2014 ikiz anneleri

Merhaba, Rabbim sağlıkla ve zamanında kucağınıza almayı nasip etsin evlatlarınızı. Dileğiniz içinde çok teşekkür ederim, rabbim bebeğine kavuşmayı bekleyen herkese kucağına almayı nasip eder inşallah.
Bebişlerim 1400/1800 kg 32+0 yani 31 haftalık doğdular.
hamileliğim boyunca aralarında 200gr fark vardı ama doğumda 400gr oldu fark. Doğumdan sadece 2 gün önce kontrole gitmiştim 1400/1600 idi kiloları, 2 gün içinde biri 200 gr kilo almış diğerinin ciğerleri gelişmiş. 1800 doğanın ciğerleri gelişmemişti, doğumda ciğer geliştirici iğne yaptılar oğluma ve 1 gün solunum cihazında kaldı.
Doğumdan sonra 1200/1600 gr düştüler
16. gün 1830 gr ile oğlumu bana verdiler.
Diğer oğlum daha 1635 gr, 1800 olmasını bekliyorlar bana vermek için.
merhaba legande çok geç oldu cevabım kusura bakma:KK23: artık cepten giremiyorum da sebebini bi türlü çözemedim. kabul etmiyo beni kk :KK71:
seni ve bebeklerini merak ettim canım inş iyisinizdir. diğer meleğini de aldın mı kucağına. Rabbim bi an önce kavuştursun sizi inş:KK15:

herkese merhabalaaaarrrrrrr:KK25:
ya bu forumun yeni hali sinir etti beni, cepten bi türlü giriş yapamadım. kullanıcı adımı ve şifremi kabul etmiyo :KK11:
sürekli okuyorum yazdıklarınızı ama katılamıyorum sohbete.
biz miniklerimle iyiyiz şükürler olsun, alışverişimizi tamamladık Allahımm ne güzel telaşlar ya Rabbim isteyen herkese nasip etsin.Herşeyden çifter çifter almak da ayrıca keyifli :KK76:
geçen hafta şeker yüklemesi yapıldı, şekeri tatlıyı pk sevmem amam yediğim incirler yüzünden sınırda çıktı şekerim. artık ölçülü yiyoruz :KK23:onun dışında doğum için ekim sonunu uygun buldu dr. hayırlısıyla kucağımıza alırı inşş:emir_bebek::emir_bebek:

Maşallaaaahh:nazar: darısı da bizlere olsun inş. vakit buldukça gelin de tecrübelerinizle aydınlatın bizleri de :KK15:
Amin darısı başınıza sağlıkla kucağınıza alın inşallah:nazar:
30 unu haftadan önce tüm eksiklerinizi tamamlayın derim sonra çok ağırlaşıyor insan hele 33 den sonra yürümekte zorlandım ben sol bacağımın üstüne basamıyordum gerçi benim göbeğim hep aşağıdaydi doğum yaklaşınca iyice aşağı indi :KK57:
Klasik söylem bol bol uyuyun 3 aydır 3,4 saatlik uykularla yaşamaya çalışıyorum zombiye döndüm sanırım:confused: ayrıca hiç bir yardım teklifini geri çevirmeyin anne , kayınvalide, teyze hala kimi bulursanız yapışın bırakmayın eşiniz zaten yardım etmek zorunda onu saymıyorum bile:KK70:

Amin darısı başınıza sağlıkla kucağınıza alın inşallah:nazar:
30 unu haftadan önce tüm eksiklerinizi tamamlayın derim sonra çok ağırlaşıyor insan hele 33 den sonra yürümekte zorlandım ben sol bacağımın üstüne basamıyordum gerçi benim göbeğim hep aşağıdaydi doğum yaklaşınca iyice aşağı indi :KK57:
Klasik söylem bol bol uyuyun 3 aydır 3,4 saatlik uykularla yaşamaya çalışıyorum zombiye döndüm sanırım:confused: ayrıca hiç bir yardım teklifini geri çevirmeyin anne , kayınvalide, teyze hala kimi bulursanız yapışın bırakmayın eşiniz zaten yardım etmek zorunda onu saymıyorum bile:KK70:

Amin ins darisi başımıza olur ins:KK68: isin kötü tarafı ben gurbetteyim. Kayinvalidemle annem nöbetlese gelcekler artik. Zaten önümüzdeki yıl calismiycam esim de yardim eder zaten, ins bi dönem de olsa kendi kendime bakabilirim kuzucuklarima. Sizin miniklerin isimleri ne? Bizimkiler de bi kız bi erkek:nazar: Toprak-Irmak koymayı düşünüyoruz:KK68::KK68: kaçıncı haftada kac kg doğdu melekleriniz, sütünüz yetti mi. Ayy çok soru sordum kusura bakmayın:oops:

Birilerinin gelecek olması çok iyi , benim kız kayınvalidede bu akşam mesela tek oğlana bakıcam bu gece 1 saat olsun fazl uyumak demek :KK51: inan annenin dinlenmesi çok önemli sen sakin ve dinlenmiş olmazsan kuzulara yansıyor ve onları sakinleştirmek mümkün olmuyor :KK43: benim kuzuların isimlerini özel mesajla atabiliyorsam öyle söyleyeyim :KK66: 36. Hafta da doğdular 2680 ve 2500 dü kiloları küveze falan girmedik direk evimize geldik :nazar: kız şu an 3 aylık bebek gelişimi nde oğlanda sadece kilo olarak biraz düşük her şeyleri aylarına uygun Allaha şükür 36 yı bulursan korkma hiç sorun çıkmıyor :KK76: sütüm yetiyor çok şükür :nazar:ama mama takviyesi de şart 2 bebeği doyurmak için, istediğin kadar soru sorabilirsin seve seve yanıtlarım:KK19:

Merhaba,

Evde çocuk bakmak parka götürüp oynatmaktan kat ve kat daha zor...

Evler küçük, tehlikeli noktalar var (mutfağa mı gitti, aman banyoda deterjanlara dokunmasın, aman balkona mı çıktı derdi bitmiyor)

Çocuğun tehlikeli noktalara ulaşmadan anneye/bakıcıya/anneanne/babaanneye uyarı veren bir çözüm geliştirilmiş.
Mail bırakanlara 60 TL'lik ürünü ücretsiz gönderiyorlar:)
ben bıraktım sizlerle de paylaşıyorum. Bileklik bluetoothlu ve çocuğa zarar vermiyor (Evde wireless kullanmak gibi düşünebilirsiniz, radyasyon vs yayan bir teknoloji değil)

sevgiler, kolaylıklar herkese,

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba anneler:=)
Bugün 6 haftalık ikizlerime hamile oldugumu ögrendim... Hala şoktayım. Hem korku hem endişe hem de sevinç...

Siz neler yaşadınız bu dönemi nasıl atlattınız?

Birilerinin gelecek olması çok iyi , benim kız kayınvalidede bu akşam mesela tek oğlana bakıcam bu gece 1 saat olsun fazl uyumak demek :KK51: inan annenin dinlenmesi çok önemli sen sakin ve dinlenmiş olmazsan kuzulara yansıyor ve onları sakinleştirmek mümkün olmuyor :KK43: benim kuzuların isimlerini özel mesajla atabiliyorsam öyle söyleyeyim :KK66: 36. Hafta da doğdular 2680 ve 2500 dü kiloları küveze falan girmedik direk evimize geldik :nazar: kız şu an 3 aylık bebek gelişimi nde oğlanda sadece kilo olarak biraz düşük her şeyleri aylarına uygun Allaha şükür 36 yı bulursan korkma hiç sorun çıkmıyor :KK76: sütüm yetiyor çok şükür :nazar:ama mama takviyesi de şart 2 bebeği doyurmak için, istediğin kadar soru sorabilirsin seve seve yanıtlarım:KK19:
Maşallah :nazar: insallah bizim.kuzucuklar da o kadar beklerler. Kayinvalidenize yakin olmaniz cok iyi ya gurbette zor olcak bizim icin. Ins Rabbim yardimcimiz olur kolaylık saglar :KK36:mama olarak ne kullaniyosunuz miniklerinize. Bi de ayni odada mi uyutuyosunuz

Inşallah 37.haftayı bulursunuz canım rahat ol :KK19:mama aptamil pre kullanıyorum canım memnunum, ben kuzularımı 40 çıkana kadar odamda yanımda yatırdım sonra kendi odalarına geçtiler, hep aynı odada uyuttum bşrbirlerinin seslerinden etkilenmiyorlar şimdilik umarım böylede gider:KK37:

Merhaba anneler:=)
Bugün 6 haftalık ikizlerime hamile oldugumu ögrendim... Hala şoktayım. Hem korku hem endişe hem de sevinç...

Siz neler yaşadınız bu dönemi nasıl atlattınız?
Öncelikle hoşgeldin şekerim bu konuda yalniz değilsin hepimiz senin yaşadığın duyguların benzerini yaşadık. Ikiz annesi olmak zor olacak belki ama herkese nasip olmaz canım. Tadını çıkar :)
Inşallah 37.haftayı bulursunuz canım rahat ol :KK19:mama aptamil pre kullanıyorum canım memnunum, ben kuzularımı 40 çıkana kadar odamda yanımda yatırdım sonra kendi odalarına geçtiler, hep aynı odada uyuttum bşrbirlerinin seslerinden etkilenmiyorlar şimdilik umarım böylede gider:KK37:
Inş canım inş.. etraftaki herkes bebekleri aynı odada yatırma diyo ama ben de seninle aynı düşünüyorum. Birbirlerinden ayri olurlarsa birbirlerinin ufacık sedine uyanmalari cok normal. Sallamadan uyumayi ve her sese uyanmamayi ogretebilirsem ne mutlu banaa ♥

17 + 6 günlüğüz ama hala ben bebeklerin hareketlerini hissetmedim :mad::mad:
Hissedersin yakında canım merak etme. Ben de sadece sabahları uyandığımda elimi karnıma koyarsam hissedebiliyorum minik kıpırtılar.kalp atışı gibi aynı.onun dışında hissetmiyorum.Sabah yeni uyandığında sırt üstü uzanıp elini karnına koy bir dene, belki sen de hissedersin.Bebeğin bulunduğu yerde önemli.ben birini daha çok hissediyorum.biri biraz arkadaymış çünkü.

Kızlar lansinoh elektrikli göğüs pompamı satıyorum ilgilenenlerin dikkatine:)sütüm olmadığı için çok az kullanıldı .süt saklama şişelerinide yanında göndericem

Maşallah ne güzel.İsimlerini ne koydunuz bebişlerin?İnşallah biz de o güzel günleri görürüz.Bebek arabası aldınız mı?Nasıl bişey aldınız.Beşik olayını falan ne yaptınız bir de.İkiz eşyalarıyla ilgili bize tavsiyeniz var mı?Ben de ilk zamanlar yanımda yatsınlar istiyorum.O yuzden bir tane park yatak alayım diyorum.İkisi birden rahat yatabilir mi bir park yatakta acaba. Siz nasıl yaptınız?

kucukmucize ve inci 86 çok teşekkür ederim cevaplar için :KK37::KK37:
son bi haftadır acayip psikolojim bozulmuştu :rolleyes:
demekki daha zamana ihtiyacımız var kuzucuklarımı duymak için :confused:

X