Dün türkçeye başladım. Ama o kadar yavaş ilerledim ki canım sıkıldı. Yapacak bir şey yok. Elimizden geleni yapmalıyız. :KK4:

Herkese gunaydin kizlar:KK31:
Günaydın :KK16:

Coğrafya tarih için ayrı konu anlatımı da aldım zaten canım. Türkçe de Ales ten kalma murat yayınlarının var. Yeterli olur herhalde kontrol etmek için canım. :KK34:
Sıkma canını. Türkçem matematiğim iyidir diye rahattım ama almam gerekn puan için onlara da adam akıllı çalışmam gerek. Dün türkçeye başladım. Ama o kadar yavaş ilerledim ki canım sıkıldı. Yapacak bir şey yok. Elimizden geleni yapmalıyız. :KK4:

Günaydın :KK16:

Günaydın canım :KK9:

Bu arada ümitsizliğe kapılmak yok kızlar daha sınava çok var Allahın izniyle ozamana kadar halledicez bütün konuları ve istediğimiz puanları alıcaz.Eğer inancınızı kaybederseniz şimdiden söyleyeyim siz Kpss'yi unutun o yüzden güzel düşünelim herşey güzel olsun :KK34:

Son düzenleme:
Kizlar, iyi puanlar almak bizim elimizde:KK31: ramazandan sonra bahaneleri kenara koyalim herkes ne kadar calisabilirse calissin her gun mutlaka azda olsa calisalim:KK31: ben ise gidip geliyorum aksamlari bakabilirim sadece, o yuzden cok calisamayacagim ama hergün mutlaka bakacagim 10 soruda olsa cozecegim:KK4: eylulden sonra inşallah evimde daha yogun bir tempoyla devam edeceğim:KK6:

Son düzenleyen: Moderatör:
X