2014 ikiz anneleri

Allah razı olsun canım duaların için,Rabbim sizi yavrularınızın başından eksik etmesin,onlarla sınamasın inşaallah.
Ben Rabbim'e inancımı kaybetmedim,hep iyi olacak diye düşünüyorum,ama işte ilk gebelik ve ikiz olunca her hafta her an farklı şeyler yaşamaya başlıyoruz,değişimleri daha hızlı yaşıyoruz(sen daha iyi bilirisin 3 bebişle tabi)e öyle olunca da normal mi diye kendi kendimizi yiyoruz,hani tekil gebeler gibi aradan birkaç hafta geçip yeni birşey çıksa neyse,neredeyse her gün bariz değişiklikler görüyoruz.Etrafta soracak kimsemiz de yok,kendi kendimizi yiyoruz burda işte:) her zaman bekleriz,inan senin gibi örnekleri görünce güvenimiz artıyor,rabbim nasip eder de biz de en son haftaları bile görürüz.(36-37)

Kaşınmadı ya hiç benim göbekansızın oluverdi.bebeklerin yukarda demekki canım.benimkiler hiç o kadar yukarda olmadı:)hep aşağıdaydı karnım

Nasıl anladın böyle birşeyi canım? Yani bazen yukarda gibi geliyor,bazen aşağıda gibi.Çok aşağıda değil ama. Bu arada göbeğim de kaşınıyor,ama en deli kaşınan yeri en alt kısım,yoksa göbek kaşınmıyor değil.

bende sana bayılıyorum yawrum

Aksucum canim sagolasin .ben ikiz istiyordum ondan doktor ve embriyogta izin verince iki koyuldu.ama doktorun umutsuz konusmasi ve bisey aciklamamsi uzdu beni olumsuz dusunmeye itti

Canım dr sen umutlanıp sonradan tekil çıkınca üzülme diye demiş olabilir.

Ölçtür canım ne olur ne olmaz.Ama her halde açıklık olsa belirtileri olurdu ne bileyim sancı gibi..İyiysen,dr kontrolünden iyi çıktıysan ve o dr seni eve yolladıysa emin ol birşey yoktur:)
Ya evet renklide görünüyor görünmesine de hani ben şuna benziyor filan diyemedim hiç:)
Dualarına da amin diyorum canım,inşaallah sağ salim alırız kucağımıza kuzularımızı

Kızlar dün duşumu aldım pijamalarımı bi giydim göbeğim bi anda aşağı inmiş gibi geldi bugün okulda gören arkadaşlarda aaa göbeğin inmiş iyice dediler sanırım kızlar bende yaklaşıyorum ufaktan sona :)) göbek indiği için ne sola dönebildim ne sağa ... oturur vaziyette uyudum bütün gece... ama bi anda nefes darlığı karın ağrıları falanda gitti amaaa rahime baskı arttığından rahim ağrısı başladı sanki bacağımın arasına top koymuş gibi yürüdüm durdum tüm gün

Bir arkadaş burun spreyini sormuş otrivine veya illiadin ise çok zararlı 1 hafta neysede sürekli kulllansam demiş bağımlılık yapıyor bu ilaç... bunu lütfen doktorunuzla paylaşın bize sormak yerine .. ve hiç korkmayın zaman öyle bir geçiyorkiii..

Alexendra ( yanlış yazmadım inş :) 29. haftadaa ultrason kağıdıma baktım 1200 1300 iken 30. haftada 1500 görünmüş... yani seninkilerde anormal bir kilo farkı yok...

Kızlar lütfen ama lütfen kilo , boy, kafa çapı v.s kıyaslamalarına girmeyin başka bebeklerle kendi psikolojinizi bozmaktan başka bi işe yaramaz ... genetik faktörlerde önemli ... Doktorunuz normal standartlar içerisinde ise normal diyor zaten ciddi fark var ise bunuda söyler..üzmeyin bebeklerlinizi ve kendinizi..

Kaburgalarımın arasına girmeye calışıyo gibiler dedinya:)ordan anladım:)benim kaburga rahatsızlıklarım olmadı hiç.normalde göbek nerde durur bilmediğim için benşmki sanki aşağıda gibi geliyo bana.normali nasıl oluyo bilsem:)

kızlar lütfen bi yorum yapın kafayı yicem ptesi kontrolde doktorum neopenotran fitil ve flagyl antibiyotik verdi vajinit var tedavi gerekir dedi çok açık kahverengi sulu akıntı vardı fitil ve antibiyotik yeni bitti şimdi sabah uyandığımda bide bu saatte birden kıvamlı akıntı geliyor sarımsı açık yeşilimsi sizce fitilmi söküyor daha önce hiç kullanmadım bilmiyorum ilaçın etkisindenmi böyle içimimi temizliyor yoksa daha geçmemiş mi

Canım bence içerdeki enfeksiyon akıyo.korkacak bişey yok tahminimce:44:

Enfeksiyon bi şekilde akacak canım.intternettende bak yazıyo korkma.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar cumartesi saat 12.55 de miniklerim dünyaya geldi ben bugün taburcu oldum miniklerim hastanedeler kızım çok zayıf ikiside kuvezdeler dualarinizi esirgemeyin.ameliyatim cok zor geçti.hepiniz icin dua ettim rabbim yardımcımız olsun.

Canım benim dün aklımdaydın yazayım dedim unuttumallah analı babalı büyütsün canım.kaçar kilo doğdular.er geç çıkacaklar yanına gelecekler canım:)

Allah bağışlasın canım inşallah en kısa sürede taburcu olur onlarda güle güle büyüt..

gözün aydın canım hayırlısıyla kucağınada alırsın inşaallah kaç kilo doğdular kilolarına takılma drum kilodan ziyade haftalarının önemli olduğunu söylemişti sağlığı yerinde olsun tombişleşir onlar ......

Maşallah canım, bugün bizim de kontrolümüz vardı... Rahim ağzını bir daha sor ama bence de...

Kızlar çok sağolun ya... Eylülcüğüm iğneleyici not süper fikirmiş ama ben affettim bile, köpeğimiz hastaydı kaç gündür, meğer bugün öğle saatlerinde ölmüş, o da üzülmiyeyim diye bana söylememiş ama canı çok sıkkındı, istemeden kalbimi kırmış, çok özür diledi şimdi ben de affettim...
Sedefcim çatladın mı???? Daha geçen akşam yazışmıştık çatlamadık diye ama bence çok normal... Hiç kafaya takma canım, bebişler sağlıkla doğsun da çatlakların da çaresine bakarız...

Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı büyütsün, tez zamanda kucağına alasın inşallah... Dualarımız sizinle xxx

Eweetdaha dün handeyle konuştuk çatlamadım demiştim kendime nazar ettim:)

Allah bağışlasın sağlık versin hepinize..

Benim sag üst ve sol alt seklinde duruyorlar..bu hic değişmez dedi doktorum.ben sag usttekini farketmiştim zaten karnıma yatarken yukarıdan bakınca sag üst sis biraz:) .benim kuzulardan üstteki zayıf aslında kolları bacakları karnı bası hepsini seçebildim bugun kaburgaları falan net görünüyo bütün halinde degil ama secebiliyosun bide doktorum her gösterdiği yeri söyledi tabi:) birisi digerinin sırtına kafasını koymuştu..sanırım bu haftadan sonra biraz daha zorlaşır bakmak baya doluydu karnımın ici yani:)
Canim 5. Gun embriyosu demişsin..benimde öyleydi ve 9. Gun testi 657 çıktı. 11. Gun testi 1176 çıktı..13. Gun yaptırsam 2500 civarı çıkacaktı yani seninki cok yüksek degil kuzum ikizdir muhtemelen.. Sıkma canını..
Ins canım ya allah küçük kuzumı da büyütsün ins..kız bizde unuttuk zaten:) esim bana diyo ki bugun sordun doktora aldın ağzının payını diyo..o hic istemiyo zaten korkuyo bisi olacak diye:) dert benim:)
Cok iyiymiş..ben daha fazladır diye tahmin etmiştim..hakkaten cok iyiymiş..sevindim senin adına..

Allah hayırlı uzun ömürlü eylesin canım üzülme büyür onlar hemencecik sen iyileşmeye bak kuzuların eve gelicek ins..

Inşallah olmasın zaten canimmm Allah korusun bu zamana kadar olmamış bundan sonra da olmayacak insallahhh
Maasallah subhanallahh canım inşallah hep böyle devam eder
Canim ilk12.gun yaptim 2700.13.gun yaptik 5000.

5.gun embriyosu.dobdurulmus tedavisiydi.2 adrt embriyo
Canim arkadasim hosgeldin aramıza pardon hoşgeldiniiiz demeliydim nolur stres yapma ikizlerin belki ucuzlerin seninle insallahh dualarım seninle
Aminn inşallah hepimiz 30lu haftaları görüp ne kadar dayanabilirsek dayanacagiz desteginiz için teşekkür ederiz bana moral oldunuz...
Denk gelirsek tanisiriz belki canım çapada belli mi olur inşallah gerek kalmaz da bebislerimiz bizimle birlikte eve gelir
Canım burun kanamasini engelledi mi buhar makinesi bende hiç olmazsa 2 günde bir burun kanaması yasiyorum
Canim maasallah subhanallahh tez zamanda minişlerin de çıkacak ordan evinize gideceksiniz dualarım sizinle canim
Allah razı olsun canimmm
Canimm adamcağız seni düşünmüş ama napacaksin erkek işte bizim kadar düşünceli olamiyor köpeğin içinde üzüldüm evin bireyi gibi oluyorlar bi süreden sonra üzülme ama bebislerini de uzme

Benim bebislerde aynı ya erkek sağ on üst kız sol alt arka oğlum kaburgaları zorlamaya başladı şimdiden ilerde ne yapacağız bilmiyorum neresini dayiyorsa 2 adet kaburgami aldirmayi düşünür oldum

Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda

canım olsun o kadar nazarlık boşver..senin haftana göre ilk çatlak diyosun gene iyi bile..benimde henüz çatlagım yok inşallah böyle gider son haftalarda çatlarsada napalım..benim oglumda hiç çatlagım yoktu ama bunlar iki tane fark olur mutlaka..

Moral kaynağımız gelmiş Canim normaldir artik inmeleri top koymuş gibi demek ben yürümeyi düşünemiyorum o haftalarda Maşallah maşallah sana
Canim çok fikrim yok ama ben antibiyotik kullanincada akintim biraz sariydi herhalde enfeksiyon atıyordur...
Canim gözün Aydin Allah anneli babali uzun saglikli ömürler versin... İnşallah en kısa zamanda eve gelirler, haftan iyiydi Canim kilodan öte o gelişim haftalarini senin karninda geçirmiş olmalari güzel hemen toparlar inşallah :16;
Benimkilerde öyle sağ üst ve sola doğru alt, benim doktorum yer değiştirmek değilde büyüdükçe ister istemez alt alta gibi olurlar dedi. Ben hareketlerini de hep sağ üst ve alt şeklinde hissediyorum. Maşallah bu ara dediğin gibi artti hareketleri, alttan vurulursa kızım üstten vurursa oğlum diyorum doktora detaylida sorayim hangisinin hareketini nasil ayiririm...
Canim demek ki plasenta aşağıda olan da güzel besleniyor maşallah hem plesanta aşagida deseler hem o zayif olsa daha tedirgin olurdun. Rabbim korusun güzel prenseslerini
Canim bana da kız daha arka erkek ön gibi birşey dediler de kafam basmamişti nasil oluyor diye sen kızını mı oğluşunu mu daha çok hissediyorsun?ikisini ayirt edebiliyor musun?

Benimde mideme bastiriyo şimdiden azıcık bisi yesem tıkanıyorum..:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…