2014 ikiz anneleri

merhaba kızlar bende ara ara bakıyorum siteye umarım herkes iyidir güzel bir hafta diliyorum tüm anne ve annea adaylarına...

Geçmiş olsunbende ne kremler kullanıyodumçoğalmasa bari16-18 le hamileliğini tamamlayan olursa tebrik ederim valla.20 kilo aldım ben nerdeyse.en zayıf hamilemsin diyo doktorum.zayıf hamile kaldığın için şanslısın diyo,70 im şuan

Ne gzl 3 yaşına getirmişsin:)bizde o günleri görürüz inş...ben ikize nasıl bakcam diye korkuyorum sen 3 tane büyütmüşsün:)yanında kim vardı bebeklere bakarken?

canım karnın büyümeye devam ederse artabilir. ben ilk gördüğümde çok üzülmüştüm de artık takmamayı öğrendim ne kadar üzülsem boşuna olacak... son aylarda daha çok kilo alınıyormuş. benim de kalan 10-11 haftayı 8 kiloyla bitirme ümidim bir hayal olabilir tabii bebişler o kadar dayansın da kilo alsam da razıyım

canımmm çok sevindimm iyi olmanıza iki kız da çok şirin olurlar yaa kiloları benimkilere yakın yarın da ben doktoruma gidiyorum gelişmeleri yazarım benmkilerin de arasında gün farkı var 2 ya da 3 gün kadar sana magnezyum ya da kalsiyum verdi mi benim sol elim uyuştuğu için vermişti pruloton depot iğne verdi mi ben de yarın sorucam verecek mi diye seninkiler tam kaç haftalık oldu

kızlar bu hafta grip olmuştum hafif bi şey zannetmiştim önemsemedim kulaklarım kapandı doktora gittim bugün kulağımda su birikmiş nefes almakta zorlandığın içindir dedi deniz suyu verdi bi de antibiyotik verdi deniz suyu iğrenç bi şey burnuma sıktım kusuyodum içim dışıma çıktı artık nasıl kullanacaksam doktor bi de bol kullan dedi antibiyotik kullanmak istemiyorum dedim rahat ol gebelere veriyoruz bunu bi şey olmaz dedi artık mecburen kullanıcam

Son düzenleme:

Yahu benim anlamadığım sert olan yerler değilde kasıklarımda var:)çamaşırı. Altında kalan yerler.

Kullanmaya calış tatlım ilerlemesin grip.c vitamini al bol bol.yat battaniyenin altına bol bol terle

10 değilmiş de 11 miş içim rahatladı :)))) Ben 16 diyorum sen 11 diyosun ya kafayı yicem!! ya o böreklerden oldu hepsi, son aylarda abarttım ne güzel gidiyodum ben yaa

Allah sabrını veriyor canım inşallah sizde göreceksiniz bu günleri
Biz hep iki kişiydik gündüz yardımcım vardı gecede annemle baktık 1,5 yaşına kadar annem geldi gece sonra artık yorulduğunu anladım gelme ben idare ederim dedim gündüz de bakıcımız iki yaşına kadar geldi sonra haftada üç gün daha çok ev işi için geldi ama inan iki kişi bile baş edemiyorduk allah razı olsun annem olmasaydı napardım bilmiyorum benim kızların uykuları problemliydi sık sık uyanırlardı sebepsiz ağlamaları vardı
Kızlar yardım edeniniz varsa sakın kendinizi yıpratmayın derim tek bakıcqm diye diretmeyin bence bırakın yardımcı olsunlar size ben çok yıpratım kendimi ve son zamanlar çok sinirliydim kızlarıma bile tahamülüm yoktu ve sonuç ağır bir depresyona girdim

Kuzum kıyamam bedenen yaşanan sıkıntılardan belki daha önemli psikoloji, belki fiziksel yakınmalarını da etkiliyordur... Bol bol La Havle çek Canım... Çok geçmiş olsun...
Sırt ağrını sıfıra inecek kızlar inşallah.nazar değmesin kalmadı benimbilirim o nasıl bi ağrıdır bıçak saplanması gibi.
Sedef ağzından bal damlıyor :))) yaa benim şimdiden özellikle sırt üstü yatınca kuyruk sokumumda bir nokta ağarıyor ayağa kalkınca ilk bir iki adımı atınca geçiyor... Yürürken otururken pek sorun yok niyeyse yatarken sıkıntı...
Canım ben transferden sonra bile çok hapşurdum ve o an nasıl kasık ağrım olurdu. Allah'ın izni ile birşey olmaz. Sen hapşururken mümkün olduğunca cenin pozisyonunu al en azından bacaklarını çek, çok fark ediyor.... Göğüsü bilemedim Canim ama hassasiyet sızlama oluyordu...
Bende hep soldan vurduruyorum niyeyse daha az açıyor gibi geliyor ben çok korkuyordum bu iğneden ama maşallah diyum çok acımıyo, o tarafa yattığım halde... Bana baya erken başlatti hoca 13. Haftada progestan kapsülü bıraktım haftalık pruloton vurulmaya başladım. 34. Haftaya kadar devam edicez dedi. Ayyy inşallaaah o günleri görürüz de
Canim magnezyum henüz kullanmiyorum ama böbrek ve karaciğeri yormamak için direk besinlerden biraz daha almaya çalişsan, magnezyum yönünden zengin besinler listesi vardir nette...
Canım öncelikle geçmiş olsun annene inşallah hemen toparlar kendini...
Çok sağol tüm sorularimiza cevap vermişin demek sende ağda yaptiriyosun, en rahatı. Demek ki kasılma vs sebep olur gibi birşey yok :18: hoş doktorumda yaptirabilirsin dedi.
Bu arada günde 3 litre su maşallah tebrik ederim bende ilk 3 ay daha iyi içiyodum, şimdi 1 en fazla 2 litre oluyor ama gaza geldim seni de okuyunca şimdiye kadar 1 litre oldu inşallah 3 e tamamliycam... Hergun de dikkat edicem. Bide tuvalet sorunu olmasa

Canim maşallaah çok sevindim darısı başımıza nasip uzun uzun seyretme şansin oluyor mu? Yüzler falan daha mi net plesanta inşallah normale döner sen yine de dinlenmeye çaliş Canim.inşallah şeker de çıkmaz tam rahatlarsın
Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda
Yaaaaa sizler benim umudumdunuz Canim ikiz de çatlak olmamasi çoook zor bence bide benim annede de var pek şansim yok sanirim sende en azinda geç basladi baya inşallah cogalmaz da... Göbeğin tek gebeliğe gore çok mu büyük?

Canim çok sağol sizler yazinca biz çok mutlu oluyoruz Cadı prenseslerine çok geçmiş olsun...
Korse o kadar erken takilabiliyor muymuş, sezeryanda takilamiyodur diye düşünmüştüm. Ne kadar taktın? Eğer doktor birşey demezse ben de takayim ya inşallah...

Geçmiş olsun arkadaşım.. Ateşe dikkat et.. Evde varsa ateşölçer mutlaka ara ara ölç. Yüksek ateş gebelik başında organ gelişimini kötü etkiliyor sona doğruysa erken doğumu tetikleyebiliyormuş. Antibiyotik ben de kullandım inşallah birşey olmaz, kbb cinin verdiği her ilacı k. doğumcuna da onaylatmaya çalış. Bol bol dinlen inşallah çabuk toparlarsın.

valla bende kendimden umutluydumcanım göbek 109 cm işte….tek gebeliğin 9 ayından büyük ama ikiz gebeliğe göre çok büyük değil gibi,yinede var ama….ben doğuma gittiğimde karnım bu kadar yoktu diyo annem

Ne güzel aciklamissin maasallah kuzularına kocaman olmuşlar inşallah bizde o günleri goruruz
ufakliklarina da geçmiş olsun Allah şifa versin
canım ikizlere perinatoloji bakıyor genelde mesla kanuni sultan süleyman hastanesinde beni direk perinatolojiye gönderdiler.Ama çapa bana yakın malum risk olursa oraya gitmek isterim normalde medipole gidiyorum ama korkuyorum.
Canim çapada öyle bir durum yok gebe Pol. Gidiyorsun orda bi risk görürler yonlendiriyorlar perinatolojiye ben direk ayrıntılı usg raporuyla gidince almışlardı ama zaten doğum söz konusu olduğunda da perinatolog girmiyor normal kadın doğumcu giriyor ben sadece kuvoz meselesi için gidiyorum capaya
merhaba kızlar bende ara ara bakıyorum siteye umarım herkes iyidir güzel bir hafta diliyorum tüm anne ve annea adaylarına...
Amin canım gel arada sırada da olsa gel seviniriz
Canim geçmiş olsun kullan ilaçlarını bırakma canım kurtul şu hastalıktan bi an once bol c vitamini takviyesi al
10 değilmiş de 11 miş içim rahatladı :)))) Ben 16 diyorum sen 11 diyosun ya kafayı yicem!! ya o böreklerden oldu hepsi, son aylarda abarttım ne güzel gidiyodum ben yaa

Ah o börekler yok mu yaaaaa

Canım merak etme, kilo rekoru bende galiba 16 kilo aldım daha 29+3 üm. daha da almam umarım ama ağzım boş durmuyo ki!!

En zayıf he maasallah sana canim ben daha bu halimle 70kiloyum

E annen bi taneyle girdi doğuma sen iki tane birden torun vercen onlara doğal dimi tatlim
Bizde dün bel kalinligimizi ölçtuk sonunda 99 olmusuz ama ben bel kalınlığı olcuyorum siz göbek çevresini olcuyorsunuz sanirim

Son düzenleme:

ewet kuzum göbek çewresi…göbek deliğinin olduğu yerden…en sivri yer orası

allah hayırlı doğumlar nasip etsin size kızlar..
benım maalesef bi bebeğim bile yok
tüp bebek deniycem.umarım bende sizin gibi anne olurum..
hepiniz allaha emanet olun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…