2014 ikiz anneleri

Kızlar ya ayaklarım bacaklarım ayakkabı giydiğim zaman şişerdi ama şimdi ewde bile şiş:KK43:ayaklarım ayak bileklerim çok fena:KK14:

Canım benim artık maşallah haftan olmuş 33. çok çok normal bu. hiç üzülme, benim bu haftada bile parmaklarım dolma gibi oldu, geçen yüzüğümü takamadım. artık evli değilmiş gibi geziyorum :) eşime söylüyorum bak yüzüğümü takamadım diye, karnına bakarlarsa hiç sorun çıkmaz diyo adam :KK1::KK1::KK1: sen de üzülme yani, geç bile başladı senin şişmeler maşallah.

Canım benim artık maşallah haftan olmuş 33. çok çok normal bu. hiç üzülme, benim bu haftada bile parmaklarım dolma gibi oldu, geçen yüzüğümü takamadım. artık evli değilmiş gibi geziyorum :) eşime söylüyorum bak yüzüğümü takamadım diye, karnına bakarlarsa hiç sorun çıkmaz diyo adam :KK1::KK1::KK1: sen de üzülme yani, geç bile başladı senin şişmeler maşallah.

Yüzüğü bende attım çoktan:)ama ne biliyim insan kendini hiç beğenmiyo böyle dolma gibi görünce:KK43:hiç geçmeyecek gibi:KK43:

Ya 36 ya kadar dursunlar da başka bişey istemiyorum ya :KK43:( 2.5 falan olsalar, 2700 falan, ne güzel yeter de artar. bence de o kadar tombiş değillerdir di mi bebeler, hani haftalarıyla uyumlu ama böyle çok önde de değillerdir. kafayı da doktor dedi ki "boyları haftalarıyla uyumlu, kafa çapları bi hafta önde" dedi, ben de "o zaman koca kafalı mı benim bebeklerim" dedim, "eh, biraz ama bu eskiden problemdi, şimdi değil. şimdi akıllı demek" dedi şakasına :) hatta bi de eşimle bana bakıp "e sizde pek küçük kafalı değilsiniz yani, kime çekecek bu çocuklar, eşine çekecek sana çekecek" dedi :))) çok komiik adam ya :))

Demek recep bey sana fazla kilo alma dedi he? o zaman ben bu prolütonu bırakayım. zaten kilo konusunda abarmak üzereyim, bi de bunun etkisi varsa düşünemiyorum kendimi artık... ayy sen az kilo aldın di mi eylül...

Kızlar siz kaç aldınız?

Canım ben bu hafta rapor alcam çalışabilir diye. ama bi hafta daha gidip okula, son 2 haftayı başka bölümlerden raporla geçiştircem. sonra da tatilim başlıyo zaten, sonra da tatil dönüşü doğum iznini başlatcam. hain planlarım bu şekilde. dayanabilirsen sen de öyle yap. hem okul dersini de azaltmış... benimkini de azalttılar sağolsunlar. ben dayancam o yüzden canım.
Ben simdi raporluyum normal tarihe göre 18 ocakta doğum iznim başlıyor eğer başka bölümlerden rapor alırsam doğum izni başlama süresini uzatabiliyor muyuz kiii
tabi,bebeklerimiz için herşeyimizi harcarız gerekirse ama az para mı,sen önce hastane açısından bi şansını dene,inşaallah olur.olmazsa da birkaç kez gidersin özeline,her zaman gitmezsin,zaten adam gerekli şeyleri söyler,her hafta aynı şeyleri duymak için gitmeye gerek olmaz herhalde.
Oğluşunun durumu için yapılabilecek ne varsa onları söylesin de ilk etapta,sonra olmadı kendi dr.undan devam edersin,ya da en azından doğum için oraya gidip gidemeyeceğini sorarsın recep bey'e.
Inşallah hastaneden hallederiz de o paraları minnoslarimiza harcarız inşallah canım yaa dediğin gibi ne kadar kurtarmak kardir. Şansım şimdi Teyzem aradı anlattım sen üzülme eniştem bi konuşsun bakalım ayarlarız bişeyler dedi içim rahatladı valla:))

Canım Recep Has biz aradığımızda 1 ay sonraya randevu verebilmişti. en yakın zamanda aramak lazım bence. ben iptal olan olursa arayın beni de dedim ama aramadılar, gününde gitmek zorunda kaldım.

Aynen ya, adam diyodur gene geldi bu 2 manyak diye :))) ben bebekler hareket ettikten sonra 2 hafta bekleyebildim çok şükür :)

aynen nst odasında göbüşler foraaa şeklinde yatıyosun çok komik ya :))))))

benim bugün itibariyle 29+3 oldu. aynıyız yani. ben şeyi sordum bu arada son gidişimde bu hafta doğsalar nolur dedim, o da "bi sıkıntı olmaz ama bi ay kadar küvözde kalırlar, sen üzülürsün" dedi. ben de buna bile şükrettim canım :)

Kafaları sen de sor. inşallah haftasıyla uyumludur seninkiler.

ya olamaz ya,bizim göbekler doğuracak tekil gebe göbeği kıvamında zaten,gel de laf anlat ordakilere şimdi,hep nazara geliyorum bebeklerden konu açıldığında zaten.36.haftamdayım filan mı desek:))
ben 28+6yım canım.Allah korusun şimdi doğmasınlar kuzularımız.bazen aşağılara vuruyorlar çok korkuyorum birşey olacak diye.

Kızlar ya ayaklarım bacaklarım ayakkabı giydiğim zaman şişerdi ama şimdi ewde bile şiş:KK43:ayaklarım ayak bileklerim çok fena:KK14:

canım 33'e girmişsin,normaldir,az kaldı dayan:) bak hem evdesin,ya işe giderken tam evden çıkacağın anda hiçbirşeyin ayağına olmadığını düşün..bazen aklıma geliyor hani:) Allah'tan botum geniş geniş,doğum yapana kadar sığarım içine inşaallah.

On kilo muuuu ağlarım :KK14::KK14::KK14::KK14: ben 16 kilo aldım ya bak şimdi çok fena hissettim kendimi. ki daha da alacağımı biliyorum yaaaaaa maşallah kızım ne güzel :)

ya on dediysek düz on değildir,psikolojik olarak rahatlatmış olabilirim kendimi,bazen 10,bazen 10,5-11 arası bazen daha fazla çıkıyor.net ölçemiyorum ki.afedersin bu ara kabızlık yaşıyorum hergün muz yediğim için,o yüzden şişkinlik durumuma,üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığına(soyunup ölçünce donuyorum da) göre değişiyor,tam emin değilim ama on buçuk 11 arası,hatta belki 11 diyelim.canım sende 1 kız bebiş var,kızları olanın baseni genişliyor filan ya östrojenden dolayı,belki kilo alımına da etki ediyordur.bi de ben elimden geldiğince dikkat ettim,bana kilo aldıranlar-bebişlere kilo aldıranlar diye besinlere dikkat etmeye çalıştım. sende şeker de var hem..

Yüzüğü bende attım çoktan:)ama ne biliyim insan kendini hiç beğenmiyo böyle dolma gibi görünce:KK43:hiç geçmeyecek gibi:KK43:

ay sen hamilesin ya,en güzel sensin,böyle düşünmeee:emir_bebek: Hoş ben de kendimi çirkin hissediyorum ama dışardan bir hamileye bakınca hep güzel görünüyorlar gözüme:)

Ben simdi raporluyum normal tarihe göre 18 ocakta doğum iznim başlıyor eğer başka bölümlerden rapor alırsam doğum izni başlama süresini uzatabiliyor muyuz kiii

Inşallah hastaneden hallederiz de o paraları minnoslarimiza harcarız inşallah canım yaa dediğin gibi ne kadar kurtarmak kardir. Şansım şimdi Teyzem aradı anlattım sen üzülme eniştem bi konuşsun bakalım ayarlarız bişeyler dedi içim rahatladı valla:))

canım şu şekilde eğer 30.haftanda çalışabilir raporu alırsan,o rapordan sonra başka bölümlerden aldığın raporlar senin doğum izninden düşmez,izni doğum sonrasına aktarırsın.ama zaten sen heyet raporlusun,çalışabilir raporu almadan direkt izne geçeceksin,o yüzden çalışabilir almadan oluyor mu bi araştırmak lazım ama sanki olmaz gibi geldi bana:44:seni yanıltmış olmayayım,bi bakmak lazım..

inşaallah halledebilirsiniz,dediğin gibi o paraya yavrularının eksiklerini kaparsın.

canım şu şekilde eğer 30.haftanda çalışabilir raporu alırsan,o rapordan sonra başka bölümlerden aldığın raporlar senin doğum izninden düşmez,izni doğum sonrasına aktarırsın.ama zaten sen heyet raporlusun,çalışabilir raporu almadan direkt izne geçeceksin,o yüzden çalışabilir almadan oluyor mu bi araştırmak lazım ama sanki olmaz gibi geldi bana:44:seni yanıltmış olmayayım,bi bakmak lazım..

inşaallah halledebilirsiniz,dediğin gibi o paraya yavrularının eksiklerini kaparsın.
Aminn canım amin inşallah halledebiliriz:KK16:
Napalım bizde haftamız geldiğinde doğum iznine çıkarız
Bi de benim haftamdayken kaç kilo aldığınızı hatırlıyor musunuz ben 7-8 kilo aldım acaba az mı kiii cocuklarimi besleyemedigimden korkuyorum yaaa

Son düzenleme:
ya olamaz ya,bizim göbekler doğuracak tekil gebe göbeği kıvamında zaten,gel de laf anlat ordakilere şimdi,hep nazara geliyorum bebeklerden konu açıldığında zaten.36.haftamdayım filan mı desek:))
ben 28+6yım canım.Allah korusun şimdi doğmasınlar kuzularımız.bazen aşağılara vuruyorlar çok korkuyorum birşey olacak diye.

canım 33'e girmişsin,normaldir,az kaldı dayan:) bak hem evdesin,ya işe giderken tam evden çıkacağın anda hiçbirşeyin ayağına olmadığını düşün..bazen aklıma geliyor hani:) Allah'tan botum geniş geniş,doğum yapana kadar sığarım içine inşaallah.

ya on dediysek düz on değildir,psikolojik olarak rahatlatmış olabilirim kendimi,bazen 10,bazen 10,5-11 arası bazen daha fazla çıkıyor.net ölçemiyorum ki.afedersin bu ara kabızlık yaşıyorum hergün muz yediğim için,o yüzden şişkinlik durumuma,üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığına(soyunup ölçünce donuyorum da) göre değişiyor,tam emin değilim ama on buçuk 11 arası,hatta belki 11 diyelim.canım sende 1 kız bebiş var,kızları olanın baseni genişliyor filan ya östrojenden dolayı,belki kilo alımına da etki ediyordur.bi de ben elimden geldiğince dikkat ettim,bana kilo aldıranlar-bebişlere kilo aldıranlar diye besinlere dikkat etmeye çalıştım. sende şeker de var hem..

ay sen hamilesin ya,en güzel sensin,böyle düşünmeee:emir_bebek: Hoş ben de kendimi çirkin hissediyorum ama dışardan bir hamileye bakınca hep güzel görünüyorlar gözüme:)
Dayanaca artık napalım:)hakşkaten ya siz calışıyonuz bide.allah size dahada kolaylık versin valla.yaz olsa heryere terlikle giderdim rahat rahat:)

Kızlar Ben 26. Haftayı doldurdum bebekler çok iyi durumda maşallah ama çocukların iyiliği kadar ben çok kötü durumdayım psikologa başladım ve buraya girmem yasak ama ben gizlice kimseye söylemeden girdim:KK66:burnum sürekli tıkanıyordu deniz suyu çin yağı hiçbir şey etki etmedi bende son 1 haftadır gece gündüz 5 günden fazla kullanılmaması gereken sprey kullanıyorum sıkmasam mümkün eğil nefes alamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum doğuma kadar kullansam burun bağımlısı olurmuyum birde ben sürekli oturur pozisyonda uyumaya çalışıyorum nefes darlığından ne yan nede sırt üstüyatabiliyorum sabaha kadar her saat başı ayaktayım sürekli uykusuzum Dr pasiflora adlı sakinleştirici bitkisel şurup verdi onu kullanıyorum benimde aynı haftalarda olanlar aynı sorunu yaşadıınızmı? Süre hiç geçmeyecek gibi geliyor hamilelik sıkıntılarından hamileliğin tadını çıkaramıyorum karnım şimdiden çok rahatsız ediyor 115 cm olmuş çevresi benmi çok abartıyorum yoksa herkes aynı rahatsızlığı yaşıyor mu bebeklerin kiloları biri 870 gr diğeri 840 gr maşallah:) ama ben son 4 aydır 69 kiloyum çok iştahsızım hala çok gaz ve mide bulantısı var faydalı yiyecekler yediğim ve nefes darlığından sürekli gezindiğim için hiç kilo almıyorum bebekler alıyor ve sularıda iyi durumda.... Her sabah uyandığımda anneme ben bu hamileliğe dayanırmıyım diye soruyorum şimdide size sorayım dayanabilirmiyim:KK66: çok uzattım biliyorum ama sorularıma yardımcı olursanız çok memnun olurum Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip eder inşallah...

canım ılık suya bir çay kaşığı kaya tuzu bir çay kaşıgından biraz az karbonat bunu karıştır erisin şırıngayla cek burnuna enjekte et bana dua edersin :KK66:

Günaydin hanimlar.hayirli saglikli mutlu ve mujdeli haberlerin oldugu bir hafta gecirmek dileğiyle.
Geçmişe biraz goz gezdirdim tlfndan olunca alinti yapamadim.
durudenizderya cok şükür hersey yolunda,cok bunalmissindir muhakkak ama sonucu harika olucak inşallah hiç kuvoze girmeden gidersiniz inş evinize.
bunvp Rabbim senden guzel haberler duymamizi nasib etsin.ins yavrularin saglikla gelicekler evine.

Hanimlar ben 12.ci haftama kadar hergün progestan igne yedim ve gece progestan kapsul 2 adet vajinal kullandim.ve kontrolde hersey yolunda dedigi icin igneyi birakmistik.kapsule devamdi.kontrolden bikacgun sonra yogun bir kanama ve sanciyla dr a gittim icerde hersey normaldi ama ben bildiginiz sancili adet goruyordum.bu 1 hafta devam etti.proluton kanama oldugu vakit 3 gunde 1 vuruluyormus oyle uygulandi 1 hafta yogun ve 2 hafta lekelenme seklinde devam etti.bende ortalama 15 gun icinde 5 igne proluton yedim.sonrasinda dr tmm dedi lekede bittiysr vurulma.ignenin kesildigi 15.ci haftalara denk geliyor.o gunden beri igne vurulmadim.ama progestan kapsulu gece yatarken 2 adet fitil gibi kullaniyorum dr bunu 35e kadar devam etmemi söyledi.

Maden suyu konusunda hic icemedim desem yeridir.oncedende hic sevmezdim meyvelileri belki arada icebiliyodum.ama dr sadesini icebilirsin aromalilardab uzak dur diyince kaldi.gunluk 3 lt kesin suyu iciyorum bazen aşıyorumda.belki bu yuzden enfeksiyon ve bobrek konusunda sorun yasamadim cok şükür.fitil olarak bisey kullaninca mutlaka enfeksiyon olurdu ama 7 aydir progestan kullaniyorum sorun cikmadi şükür.bunu suya bagliyorum.

cikolata konusu mutlaka bitter faydalidir seker orani en dusuk oldugu icin ama oda turkiyedekilerde seker orani yuksek diyordu tv de diyetisyen bir bayan.nst gecen bende girdim oglen vaktiydi ac yada tok bilmedigim icin ac gittim.dr karnin tok olsun ustune bide tatli biseyler ye ki bebek hareketlensin dedi.uykuda olunca net sonuc cikmiyo.herhalde.tatli ihtiyacimizi seker orani yuksek olan meyve ile karsilayabiliriz yada bal pekmez pekmezin sekersiz kaynatilani oluyor tanidik biri yaparsa iciniz rahat eder.
agda konusu ben yillardir gittigim kuafore yaptiriyorum kullanilan agda beze yapisan direk cope gidiyor yeniden kullanilma imkani yok.odada dusumu da alip cikiyorum hic problem olmadi halada oraya gidiyorum.jiletle hic yapmadim bu yuzden cok az cikiyor.kuaförde bacaklarimda yatarken sonrasa ayakta iken aliyor.

ciger gelistirici 4 igne 2ser doz ayni gun 12 saat ara ile vuruldum.bi dahaki kont. Yilbasindan sonra.

sedefcim senin bebislerinde iyiymis kilolarida iyi masallah.bebisler pozisyon geregi olcumde hafif kipirdasa dr un olcuyu yakaladigi ab arasinda bile 100 gr oynar.mutlaka almistir bence olcumden oturu ayni ciktigini dusunuyorum.yeterki vaktinde ve saglikli dogsunlar kuveze gerek kalmasinda baska dilegimiz yok.sakin erkenden dogurdum deme aramizda 2 hafta var korkudan bende dogururum heee :))

Hanimlar annem simdi ameliyata girdi.bende çıkışına gidicem hastaneye Rabbim hayirlisiyla ameliyatini olup tez zamanda sagligina kavusmasini nasib etsin.Rabbim hepimize ve sevdiklerimize saglik sihhat versin.amin.

Allah annene şifa versin canım...

Hastaneye geldiği gün heyete giriyor sadece canım hastanede hasta bakıyor mu bilmiyorum olmazsa eniştem çapada çalışıyor ondan rica etsem belki bi yol bulur her hafta çağırsa çünkü muayeneye yetisemeyiz herhalde

kızlar çapadan nasıl randevu alıyorsunuz beni kabul etmediler :KK43: perinatoloji bölümüne normal gebe pol.alıyosunuz çift yumurta ikizi ve risk yoksa olmaz dedi üzüldüm bende bezmi alem vakıf üniversitesine gideyim diyordum .

Teyzeleri biz doktor Amca'dan geldik simdi ayrıntılı ultrason yaptık haberlerimiz iyi cok sükür bi sıkıntımız yok daha cok kalblerimizi inceledi doktor amca..bizim anormalisini en tesbit edemediğimiz kısım kalptir dedi..ama bi sıkıntı görünmüyo cok sükür..diger yerlerine de baktı tek tek bebislerim iyilermis bi sıkıntı görmedi..sag taraftaki kuzum biraz zayıf sadece:KK43: muhtemelen sorun olmaz ama 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi..soldaki 325 gr sağdaki 279 gr..bu da 1 hafta geriden geliyo demekmiş..decaviti bi atıp bi atmamıştım onu sordu hemen kullan mutlaka dedi..bu arada iki kızce oldukları kesinleşti :) Tauna allah annene acil şifalar versin ins..hayırlı sonuclarınız olsun..Berguzar doktorun buraya girme dediyse girme canım acil bisi olursa sorarsın biz burdayiz..
Canım doktorun girme dediyse dinle.biz hep burdayız nasıl olsa:)izin çıktığında gel:)inş psikolog sana çok fydalı olcak canım.rabbimede sığın dua et isyan etme hiç bu bebekler herkese nasip olöaz öyle düşün.ikiz anneleri seçilmiş anneler ben hep öyle diyorum:)Ağdanın sonucu ne:)kolay yapabildinmi?bi kaç haftaya permatiğe dönersin sende yapman imkansızlaşacak:)Valla bende kızmıştım bu kız niye böyle bişey yapmış diye:)haberi okuyunca gülümsedim...inş BUNVP a nasip olsun bu haberin benzeri sağlıkla ewine götürsün bebeklerini
Ağda sonucu mükemmel :) zaten tüylerim azaldı biraz sanki..sadece agdadan sonra sırt agrısı felaket..:) yapabildiğim kadar devam edicem ins:)
Sırt ağrını sıfıra inecek kızlar inşallah.nazar değmesin kalmadı benim:nazar:bilirim o nasıl bi ağrıdır bıçak saplanması gibi.
Ins canım ya ..

Aminn canım amin inşallah halledebiliriz:KK16:
Napalım bizde haftamız geldiğinde doğum iznine çıkarız
Bi de benim haftamdayken kaç kilo aldığınızı hatırlıyor musunuz ben 7-8 kilo aldım acaba az mı kiii cocuklarimi besleyemedigimden korkuyorum yaaa

senin haftandayken ben de hemen hemen o civarlarda almıştım,ne olduysa birkaç haftada oldu,sürekli birşeyler atıştırdığımdan mı oldu yoksa normal mi bilemedim. sen şu izin meselesine netten br bak canım,benim vaktim olursa ben de bakarım,aktarabiliyorsan aktar yani doğumdan sonra da onlarla olmaya ihtiyacımız var.

Sedef,netten ayakkabı almıştım ya,ayağımı sıkınca geri gönderdim,risk almak istemedim,daha da büyüyecekse evdekilerden bile olabiliriz yani.dediğin gibi yaz olsa giy terliği çık:)

senin haftandayken ben de hemen hemen o civarlarda almıştım,ne olduysa birkaç haftada oldu,sürekli birşeyler atıştırdığımdan mı oldu yoksa normal mi bilemedim. sen şu izin meselesine netten br bak canım,benim vaktim olursa ben de bakarım,aktarabiliyorsan aktar yani doğumdan sonra da onlarla olmaya ihtiyacımız var.

Sedef,netten ayakkabı almıştım ya,ayağımı sıkınca geri gönderdim,risk almak istemedim,daha da büyüyecekse evdekilerden bile olabiliriz yani.dediğin gibi yaz olsa giy terliği çık:)

İyi yapmışsın canım.dahada biyüyeceği kesinde,inşallah ddoğumdan sonra eski haline döner ayaklar:)

Teyzeleri biz doktor Amca'dan geldik simdi ayrıntılı ultrason yaptık haberlerimiz iyi cok sükür bi sıkıntımız yok daha cok kalblerimizi inceledi doktor amca..bizim anormalisini en tesbit edemediğimiz kısım kalptir dedi..ama bi sıkıntı görünmüyo cok sükür..diger yerlerine de baktı tek tek bebislerim iyilermis bi sıkıntı görmedi..sag taraftaki kuzum biraz zayıf sadece:KK43: muhtemelen sorun olmaz ama 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi..soldaki 325 gr sağdaki 279 gr..bu da 1 hafta geriden geliyo demekmiş..decaviti bi atıp bi atmamıştım onu sordu hemen kullan mutlaka dedi..bu arada iki kızce oldukları kesinleşti :) ..
Bu arada plesenta hala asagidaymis biraz :KK43: iliski hala yasak.. 24 haftaya yukarı çıkar buyuk ihtimal ama aşağıda kalırsa sezeryan planlarız dedi normal dogum senin için risk olur dedi..hayırlısı ya allah bi kolayını verir ins.. 24. Haftada seker yüklemesi yapılacak 100 lük :KK43: benim seker geçmişim var cunku..

Bu arada plesenta hala asagidaymis biraz :KK43: iliski hala yasak.. 24 haftaya yukarı çıkar buyuk ihtimal ama aşağıda kalırsa sezeryan planlarız dedi normal dogum senin için risk olur dedi..hayırlısı ya allah bi kolayını verir ins.. 24. Haftada seker yüklemesi yapılacak 100 lük :KK43: benim seker geçmişim var cunku..

Ne gzl haberler verdin canım...1 haftalık farklar normal diye biliyorum.takma kafana.iki prenses annesi:)plasenta aşağıdamıymış?daha çok dinlen canım idare etcez napalım doğuma kadar.varsın sezeryan olsun doğumun bebekler sağlıklı olsunda

Teyzeleri biz doktor Amca'dan geldik simdi ayrıntılı ultrason yaptık haberlerimiz iyi cok sükür bi sıkıntımız yok daha cok kalblerimizi inceledi doktor amca..bizim anormalisini en tesbit edemediğimiz kısım kalptir dedi..ama bi sıkıntı görünmüyo cok sükür..diger yerlerine de baktı tek tek bebislerim iyilermis bi sıkıntı görmedi..sag taraftaki kuzum biraz zayıf sadece:KK43: muhtemelen sorun olmaz ama 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi..soldaki 325 gr sağdaki 279 gr..bu da 1 hafta geriden geliyo demekmiş..decaviti bi atıp bi atmamıştım onu sordu hemen kullan mutlaka dedi..bu arada iki kızce oldukları kesinleşti :) Tauna allah annene acil şifalar versin ins..hayırlı sonuclarınız olsun..Berguzar doktorun buraya girme dediyse girme canım acil bisi olursa sorarsın biz burdayiz..Ağda sonucu mükemmel :) zaten tüylerim azaldı biraz sanki..sadece agdadan sonra sırt agrısı felaket..:) yapabildiğim kadar devam edicem ins:)Ins canım ya ..

çok sevindim Hayırlısıyla sağlıkla gelsinler inşallah...

Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda:KK43:

üzülme canım ben 19.haftamdayım ve 2 kilo aldım daha kasıklarım çatladı :) birde beni düşün ileriki zamanlarda ne olurum

Slm ikiz anneleri ara ara okuyorum sizleri daha öncede yazzmıstım bende üçüz annesiyim üç tane cadı kızım var üç yaşındalar kreşe başladılar bu sene
Rabbim sizlerede sağlıkla kuzularınızı kucaklarınıza almayı nasip etsin
Doğumdan konuşmuşsunuz korkmayın kızlar benimde belimden iğneyi vurduktan iki dakika sonra uyuştum ameliyTa başladıklarını hiç his etmiyosunuz karnınıza bastıklarını his ediyosunuz sadece ben ilk gün kalkamadım ama ikinci gün yavaşta olsa kalktım rabbim kolaylığını veriyor sadece üşütmeyin ben doğumdan sonra çok fena öksürüyordum dikişlerim ağrıyordu bana korse verdiler 3. Gün takmaya başladım faydasını gördüm karnım iki ayda toparlandı ve hiç sarkmıyor karnım ama 1 ay taktım korseyi dikişlerede zarar vermedi hiç aksine karnım dikişlere değmediği için hiç Acımadı dikişlerim
Kızlar merak etmeyin ayaklarınız doğumdan sonra küçülür aynı numaranıza döner
Sorularınız olursa cevaplarım gördüğüm zaman bu aralar yoğunum kızlar tatilde kreş yok yılbaşı tatili burda birde hastalar cadılarım ökürüyorlar burunları akıyor üşütmüşler allahım şifa versin kuzularıma

canım ılık suya bir çay kaşığı kaya tuzu bir çay kaşıgından biraz az karbonat bunu karıştır erisin şırıngayla cek burnuna enjekte et bana dua edersin :KK66:

Allah annene şifa versin canım...

kızlar çapadan nasıl randevu alıyorsunuz beni kabul etmediler :KK43: perinatoloji bölümüne normal gebe pol.alıyosunuz çift yumurta ikizi ve risk yoksa olmaz dedi üzüldüm bende bezmi alem vakıf üniversitesine gideyim diyordum .
Canim bizde risk olduğu için hiç gebe Pol. Ile ugrasmadik direk aldılar o yüzden bilemiyorum. Ama o bölümde sorunlu gebeliklere inceleniyor sen niye oraya gitmek istedin ki?

O zaman sorun yok bende eksiklik var herhalde diyorum kendi kendime herseyden pay çıkarır oldum:KK1::KK1:
Arastirayim canım olmazsa ssk ile gorusurum bakalım 1 gün 1 gündür gerçi patronum bunca rapordan sonra beni ise alır mı bilmiyorum yerime eleman aldı bile
Bende dün ilk defa ayakkabı sorunu yaşadım içine girebildim ama acaip sıktı ileriki haftalarda eşimin botlarini giderim herhalde:KK1:

Canim bebişlerin iyi olmasına çok sevindim maasallah
Plasenta asagidaysa çok dikkat et dinlen bol bol canım ben kanamami bu yüzden yaşadım bol bol dinlen lütfen canım
Bizede bu perşembe 100luk yükleme yapılacak inşallah iyi sonuçlar aliriz ikimizde:KK16:

Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda:KK43:

ben 2 hafta önce karnımın alt tarafından çatlamaya başladım. ve 2 haftada aldı başını gitti. üstelik 3. ayımdan beni krem kullanmama rağmen... cilt yapısı çatlamaya müsaitse ne yapsak fayda etmiyor, benim anladığım bu...

bu arada sanırım fazla kilo alanlardan biri de benim. 10 kilo aldım :KK53: ama görenler karnından başka yerde birşey yok diyor. ikizlerde 16-18kg normalmiş sanırım, umarım üst sınırı geçmem :KK1:

Canim bizde risk olduğu için hiç gebe Pol. Ile ugrasmadik direk aldılar o yüzden bilemiyorum. Ama o bölümde sorunlu gebeliklere inceleniyor sen niye oraya gitmek istedin ki?
:

canım ikizlere perinatoloji bakıyor genelde mesla kanuni sultan süleyman hastanesinde beni direk perinatolojiye gönderdiler.Ama çapa bana yakın malum risk olursa oraya gitmek isterim :KK43: normalde medipole gidiyorum ama korkuyorum.

X