2014 ikiz anneleri

Paylaştığın için sagol:) 2 hafta sonra 24 olucam bende karnım sindi bile cok hızlı buyuyo sonrasında düşünemiyorum:)
Aynen canım, benim de bir anda büyüdü karnım :) Sen de dikkatli ol, ağır iş falan yapma...

Evet canım ilk hedef 28'i geçmek, sonra 36ları görmek inşallah... İdrar kültürü yapıyoruz canım, geçen ay da yapmıştık, doğuma kadar her ay yapacağız sakın ihmal etme dedi. Bence de bir sor doktoruna...

inan azalıyo canım sırt ağrısı kalmadı bendevalla 4 aydan sona ütü dahil her işi bıraktım ben,ütü çok yoruyo zaten.imkanın varsa sende biriktir ütüleri birine yaptır...sadece yemek bulaşık yapıyodum o dönem.şimdi yemekte arada bi yapıyorum:)

Menac sana sadece naZar boncuğu koyuyorum

Benden de bi nazar boncuğu :) Bebeklerimiz geliyoo:)

Kizlar son 2-3 gündür acaip belim agriyor .bugunde kasiklarimda agri var bu haftalarda normalmi...birde bu demir ilaci beni mahvetti ne zaman icsem kusa kusa bihal oluyorum bugün resmen içim parcalandi kusmaktan

canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu

Çok şükür canım, darısı başımıza inşaallah.Rabbim vatana millte sizlere hayırlı evlatlar eylesin inşaallah kuzularınızı

Bu arada kızlar 6 tane olan catlağım 8 olmuş:18:

Nasıl yani yaa sizin çatlaklar sayılabiliyo mu? Eşimle ben şimdi başlasak saymaya 2 saate ancak biter benimkiler herhalde.

Vala cnm 2tane onden dogurdugu icin cok zorlanmadi kadin bn aslinda korkmadim sanci fln cektigini gormedigimdendir belki ama imkanim olursa bn dusunurum normal dogumu ama bizler icin cok zor.

Sayılıyo valla:)çokmu senin canım.boşver napalım,beyazlayınca belli olmazlar
Kizlar son 2-3 gündür acaip belim agriyor .bugunde kasiklarimda agri var bu haftalarda normalmi...birde bu demir ilaci beni mahvetti ne zaman icsem kusa kusa bihal oluyorum bugün resmen içim parcalandi kusmaktan
Ah o sancılar kuzum.ikiz gebeliğe özel heralde çoğu arkadaşımda yok ama bendede olmuştu hala oluyo:))demir bende kullanıyoum bulantı yapmıyo:44:

Bende merak ettim nidayı hep mı kullanıcaksın bundan sonra?

kanamadan sonra erken doğum riskini önlemek için nidilat verdi ama içtiğim zaman sersem gibi oluyorum ne zamana kadar kullanıcam bilmiyorum 1 hafta sonra konrtolüm var o zaman sorarım magnezyum da günde 2 tane kullanıyorum canım

benim heyet raporu 30 günlük bitince sağlık ocağından 10 günlük rapor alıcam sonrasında 15 tatil geliyo heyet aldığın yere uzattırabilirsin sanırım

Selam canım,sevindim iyi olmanıza,inşaallah hep beraber 36-37leri görürüz.

Maşallah barekallah canım yanlış anlama da ne yedin içtin ben de öğrenmek istiyorum,kuzularımız güzelce gelişsin büyüsün inşaallah hepimizin:) Allah hayırlı,güzel ve kolay bir doğum nasip etsin inşaallah,üçünüz de sağ salim çıkın doğumdan hayırlısıyla.Hayırlı,güzel haberlerini bekliyoruz,duamdasın,haber ver bize de olur mu..
Tiroit için ben de sıkmıyorum kendimi artık,Rabbim birşey yazdıysa ne kadar dikkat etsek de olabiliyor,herşeyin hayırlısını verdim,az önce hastanenin sitesine girdim tsh 2,6 çıkmış,yani sağlık ocağından daha düşük,yine gidicem sonuç göstermeye,ilaç dozumu artırmıştı bakalım bu kez ne diyecek,benim dr da seninki gibi Allah razı olsun korkma birşey olmaz diyor hep,inşaallah öyle olur hepimşz için,rabbim korktuklarımızla sınamasın,evlatlarımızla sınamasın inşaallah. canım kaç kilo aldın bu arada sen?

Vala cnm 2tane onden dogurdugu icin cok zorlanmadi kadin bn aslinda korkmadim sanci fln cektigini gormedigimdendir belki ama imkanim olursa bn dusunurum normal dogumu ama bizler icin cok zor.

hayırlısı neyse o olsun cnm,ben normal çok istiyorum da risk olursa yapmam yani,hakkımızda hayırlısını versin Rabbim.

Eee ne yiyosunuz Canim kim yapiyor yemekleri ben çok abartmadan yemek yapiyorum ama artik sebzelikten birseyler alirken tedirgin oluyorum. temizlik hiç yapmiyorum üstünden toplama sadece, asıl yorgunluğum gezme haftanin iki günü 5 saat yüksek lisans dersim var, ev 3. Kat merdiven in çık, okulda da saatlerce oturmak yoruyor bide haftada bir iki sinema vs nasıl çok da yormuyorum değil mi :18:
Geçen hafta benim de vardi hatta hala var biraz. Benim bir ara aşırı oldu, bide afedersin makattan bıçak saplanıyor gibi oluyordu neden bilmiyorum. Benim idrar da kum çıktı ben ona bağlıyordum ama sanırım artik ister istemez biz de ağırlaşıyoruz. Belin belli pozisyonlarda mı ağrıyor? Benim kuyruk sokumum da bir nokta direk ağriyor özellikle sırt üstü yatınca...ayy yazınca fark ettim ne çok şikayetim varmış
Yalnız benim doktorum çok ağrim olursa aramami ve gerekirse hastaneye gitmemi söyledi, aşırıysa ağrın bir doktoruna sor istersen Canim yarin. Hoş hepimizin yaşaması pek de tesadüf değildir herhalde normal demek ki...
Bu arada demir beni de kötü yaptigi için gündüz değil yatarken bir tane kivi yiyip içiyorum (C vitamini ile daha faydaliymiş)
Canım bizim zamanimiz da direk kasık ağrin mi vardi? Kasık ağrisi sanki adet olacamiş hissi oluyor da arada (sanirim zaman zaman ishal oluyorum o da yapiyor)
Birde sende de makattan sanci oluyor muydu Yada olan arkadaş var mı:26:

Amann kuzum yaaa vallahi saymakla bitmez duayla geziniyorum sürekli normalde sol popomun üstünde basliyor sol bacagima vuruyor agri ama bu son 2gundur belim belirgin agriyo ozellikle sırtüstü uzaninca birde bu kasik agrisi neki dedigin gibi adet olcak gibi. Birde ben son günlerde bebeklerin hareketini arada sanki seyimde hissediyorum Allah yardimcimiz olsun ne diyeyimki baska buna şükür.ama tek gebelikle ikiz çoook farkliymis kizimda 4ay kustum sonrasi Superdi son gune kadar gezdim

Canım haftanın 4 günü yemek yapıyosam 3 gün dışardan yiyoz.ewet canım kasık sancısı hiç geçmşyo maalesefmakatta sancı ve baskıda hala war.

Canlar nasılsınız ? ben 3 gündür yatak döşek yatıyorum grip oldum annemde kaldım acayip salgın var dikkat edin kendinize ilaç kullanmadıgımız için insan zor toparlanıo daha yeni yeni gözlerimi actım diyebilirim.Yok bi yaramazlık demi 3 günde :))

Canim yaa kiyamam, kendini sakin uzme sadece rahatlayacak kadar agla bebeklerin butun sesleri duyuyor, senin aglagini, uzuldugunu anliyor ve bu stresi emiyor. Bebeklerini dusun.
Ben nasil gecirdim biliyormusun, rahatsizliklarimi gorenler sonradan itiraf etti benden umidi kesen bile olmus bide ben 1.52 cm boyundayim dusun artik, tasiyamaz dediler, butun sulalem ust tetikte bekledi dogumumu herkes kaygiliydi. Ama ben asla bir an once dogsunlar demedim, bir gun bir gundur gelisim icin. Metanetime sasirmislar. Hatta herseyde seni buldu diyen bile oldu.
Hep Rabbime sigindim, hamilelikte okunmasi gereken dualari okudum. Kasinti baslayana kadar hatimde yaptim. Tesbihler cektim, rahatlatici dualar okudum. Tv sabaha kadar acik, gozumu acip kapatip bakiyordum.
Mide sisligime o emme haplardan kullandim, birde maden suyu ictim. Asit varsada leblebi, patlamis misir, galeta yedim. Arasira rezene ictim, yesil cay ictim, kabizlik icin yulafli gidalar yedim hem bebekler icinde tahil iyi oluyor. Birde zeytin cekirdegi yuttum, mideye inanilmaz iyi geliyor, yutamadigimda cekirdegi kirip icindeki kucuk bademini yedim. Yemeklerime kabak ilave ettim. Corbama nane kattim.
Kasinti bide sicaklara geldi ilik dus aldim. Cunku sicak dus kani hareketlendirdigi icin kasintiyi artiriyormus.
Son haftalarda tam yatmadim 4 yastik ust uste koyup yaslandim. Rahat nefes aliyordum ozaman.
Rahatsizliklarimi dusunmemek icin net den hep baska seyler kurcaladim. 6 aydan sonra zaten hazirliklarla mesgul ettim kendimi.

Cok gecmis olsun. Hemoroid e patlican sapi kürü iyi geliyor ama hamilelikte yan etkisi varmi bilmiyorum.

Verdi canım 19. Haftamdan beri ursafolk kullanıyorum bu aralar 2 ye çıktı ilaç guatr için sabahları içiyorum...kabızlık için duphalac onun dışında ne elevit ne magnezyum hiç bir ilaç yok hepsi yasak

Vitamini ve magnezyumu icemeiginde günde 4-5 tane hurma ye demisti bana dr um.

Canım haftanın 4 günü yemek yapıyosam 3 gün dışardan yiyoz.ewet canım kasık sancısı hiç geçmşyo maalesefmakatta sancı ve baskıda hala war.
Ayy Canim kusura bakma bunu söylediğime ama çok sevindim sende de olduğuna özellikle bu makattaki ağrı neyin nesi diyordum başkasinda da olduğunu bilmek insani rahatlatiyor

Çok geçmiş olsun Canim ya evet salgin var maalesef nasil dikkat edeceksek herkes bide öpmeye pek merakli eşim benimde çok hastaydi 3-4 gün ayri yattik maskeyle dolaşti evde...

Aaaa siz resmen ebelik yapmissiniz, bravo size ben heralde yigilirdim oracikta. Tabi dogurana ve bebegede bravo.
Rabbim ne buyuksun oldumu oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…