2014 ikiz anneleri

kötü haber almadığıma çoook sevindim:)bunvp seni çok merak ediyorum arkadaşım.orkidecim senden naber?
diğer canlar hepinizi ve bebişlerinizi öpüyorum flufem teyzeye dua edin emi:)
yapışkan akıntısı olan arkadaşım sakın ihmal etme önemli bir durum bence.
ben hala mersindeyim ama pazartesi okula başlıyorum.hala büyük bir boşluktayım ve rabbimden sabır dilemekle aşmaya çalışıyorum.hamdolsun yaradana...
kendinize iyi bakın;duru ve handeta sağlıkla doğurup eve dönerasiniz inşallah.
rabbim hiçbirinizi evladıyla sınamasın.
dualarımdasınız.
sizde bana dua edin canlar
AMİN

Canim hakkinda herseyin hayirlisi olur inşallah ALLAHIM benim ikizlerimide aldi 3ay sonra geri gonderdi şükürler olsun

Merhabalar,
Sizlere bir sorum olacaktı. 22 kasım son adet tarihim. Hamilelikle ilgili şüphelerim vardı. 20 Aralıkta Beta hcg testi yaptırdım sonuç 145.2 çıktı. 3 gün sonra tekrar beta hcg testi yaptırdım sonuç 470 çıktı. Sizce çoğul hamilelik var mıdır...

Amandaa ufacık annemiz nası sığacak kız onlar sana:) boyle söyleyen çoktur eminim:) Aynen canım saglık olsun gerisi teferruat nasılsa yaslanicaz hic olmazsa kuzularımız olsun dimi:)
Doktorum aradı kızlar mantar olabilir telaş yapma dedi kaşıntın varmı dedi yok dedim..cumartesi kontrol var zaten,gelince bakarız dedi.alttanmı muayene edecek acaba:18:
Iyi canım doktorun oyle dediyse icimiz rahatladı..demekki ciddi bisi degil:)
canim benim sen yine de baya iyi toparladın kendini masallah..allah sabrini artırsın bir an once yeni kuzular versin ins..

Canım degerlerin normal görünüyor ama belli olmaz bu isler..allah gönlüne gore versin..

Hoşgeldin canım.işe başlamak sana dahada iyi gelcek inşallah.fırsat buldukça daha sık gel.öpüyorum

Ewet canım bebde rahatladım biraz.cumartesi ne diycek bakalım

Gebelikte 27. Haftadayım her gören karnın aşağı inmiş diyo doktorumu aradım suyun yada kanama yoksa bekle birşey olmaz diyor annem sinirinden ağladı banada öyle konuşanlarada kızıyor ben çok ama çok kafaya takıyorum herşeyi annem kafaya taka taka kötü birşey gelecek başına diyor kızlar karnımın aşağıda olması tehlike yaratırmı aranıza karnı aşağıda olan varmı?lütfen acil cevap

aksu 100 er tane okudum hepsinden....arkadaşlar 50'lik şeker yüklemesinde sonucum 167 çıktı doktor diyet dedi çok korkuyorum artık ekmek hamur işi makarna pilav vb yasak benim gibi olan var mı

canım benimde 166 cıktı doktor birde 100 lük yükleme yapalım yüksek çıkarsa yakin takibe alıcam seni dedi bende enfeksiyondan sonra bide bu çıktı..

Canim bize 2300 dediler güya 1800'e indiler pazarlik yaptik ama. Bide bonusa 6 taksit yapıyorlardı. Sen nerdeydin? Ankarada yaptirdim ben... İnşallah güzel sonuçlar alip rahatlarsın... Tek yumurta ikizinde amniyosentez daha da riskli olurdu iyi düşünmüşün canım...
Kızlar az öne tuvalette peçeteye yeşil bi parca geldi.böyle peynir kıvamındaydı değişikti.acaba enfeksiyon belirtisimi
Allah korusun kötü birşey yoktur, ama belki enfeksiyon olabilir doktorun da mantar demiş. Belki kültür alir, ctesine birşey kalmamis Allah'tan
Kizlar ya ben bugüne kadar vitamin kullanıyordum demire basladik yeni ve ben bugun cokkotuydum sanki ölecek gibi ve az oncede cok kötü kustum demir hapindan olurmu sizce.
Canim demir beni de çok etkilemişti o yüzden ben doktor sabah al dediği halde gece yatarken içiyorum.

Amiiin canımmm, Sende bizim dualarimizdasin. Kolay değil Canim yaşadiklarin boşluk hissi elbet olacak duygularin gitgeller yaşayacak ama zaman en kötü şeylerin bile ilacı... Rabbim sabırlar versin...

Canım jelybondsdf in de karnı asagidaydi yani oyle diyodu senin tipin öyledir canım takma kafana..

selam..
kızlar bugün kendimi çok yorgun hissediyorum. Evde oturmaktan da o kadar bunaldım ki hersey daraltıyor beni..
bugün benim kızlarda da pek hareket yok, onu taktım şimdi de.Neden hareketli değiller bugün

HERkes doktor olmuş valla ne diyim ...

Son düzenleme:

HERkes doktor olmuş valla ne diyim ... aynı şeyler banada söylendi ancak daha geçenn hafta indi karnım bunu hissediyosun anlıyosun ztn... ikiz gebelik olduğu için karnımız büyük oluyor ve aşağıda gibi geliyor millete ... öyle diyenlere ben hıı evt diyip geçiştiriyodum doktor olmadan doktorculuk oynuyorlar sinir oluyorum

37.haftaya kadar çalışabilen bir ikiz anne adayı olarak arkadaşlarından gebe kalan olursa (tekil gebelerin) senden çekinip sızlanmaması lazım:) maşallah size yavrucuklarım da seninkiler gibi uslu olup uzun kalırlar içerde inşaallah. Güzel haberlerini bekliyoruz.

Hande,sedef,alexandria ve haftası bana yakın olan arkadaşlar,bugün okula giderken vaj... girişi sızım sızım sızlama gibi bir acıyla ara ara ağrıdı,bebeklerim dışarı doğru baskı yaptı,sonra sizi dinleyeyeim de bu hafta bel bandımı çok takmayayım dedim,dün aceleyle çıkınca unuttum,bugün de son 3 ders taktım,ama çok mu sıkmışım,çok mu yemişim,karnım mı gergin(ki gergin aslında) bilemedim ama canımı yaktı resmen kemer,eve gelirken de duraktan eve yürürken tekrar baskılar ve kasıklarımda iğne batmaları gibi ağrılar oldu.dün de abartmıyorum 15-20 dkda bir uyanıp durdum,çok yorgun bir şekilde eve döndüm.Bu ağrılar,baskılar-batmalar normal mi kızlar?dr soracağım elbet ama anlatmıştım ya birçok şeye normal diyor,ben de mantıklı düşününce normal diyorum 2 bebek var kolay mı elbet vücut arada sinyal gönderecek,ama bugünkü baskıların bazılarında sanki içimden birşeyler akacak gibi hissettim hep,hani ucuna kadar geldi de durdu gibi..sizlerde de oldu mu?Çok korkuyorum ya,yarın dinleneceğim inşaallah bir Allah izin verirse..

adıyla yaşasın kuzuların…isimleri çoook güzel.bebelerden fırsat bulursan yazarsın bizevalla banada geçmiyo artık zamanhem korkuyorum doğumdan.hemde bi an önce onları görmek istiyorum

sedef öyle deme nolur,Allah doğrusunu bilir ama dua yerine geçer de erken doğum olur Allah korusun,herşeyin hayırlısını versin Rabbim hepimize.

Canım birşey itiraf edeceğim,ben başta muayenesi çok pahalı diye ve gittiğimde çok fazla konuşmuyor diye azıcık kızmıştım içimden doktora,ama şimdi çok takdir ettim helal olsun,bak gelin muayene edeyim dememiş,amniyosentezin riskini düşünüp bebeklerini riske atmak istememiş,bizim de yazmığımız gibi 3 tehlikeli değil demiş bilgi vermiş,adam işinde uzman,bu bilgiler bile inşaallah içini rahatlatır biraz.dediğin testi ben yaptırmadım,hiç araştırmadım da yorum yapamayacağım.bana amniyosentez deseler onu da yapmayı düşünmüyordum,az da olsa düşük riski var,aklından çıkarma bunu.İnşaallah kesenize göre bir imkan bulursunuz,Allah yardımcınız olsun,hayırlı güzel haberlerle gel inşaallah.

Kızlar az öne tuvalette peçeteye yeşil bi parca geldi.böyle peynir kıvamındaydı değişikti.acaba enfeksiyon belirtisimi

Canım hiç bilgim yok malesef,ctesiye az kalmış neyse ki,inşaallah temiz çıkar.

Hoşgeldin canım,hep duamızdasın zaten,senin güzel hberlerini almak için hep duamızdasın.
Kolay değil yaşadıkların elbet,Allah sana sabır ve dayanma gücü versin,Okula başlamak iyi gelecekse başla tabi,ama rapor filan vermiyor mu dr.lar,2.döneme ne kaldı,iyice toparlardın Allah'ın izniyle.Ama tabi bazen insan içine karışmak çook daha iyi gelir,umarım senin için de öyle olur.Allah'a emanet ol canım.

Sedefcim, çatlaklar konusunda kendini inceleyip canını sıkma canım,ben bayağıdır aynada incelemeyi bıraktım,geçen gün sen ilk çatlak oluştu diyince şöyle hafif bir baktım,görüğüm bazı şeyleri çatlak sandım,çok üzüldüm! sonra kendime kızdım,Rabbim bize ne güzel hediyeler göndermiş,benim yaptığım nankörlük diye! Daha önce de yazmıştım,lastik miyiz biz çek çek çatlamasın gerilmesin..hem tüm kiloları göbeğe alalım,hem 2 bebek taşıyalım hem çatlamayalım,imkansız değil ama zor,sağlık sıhhat olsun,yavrularımız yanımızda sağlıkla büyüsün yeter,takma herşeyin çaresi var Allah'ın izniyle..

Aynen canım ya..ikiz gebeliklerde 24- 26 haftalar dogum yapmaya hazır tek gebelik kadar oluyomuş karnımız..internette oyle yazıyor..yani ondan sonra biraz daha buyuyo aşagı dogru inmesi normal karşılanmalı bu insanlar niye herseye maydonoz oluyo anlamadım gitti..bazen atlayıp ümüklerine çökesim geliyo:)

Benim kuzular en az 2 hafta daha dururlar gibi hissediyorum canım inşallah:)allah korusun kuzum ya serbest tak kemeri sıkma.ewde hiç takmıyosun demi?takma ewde.o sızılar 24-25 haftadan itibaren var canım,şimdi dahada arttı,nefesimi alıyorum tutuyorum:)sanki nefes verince çıkacaklar gibi:)vücudun yorulmak istemiyo belliki ayakta çok kalma...ayy ewet ya catlakları incelemiycem artık,ben elimden geleni yaptım napıyım...allah başka dert vermesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…