2014 ikiz anneleri

Amin inşallah canım.canım birini sen emzirrken,diğerini eşin beslesin,süt sağma aleti aldınmı,onla sağıp biberonla beslerdiniz diğerini.sanada kolaylık olurdu.yalnızmı bakıyosun bebişlere

Zaten suan sadece biri beni emiyor diğeri kucuk olduğu icin o daha beni emecek kuvveti yok alisicak insaalah zamanla eşim yardimci oluyor sağolsun evet tek basima bakıyorum ....

Biz herseyi kötüye yormaya meyilli anneleriz zaten canım
Adam o msji okuyunca kesin gulmustur
Kizlar misafirim gelio simdi esimin is arkadaslari 2aile hadi bakalim kolay gelsin bana
Allah kolaylik versin canım bu ara kimse bize gelmiyor üzülüyorum aslında ama bi taraftan da iyi ki gelmiyorlar diyorum sanki altindan kalkamam gibi gelio:)))
Valla canım su içiyorum galiba:)hesaplamıyorum ama,19 lt damacana 5 günde bitti bu hafta.eşim sabah gidiyo akşam geliyo,akşamda 2 bardak ya içiyo ya içmiyo.ewdede yalnızım hep...4 litreye yakın içiyorum galiba:)
Helal sana ben 3 lt içeyim diye siseyle dolasiyorum yine de bitiremedigim günler oluyor:)))
Oy oy maasallah subhanallahh canım evde olmanıza çok sevindim
Sen Lansinosh mu almistin canım memnun musun?
Ohh uyutmayacaklar annesi seni artik:)))
Iyi bari dr.dan da rahatlatici bir cevap vermiş sevindim guzelim

Evet canim 32. Haftada dogdular biri 1700 diğeri 1380 idi yanlis hatırlamıyorsam Cunku hergun tartip not alıyoruz ama ilk hafta kilo kaybı oldu suan biri 1580 oldu diğeri 1850 oldu
Evet canim elektirikli sut sagma makinamdan memnunum 21 gündür her 2 saatte bir göğüslerini sagdim tabiki gogus
Uçların çatladı ama zaten bebekler emseydi bile yine göğüs uclarin catliyor onada krem kullaniyorum
Bebeklerimi en fazla 3 saat uyutuyorum saat kurdum her 3 saatte bir besliyorum onun icin uyandiriyorum altlarını değiştirip tekrar yatıyorlar
Agrim cok sukur kalmadı en geç bir haftada toparlaniyorsun
Ne kusuru canim merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz :)

Kızlar çok erken biliyorum ama sizce hastanede çikolata yerine şeker hamuru kurabiyeleri dağıtsak nasıl olur??

Canım bende de oldu kum dökme olayı ilk aylarda, bol su iç. Benim doktorum çok rahat vallahi bu tür konularda, son gidişimde sordum ne kadar su içmem lazım diye. İçebildiğin kadar iç, kendini kasma, vücudun seni uyarır zaten dedi...

Şu an için gereksiz olabilir canım ama benim doktorum her ay idrar kültürü yapacağız dedi. Geçen aydan itibaren başladık (20. haftadan itibaren) ikiz hamilelikte önemli dedi...

Valla canım su içiyorum galiba:)hesaplamıyorum ama,19 lt damacana 5 günde bitti bu hafta.eşim sabah gidiyo akşam geliyo,akşamda 2 bardak ya içiyo ya içmiyo.ewdede yalnızım hep...4 litreye yakın içiyorum galiba:)

Maşşallah canım, ben de şişeden içiyorum ne kadar içtiğimi bileyim diye ama 1,5-2 lt. anca içebiliyorum Hoş doktorum kasma kendini diyor :)

Kengocummm çok sevindim canım, darısı başımıza inşallah... Sağlıklı olsunlar da herşeye katlanırız elbette, hiç takma kiloyu falan sakın, çok rahat verirsin sonra alsan da... Bebişler iyi olsun da gerisi boş...

Kızlar bişey soracağım ya: Sizin de cildinizde ağrı oluyor mu? Yani karın bölgesinde? Birkaç gündür ölüyorum ağrıdan, böyle sanki derim incelmiş gibi, ya da yanmış gibi hissediyorum Beyaz tenli bir insanım ben, o yüzden cildim de hassas biraz, ondan mı acaba? Bol bol krem sürüyorum ama nafile... Gööğüslerimin altı o kadar kötü ki 3 gündür sütyensiz geziyorum takamıyorum ağrıdan ( Sizde de oldu mu böyle bişey?

Çok sağol canım, 14 lökosit çok değil diyorsun yani, salı günü zaten doktor kontrolüm var o zaten bu testi gösterince yapar muhtemelen tit'te kültürde ben hani beklemeyip sonuçlarla mı gitsem diyodum. Senin dediğine göre o kadar acele etmeme gerek yok öylemi? Zaten o gün detayli 525 vericem 50 daha vermemiş olurum.
Canim bizde sizleri merak ediyorduk fırsat buldukça yazmaya çalış gözün Aydin şükür eve gelmişiniz maşallah. Allah'ın izni ile hemen toparlarlar. Emmeyen kuzgun napiyo biberonla mi besleniyor? İnşallah en kisa zamanda o da emer güzel güzel annesini
Sağol canım bak şimdi ne yapsam ki Saliyi bekleme mi diyorsun. Tabi sali yaptiricak olursak başkentte birkaç günü bulur çıkmasi sonucun.
Kızlar çok erken biliyorum ama sizce hastanede çikolata yerine şeker hamuru kurabiyeleri dağıtsak nasıl olur??
Çok güzel kurabiyeler oluyor olur bence arkadaşim da cupcake dagitmişti eve geçince çikolata dağitican mi?
Çok sağol Canim, ilaçsiz geçti mi yani? Kaç günde geçti... Sinavlarimda var ağrim da artmasa bari :18:

Zaten suan sadece biri beni emiyor diğeri kucuk olduğu icin o daha beni emecek kuvveti yok alisicak insaalah zamanla eşim yardimci oluyor sağolsun evet tek basima bakıyorum ....

Maşşallah sana güzel anneyalnız idare ediyosun.aynı anda uyandırıp besleyip uyutmak daha kolay olur diyolat öylemi yapıyosun?uyku düzenleri nasıl gaz sorunları varmı

Evet canım ilaçsız geçti benim çok şükür, tabii kaç lökosit çıktığını hatırlamıyorum, kasıklarım çok ağrıyordu ama, 1 hafta-10 gün falan sürmüştü diye hatırlıyorum. İnşallah senin de ilaçsz ve erken zamanda geçer...

Aksucm sadece tit baktir derim bn eerki lökosit yuksek zaten kültüre 1 damla bile yeter.bide direk kaba degil her zmn biraz disari sonra kaba bnm 20lokosit sıkı bir su icme temposundan sonra 3-5loksite dusmustu.zaten tit yarim saate cikar ona gore yaptir derim bn

Sağol canım cevapların için,yorgunsundur diye bi de aklında bebeklerin sağlıklı kilo alacak mı,nasıl olacak soruları vardır diye üzerine çok gelmek istemiyorum,sen ara sıra uğrayıp iyiyiz desen ve bir anne olarak bize de dua etsen yeter..
Ben de lansinoh alayım o zaman,2li olduğu için zamandan tasarruf olur.
Senin kuzularla da görmüş olduk ki kilodan daha önemli olan hafta,hayırlısıyla bizimkiler de uzun uzun dururlar içerde.
göğüs ucu için kremlerim hazır canım,ister istemez çatlıyomuş ama en aza indiririz inşaallah.
beraber uyandırıp beslemen de düzen oturtmak adına iyi olur sanırım,sana akıl verecek konumda değiliz elbet ama benim de forumlardan gördüğüm ve inşaallah uygulamak istediğim bu,bakalım biz ne yapıcaz o zamanlar geldiğinde..
He bu arada misafir gelmiyor diye üzülmüşsün,ne üzülüyorsun cnm,bu ilk şaşkınlıklarla,düzen oturtma çalışmalarıyla,yorgunlukla misafir mi ağırlayacaksın? biraz geç gelmiş olsunlar sorun değil,en azından alışırsın,elbet gelecekler doğum yaptın yani,ne yalan söyleyeyim,ben ilk zamanlar yani öyle ilk günden evime bi sürü insan dolsun istemiyorum,çünkü benim bazen bir duruma alışmam biraz sıkıntılı olabiliyor,bi de misafirle mi uğraşıcam ilk günden,biraz düzen otursun,sonra gelen gelsin bi yere kaçmıyoruz Allah'ın izniyle:)

canım göbüş büyüdükçe gerginlikten ve bugünlerde yavrularım kemklerini dayayıp öylece beklediğinden biraz ağrım oluyor.sutyene gelince sen 3 gündür mü takmıyorsun sadece diyorum ve susuyorum anla yani:)) Dışarı çıktığımda mecburen takıyorum eve gelir gelmez.....

Kizlar misafirim gelio simdi esimin is arkadaslari 2aile hadi bakalim kolay gelsin bana
Hadi yaa:) yorma kendini canım
Canım normal oluyo bazen bizde de..düzenli aralıklarla olursa ve 20 sn den uzun sürerse doktora danış canım..
Ayy yerim ben onları.. Bize yaz ara ara kuzum..merak ediyoruz seni..
Eylül gülmekten çatladım burda esim de neye gülüyosun diyo allah seni güldürsün emi :)) ultrasonda bağırsaklarını niye göstersin kızım midenin orda ne isi var bağırsağın )) sen orda hissetmisdindir..cok gaz olmuştur da...alemsin kızım ya gözümden yas geldi..

Amin Allah hepimizi güldürsün.. Ya gül tabi de benim tam göğsümün altından geldi sesler bana bağırsak dedi,e ben de pek inanmadım haliyle:) o zaman mide gurultumuz da kolumuzdan gelsin yani..bence bilemedi işte hıh bakalım gittiğimde mantıklı bi açıklama gelicek mi..
hüleyn cadılar,sizin de başınıza gelicek birgün o zaman eylüüüüll,böyle miydi ay korktum filan yazarsanız gösteririm size

Beyaz kızım kaldır şu muzları ya,ortalık hamile kaynıyor farkında mısın

Bu arada deli kaşıntı tuttu kaç saattir yine ya

KENGO canım. Ne güzel haberler bebeklerinle evdesin artık. Darısı bizlere inşallah canım Sedef canımmm hadi bakalım sona geldin sende ne güzel son kontroller Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ewttt kızlar misafirlerim gitti şimdi ama şükür ben çok yorulmadım sağolsunlar yardımcı oldular hep çayımı bile onlar verdi

ama o muzun da bizim gibi iki tane kuzusu var.. Yani vardı:) yedim onlari ben:) yemden once de bi olumsuzlestireyim demiştim.. saka bi yana canınız çekiyorsa kaldırayım..benim aklım fikrim yemede içmede bu aralar:)

Ya Eylül cok tatlısın ama bizim kuzular daha gaz cikarmiyo kızım ya:) buyumediler o kadar:)) daha bizimkiler amniyon sıvısında nefes alıyo da:) kızma bana sakın..bebekleri gaz çıkarırken düşünüyorum da cok tatlı olurlar ya:)

Son düzenleme:

Güzel fikir dimi canim cok şeker oluyorlar:)) hem farklı bir fikir eve geçince mecbur çikolata ikram ederiz gelenlere e bende makine değilim hem bebişler hem kurabiyeler yetismez bunye:))))

Aaa Tit'de demi biraz dışarı yapmak iyi... Benim o gün hiç yoktu tuvaletim söylemesi ayıp azıcık zorla resmen ıkınarak yaptım tamam az olsa da yeter dediler. Belki o da sonucu etkilemiştir çünkü yakin zamanda baktirmistim hiç sorun yoktu. Birde başkentte gazlı bezle bir sıvı veriyorlar onunla silip vajinayi öyle idrari yaptiriyorlar. Burada öyle birşey de yapmadılar... Çok sağol arkadaşım ilgin için

Güzel fikir dimi canim cok şeker oluyorlar:)) hem farklı bir fikir eve geçince mecbur çikolata ikram ederiz gelenlere e bende makine değilim hem bebişler hem kurabiyeler yetismez bunye:))))

aaa sen kendin mi yapacaksııın?? süpeeer olur öyleyse, bol bol da foto çekersin hatta yapım aşamasını kameraya falan çek kuzulara çok güzel hatıra olur
bende şu keçeden yapılan şekerlere hevesleniyorum malzeme alıp evde yapsam becerebilir miyim ki, daha ucuza gelmez pek de ama beni mutlu eder, hem de anlamlı olur

Evet canım kendim yapmak istiyorum hem zevkli hemde hoş bir anı olur diye düşünmüştüm ama videoya çekmek hiç aklıma gelmemişti hay aklınla bin yaşa çok hoş olur:)))
yaparsin niye yapamayasin çok hoş oluyor onlarda harika bi ani annecikleri evlatlarina yapıyor anlamlı olmaz mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…