2014 ikiz anneleri

Ne yapacagimi bilmiyrum cok saskinim..birden kanamam basladi.aimdi yatiyrum durdu gibi bilemiyorum..ama kipkirmiziydi;((
benle kalma ihtimalleri varmi?? Belim cok agriyor
Sabah doktru aramistim kahve akintim var diye bikac gundur.bisey olmaz dedi..ama simdu yarin gel muayene wdeyim dedi.aglamaktan baska bisey gelmiyr elimden.

Sanirim benim hamilelik maceram burada bitti .kanamam var doktorumu aradim ve hemen yat ilaclarina drvam et yarin gel bakicam dedi..
5.haftada kanamasi olan oldumi?? Gitti meleklerim degilmi..elim ayagim buz gibi..ne yapacagim ben simdi

Canım benim sakin ol acile gidemeZmisin?

Canim bende dusundum ama benjmkisi tup bebek bi suru ilacim var.benim bulundugum ilcede tup bebk doktoru yokki.gitsem yanlis bi ilac vermelerinden korkuyorum

Canım sen bi git bence,en azından ultrasonla bakarlar.ilaç verirlersede doktorunu ara danış kullanıyımmı diye.

Sanirim benim hamilelik maceram burada bitti .kanamam var doktorumu aradim ve hemen yat ilaclarina drvam et yarin gel bakicam dedi..
5.haftada kanamasi olan oldumi?? Gitti meleklerim degilmi..elim ayagim buz gibi..ne yapacagim ben simdi

Canim kanamasi olup bir sürü devam eden arkadaşımız oldu, coraspin kullaniyo musun kan sulandirici birşey kullaniyorsan doktora sorup kes bence...
Progestan ne kullaniyosun? İğne yaptirma şansın varsa sen çıkma ama gelip yapsin birisi... Tabi bu dediklerimin hepsini doktora sorup yaparsın, bol bol dua et ve lütfen ağlayip stres yapmamaya çalış...

Canim progesteron kullaniyrum 9a vurduracaktim.erkenmi gitsem acaba.hep ayni saatte vurdurdum.hem ignemi vurdursam hem acile gitsem diye dusunuyrum ama bilemedim.gitsem icim rahat edrr

Canim progesteron kullaniyrum 9a vurduracaktim.erkenmi gitsem acaba.hep ayni saatte vurdurdum.hem ignemi vurdursam hem acile gitsem diye dusunuyrum ama bilemedim.gitsem icim rahat edrr

Eğer acile gideceksen çık zaten yoksa eve birisini çagirmaya calis. Bence acile gidebilirsin hem için içini yemez belki orda müşade altinda tutarlar.

Canim dur hemen stres yapna benim hem 5. Hem 6. Hafta kanamam oldu. 2. Kanamam sakir sakir oldu. 2 tane ped degistirdim sonradinda da butun gun azda olsa geldi. Doktora gittim bebekler iyiydi hamd olsun. Doktor rapor verdi dinlenmem icin

kızlar nasılsınız ben baya oldu girmeyeli aksucum bebişler nasıl aynı haftadayız senle beyazcım sen nasılsın ?sedef senin günün yaklaşmıştır değil mi bende büyüyyorum işte kızlara isim düşünüyorum sizler ne koycaksınız ya kopya çekeyim bari:))))))))))))))))))

canım bana şimdiye kadar yer doğru dürüst verilmedi toplu taşımada,yeni yeni veriliyor yani artık gözlerine giriyor göbeğim ama yer veren kim?yine bayanlar,erkekler galiba sadece 1 kez verdi.bugünkü olay sağlık ocağı için geçerliydi,bi gittim ana baba günü,bana bakan çok ama otur diyen yok.artık ayakta kalınca belim bayağı ağrıyor.toplu taşımada yr vermeyi geçtim,üzerime çıkmasınlar ya da çarpıp durmasınlar bu da yeter,malesef böyle olduk..eşime hep diyorum,inşaallah yavrularımıza yaşlılara,hamilelere ve kilolu insanlara yer vermeyi öğretebilirz,göbekle yaşamak kolay değilmiş,doğumdan sonra kilolulara hep yardım edicem:)

canım sen yine de çok yürüme,benim ayrıntılımı yapan prof,haftan ilerlediğinde daha az hareket et demişti,zamanla geçecek sen kasma kendini,uzanmak güzel birşey ya uzanıcam ohh keyif yapıcam de,al pc eline youtube'dan sevdiğin bi diziyi ya da filmi ya da müziği aç.doğum iznine ayrılmadım cnm,birkaç hafta daha Rabbim izin verirse ve güç kuvvet verirse çalışmak istiyorum.ama dr.um 34ten sonra sakın okula gitmiyorsun ve 34ü bklemeden kötü olduğun an bırakıp doğru bana geliyorsun dedi..bakalım Rabbim ne nasip edecek.ben lisede öğretmenim cnm,branşımı burda söylemeyeyim şimdi:)hazırlığım da eh işte eksiklerim var ama en lazım olacak şeyleri aldım galiba,eksikleri de tamamlarım inşaallah 1-2 hafta içinde..Annen yanındaymış bak yardım eder yıkar ütülersin,minicikler ama yıkama kurutma ütüleme yerleştirme vakit alıyor,en kısa zamanda başlayın cnm.

37 bitiyor,38in ilk günü oluyor yanındaki,yani 38.hafta içinde doğum olacak maşallah

canım 30lu haftalar deme çünkü yeni giriyorum bilemiyorum:)Ben 12 kiloya yakın aldım,çok zayıf hamile kaldım çok şükür,sıkıntı yok yani..nefes darlığı gripken oldu,Allah düşmanıma vemesin zormuş..bu hafta göbeğimi taşırken zorlandığımı hissettim,göbek kasık ağrısı biraz daha arttı.uyumak zor,dönerken veya yerimden kalkarken çook zorlanıyorum,ülen ne zormuş göbekli olmak diyorum,ama bak o an aklıma geliyor bi tek,şu an sanki yaşayan ben değilim,çünkü takmamaya çalışıyorum sen de umursama..ben şikayet edersem Rabbim'in verdiklerine nankörlük olur,yavrularım için değer..kaç kez hamile olacağız ki öyle düşün.bu arada evde yalnızım,işleri kim yapıyor demişsin hangi işleriyapmaya yapmaya unuttum dermişim,cnm yemek yapıyorum,ağır olmamak kaydıyla arada elime 1-2 parça geçerse ütü yapıyorum,arada ortalığa çeki düzen veriyorum,ama temizliği eşim yapıyor Allah razı olsun,arada birisi gelecekse orda burda kalan tozları,silinecek bazı yerleri ben temizliyorum,onun dışında ev dandini:)

Kocan memeliyse deneanlasınlar çektiğimiz zorlukları azıcık:)

Ayy o hafta ve ay hesabını ben hiç anlamıyom:)bende 33+2 yim,34 haftamı oluyorum diye düşünüyorum:)

yok ama yine de şansımı denerim:) sende akıl aldığımı söylersem burayı yasaklar:)
34.haftadasın cnm.

Rica ederim cnm:)olsun 200 de 200dür dediğin gibi.
vay anasını sayın seyirciler,hande senle kesinlikle tanışmamız lazım,acayip gaza geliyorum seni gördükçe:)sen şimdi doğurur gider gelmezsin yok biz sensiz yapamayız,özelden tlf filan yolla,ciddiyim bak.
Bugün dr.a dedim ki 37ye kadar çalışmak istiyorum adam bi baktı bana 37yi görmeyiz herhalde dedi,ben de dicektim ki ama niye bozuyorsun moralimi,hande gördü,biz de göreceğiz hayırlısıyla:)) sonra adam 34ten sonra okula gitmek yok dedi,baktı bendeki cahil cesaretinden korktu herhalde,hem neyime güvenip atıp tuttuysam,ayakta hemen yorulmaya başladım ben ya..
hadi senin kuzular da sağlıkla gelsin inşaallah

33 bitmiş 34 ü yasiyosun :)

Ayy canım acele etme kuzuların dursun durdukları kadar cok heyecanlı ya sizin yerinize ben heyecanlaniyorum inanki.. Sen tek gebeler gibi oldun Masallah bide normal doguruyomussun :)

Düşer bayılırım önce,sonra sedef gibi ben de "e hande bu,yapar mı yapar" der kendme gelirim:)

Canım panik yapma ve acile git hemen.Allah'In izniyle birşey olmamıştır,aylarca kanama yaşayıp doğuran insanlar var hemen umudunu yitirip bebişlerini strese sokma..

Haklısın canım benimde 3.saat sonunda düşmüştü normal olanda düşmesi diye düşünüyorum dr.un ne dedi bugun gidecektin?

Kızlar ben yarın gelemem topiğe heralde, o yüzden şimdiden hepimize sağlıkla, mutlulukla, huzurla, güzelliklerle dolu ve en önemlisi BEBİŞLERİMİZLE geçireceğimiz çok güzel bir yıl diliyorum... Herkesi kocaman öpüyorum

Haklısın canım benimde 3.saat sonunda düşmüştü normal olanda düşmesi diye düşünüyorum dr.un ne dedi bugun gidecektin?

dahiliyeye yolladı beslenme stilini değiştireceksin dedi düşük glisemik indeksli besleneceksin ama aç kalmıcaksın dedi çok kötü değil insülinlik veya antidiyabetlik ilaçlık bir durum yok ama diyet gerekli dedi mesela pirinç yerine bulgur yağı olduğunca azalt dedi ..ya ben bu sıralar abarttım her akşam 1 tabak kestane yarım ekmek her öğünde. sütlaçlar pirinç pilavı sarma dolma koca 1 tabak çeşit çeşit meyve poğaça tahin pekmez yani ben bu ara çok abarttım dedim doktora farkında olman güzel bunlara dikkat edeceksin dedi 3.saat yükselmesi çok ilginç evet ama olabiliyormuş yükselen onada yüksek dedi.1.2. çok değil ama 3 çok yüksek..inşallah diyetle düzene gireriz canım internetten baktım diyetin faydası oluyormuş ..diyetisyenler genelde katı diyet veriyormuş daha çok zayıflatmaya yönelik dahiliye uzmanı takip edecek ölçüm cihazı alacam açlığım düşük Allahtan

Az kaldı galiba canım:18:nerdesin gel arada.benimkilerin ismi eymen-ege senin işine yaramaz:))

İyi seneler sanada tatlım:)

Arkadaşlar çoook sağolun inş. hepiniz göreceksiniz bu günleri .. Benim tek artım biraz karakter olarak rahat bir yapıya sahip olmam sanırım :) ilk haftalar çok telaşlıydım ama sonra eşiminde baskısıyla topladım kendimi internetten çok okumamaya çalıştım inanırmısınız şu son haftalar foruma girmesem kaç haftalık gebe olduğumu bile bilmiyordum :) girdikçe takiip ettim ... merak ettiğiniz herşeyi sorun.. bu arada nstye girdiğimde bugün 2 tane ikiz gebe vardı biri 35 diğeri 37 haftalıktı ... yani şu erken olacak doğacak olayını kafadan atmak lazım ilk önce ... bende 10una kadar dayanırmıyım bilemiyorum ağrılarım ciddi arttı sırt bel bacak ... Dua edin nolur....

eylülcüm tabi gönderrm numaramı özelden face.in varsa ordanda ekle... bnm şansım doktorum sanırım okadar pozitifki hiçbir zaman korkutmadı 1 ocağı görelim dedi hep şimdide yan çiziyor 10 ocağa çıktı

Dualarımız seninle canım ya inşallah sağlıkla doğurcan bebişlerini tatlım sen kaçıncı haftana kadar çalıştın hangi haftadan sonra çok ağırlaşıyorsun bebeklerin kaç kilo oldular ne çok soru sordum kusura bakma çok merak ediyorum bizde bu haftalara gelecekmiyiz diye....

Aaa seninde mi kizceler geliyo kıız:) benimde kızce ikisi:) hadi hadi çoğalıyoruz :)) ogluslari geciyoruz:)
Cok güzeller güle güle giysin kuzuların doğar doğmaz içlerini doldursunlar ins..:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…