2014 ikiz anneleri

Kizlar nacizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum

Mama olarak preaptamilmkullandim, cunku nisastasi aptamil 1 e gore daha ince. Gaz ve kabizliga karsi daha iyiydi.
Birde 2 aydan sonra bir sure golden goat diye keci sutu mamasi kullandik, anne sutune en yakini oldugu icin. Tabi fazlasi demir eksikligi yaptigi icin karisim verdik.. preaptamil yada aptamil immunofortis yani bagisisklik sistemi guclendiri oldugu icin onu tercih ettik. Bebelec ta yok mesela. İyide onu almisiz kizimin bagisiklii dusmustu hemotolojide 4 ay kadar takip edildik.

Uzun gecelik sevmezdim pijama tk giyecektim ama karnim okadar acidiki sanki pervane donuyor karnimda, ezeryan acizini unuttum resmen. Herkes ayni olmaz tabi ben minyon tipliyim, bebekler cikinca karnimin ici cok acidi pijama giyemedim ilk 4 gun. Onunde emzirme yeri olan geceliklerden giydim.iki buklum zor zor dogruldum once. 15 gun sonra lohusa korsesi killandim dimdik oldum, karnimda acimadi. Hic yatamadim ben dogumdan sonrahep ayaktaydim, o yuzden korse iyi oldu.

Catlaklar icinde badem yagi ve paris lierac kullandim. Super sonuc, ama keske bacaklarimada surseydim ne biliyim, bacaklarimda var azcik catlak. Her gunde surmuyordum. Cok memnunum sonuctan.

Birde meme ucu catlamasin diye dr um bepantene merhem sur 6 aydan sonra ama masaj yapma sür birak dedi.

Ay gece gece ne güldüm kız Allah razı olsun:)))))))
Canimm bi kaç kilonun lafını olur sunun surasinda koca göbekli hatunlar olmusken:)))) işin şakası bi tarafa sağlığında bi problem yoksa iç tabi bende şeker yüksek çıktı ya her bişeye dikkat eder oldum hipp markayı duydum ama iyiliği konusunu bilmiyorum dediğin gibi araştırmak lazım bi de iyi olması gerekli tabi de bebeğe yaramadı önemli Aptamil bizim yeğende gaz yapmıştı misal inşallah gerek kalmaz ama gerekirse deneyip gorecegiz artik
Ay bende çok üşürüm napcaz bilmiyorum artık
bende muz istiyorum amaaaaaa
Helal olsun diyorum ben olsam çocuk doğarken bende bayılırdım herhalde
Bende geleyim mi bende
Elimden geldigince dikkat etmeye çalışıyorum canım ama zaten ekmeği çok tüketen bi insan olmadigim için aramiyorum ama dikkat ederim bundan sonra. Yumurta yiyor musun canım bi de yumurta da şekeri çıkarır dediler her gün 1 yumurta yiyordum ondan da oldum
Herşeyin yolunda olmasına sevindim canım inşallah bugunleri de atlatıp alacağız kucaklarimiza minnoslarimizi
Niye yumurtayla peynir yemiyorsun canım kafam karıştı simdi
Kizlar son 2-3 gündür acaip belim agriyor .bugunde kasiklarimda agri var bu haftalarda normalmi...birde bu demir ilaci beni mahvetti ne zaman icsem kusa kusa bihal oluyorum bugün resmen içim parcalandi kusmaktan
Gece yatarken içmeyi dene canım gündüz icince bende de aynısı oluyordu ama gece icince rahatladım
Ay bak bu sevindirici bir haberdi dr.unda korkma demiş hiçbişey olmayacak Allahimin izniyle
Ç vitamibiyle faydali olduğunu bilmiyordum bana eczacı 2 saat öncesi ve sonrası bişey yeme dediği için tek başına içiyordum bunu öğrendiğim iyi oldu
Bende de oluyordu canım makatta sancı işyerinde oturduğum yerden kalkamiyordum sol bel tarafımdan bacagima bi sancı saplanıyordu basamiyordum üstüne ama şimdi hafifledi biraz evde dinlenince devamli inşallah seninkiler de hafifler
Çok geçmiş olsun canım inşallah bi an once toparlarsin kendini şu andaki en kötü durum ilaç icemememiz zaten toparlan da sahalara geri don:))))

Çok güzel paylasimlarda bulunmussunuz tsk ederim
Benim göğüs uclarim da ne zamandır sanki bişey kurumuş gibi beyaz beyaz şeyler oluyor göğüs ucuyla oynanmamasi gerektiği için neyin nesi olduğunu çok kurcalayamiyorum ıslak mendil siliyorum acaba normal mi bu süt olamaz dimi bu ayda daha?
Birde lohusa korsesi derken bel korsesinden bahsediyorsunuz dimi bacaklarda başlayıp göğüs altına kadar olan korselerden değil?
Hastane için de 1 gecelik 1 pijama yeterli olur mu acaba?
Ay çok soru sordum galiba...

Son düzenleme:

Canım ben de senin haftandan beri kullanıyorum biraz ihmal etmiştim bir de 30.haftada izne ayrıl demişti Dr um ayrılmadım 5 gün sonra sancı şikayeti ile hastaneye yattım az daha doğum yapıyordum..1 aydır günde 6 adet alıyorum ben de nîdilatı başta bende de çok çarpıntı yapmıştı sonradan alıştı bünyem sanırım endişelenme bence ya Şafii ya Allah de iç Rabbim şifa versin canım..

Gecmiş olsun canım.bol bol c vitamini almaktan başka bişi yapamıyoz maalesef.sıcak suya bal limon kat iç iyi geliyo canım

Menac sana sadece naZar boncuğu koyuyorum

Benden de bi nazar boncuğu :) Bebeklerimiz geliyoo:)

Çok teşekkür ederim kızlar Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı doğum nasip etsin. Eylül'cum ilk dört ay ne yesem beş saniye içinde kustum naneli şekerle uyuyordum. Midemde kalan bir dilim ekmekle peynir olurdu kimi zaman. Çoğu zaman da açlıktan aglardim doyana kadar yemenin ve tokluk hissini yaşamanın hayalini kurardim. Beşinci ayda artık kusmalsr bitti amaaaaa birkaç şartla: salatalik domates bütün et ürünleri balık ve tavuk dahil Salçalı her şey soğan ve sarmisak yogurt disindakileri yiyebildim. Şimdi bu yiyemefiklerimin içinden bir tek et balık yiyebiliyorum diğerleri malesef hala bogazimdan geçince kusuyorum. Anlayacağın demir ve vitamin ilaçları olmak üzere yararlı olan tek şeyi bile yiyemedim. Yukarda saydiklarim yiyemefiklerimin bir kısmı ama doktorumun deyimiyle beni iyi somurduler bebelerim iliklerime kadar bu arada affedersiniz hamileligin başından beri tukurme sorunum var pityalizm deniliyor buna tükürük koyu kıvamlı olduğu için yutamiyordum altıncı aydan sonra bu balgama dönüştü balgami cikaramadigimda hala kusuyorum. Hepinizi takip ediyorum bu topikteki herkese duaciyim ama malesef yazamıyorum bu sorunlardan dolayi kusura bakmayın ha bu arada şimdi de o kadar agirlastim ki yatakta dönmek ve yataktan kalkmak için birinin yardimci olmazsi lazım oluyor. Gebeliğe 52 kilo ile başladım şimdi ise 70 kiloyum. Biraz uzun oldu ama hani demem o ki benim kuzularin ne kadar sağlıklı kilo aldıkları biraz şüpheli öptüm hepiciginizi

bebemmm gel yaaa walla kızz biz uzakları yakın yaparızz

canım sen nidilat 6 taneyi nasıl içtin yaa ben 3 taneyi zor içiyorum doktorum 4 içmeye çalış dedi kaç saat aralıklarla içtin bi de kalp hastası olucam diye korkuyorum kalpim fırlıcak gibi çarpıyoo

kızlar ben 32 haftalık ikizlere hamileyim. beni de doğum korkusu sardı. sizin burada muhabbetleriniz baya ilerlemiş koyulaşmış ama araya ben de kaynayım dedim. benimle aynı şeyleri yaşayanlarla konuşmak iyi geliyor. karnım iyice aşağı indi göbek deliği hizası ve kasıklarda hissediyorum tüm hareketlerini. biraz erken mi bilmem ama bugün odalarını kurduk. çok endişeliyim hayırlısıyla doğurmayı nasip etsin Allah ım. genelde kaçıncı haftada doğuyor ikizler doğum yapan var mı aranızda?

canım sen nidilat 6 taneyi nasıl içtin yaa ben 3 taneyi zor içiyorum doktorum 4 içmeye çalış dedi kaç saat aralıklarla içtin bi de kalp hastası olucam diye korkuyorum kalpim fırlıcak gibi çarpıyoo

4 saat aralıkla içmeye çalışıyorum canım sen de ihmal etme bence..bünyen bir süre sonra alışıyor Dr um kalpleri alakalı bi yan etkisi yok dedi üniversite hastanesinde de aynı şeyi söylediler o yüzden biraz rahatladım erken doğumu önleyen ilaçlar arasında en hafifi imiş bu.. Bir de ben açken içinde daha kötü oluyorum psikolojik olabilir ama tokk almak şikayetimi biraz hafifletdi

Söylediklerinin hepsini kaydettim zeytin çekirdeği bende yutuyorum hurma her saat başı tuvalete kalktığımda mesala biraz önce 1-2 tane yiyorum yatağım paşa yatağı gibi zaten 6-7 yastıkla yatıyom :)bugün saat 4 te kontrol var inşallah bebeklerle ilgili güzel haberler alırım ben alışveriş işini bitirdim birtek beşikleri kaldı onuda eşim yarın alalım diyor bu arada annem senin gibi minyon olanların daha çok zorlandığını söylüyor ben 167 boyundayım 65 le hamiş kaldım şimdi 7 . Ayda 69 kiloyum ama bebekler iyi büyüyordur inşallah her işte bir hayır var eğer yiyebilsem daha çok kilo alcak ve hem hareket edemeyecek hemde nefes darlığım artacaktı.bu arada mama ile ilgili söylediklerini de kaydettim biz mama almadık daha senin gibi güçlü ve bilinçli annelerin yazdıkları bize hem moral oluyor hemde yol gösteriyor Allah senden razı olsun canım benim Allah sana ve bebeklerine uzun ve sağlıklı ömürler versin sorularım oldukça sana yazabilirim dimi tecrübelerini bizle paylaştığın için çok ama çok teşekkür ederim....

Her zaman bekleriz canım sen baya ilerlemişsin burada erken dogum yapan arkadaslar da oldu ama hepimiz 36 yi geçmeyi istiyoruz..bi kaç arkadas yaklaştılar 36 ya.. Bi arkadasımız da doğurdu dün..onlar da görünce sana yazicaklardir

Allah razı olsun canım tecrübeli kişilere ihtiyacımız var gercekten.aklımda tutucam bi kaç şeyi.arada gel yine aklına düşenler olursa yaz bize:)

Canım bende 34 teyim.erken olurmu odaları için geç bile kalmışsın:)ben oda yapmadım ewimde fazla oda olmadığı için ama yatakları kıyafetleri 27-28 haftada tamamdı.benim karnımda aşağıda canım.aslında hep aşağıdaydı yapı olarak öyle sanırım ama şu son 1 haftadır bende kasıklarımda kafa yada popo gibi yumrular hissediyorum:)hepimize planlı hayırlı doğumlar olsun inş

Canım daha sık gel buraya güzel paylaşımlar oluyo:))senin bebelere su içsen yaradı demekki maşallah kuzularabende 53 ile hamile kaldım şimdi 70 im:)75-76 ile doğururum sanırım

Günaydın duble anneler...:)

Uzun süredir takip ediyordum ama yazamıyordum kendimi cok halsiz ve mutsuz hissetmemde cabası 1 aydır 4 te yatıyordum mide yanması cabasıydı...

Bugün cok şükür rahat uyuyabildim.Oyüzden erkenden buradayım...

Geçmişe göz attım çok şükür herkes iyi

Durudenizderya bebeklerine kavuşmuş Allah Sağlıkla büyümelerini nasip etsin inşallah...Darısı başımıza ...

Aksu 2 haftadır okuyamıyorum inşallah bugün telafi edicem akşama bildiririm..

Yarın kontrol günüm kuzularımı özledim dualarınızı eksik etmeyin inşallah herşey yoluna girmiştir...

Son düzenleme:
Günaydın..nerdesin kız? Sanırım artık bizimde şikayetlerimiz başlıyo:) ins iyi haberlerle gelirsiniz..benimde mide sorunlarım başladı canım 1 porsiyondan fazla yiyemiyorum bi ogünde :) yesem de bana azap oluyo..bi yonde de daha iyi belki asırı kilodan korunuyoruz böylece..uyku sorunları genelde mideden kaynaklanıyor..

Canım daha sık gel buraya güzel paylaşımlar oluyo:))senin bebelere su içsen yaradı demekki maşallah kuzularabende 53 ile hamile kaldım şimdi 70 im:)75-76 ile doğururum sanırım
2 haftada o kadar almazsın artık Sedef sanki:) sen 72 ile falan tamamlarsın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…