2014 ikiz anneleri

Kızlar ya ayaklarım bacaklarım ayakkabı giydiğim zaman şişerdi ama şimdi ewde bile şişayaklarım ayak bileklerim çok fena

Canım benim artık maşallah haftan olmuş 33. çok çok normal bu. hiç üzülme, benim bu haftada bile parmaklarım dolma gibi oldu, geçen yüzüğümü takamadım. artık evli değilmiş gibi geziyorum :) eşime söylüyorum bak yüzüğümü takamadım diye, karnına bakarlarsa hiç sorun çıkmaz diyo adam sen de üzülme yani, geç bile başladı senin şişmeler maşallah.

Yüzüğü bende attım çoktan:)ama ne biliyim insan kendini hiç beğenmiyo böyle dolma gibi görüncehiç geçmeyecek gibi

Ben simdi raporluyum normal tarihe göre 18 ocakta doğum iznim başlıyor eğer başka bölümlerden rapor alırsam doğum izni başlama süresini uzatabiliyor muyuz kiii
Inşallah hastaneden hallederiz de o paraları minnoslarimiza harcarız inşallah canım yaa dediğin gibi ne kadar kurtarmak kardir. Şansım şimdi Teyzem aradı anlattım sen üzülme eniştem bi konuşsun bakalım ayarlarız bişeyler dedi içim rahatladı valla:))

ya olamaz ya,bizim göbekler doğuracak tekil gebe göbeği kıvamında zaten,gel de laf anlat ordakilere şimdi,hep nazara geliyorum bebeklerden konu açıldığında zaten.36.haftamdayım filan mı desek:))
ben 28+6yım canım.Allah korusun şimdi doğmasınlar kuzularımız.bazen aşağılara vuruyorlar çok korkuyorum birşey olacak diye.

Kızlar ya ayaklarım bacaklarım ayakkabı giydiğim zaman şişerdi ama şimdi ewde bile şişayaklarım ayak bileklerim çok fena

canım 33'e girmişsin,normaldir,az kaldı dayan:) bak hem evdesin,ya işe giderken tam evden çıkacağın anda hiçbirşeyin ayağına olmadığını düşün..bazen aklıma geliyor hani:) Allah'tan botum geniş geniş,doğum yapana kadar sığarım içine inşaallah.

On kilo muuuu ağlarım ben 16 kilo aldım ya bak şimdi çok fena hissettim kendimi. ki daha da alacağımı biliyorum yaaaaaa maşallah kızım ne güzel :)

ya on dediysek düz on değildir,psikolojik olarak rahatlatmış olabilirim kendimi,bazen 10,bazen 10,5-11 arası bazen daha fazla çıkıyor.net ölçemiyorum ki.afedersin bu ara kabızlık yaşıyorum hergün muz yediğim için,o yüzden şişkinlik durumuma,üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığına(soyunup ölçünce donuyorum da) göre değişiyor,tam emin değilim ama on buçuk 11 arası,hatta belki 11 diyelim.canım sende 1 kız bebiş var,kızları olanın baseni genişliyor filan ya östrojenden dolayı,belki kilo alımına da etki ediyordur.bi de ben elimden geldiğince dikkat ettim,bana kilo aldıranlar-bebişlere kilo aldıranlar diye besinlere dikkat etmeye çalıştım. sende şeker de var hem..

Yüzüğü bende attım çoktan:)ama ne biliyim insan kendini hiç beğenmiyo böyle dolma gibi görüncehiç geçmeyecek gibi

ay sen hamilesin ya,en güzel sensin,böyle düşünmeee Hoş ben de kendimi çirkin hissediyorum ama dışardan bir hamileye bakınca hep güzel görünüyorlar gözüme:)

canım şu şekilde eğer 30.haftanda çalışabilir raporu alırsan,o rapordan sonra başka bölümlerden aldığın raporlar senin doğum izninden düşmez,izni doğum sonrasına aktarırsın.ama zaten sen heyet raporlusun,çalışabilir raporu almadan direkt izne geçeceksin,o yüzden çalışabilir almadan oluyor mu bi araştırmak lazım ama sanki olmaz gibi geldi bana:44:seni yanıltmış olmayayım,bi bakmak lazım..

inşaallah halledebilirsiniz,dediğin gibi o paraya yavrularının eksiklerini kaparsın.

Aminn canım amin inşallah halledebiliriz
Napalım bizde haftamız geldiğinde doğum iznine çıkarız
Bi de benim haftamdayken kaç kilo aldığınızı hatırlıyor musunuz ben 7-8 kilo aldım acaba az mı kiii cocuklarimi besleyemedigimden korkuyorum yaaa

Son düzenleme:
Dayanaca artık napalım:)hakşkaten ya siz calışıyonuz bide.allah size dahada kolaylık versin valla.yaz olsa heryere terlikle giderdim rahat rahat:)

canım ılık suya bir çay kaşığı kaya tuzu bir çay kaşıgından biraz az karbonat bunu karıştır erisin şırıngayla cek burnuna enjekte et bana dua edersin

Allah annene şifa versin canım...

kızlar çapadan nasıl randevu alıyorsunuz beni kabul etmediler perinatoloji bölümüne normal gebe pol.alıyosunuz çift yumurta ikizi ve risk yoksa olmaz dedi üzüldüm bende bezmi alem vakıf üniversitesine gideyim diyordum .

Teyzeleri biz doktor Amca'dan geldik simdi ayrıntılı ultrason yaptık haberlerimiz iyi cok sükür bi sıkıntımız yok daha cok kalblerimizi inceledi doktor amca..bizim anormalisini en tesbit edemediğimiz kısım kalptir dedi..ama bi sıkıntı görünmüyo cok sükür..diger yerlerine de baktı tek tek bebislerim iyilermis bi sıkıntı görmedi..sag taraftaki kuzum biraz zayıf sadece muhtemelen sorun olmaz ama 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi..soldaki 325 gr sağdaki 279 gr..bu da 1 hafta geriden geliyo demekmiş..decaviti bi atıp bi atmamıştım onu sordu hemen kullan mutlaka dedi..bu arada iki kızce oldukları kesinleşti :) Tauna allah annene acil şifalar versin ins..hayırlı sonuclarınız olsun..Berguzar doktorun buraya girme dediyse girme canım acil bisi olursa sorarsın biz burdayiz.. Ağda sonucu mükemmel :) zaten tüylerim azaldı biraz sanki..sadece agdadan sonra sırt agrısı felaket..:) yapabildiğim kadar devam edicem ins:)
Sırt ağrını sıfıra inecek kızlar inşallah.nazar değmesin kalmadı benimbilirim o nasıl bi ağrıdır bıçak saplanması gibi.
Ins canım ya ..

senin haftandayken ben de hemen hemen o civarlarda almıştım,ne olduysa birkaç haftada oldu,sürekli birşeyler atıştırdığımdan mı oldu yoksa normal mi bilemedim. sen şu izin meselesine netten br bak canım,benim vaktim olursa ben de bakarım,aktarabiliyorsan aktar yani doğumdan sonra da onlarla olmaya ihtiyacımız var.

Sedef,netten ayakkabı almıştım ya,ayağımı sıkınca geri gönderdim,risk almak istemedim,daha da büyüyecekse evdekilerden bile olabiliriz yani.dediğin gibi yaz olsa giy terliği çık:)

İyi yapmışsın canım.dahada biyüyeceği kesinde,inşallah ddoğumdan sonra eski haline döner ayaklar:)

Bu arada plesenta hala asagidaymis biraz iliski hala yasak.. 24 haftaya yukarı çıkar buyuk ihtimal ama aşağıda kalırsa sezeryan planlarız dedi normal dogum senin için risk olur dedi..hayırlısı ya allah bi kolayını verir ins.. 24. Haftada seker yüklemesi yapılacak 100 lük benim seker geçmişim var cunku..

Ne gzl haberler verdin canım...1 haftalık farklar normal diye biliyorum.takma kafana.iki prenses annesi:)plasenta aşağıdamıymış?daha çok dinlen canım idare etcez napalım doğuma kadar.varsın sezeryan olsun doğumun bebekler sağlıklı olsunda

çok sevindim Hayırlısıyla sağlıkla gelsinler inşallah...

Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda

üzülme canım ben 19.haftamdayım ve 2 kilo aldım daha kasıklarım çatladı :) birde beni düşün ileriki zamanlarda ne olurum

Slm ikiz anneleri ara ara okuyorum sizleri daha öncede yazzmıstım bende üçüz annesiyim üç tane cadı kızım var üç yaşındalar kreşe başladılar bu sene
Rabbim sizlerede sağlıkla kuzularınızı kucaklarınıza almayı nasip etsin
Doğumdan konuşmuşsunuz korkmayın kızlar benimde belimden iğneyi vurduktan iki dakika sonra uyuştum ameliyTa başladıklarını hiç his etmiyosunuz karnınıza bastıklarını his ediyosunuz sadece ben ilk gün kalkamadım ama ikinci gün yavaşta olsa kalktım rabbim kolaylığını veriyor sadece üşütmeyin ben doğumdan sonra çok fena öksürüyordum dikişlerim ağrıyordu bana korse verdiler 3. Gün takmaya başladım faydasını gördüm karnım iki ayda toparlandı ve hiç sarkmıyor karnım ama 1 ay taktım korseyi dikişlerede zarar vermedi hiç aksine karnım dikişlere değmediği için hiç Acımadı dikişlerim
Kızlar merak etmeyin ayaklarınız doğumdan sonra küçülür aynı numaranıza döner
Sorularınız olursa cevaplarım gördüğüm zaman bu aralar yoğunum kızlar tatilde kreş yok yılbaşı tatili burda birde hastalar cadılarım ökürüyorlar burunları akıyor üşütmüşler allahım şifa versin kuzularıma

Canim bizde risk olduğu için hiç gebe Pol. Ile ugrasmadik direk aldılar o yüzden bilemiyorum. Ama o bölümde sorunlu gebeliklere inceleniyor sen niye oraya gitmek istedin ki?
O zaman sorun yok bende eksiklik var herhalde diyorum kendi kendime herseyden pay çıkarır oldum
Arastirayim canım olmazsa ssk ile gorusurum bakalım 1 gün 1 gündür gerçi patronum bunca rapordan sonra beni ise alır mı bilmiyorum yerime eleman aldı bile
Bende dün ilk defa ayakkabı sorunu yaşadım içine girebildim ama acaip sıktı ileriki haftalarda eşimin botlarini giderim herhalde

Canim bebişlerin iyi olmasına çok sevindim maasallah
Plasenta asagidaysa çok dikkat et dinlen bol bol canım ben kanamami bu yüzden yaşadım bol bol dinlen lütfen canım
Bizede bu perşembe 100luk yükleme yapılacak inşallah iyi sonuçlar aliriz ikimizde

Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda

ben 2 hafta önce karnımın alt tarafından çatlamaya başladım. ve 2 haftada aldı başını gitti. üstelik 3. ayımdan beni krem kullanmama rağmen... cilt yapısı çatlamaya müsaitse ne yapsak fayda etmiyor, benim anladığım bu...

bu arada sanırım fazla kilo alanlardan biri de benim. 10 kilo aldım ama görenler karnından başka yerde birşey yok diyor. ikizlerde 16-18kg normalmiş sanırım, umarım üst sınırı geçmem

Canim bizde risk olduğu için hiç gebe Pol. Ile ugrasmadik direk aldılar o yüzden bilemiyorum. Ama o bölümde sorunlu gebeliklere inceleniyor sen niye oraya gitmek istedin ki?
:

canım ikizlere perinatoloji bakıyor genelde mesla kanuni sultan süleyman hastanesinde beni direk perinatolojiye gönderdiler.Ama çapa bana yakın malum risk olursa oraya gitmek isterim normalde medipole gidiyorum ama korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…