2014 ikiz anneleri

Merhaba kızlar,amma kaynatmışsınız he:)
faremi aldım geldim nihayet:) ayy pc elim ayağım gibi oldu resmen,kullanamayınca kendimi eksik hissediyorum..
Kızlar karnım çok ağrıyor ya,1 saat filan oldu ağrı başlayalı,bak şimdi dikkat ettim ağrıdan beri oynadı mı ki kuzularım,oynamadı galiba:KK43: çok az adet ağrısını andırıyor.yanlış birşey mi yaptım yoruldum mu nazara mı geldim anlamadım ki..bugün okulda oo iyisin iyisin lafları duydum yine,kötüyüm mü diyeyim yani her seferinde..:KK43:İnşaallah birşeyimiz kalmaz birazdan,dinleniyorum,uzanıyorum şimdi..

ben de L alınmalı diye okumuştum,L aldım,daha gelmedi bakalım.

Anladım cnm Allah yardımcın olsun,yalnızlık zordur bilirim,yıllarca ailemden uzakta görev yaptım,sonra evlendim gene başka şehire geldim,şimdi çok şükür ki eşim var ama yalnız dönemler çok zordu..

canım bebeklerin yenidoğan tetanozu olmaması için öneriliyor aşı,bünyen ateş yapmaya müsait,hassas değilse ol istersen ama önce dr danış mutlaka.
bu arada nasıl doğurttun,ben düşer bayılırdım herhalde

ufo mu:)) ben de isterim o zaman,ben de kuşun kanat çırpışından donan biriyim ya:)

canım hergün 1 muz ye,1 maden suyu iç,zaten yakında sana da magnezyum verir dr.ama muzu abartma kabız yapıyor.

aa ben de annem yeğenim doğduğunda şekerli su verdi diye kızmıştım en değerli besini verdirmiyor diye,bak eskilerin bi bildiği varmış,ama gene de ben bu konuyu bir araştırmak istiyorum,mama ile cidden ilişkisi var mı yoksa uyduruk bir bilgi mi diye.yalnız şöyle birşey de var,ilk süt yoğun antikor içerdiğinden mutlaka verilmeli,bebişlerin sindirim sistemini kuşatarak mikroplardan koruyor,ilk önce süt yerine başka birşey verilince bu olmuyor diye biliyorum ve çocuğun bağışıklığı daha zayıf oluyor.

ben de hipp markasını duyuyorum son zamanlarda,ama araştırmak lazım dediğim gibi.

cnm Allah bu kuzunu sana bağışlasın inşaallah,yazmak istersen gene yazabilirsin buraya,illa ikiz bebeğin olması gerekmez,burda herkes çok tatlı insanlar Allah razı olsun.

20lerden sonra çok alınıyor canım.ilk aylar pek almamak gerek.ben eskiden de çok ekmek yemezdim,ekmek yerine pilav,makarnayı yemekle yemeyi daha çok severdim.şimdi de öyle devam ediyorum,bulgur yemeye çalışıyorum,ekmeği de arada yiyorum tabi.yani aslında dikkat etmeye çalıştığım kaç dilim yedim filan değil,o gün içinde ekmek-makarna-pilav-makarna-şekerli gıda vs. ne kadar karbonhidrat tükettiğim..atıyorum muz yemişsem,çikolata veya ekmeği abartmamam lazım diye düşünüyorum.hani proteinler kuzulara yarıyor ya,ben karbonhidrat eğırlıklı beslenen daha doğrusu seven bir insandım,kuzularıma faydası yoksa azaltayım dedim böyle bir yöntem buldum.sen de kendi bünyene göre ayarla işte cnm.

canııımm,harika bir haber bu maşallah yavrularına:nazar::nazar:Rabbim nazardan korusun,hayırlı,uzun,güzel bir ömürleri olsun,hayırlı kul-ümmet-evlat olsunlar,iyi yerlere gelsinler,sizi hiç üzmesinler inşaallah..Şimdi hande'yi bekliyoruz duayla inşaallah,Rabbim sırayla doğum yapmayı nasip etsin,erken doğumlar,üzücü haberler olmasın inşaallah.

ya benim böbrekler kötü durumda diye çoook fazla portakal suyu içiyorum,bi sürü şeker alıyorum vücuduma ama ne yapacağımı da bilmiyorum,portakala başladığımdan beri düzelmedi ama en azından daha kötüye gitmemiş çok şükür.napalım birkaç kilo da burdan gelsin artık,sağlığımıza kötü bir etki olmasın da.

hande'cim düşündüğümden daha güçlü bir annesin sen maşallah,inşaallah kendin gibi güçlü evlatların olacak ve inşaallah bu sıkıntıların sonu ferahlık,güzellik olacak,hayırlı güzel haberlerini bekliyorum canım,en kalbi duygularımla duamdasın..

Kaçak seni! merak ettik de mi! hiç düşünmüyorsun,bari mail adresini verseydin,bir haberleşirdik..cık cık cık..
Kuzulara maşallah:nazar: o gün orda annesiyle gelen biri vardı,sen olabilir misin diye dikkat ettim de tek bebekmiş,2 haftaya da doğuruyormuş,dedim yok bu değil:)benim karnım ondan büyüktü neredeyse:)
her gün bir ses ver en azından,böyle yapma.
geçmiş olsun,şimdi iyisindir inşaallah.

ben face kullanmıyorum bu yüzden.çok okumalı valla,iyiyim demeye gelmiyor.çok ağrıyor karnım.
ben de dua ederken isimleri bilmediğim için ya toplu olarak topik diyorum ya da sıkıntısı olan ark varsa nick söylüyorum.
baby shower'in da hayırlı olsun,ne düşünceli ark varmış ne güzel:)
ya şeker filan hazrılıyorsunuz ben de heveslenmeye başladım,ama etrafta 5-10 kişi dışında dağıtacak kimsem yok işin kötüsü,o yüzden ona masraf yapacağıma kuzularıma birşeyler alırım diyordum,kimse 10-20 şeker de yapmaz herhalde,belki başka bir hatıralık bulurum..bi de oda için nasıl şeyler aldın canım,ben bu korkularım yüzünden hastaneyi değil,nasip olursa onların odasını süslerim sonra diyorum..nerden aldınız,maliyeti ne oldu?

ay bu alex pek iyi oldu,yazması zor geliyordu:)

ben biraz kuzuları oynatmaya çalışayım yoksa korkmaya başlayacağım.
görüşürüz hanımlar.

cnm ablamın ilk geceden yanında olduğu için biliorum biz o ağız denen kısmı verdik tabiki elhamdülillah bebeğimiz gayet iyiydi.ama 3.günden sonra sütü gelmeye başladı çoçuk aç kalmasın die mama verdik 10 cc kdr.baktık sararıyo 1-2damla şekerli su akıttık öyle toparladı:)yoksa şu anda bile sadece anne sütü alıyo ek gıdaya bile geçmedi.aşı konusunda binde bir alerji yapan bir ilaç beni şoka sokmuştu o yüzden korkuyorum:)doğurtmaya gelince banyoda suyu boşalmış beni çağırdılar bi baktım kafa geliyo doktorla telden konusa konusa pırtlattım mandalla tutturdum ve kestim :)ambulans geldiğinde kontrol için götürdüler.değişik bi tecrübeydi bnm için soğukkanlılığıma bnde çok şaşırmıştım.

selam güzel anneler;
yeni yılda bebişlerle,eşleriniz ve tüm sevdiklerinizle mutluluklar dilerim..
arada takip ediyorum gözden kaçırmadıysam bunvp den haber yok...demekki bebeklerle uğraşıyor.inşallah evlatlarına sağlıkla kavuşur.

seybilcim geçmiş olsun.canım arkadaşım sana tavsiyem morelini bozma ve tevekkül et.herşey olacağına varır çünkü.rabbim ömürlerini çooktan yazmış hepimizin.hayırlısı ile sağlıkla gelecek minikler..doğum olsunda ziyarete gelicem inşallah,kabul edersen tabi:)

sedefcim senide takipteyim arkadaşım,tabi hepinizin ama topikteki ilk arkadaşım o olunca merakla ve duayla bekliyorum.

bende hamdolsun iyiyim.meleklerimin özlemine alışmaya çalışıyorum.sabrın sonu selamettir.rabbimin merhameti sonsuz..
hala sütümün gelmesi beni çok üzüyor.maşallah bolca var.beslenme ve stresle uzaktan yakından alakası yokmuş.14 kilo verdim ve yaşadıklarıma rağmen hala var:KK43:
işe başladım..çok iyi geldi bana.acılar paylaşıldıkça azalıyor çünkü.dualarınız da benide unutmayın lütfen.rabbim sizleri bebeklerinize sağlıkla kavuştursun,evlat acısıyla sınamasın.amin.
hepinizi öpüyorum.:KK54::KK54::KK54:
ayşecim senin minişlerinde hayırlı olsun canım.
hoşçakalınn:KK54:

canım bu yılın senin için de kalbindekilerin olmasını dilerim moralimi bozmamaya çalışıyorum ama elimde değil istemeden içimde hep endişe nidilat kullanmaya başladım o da ben de çarpıntı baş ağrısı yapıyor heyet raporu aldım bundan sonra hep evdeyim istediğin zaman gel tatlım

Bu arada kızlar 6 tane olan catlağım 8 olmuş:18:
Kız hani bakmak yoktu :KK1: sen dediğinden beri özellikle kasıklarıma da duruyorum krem afedersin nerdeyse şeyime sürücem:KK17:

canım benim çok doğru diyorsun bebeklerimizin doğacağı tarih zaten belli doktorlarda bizde o tarihe engel olamayız kimi aylarca yatıyor erken doğumu engellryemiyor kimi ayakta çalışıyor 38. Haftada doğum yapıyor herşey kader biz zaten elimizden geleni yapıyoruz kussamda midemde almasa bebekler için yemeye nefes alamasamda kan ter içinde kalsamda 10 dak bile olsa oturmaya çalışıyorum allahımıza yalvarıyorum dua okuyorum sağlıkla kucağıma vermesi için Allah herkesin hamileliğini güzel sonlandırsın burdan hep mutlu haberlerimizi verelim birbirimize bu arada senin kaçıncı haftan allahım sanada sağlıkla bebeklerini kucağına versin...
Biz henüz bugün 20+0 olduk canım :KK16:
Sen de dillendirmemeye çalış sıkıntıları bebişlerin alışverişini düşün aldıklarından alınacaklardan bahset kafanı meşgul et:KK34:

Kız hani bakmak yoktu :KK1: sen dediğinden beri özellikle kasıklarıma da duruyorum krem afedersin nerdeyse şeyime sürücem:KK17:

Biz henüz bugün 20+0 olduk canım :KK16:
Sen de dillendirmemeye çalış sıkıntıları bebişlerin alışverişini düşün aldıklarından alınacaklardan bahset kafanı meşgul et:KK34:

Ben orayada sürüyorum:KK17:üst kısmına:))çünkü işin ilginç yanı benim en belirgin catlağım orda:KK9:

cnm ablamın ilk geceden yanında olduğu için biliorum biz o ağız denen kısmı verdik tabiki elhamdülillah bebeğimiz gayet iyiydi.ama 3.günden sonra sütü gelmeye başladı çoçuk aç kalmasın die mama verdik 10 cc kdr.baktık sararıyo 1-2damla şekerli su akıttık öyle toparladı:)yoksa şu anda bile sadece anne sütü alıyo ek gıdaya bile geçmedi.aşı konusunda binde bir alerji yapan bir ilaç beni şoka sokmuştu o yüzden korkuyorum:)doğurtmaya gelince banyoda suyu boşalmış beni çağırdılar bi baktım kafa geliyo doktorla telden konusa konusa pırtlattım mandalla tutturdum ve kestim :)ambulans geldiğinde kontrol için götürdüler.değişik bi tecrübeydi bnm için soğukkanlılığıma bnde çok şaşırmıştım.

Anladım canım,sonuçta biz de araştırırız ama dr.lar söylüyorsa herhalde bir sebebi vardır.Allah bağışlasın yeğenini maşallah.
Demek nasip böyleymiş,yardımcı olarak Allah seni yollamış,o yüzden soğukkanlılıkla yardım edebilmişsin,değişik bir tecrübe olmuş,doğuma olan bakış açını nasıl etkiledi peki?daha mı çok korktun yoksa azaldı mı korkun?

canım karbonhidratı kesinlikle günlük al ben genelde öğlen makarna yada pilav yiyorum ekmek yemiyorum sabah 2 akşam 1 dilim kepek ekmeği yiyorum tamam yoğurt et süt onlardada var ama yetmez bebeklerin beyin gelişimi için karbonhidrat çok öenmli bi arkadaşın 1 haftada 160 tan 120 ye düşmüş sabır canım benim

canım bu yılın senin için de kalbindekilerin olmasını dilerim moralimi bozmamaya çalışıyorum ama elimde değil istemeden içimde hep endişe nidilat kullanmaya başladım o da ben de çarpıntı baş ağrısı yapıyor heyet raporu aldım bundan sonra hep evdeyim istediğin zaman gel tatlım

Canım nidilatı hep mi kullanacaksın yoksa bir süre mi ? O yapiyor muhtemelen çarpıntı. Magnezyum kullanıyor musun? Allah'ım korktuğuna uğratmasın inşallah olmaz bir daha...
Heyet raporunu 30 gün seklinde mi verdiler. Bana da doktorum ayin 16sindan beri heyet verdi. Arada calişmak gerekiyor mu direk uzatılabiliyor mu bilgin var mi? Bu ay bir de şehir dışı görevlendirmem var gitmemem için uzatmam lazım da...

Merhaba sizi surekli okuyorum ama yazmiyorum cunku bebekleriminden birinin gelisimi durdu artik ikiz annesi degilim yazdıklarını görüyorum sürekli rahatsizsin agliyosun benim daha haftam erken ve tek bebek sizin durumunuz tabiki daha agir ama bak benimde hemoroid sorunum var dedigin gibi hergunumu mahvediyo ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne gezebiliyorum yapabilecek hic biseyim yok hicbirsey fayda etmiyo ama sabretmekten baska bisey gelmiyo elimden dua ediyorum dun gece bile ne kadar uyudum bilmiyorum acim uyutmuyo bile kuran bile okuyamiyorum bazen oturamiyorum çünkü canim sana tavsiyem bol bol kehf suresi oku inan rahatlatiyo biliyorum sana konusmak kolay dersin ama belki bi yarari olur diye düşünüyorum allah yardimcin olsun
Canım ya bende niye hic girmiyo artık diye düşünüyordum..allah kalan bebeğine uzun ömür versin..vardır bi hayır canım..sen arada gel yine ikiz tek farketmez bizim topikte:)
canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu
Ayyyy kuzuların artık kucusunda demek:) cok duygulandım ya allah hayırlı uzun ömürlü evlatlar olmalarını nasip etsin..bizim yerimize de kokla kuzularını..ara ara bize yazmayı da unutma..

Selam kızlar dr kontrolümüz vardı herşey yolunda çok şükür. Bu arada benim haftalarımda olan arkadaşlara doktorumun bana söylediklerini aktarmak isterim: önümüzdeki 1 ay çok önemli dedi, yani 28. Haftaya kadar olan dönemde çok dikkatli ol, bol bol uzan dedi. Rahimin en fazla büyüdüğü dönemmiş ve aşağıya doğru büyürse (Allah korusun) erken doğum riski olurmuş. Yani bol bol istirahat edin. Hatta bana rapor verecekti ama okulda olmam gerekiyor diye istemedim. 28. Haftadan sonra doğum olsa da yaşatırız bebekleri dedi. Tabii inşallah sonuna kadar dayanır bebeklerimiz...
Bir de her ay idrar kültürü yaptırıyor bana, o da önemliymiş çünkü enfeksiyon falan olursa o da erken doğuma neden olurmuş...

İnşallah hiçbirimiz olumsuz bişey yaşamayacağız ve sağ salim kucağımıza alacağız uğur böceklerimizi :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

Canım nidilatı hep mi kullanacaksın yoksa bir süre mi ? O yapiyor muhtemelen çarpıntı. Magnezyum kullanıyor musun? Allah'ım korktuğuna uğratmasın inşallah olmaz bir daha...
Heyet raporunu 30 gün seklinde mi verdiler. Bana da doktorum ayin 16sindan beri heyet verdi. Arada calişmak gerekiyor mu direk uzatılabiliyor mu bilgin var mi? Bu ay bir de şehir dışı görevlendirmem var gitmemem için uzatmam lazım da...
Bende merak ettim nidayı hep mı kullanıcaksın bundan sonra?

raporuna bak bittiği gün ne işaretlemiş çalışır işaretlemişse işe gidersin kontrol işaretlemişse ogun hastaneye gidersin uzatır benim 3 aydır ööle

Selam kızlar dr kontrolümüz vardı herşey yolunda çok şükür. Bu arada benim haftalarımda olan arkadaşlara doktorumun bana söylediklerini aktarmak isterim: önümüzdeki 1 ay çok önemli dedi, yani 28. Haftaya kadar olan dönemde çok dikkatli ol, bol bol uzan dedi. Rahimin en fazla büyüdüğü dönemmiş ve aşağıya doğru büyürse (Allah korusun) erken doğum riski olurmuş. Yani bol bol istirahat edin. Hatta bana rapor verecekti ama okulda olmam gerekiyor diye istemedim. 28. Haftadan sonra doğum olsa da yaşatırız bebekleri dedi. Tabii inşallah sonuna kadar dayanır bebeklerimiz...
Bir de her ay idrar kültürü yaptırıyor bana, o da önemliymiş çünkü enfeksiyon falan olursa o da erken doğuma neden olurmuş...

İnşallah hiçbirimiz olumsuz bişey yaşamayacağız ve sağ salim kucağımıza alacağız uğur böceklerimizi :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

Sewindim canım bi sıkıntı olmamasına.o haftalar zaten en sıkıntılı dönem.sırt bel ağrısının tavan yaptığı dönem.sende yorma kendini ağır hareket et.

senle aynı haftadayız tşkler bilgi verdiğin için bende dikkat edim biraz.inş 36 lara kadar dayanırız.

Paylaştığın için sagol:) 2 hafta sonra 24 olucam bende karnım sindi bile cok hızlı buyuyo sonrasında düşünemiyorum:)

Merhaba menac,
Nasılsın,kuzuların nasıl? tiroidinle ilgili bir değişiklik var mı?

Merhaba canım :) ilaç kullanıyorum yirmi gün sonra kontrole gideceğim. Tekrar test yapılacak. Başka doktora danistim o da diğer uzman gibi korkacak bir şey yok çok da yüksek bir değer değil. En kötü ihtimalle bebeklerde tiroid sorunu çıkabilir. O da binde Bir ihtimal dedi. Sen de sıkıntı yapma artık rahatla:KK34: bugün kontrol vardı bebekler iyi biri 2700 diğeri 2740 gr olmuş:nazar::nazar: gelecek hafta cuma ya da sonraki p.tesi doğum inşallah. Bizden haberler böyle. Öpüyoruz sizi...

canım karbonhidratı kesinlikle günlük al ben genelde öğlen makarna yada pilav yiyorum ekmek yemiyorum sabah 2 akşam 1 dilim kepek ekmeği yiyorum tamam yoğurt et süt onlardada var ama yetmez bebeklerin beyin gelişimi için karbonhidrat çok öenmli bi arkadaşın 1 haftada 160 tan 120 ye düşmüş sabır canım benim
Aaa ben karbonhitratın bu kadar bebekler için önemli olduğunu bilmiyordum, sadece bize enerji saniyordum, iyi oldu canım söylediğin. Ya ben aslında çok tuhaf besleniyorum. 2 ana öğün 2yada 3 ara öğün, hatta biri de ana öğün sayilmaz kendimi zorlayip sabah ilaç gibi bir yumurta yiyorum sadece, 2 saat kadar sonra süt (birlikte tüketmemek daha iyiymiş, taktım buna o yüzden yumurtanin yanin da peynir bile yemiyorum) sonra akşama kadar belki bir meyve, kuruyemiş, akşam yemeğinde güzel yiyorum bir tek ne varsa artik, 2 saat sonra yine süt :KK1: yatarken de bir kivi ve demir ilacım akşam film izlerken patlamiş mısır meyve falan olabilir. Ayy pek uzattim ama faydali ama az yiyorum sanki sence nasil? (Gece yarisi bazen kacamaklar yada dışarda yediğimiz oluyor tabi) evde olduğum sürece hergun öğlen makarna yesem olur yani... :KK1: hihi diyetisyen yaptim Canim seni :KK1:

Sağol Canim bilgilendirme için ilk hedef 28'i geçmek sonra 36'lari görmek inşallah Rabbim de nasip etsin.
Canim idrar testi mi kültürü mü yapiyor her ay benim sanmam her seferinde istesin ama en azindan aklimda olsun ara da isteyim...
raporuna bak bittiği gün ne işaretlemiş çalışır işaretlemişse işe gidersin kontrol işaretlemişse ogun hastaneye gidersin uzatır benim 3 aydır ööle

Özel üniversite hastanesi sanki öyle birşey yok bi bakayim bulursam. En kötü ihtimal birkaç gün gidip tekrar rapor alirim inşallah.

Sewindim canım bi sıkıntı olmamasına.o haftalar zaten en sıkıntılı dönem.sırt bel ağrısının tavan yaptığı dönem.sende yorma kendini ağır hareket et.
Teşekkürler canım... Sonraki haftalarda azalacak mı yani bu ağrılar? Şimdi dayanılmayacak gibi oluyor özellikle geceleri :KK43:
Kendimi mümkün olduğunca yormamaya çalışıyorum, tabii yemek, bulaşık, çamaşır, ütü işlerii yapıyorum mecburen

senle aynı haftadayız tşkler bilgi verdiğin için bende dikkat edim biraz.inş 36 lara kadar dayanırız.

Hiçbişey canım :) Doktoruma çok güveniyorum, o yüzden paylaşmak istedim, dikkat et sen de... Dayanacağız 36 lara kadar merak etme :))

X