2014 ikiz anneleri

Canim bizde risk olduğu için hiç gebe Pol. Ile ugrasmadik direk aldılar o yüzden bilemiyorum. Ama o bölümde sorunlu gebeliklere inceleniyor sen niye oraya gitmek istedin ki?

O zaman sorun yok bende eksiklik var herhalde diyorum kendi kendime herseyden pay çıkarır oldum:KK1::KK1:
Arastirayim canım olmazsa ssk ile gorusurum bakalım 1 gün 1 gündür gerçi patronum bunca rapordan sonra beni ise alır mı bilmiyorum yerime eleman aldı bile
Bende dün ilk defa ayakkabı sorunu yaşadım içine girebildim ama acaip sıktı ileriki haftalarda eşimin botlarini giderim herhalde:KK1:

Canim bebişlerin iyi olmasına çok sevindim maasallah
Plasenta asagidaysa çok dikkat et dinlen bol bol canım ben kanamami bu yüzden yaşadım bol bol dinlen lütfen canım
Bizede bu perşembe 100luk yükleme yapılacak inşallah iyi sonuçlar aliriz ikimizde:KK16:
merhaba kızlar bende ara ara bakıyorum siteye umarım herkes iyidir güzel bir hafta diliyorum tüm anne ve annea adaylarına...

ben 2 hafta önce karnımın alt tarafından çatlamaya başladım. ve 2 haftada aldı başını gitti. üstelik 3. ayımdan beni krem kullanmama rağmen... cilt yapısı çatlamaya müsaitse ne yapsak fayda etmiyor, benim anladığım bu...

bu arada sanırım fazla kilo alanlardan biri de benim. 10 kilo aldım :KK53: ama görenler karnından başka yerde birşey yok diyor. ikizlerde 16-18kg normalmiş sanırım, umarım üst sınırı geçmem :KK1:
Geçmiş olsun:KK43:bende ne kremler kullanıyodum:KK43:çoğalmasa bari:KK43:16-18 le hamileliğini tamamlayan olursa tebrik ederim valla.20 kilo aldım ben nerdeyse.en zayıf hamilemsin diyo doktorum.zayıf hamile kaldığın için şanslısın diyo,70 im şuan
Slm ikiz anneleri ara ara okuyorum sizleri daha öncede yazzmıstım bende üçüz annesiyim üç tane cadı kızım var üç yaşındalar kreşe başladılar bu sene
Rabbim sizlerede sağlıkla kuzularınızı kucaklarınıza almayı nasip etsin
Doğumdan konuşmuşsunuz korkmayın kızlar benimde belimden iğneyi vurduktan iki dakika sonra uyuştum ameliyTa başladıklarını hiç his etmiyosunuz karnınıza bastıklarını his ediyosunuz sadece ben ilk gün kalkamadım ama ikinci gün yavaşta olsa kalktım rabbim kolaylığını veriyor sadece üşütmeyin ben doğumdan sonra çok fena öksürüyordum dikişlerim ağrıyordu bana korse verdiler 3. Gün takmaya başladım faydasını gördüm karnım iki ayda toparlandı ve hiç sarkmıyor karnım ama 1 ay taktım korseyi dikişlerede zarar vermedi hiç aksine karnım dikişlere değmediği için hiç Acımadı dikişlerim
Kızlar merak etmeyin ayaklarınız doğumdan sonra küçülür aynı numaranıza döner
Sorularınız olursa cevaplarım gördüğüm zaman bu aralar yoğunum kızlar tatilde kreş yok yılbaşı tatili burda birde hastalar cadılarım ökürüyorlar burunları akıyor üşütmüşler allahım şifa versin kuzularıma

Ne gzl 3 yaşına getirmişsin:)bizde o günleri görürüz inş...ben ikize nasıl bakcam diye korkuyorum sen 3 tane büyütmüşsün:)yanında kim vardı bebeklere bakarken?

Geçmiş olsun:KK43:bende ne kremler kullanıyodum:KK43:çoğalmasa bari:KK43:16-18 le hamileliğini tamamlayan olursa tebrik ederim valla.20 kilo aldım ben nerdeyse.en zayıf hamilemsin diyo doktorum.zayıf hamile kaldığın için şanslısın diyo,70 im şuan

Ne gzl 3 yaşına getirmişsin:)bizde o günleri görürüz inş...ben ikize nasıl bakcam diye korkuyorum sen 3 tane büyütmüşsün:)yanında kim vardı bebeklere bakarken?

canım karnın büyümeye devam ederse artabilir. ben ilk gördüğümde çok üzülmüştüm de artık takmamayı öğrendim :KK1: ne kadar üzülsem boşuna olacak... son aylarda daha çok kilo alınıyormuş. benim de kalan 10-11 haftayı 8 kiloyla bitirme ümidim bir hayal olabilir tabii :KK1: bebişler o kadar dayansın da kilo alsam da razıyım

Teyzeleri biz doktor Amca'dan geldik simdi ayrıntılı ultrason yaptık haberlerimiz iyi cok sükür bi sıkıntımız yok daha cok kalblerimizi inceledi doktor amca..bizim anormalisini en tesbit edemediğimiz kısım kalptir dedi..ama bi sıkıntı görünmüyo cok sükür..diger yerlerine de baktı tek tek bebislerim iyilermis bi sıkıntı görmedi..sag taraftaki kuzum biraz zayıf sadece:KK43: muhtemelen sorun olmaz ama 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi..soldaki 325 gr sağdaki 279 gr..bu da 1 hafta geriden geliyo demekmiş..decaviti bi atıp bi atmamıştım onu sordu hemen kullan mutlaka dedi..bu arada iki kızce oldukları kesinleşti :) Tauna allah annene acil şifalar versin ins..hayırlı sonuclarınız olsun..Berguzar doktorun buraya girme dediyse girme canım acil bisi olursa sorarsın biz burdayiz..Ağda sonucu mükemmel :) zaten tüylerim azaldı biraz sanki..sadece agdadan sonra sırt agrısı felaket..:) yapabildiğim kadar devam edicem ins:)Ins canım ya ..

canımmm çok sevindimm iyi olmanıza iki kız da çok şirin olurlar yaa kiloları benimkilere yakın yarın da ben doktoruma gidiyorum gelişmeleri yazarım benmkilerin de arasında gün farkı var 2 ya da 3 gün kadar sana magnezyum ya da kalsiyum verdi mi benim sol elim uyuştuğu için vermişti pruloton depot iğne verdi mi ben de yarın sorucam verecek mi diye seninkiler tam kaç haftalık oldu

kızlar bu hafta grip olmuştum hafif bi şey zannetmiştim önemsemedim kulaklarım kapandı doktora gittim bugün kulağımda su birikmiş nefes almakta zorlandığın içindir dedi deniz suyu verdi bi de antibiyotik verdi deniz suyu iğrenç bi şey burnuma sıktım kusuyodum içim dışıma çıktı artık nasıl kullanacaksam doktor bi de bol kullan dedi antibiyotik kullanmak istemiyorum dedim rahat ol gebelere veriyoruz bunu bi şey olmaz dedi artık mecburen kullanıcam

Son düzenleme:
canım karnın büyümeye devam ederse artabilir. ben ilk gördüğümde çok üzülmüştüm de artık takmamayı öğrendim :KK1: ne kadar üzülsem boşuna olacak... son aylarda daha çok kilo alınıyormuş. benim de kalan 10-11 haftayı 8 kiloyla bitirme ümidim bir hayal olabilir tabii :KK1: bebişler o kadar dayansın da kilo alsam da razıyım

Yahu benim anlamadığım sert olan yerler değilde kasıklarımda var:)çamaşırı. Altında kalan yerler.

canımmm çok sevindimm iyi olmanıza iki kız da çok şirin olurlar yaa kiloları benimkilere yakın yarın da ben doktoruma gidiyorum gelişmeleri yazarım benmkilerin de arasında gün farkı var 2 ya da 3 gün kadar sana magnezyum ya da kalsiyum verdi mi benim sol elim uyuştuğu için vermişti pruloton depot iğne verdi mi ben de yarın sorucam verecek mi diye seninkiler tam kaç haftalık oldu

kızlar bu hafta grip olmuştum hafif bi şey zannetmiştim önemsemedim kulaklarım kapandı doktora gittim bugün kulağımda su birikmiş nefes almakta zorlandığın içindir dedi deniz suyu verdi bi de antibiyotik verdi deniz suyu iğrenç bi şey burnuma sıktım kusuyodum içim dışıma çıktı artık nasıl kullanacaksam doktor bi de bol kullan dedi antibiyotik kullanmak istemiyorum dedim rahat ol gebelere veriyoruz bunu bi şey olmaz dedi artık mecburen kullanıcam

Kullanmaya calış tatlım ilerlemesin grip.c vitamini al bol bol.yat battaniyenin altına bol bol terle

ya on dediysek düz on değildir,psikolojik olarak rahatlatmış olabilirim kendimi,bazen 10,bazen 10,5-11 arası bazen daha fazla çıkıyor.net ölçemiyorum ki.afedersin bu ara kabızlık yaşıyorum hergün muz yediğim için,o yüzden şişkinlik durumuma,üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığına(soyunup ölçünce donuyorum da) göre değişiyor,tam emin değilim ama on buçuk 11 arası,hatta belki 11 diyelim.canım sende 1 kız bebiş var,kızları olanın baseni genişliyor filan ya östrojenden dolayı,belki kilo alımına da etki ediyordur.bi de ben elimden geldiğince dikkat ettim,bana kilo aldıranlar-bebişlere kilo aldıranlar diye besinlere dikkat etmeye çalıştım. sende şeker de var hem..

ay sen hamilesin ya,en güzel sensin,böyle düşünmeee:emir_bebek: Hoş ben de kendimi çirkin hissediyorum ama dışardan bir hamileye bakınca hep güzel görünüyorlar gözüme:)

10 değilmiş de 11 miş içim rahatladı :)))) :KK1::KK1::KK1: Ben 16 diyorum sen 11 diyosun ya kafayı yicem!! ya o böreklerden oldu hepsi, son aylarda abarttım ne güzel gidiyodum ben yaa :KK14:

Allah sabrını veriyor canım inşallah sizde göreceksiniz bu günleri
Biz hep iki kişiydik gündüz yardımcım vardı gecede annemle baktık 1,5 yaşına kadar annem geldi gece sonra artık yorulduğunu anladım gelme ben idare ederim dedim gündüz de bakıcımız iki yaşına kadar geldi sonra haftada üç gün daha çok ev işi için geldi ama inan iki kişi bile baş edemiyorduk allah razı olsun annem olmasaydı napardım bilmiyorum benim kızların uykuları problemliydi sık sık uyanırlardı sebepsiz ağlamaları vardı
Kızlar yardım edeniniz varsa sakın kendinizi yıpratmayın derim tek bakıcqm diye diretmeyin bence bırakın yardımcı olsunlar size ben çok yıpratım kendimi ve son zamanlar çok sinirliydim kızlarıma bile tahamülüm yoktu ve sonuç ağır bir depresyona girdim

Kızlar Ben 26. Haftayı doldurdum bebekler çok iyi durumda maşallah ama çocukların iyiliği kadar ben çok kötü durumdayım psikologa başladım ve buraya girmem yasak ama ben gizlice kimseye söylemeden girdim:KK66:burnum sürekli tıkanıyordu deniz suyu çin yağı hiçbir şey etki etmedi bende son 1 haftadır gece gündüz 5 günden fazla kullanılmaması gereken sprey kullanıyorum sıkmasam mümkün eğil nefes alamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum doğuma kadar kullansam burun bağımlısı olurmuyum birde ben sürekli oturur pozisyonda uyumaya çalışıyorum nefes darlığından ne yan nede sırt üstüyatabiliyorum sabaha kadar her saat başı ayaktayım sürekli uykusuzum Dr pasiflora adlı sakinleştirici bitkisel şurup verdi onu kullanıyorum benimde aynı haftalarda olanlar aynı sorunu yaşadıınızmı? Süre hiç geçmeyecek gibi geliyor hamilelik sıkıntılarından hamileliğin tadını çıkaramıyorum karnım şimdiden çok rahatsız ediyor 115 cm olmuş çevresi benmi çok abartıyorum yoksa herkes aynı rahatsızlığı yaşıyor mu bebeklerin kiloları biri 870 gr diğeri 840 gr maşallah:) ama ben son 4 aydır 69 kiloyum çok iştahsızım hala çok gaz ve mide bulantısı var faydalı yiyecekler yediğim ve nefes darlığından sürekli gezindiğim için hiç kilo almıyorum bebekler alıyor ve sularıda iyi durumda.... Her sabah uyandığımda anneme ben bu hamileliğe dayanırmıyım diye soruyorum şimdide size sorayım dayanabilirmiyim:KK66: çok uzattım biliyorum ama sorularıma yardımcı olursanız çok memnun olurum Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip eder inşallah...
Kuzum kıyamam bedenen yaşanan sıkıntılardan belki daha önemli psikoloji, belki fiziksel yakınmalarını da etkiliyordur... Bol bol La Havle çek Canım... Çok geçmiş olsun...
Sırt ağrını sıfıra inecek kızlar inşallah.nazar değmesin kalmadı benim:nazar:bilirim o nasıl bi ağrıdır bıçak saplanması gibi.
Sedef ağzından bal damlıyor :))) yaa benim şimdiden özellikle sırt üstü yatınca kuyruk sokumumda bir nokta ağarıyor ayağa kalkınca ilk bir iki adımı atınca geçiyor... Yürürken otururken pek sorun yok niyeyse yatarken sıkıntı...
sizlere sormak ıstediğimbirkaç şey var. Dün mesela hapşırdığımda sol kasığıma feci ağrı girdi ve ara ara devam edıyor tabı ben akşama kadar ağladım. psıkolıjım feci şekılde bozuldu.ilk gebeliğim kötü geçtiği için çok panık yapıyorum...Birde dünden beri sol gogsumde karıncalanmalar var ama sadece sol gogsumde herseyde doktoru aramak ıstemıyorum arasam hepsı normal deyip geçiyor.topikteki birçok gebe benden çokca tecrubelı hafta olarak yardımlarını beklıyorum.. başka aklıma gelen olursa yine sorarım hepinize şimdiden çok teşekkürler ...
Canım ben transferden sonra bile çok hapşurdum ve o an nasıl kasık ağrım olurdu. Allah'ın izni ile birşey olmaz. Sen hapşururken mümkün olduğunca cenin pozisyonunu al en azından bacaklarını çek, çok fark ediyor.... Göğüsü bilemedim Canim ama hassasiyet sızlama oluyordu...
sağlık ocağından geldik,prolutonumu vuruldum,sakat gibi geldim eve ya,ne zaman soldan yapsa böyle oluyor..Kızlar aranızda prolutonu bırakan var mı merak ettim,doğuma kadar kullanacak mıyız acaba?

bi de kan verdim tsh için.aslında bugün endokrine randevum vardı ama iptal ettim testlerimi yaptıramadığım için,bakalım nasıl çıkacak,sonuçlar çıkınca da dr gideceğim inşaallah.

Bir de magnezyumu günde kaç kez alıyorsunuz? benim dr 2 al demişti,ama prospektüste böbrekle ilgili bazı uyarıları var magnezyumun,böbreklerimde büyüme var biliyorsunuz,magnezyumu 2ye çıkardığımdan beri böbrek ağrılarımda artma var sanki,ama bu ara kasılmalarda da artış var,sakal-bıyık meselesi oldu resmen,alsam mı almasam mı..aslında su tüketimim de azaldı bu ara,sadece magnezyuma bağlayamam ağrıyı..
Bende hep soldan vurduruyorum niyeyse daha az açıyor gibi geliyor :KK1: ben çok korkuyordum bu iğneden ama maşallah diyum çok acımıyo, o tarafa yattığım halde... Bana baya erken başlatti hoca 13. Haftada progestan kapsülü bıraktım haftalık pruloton vurulmaya başladım. 34. Haftaya kadar devam edicez dedi. Ayyy inşallaaah o günleri görürüz de :KK16:
Canim magnezyum henüz kullanmiyorum ama böbrek ve karaciğeri yormamak için direk besinlerden biraz daha almaya çalişsan, magnezyum yönünden zengin besinler listesi vardir nette...
Günaydin hanimlar.hayirli saglikli mutlu ve mujdeli haberlerin oldugu bir hafta gecirmek dileğiyle.
Geçmişe biraz goz gezdirdim tlfndan olunca alinti yapamadim.
durudenizderya cok şükür hersey yolunda,cok bunalmissindir muhakkak ama sonucu harika olucak inşallah hiç kuvoze girmeden gidersiniz inş evinize.
bunvp Rabbim senden guzel haberler duymamizi nasib etsin.ins yavrularin saglikla gelicekler evine.

Hanimlar ben 12.ci haftama kadar hergün progestan igne yedim ve gece progestan kapsul 2 adet vajinal kullandim.ve kontrolde hersey yolunda dedigi icin igneyi birakmistik.kapsule devamdi.kontrolden bikacgun sonra yogun bir kanama ve sanciyla dr a gittim icerde hersey normaldi ama ben bildiginiz sancili adet goruyordum.bu 1 hafta devam etti.proluton kanama oldugu vakit 3 gunde 1 vuruluyormus oyle uygulandi 1 hafta yogun ve 2 hafta lekelenme seklinde devam etti.bende ortalama 15 gun icinde 5 igne proluton yedim.sonrasinda dr tmm dedi lekede bittiysr vurulma.ignenin kesildigi 15.ci haftalara denk geliyor.o gunden beri igne vurulmadim.ama progestan kapsulu gece yatarken 2 adet fitil gibi kullaniyorum dr bunu 35e kadar devam etmemi söyledi.

Maden suyu konusunda hic icemedim desem yeridir.oncedende hic sevmezdim meyvelileri belki arada icebiliyodum.ama dr sadesini icebilirsin aromalilardab uzak dur diyince kaldi.gunluk 3 lt kesin suyu iciyorum bazen aşıyorumda.belki bu yuzden enfeksiyon ve bobrek konusunda sorun yasamadim cok şükür.fitil olarak bisey kullaninca mutlaka enfeksiyon olurdu ama 7 aydir progestan kullaniyorum sorun cikmadi şükür.bunu suya bagliyorum.

cikolata konusu mutlaka bitter faydalidir seker orani en dusuk oldugu icin ama oda turkiyedekilerde seker orani yuksek diyordu tv de diyetisyen bir bayan.nst gecen bende girdim oglen vaktiydi ac yada tok bilmedigim icin ac gittim.dr karnin tok olsun ustune bide tatli biseyler ye ki bebek hareketlensin dedi.uykuda olunca net sonuc cikmiyo.herhalde.tatli ihtiyacimizi seker orani yuksek olan meyve ile karsilayabiliriz yada bal pekmez pekmezin sekersiz kaynatilani oluyor tanidik biri yaparsa iciniz rahat eder.
agda konusu ben yillardir gittigim kuafore yaptiriyorum kullanilan agda beze yapisan direk cope gidiyor yeniden kullanilma imkani yok.odada dusumu da alip cikiyorum hic problem olmadi halada oraya gidiyorum.jiletle hic yapmadim bu yuzden cok az cikiyor.kuaförde bacaklarimda yatarken sonrasa ayakta iken aliyor.

ciger gelistirici 4 igne 2ser doz ayni gun 12 saat ara ile vuruldum.bi dahaki kont. Yilbasindan sonra.

sedefcim senin bebislerinde iyiymis kilolarida iyi masallah.bebisler pozisyon geregi olcumde hafif kipirdasa dr un olcuyu yakaladigi ab arasinda bile 100 gr oynar.mutlaka almistir bence olcumden oturu ayni ciktigini dusunuyorum.yeterki vaktinde ve saglikli dogsunlar kuveze gerek kalmasinda baska dilegimiz yok.sakin erkenden dogurdum deme aramizda 2 hafta var korkudan bende dogururum heee :))

Hanimlar annem simdi ameliyata girdi.bende çıkışına gidicem hastaneye Rabbim hayirlisiyla ameliyatini olup tez zamanda sagligina kavusmasini nasib etsin.Rabbim hepimize ve sevdiklerimize saglik sihhat versin.amin.
Canım öncelikle geçmiş olsun annene inşallah hemen toparlar kendini...
Çok sağol tüm sorularimiza cevap vermişin :KK1: demek sende ağda yaptiriyosun, en rahatı. Demek ki kasılma vs sebep olur gibi birşey yok :18: hoş doktorumda yaptirabilirsin dedi.
Bu arada günde 3 litre su maşallah tebrik ederim:KK9: bende ilk 3 ay daha iyi içiyodum, şimdi 1 en fazla 2 litre oluyor ama gaza geldim seni de okuyunca şimdiye kadar 1 litre oldu inşallah 3 e tamamliycam... Hergun de dikkat edicem. Bide tuvalet sorunu olmasa:KK17:

Teyzeleri biz doktor Amca'dan geldik simdi ayrıntılı ultrason yaptık haberlerimiz iyi cok sükür bi sıkıntımız yok daha cok kalblerimizi inceledi doktor amca..bizim anormalisini en tesbit edemediğimiz kısım kalptir dedi..ama bi sıkıntı görünmüyo cok sükür..diger yerlerine de baktı tek tek bebislerim iyilermis bi sıkıntı görmedi..sag taraftaki kuzum biraz zayıf sadece:KK43: muhtemelen sorun olmaz ama 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi..soldaki 325 gr sağdaki 279 gr..bu da 1 hafta geriden geliyo demekmiş..decaviti bi atıp bi atmamıştım onu sordu hemen kullan mutlaka dedi..bu arada iki kızce oldukları kesinleşti :) Tauna allah annene acil şifalar versin ins..hayırlı sonuclarınız olsun..Berguzar doktorun buraya girme dediyse girme canım acil bisi olursa sorarsın biz burdayiz..Ağda sonucu mükemmel :) zaten tüylerim azaldı biraz sanki..sadece agdadan sonra sırt agrısı felaket..:) yapabildiğim kadar devam edicem ins:)Ins canım ya ..
Canim maşallaah çok sevindim darısı başımıza :KK16: nasip uzun uzun seyretme şansin oluyor mu? Yüzler falan daha mi net :KK1: plesanta inşallah normale döner sen yine de dinlenmeye çaliş Canim.inşallah şeker de çıkmaz tam rahatlarsın :KK16:
Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda:KK43:
Yaaaaa:KK52::KK52: sizler benim umudumdunuz:KK1: Canim ikiz de çatlak olmamasi çoook zor bence:KK19: bide benim annede de var pek şansim yok sanirim sende en azinda geç basladi baya inşallah cogalmaz da... Göbeğin tek gebeliğe gore çok mu büyük?
Slm ikiz anneleri ara ara okuyorum sizleri daha öncede yazzmıstım bende üçüz annesiyim üç tane cadı kızım var üç yaşındalar kreşe başladılar bu sene
Doğumdan konuşmuşsunuz korkmayın kızlar benimde belimden iğneyi vurduktan iki dakika sonra uyuştum ameliyTa başladıklarını hiç his etmiyosunuz karnınıza bastıklarını his ediyosunuz sadece ben ilk gün kalkamadım ama ikinci gün yavaşta olsa kalktım rabbim kolaylığını veriyor sadece üşütmeyin ben doğumdan sonra çok fena öksürüyordum dikişlerim ağrıyordu bana korse verdiler 3. Gün takmaya başladım faydasını gördüm karnım iki ayda toparlandı ve hiç sarkmıyor karnım ama 1 ay taktım korseyi dikişlerede zarar vermedi hiç aksine karnım dikişlere değmediği için hiç Acımadı dikişlerim
Sorularınız olursa cevaplarım gördüğüm zaman bu aralar yoğunum kızlar tatilde kreş yok yılbaşı tatili burda birde hastalar cadılarım ökürüyorlar burunları akıyor üşütmüşler allahım şifa versin kuzularıma

Canim çok sağol sizler yazinca biz çok mutlu oluyoruz:KK16: Cadı prenseslerine çok geçmiş olsun...
Korse o kadar erken takilabiliyor muymuş, sezeryanda takilamiyodur diye düşünmüştüm. Ne kadar taktın? Eğer doktor birşey demezse ben de takayim ya inşallah...

Geçmiş olsun arkadaşım.. Ateşe dikkat et.. Evde varsa ateşölçer mutlaka ara ara ölç. Yüksek ateş gebelik başında organ gelişimini kötü etkiliyor sona doğruysa erken doğumu tetikleyebiliyormuş. Antibiyotik ben de kullandım inşallah birşey olmaz, kbb cinin verdiği her ilacı k. doğumcuna da onaylatmaya çalış. Bol bol dinlen inşallah çabuk toparlarsın.

Kuzum kıyamam bedenen yaşanan sıkıntılardan belki daha önemli psikoloji, belki fiziksel yakınmalarını da etkiliyordur... Bol bol La Havle çek Canım... Çok geçmiş olsun...

Sedef ağzından bal damlıyor :))) yaa benim şimdiden özellikle sırt üstü yatınca kuyruk sokumumda bir nokta ağarıyor ayağa kalkınca ilk bir iki adımı atınca geçiyor... Yürürken otururken pek sorun yok niyeyse yatarken sıkıntı...

Canım ben transferden sonra bile çok hapşurdum ve o an nasıl kasık ağrım olurdu. Allah'ın izni ile birşey olmaz. Sen hapşururken mümkün olduğunca cenin pozisyonunu al en azından bacaklarını çek, çok fark ediyor.... Göğüsü bilemedim Canim ama hassasiyet sızlama oluyordu...

Bende hep soldan vurduruyorum niyeyse daha az açıyor gibi geliyor :KK1: ben çok korkuyordum bu iğneden ama maşallah diyum çok acımıyo, o tarafa yattığım halde... Bana baya erken başlatti hoca 13. Haftada progestan kapsülü bıraktım haftalık pruloton vurulmaya başladım. 34. Haftaya kadar devam edicez dedi. Ayyy inşallaaah o günleri görürüz de :KK16:
Canim magnezyum henüz kullanmiyorum ama böbrek ve karaciğeri yormamak için direk besinlerden biraz daha almaya çalişsan, magnezyum yönünden zengin besinler listesi vardir nette...

Canım öncelikle geçmiş olsun annene inşallah hemen toparlar kendini...
Çok sağol tüm sorularimiza cevap vermişin :KK1: demek sende ağda yaptiriyosun, en rahatı. Demek ki kasılma vs sebep olur gibi birşey yok :18: hoş doktorumda yaptirabilirsin dedi.
Bu arada günde 3 litre su maşallah tebrik ederim:KK9: bende ilk 3 ay daha iyi içiyodum, şimdi 1 en fazla 2 litre oluyor ama gaza geldim seni de okuyunca şimdiye kadar 1 litre oldu inşallah 3 e tamamliycam... Hergun de dikkat edicem. Bide tuvalet sorunu olmasa:KK17:

Canim maşallaah çok sevindim darısı başımıza :KK16: nasip uzun uzun seyretme şansin oluyor mu? Yüzler falan daha mi net :KK1: plesanta inşallah normale döner sen yine de dinlenmeye çaliş Canim.inşallah şeker de çıkmaz tam rahatlarsın :KK16:

Yaaaaa:KK52::KK52: sizler benim umudumdunuz:KK1: Canim ikiz de çatlak olmamasi çoook zor bence:KK19: bide benim annede de var pek şansim yok sanirim sende en azinda geç basladi baya inşallah cogalmaz da... Göbeğin tek gebeliğe gore çok mu büyük?

Canim çok sağol sizler yazinca biz çok mutlu oluyoruz:KK16: Cadı prenseslerine çok geçmiş olsun...
Korse o kadar erken takilabiliyor muymuş, sezeryanda takilamiyodur diye düşünmüştüm. Ne kadar taktın? Eğer doktor birşey demezse ben de takayim ya inşallah...
valla bende kendimden umutluydum:KK50:canım göbek 109 cm işte….tek gebeliğin 9 ayından büyük ama ikiz gebeliğe göre çok büyük değil gibi,yinede var ama….ben doğuma gittiğimde karnım bu kadar yoktu diyo annem

Ne güzel aciklamissin maasallah kuzularına kocaman olmuşlar inşallah bizde o günleri goruruz
ufakliklarina da geçmiş olsun Allah şifa versin:KK16:
canım ikizlere perinatoloji bakıyor genelde mesla kanuni sultan süleyman hastanesinde beni direk perinatolojiye gönderdiler.Ama çapa bana yakın malum risk olursa oraya gitmek isterim :KK43: normalde medipole gidiyorum ama korkuyorum.
Canim çapada öyle bir durum yok gebe Pol. Gidiyorsun orda bi risk görürler yonlendiriyorlar perinatolojiye ben direk ayrıntılı usg raporuyla gidince almışlardı ama zaten doğum söz konusu olduğunda da perinatolog girmiyor normal kadın doğumcu giriyor ben sadece kuvoz meselesi için gidiyorum capaya:KK34:
merhaba kızlar bende ara ara bakıyorum siteye umarım herkes iyidir güzel bir hafta diliyorum tüm anne ve annea adaylarına...
Amin canım gel arada sırada da olsa gel seviniriz :KK16:

Canim geçmiş olsun kullan ilaçlarını bırakma canım kurtul şu hastalıktan bi an once:KK34: bol c vitamini takviyesi al
10 değilmiş de 11 miş içim rahatladı :)))) :KK1::KK1::KK1: Ben 16 diyorum sen 11 diyosun ya kafayı yicem!! ya o böreklerden oldu hepsi, son aylarda abarttım ne güzel gidiyodum ben yaa :KK14:

Ah o börekler yok mu yaaaaa:KK1::KK1:

ben 2 hafta önce karnımın alt tarafından çatlamaya başladım. ve 2 haftada aldı başını gitti. üstelik 3. ayımdan beni krem kullanmama rağmen... cilt yapısı çatlamaya müsaitse ne yapsak fayda etmiyor, benim anladığım bu...

bu arada sanırım fazla kilo alanlardan biri de benim. 10 kilo aldım :KK53: ama görenler karnından başka yerde birşey yok diyor. ikizlerde 16-18kg normalmiş sanırım, umarım üst sınırı geçmem :KK1:

Canım merak etme, kilo rekoru bende galiba :KK14::KK14: 16 kilo aldım daha 29+3 üm. daha da almam umarım ama ağzım boş durmuyo ki!!

En zayıf he maasallah sana canim ben daha bu halimle 70kiloyum:KK1::KK1:
valla bende kendimden umutluydum:KK50:canım göbek 109 cm işte….tek gebeliğin 9 ayından büyük ama ikiz gebeliğe göre çok büyük değil gibi,yinede var ama….ben doğuma gittiğimde karnım bu kadar yoktu diyo annem

E annen bi taneyle girdi doğuma sen iki tane birden torun vercen onlara doğal dimi tatlim:KK34:
Bizde dün bel kalinligimizi ölçtuk sonunda 99 olmusuz ama ben bel kalınlığı olcuyorum siz göbek çevresini olcuyorsunuz sanirim:KK19:

Son düzenleme:
En zayıf he maasallah sana canim ben daha bu halimle 70kiloyum:KK1::KK1:

E annen bi taneler girdi doğuma sen iki tane birden torun vercen onlara doğal dimi tatlim:KK34:
Bizde dün bel kalinligimizi ölçtuk sonunda 99 olmusuz ama ben bel kalınlığı olcuyorum siz göbek çevresini olcuyorsunuz sanirim:KK19:

ewet kuzum göbek çewresi…göbek deliğinin olduğu yerden…en sivri yer orası:KK9:

X