2014 ikiz anneleri

ohoooo bilidğin 1 - 1,5 ay kanama yaşadım ben aynı senin gibi iğne kullanıyodum test sonucunu aldım kese muaynesine gitmeden önce başladı kanamam ... apar topar koştum hastaneye baktık ikiz :KK70: sonra o gün lekeler oldu geçti gitti... iki gün ter temizdim. sonra bidaha kanama... hemde peçete dolusu kan... saf kan :KK70: öyle koyu renk fln deil .. ogün öyle bir kere fln gelirdi yoğun kan sonra kahverengi lekeler gelirdi biterdi iki gün fln temiz gezerdim sonra bidaha sonra bidaha işte öyle öyle geçti çok şükür.. imzamı görüyomusun bilmiyorum ama 24, haftamızdayız.. ikiz bebeklerin çoğunda olurmuş.. bana göre eskiden kanaması olan hamile deildi ama yanlış biliyomuşum yaşadım gördüm.. sende yaşayıp göreceksin.. kanaman oldukça huzursuz olacaksın ama geçecek üzülme.. hhee ayrıca bende çalışıyorum hiiiççte rapor fln almadım o dönemde... eşim arabayla bırakıp alıodu o kadar.. evde de bol bol yatıyodum hiç bişey yapmıyodum... inşallah kısacık sürer hemencecik geçer kanamaların ... iğnelerine devam et sen hiç bişeycik olmaz korkma

Sagol canım walla nasıl iyi geldin bilemezsin🙏😊 dun aksam 6dan beri yataktan cikmamistim, az once kahvalti icin kalktim. Bi kalp atislarini duysam rahatlicam biraz galiba..Bi de ben de hic oyle mide bulantisi, fenalasma filan yok. Sadece bazi seyleri yemek istemiyorum artik, mesela cikolata.. Asiri cay duskunuydum, pek icemiyorum simdi. Goguslerde hafif dolgunluk, hepsi bu. doktor kendini hamile gibi hissettigin surece sorun yok dedi ama ben oyle hissetmiyroum ki 😠 adam iyi bisey demeye cakisirken, hepten psikolojimi bozdu☺️
Sen de bebeklerini saglicakla kucagina alirsin umarim 😊

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

Herkese merhaba kızlar...Dün sabah itibariyle monokoryonik diamniyotik tek yumurta ikizlerime kavuştum çok şükür.. Epidural anestezi yapıldı. Anneler gününde beni anne yaptı küçük mucizelerim..1780-2570 gr olarak dünyaya geldiler...İkisi de yanımdaydılar. Dün gece kilosu düşük olan bebeğim kan şeker düzeyinin düşmesi nedeniyle küvöze alındı. Beslenme desteği alıyor.. Kan şekeri normale sabitlendiğinde çıkarılacak inşallah... Yarın sabah diğer bebeğimle birlikte taburcu oluyoruz...Herkesin kuzularına sağ salim kavuşması dileğiyle. ...
canım maşallah size....Allah bundan sonra da kolaylık versin inşallah..tez zamanda sizi kavuştursun inşallah

Sagol canım walla nasıl iyi geldin bilemezsin🙏😊 dun aksam 6dan beri yataktan cikmamistim, az once kahvalti icin kalktim. Bi kalp atislarini duysam rahatlicam biraz galiba..Bi de ben de hic oyle mide bulantisi, fenalasma filan yok. Sadece bazi seyleri yemek istemiyorum artik, mesela cikolata.. Asiri cay duskunuydum, pek icemiyorum simdi. Goguslerde hafif dolgunluk, hepsi bu. doktor kendini hamile gibi hissettigin surece sorun yok dedi ama ben oyle hissetmiyroum ki 😠 adam iyi bisey demeye cakisirken, hepten psikolojimi bozdu☺️
Sen de bebeklerini saglicakla kucagina alirsin umarim 😊

amin canım saolasın... zaten ben seni çok iyi anladığım için hemen bişeyler yazmak istedim.. bana da ozamanlar biri bişey yazsa böyle dünyalar benim oluyodu

bak kalp atışını duysan bile rahatlamıycaksın cinsiyetini görsende tekmesini hissetsende rahat olmıycaksın :KK1: :KK1: heralde doğurursak sağlıkla sıhhatle rahatlıycaz :KK9:

bak benim yanlış hatırlamıyosam mide bulantılarım 10. haftaya doğru başladı. daha bu sabah bile kustum :KK1: :KK1: hiç iyi bişey değil kusmak inş. bulanmaz miden hafif atlatırsın... göğüsler dersen onlarda2. ayda fln dolgunlaştı büyüdü rengi koyulaştı.. eşim benle dalga geçiyodu daha tahlili yaptırmadan bakıyodun bişey varmı diye daha yeni değişiyo bunlar diyodu :KK1: :KK1:

hamile olduğunu 20. haftanda fln tekmeleri hissetmeye başladığında az çok anlıyosun yoksa inanamıyosun zorlanıyosun :KK70:

Selam herkese, ben de 5+6 tup bebekle ikiz bebeklerime hamileyim. Gecen cuma ilk kez kanamam oldu, günlük pedin yarısını dolduracak kadar. Hemen doktora gittik ve 2 keseyi gorduk. Crinone kullanıyodum, progestan igneye cevirdi ve 2 hafta sonra gel dedi. Kendini yorma dedi. Oyle de yaptım haftasonu. Kahve lekele oldu az, hiç kanama olmadı. Pazartesi işe gittim, cünkü ofisteyim ve sadece oturuyorum. Aksam 5 gibi hafif karnım agrımaya basladı, ıslaklık hissedince tuvalete kostum. Tahminen 1 gunluk ped kadar oldu bu sefer. Bir kısmı tuvalate aktıgı için emin olamıyorum. İğnemi vurulup yattım. Bugun işe gitmedim. Siz de kanama yasadınız mı? Gecmiş sayfaları okumaya calıstım ama bişey goremedim😔Cok korkuyorum, bebeklerimi kaybetmem degil mi?

ben de yaşadım canım.9 haftalıkken yoğun yaşadım, hastanede yatırdılar.haftada bir hala iğne vuruluyorum. daha geçen haftaya kadar hala kanamalarım oluyordu.ben raporluyum ama doktorum öyle istedi. evet çok sinir bozucu bir durum.insan hep diken üstünde oluyor ama yaşanılacak bir şeymiş demek ki yaşıyoruz.endişelenme burda bu durumu yaşayan çok insan var. ALlah yardımcımız olsun.en kısa zamanda atlatalım inşallah...

Herkesin ayri oluyo demekki, ablamin mesela hemen baslamis belirtileri.. Ben en iyisi rahat yiyip icmenin tadini cikarayim. Dua etmekten baska yapacak bisey yok galiba..
Anne olmak ne zormus gercekten, daha dogurmadan onlara bisey olacak diye canimdan can gidiyor sanki..

ben de yaşadım canım.9 haftalıkken yoğun yaşadım, hastanede yatırdılar.haftada bir hala iğne vuruluyorum. daha geçen haftaya kadar hala kanamalarım oluyordu.ben raporluyum ama doktorum öyle istedi. evet çok sinir bozucu bir durum.insan hep diken üstünde oluyor ama yaşanılacak bir şeymiş demek ki yaşıyoruz.endişelenme burda bu durumu yaşayan çok insan var. ALlah yardımcımız olsun.en kısa zamanda atlatalım inşallah...

Sagol canim insallah.. Herkes imreniyor ama ikiz annesi olmak kolay degil demek ki. Doktorum 2 kese gorunce, tibben ikiz bizim tercih ettigimiz bisey degil ikizlerin tek guzel yani sevmesi dedi 😔 ben cok mutluyum ikiz olacaklari icin. Insallah saglikla dogar bebeklerimiz😊

Herkese merhaba kızlar...Dün sabah itibariyle monokoryonik diamniyotik tek yumurta ikizlerime kavuştum çok şükür.. Epidural anestezi yapıldı. Anneler gününde beni anne yaptı küçük mucizelerim..1780-2570 gr olarak dünyaya geldiler...İkisi de yanımdaydılar. Dün gece kilosu düşük olan bebeğim kan şeker düzeyinin düşmesi nedeniyle küvöze alındı. Beslenme desteği alıyor.. Kan şekeri normale sabitlendiğinde çıkarılacak inşallah... Yarın sabah diğer bebeğimle birlikte taburcu oluyoruz...Herkesin kuzularına sağ salim kavuşması dileğiyle. ...

maşallah barekallah kuzularına,en güzel hediye olmuşlar sana ne güzel.maşallah kilolarıda iyi rabbim biran önce kavuştursun sizi.hayırlı evlat olsunlar inş...

Allah izin verirse cumartesi veya pazar gunune kavursursunuz diyor doktor.zaten 32. Haftadan beri nst de sanci cikiyordu 5 gun hastanede kaldim.doktorumun hedefi 36. Haftaydi zaten.ama benim kuzularim 35+5 de sinyal vermeye basladilar.yine nst de sanci cikti ve 35+6 da dogum gerceklesti.bir bakima planli bir dogum diyebiliriz.

tekrar hayırlı uğurlu olsun bebeklerin.bnm nstde doğru dürüst sancı çıkmıyo ama kasılmalarım şiddetlendi daha ağrılı artık,açılmada başlamıştı.bugün daha 34+1 iz.bizde inşallah senin haftanı görürüz.

merhaba arkadaşlar gebelikleriniz normal mi yoksa tüp bebek mi çok merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim bende bu hafta tüp bebek tedavisine başlıyorum kimbilir nasıl bi duygudur çifte bebek allahım maşşallah tebarekallah rabbim kucaklarınızada almayı nasip etsin doğmuş olanlarda sağlıklı huzurlu büyüsün inşallallah :KK16::KK16::KK16:

benimki doğal yoldan canım tek yumurta ikizi aynı kese ralarında bir zar var ortak besleniyorlar 8.haftamızdayız bakalım hayırlısı

herseşyden önce hayırlısını iste

cevabın için sağol ben de bugün prenatal tanı merkezine gittim ve ayrıntılı ultrason yapıldı ikisi arasında zar varmış benimde monokoryonik diamniyotik imiş ancak 1. Kademe transfüzyon dan şüphelenldi bebeklerin birinin suyu azmış ve diğeri daha büyük çok üzgünüm ve öğrendiğimden beri kendimi ağlamaktan alamadım :KK43:

slm canım nasılsın

Son düzenleme:
Sagol canim insallah.. Herkes imreniyor ama ikiz annesi olmak kolay degil demek ki. Doktorum 2 kese gorunce, tibben ikiz bizim tercih ettigimiz bisey degil ikizlerin tek guzel yani sevmesi dedi 😔 ben cok mutluyum ikiz olacaklari icin. Insallah saglikla dogar bebeklerimiz😊

evet herkes 1 taşla 2 kuş diyor, imreniyor ama gerçekten zorlukları çok oluyor....düşük tehlikesi bitiyor erken doğum riskinden korkuyoruz...Allah en sağlıklısından nasip etsin inşallah

Allah izin verirse cumartesi veya pazar gunune kavursursunuz diyor doktor.zaten 32. Haftadan beri nst de sanci cikiyordu 5 gun hastanede kaldim.doktorumun hedefi 36. Haftaydi zaten.ama benim kuzularim 35+5 de sinyal vermeye basladilar.yine nst de sanci cikti ve 35+6 da dogum gerceklesti.bir bakima planli bir dogum diyebiliriz.

Canım öncelikle bebeklerin hayırlı olsun hastaned e diye sakin üzülme biz taburcu olduktan sonra kızım beslenen eşiğinden tekrar yattı serum verdiler mideye hortum attılar bende her gün ağlayarak hastaneye giderdim simdi evimizdeler şükür yaşadığım kotu günler hemen unutuluyor bolca sütunu sağ stres yapma kilolarına gayet iyi haftalarıda iyi biran oönce kavuşurdum inş yavrularına tekrar tebrik ederim.

benimki doğal yoldan canım tek yumurta ikizi aynı kese ralarında bir zar var ortak besleniyorlar 8.haftamızdayız bakalım hayırlısı

herseşyden önce hayırlısını iste

Tabiki canim ben herseyden önce hakkimizda hayirli ise Rabbim nasip etsin bi tane olsun sağlıkla kucagimiza alabilelim sende öyle Rabbim tamamina erdirsin saglikla sihhatle kucağına alirsin inşallah

hayırlı olsun bebişlerin inşallah diğeride küvözden en yakın zamanda çıkar Allah analı babalı büyütsün:nazar::nazar:

Sekam kızlar anne olanlar ve yeni hamisler be zamandır yazamadim ama anlayın bizi iki prensesle buraya takılmak zor oluyo..yazdiklatinizi okuyunca hamislik günlerini özledim resmen zor ama güzeldi..anne olmak daha da guzel allah gepiniE yaşatsın biz 22 gunluk olduk cok sukur birbirimize alışıyoruz..yazamasamda da arada takip ediyorum yazdiklatinizi..herkesi öpüyorum..

kızlar geceden beri karnım ikiye ayrılıyor kasılmamı bebeklermi toplanıyor anlayamıyorum...sanki başları yada popoları geliyor dimdik oluyor iki tarafıda sancıyı nasıl ayırt ediyorsunuz artık canm çok acıyor korkmaya başladım:26:

arkadaşlarım hepinize hayırlı günler diliyorum ben yarın sabah 9 - 9:30 gibi sezeryanla bebeklerime kavuşcam Rabbimin izniyle 36+4 olmuş olucaz.kilolarını bilmiyorum doktor 2 hafta geriden diye hesap etmişti en son. dualarınızı bekliyorum

kızlar geceden beri karnım ikiye ayrılıyor kasılmamı bebeklermi toplanıyor anlayamıyorum...sanki başları yada popoları geliyor dimdik oluyor iki tarafıda sancıyı nasıl ayırt ediyorsunuz artık canm çok acıyor korkmaya başladım:26:
Bende 28 haftayı doldurdum, karnım ikiye ayrılmıyor ama bir tarafta sertleşme toplanma oluyor zaman zaman, ben de senin gibi acaba bebeğin kafası falan mı diye ayırt edemiyordum. Dün kontrolde doktoruma bahsettim, hatta ultrason sırasında yine oldu, dr kasılma bu dedi. Ama bunlar yalancı kasılmalarmış, rahim ağzında incelmeye ve açılmaya neden olmayan etkisiz kasılmalarmış ve olağanmış. 5 dakikada bir periodik olarak gelen kuvvetli kasılmalar doğum kasılmaları oluyormuş. Endişelenmeyin...

X