2014 ikiz anneleri

inan ben de bilemedim canım yaaa :KK9: benim bebekler keyif yapmayı seviyorlar :KK9: eskiden biraz göbeğim vardı bi de benim göbek öne doğru gidiyoo seninki nasıl öne mi yana doğru gidiyor son haftalarda koca bi şey oldum 20.haftalardayım dahaa ilerisini düşünemiyorum bile 64 le hamile kaldım şimdi 70 oldum eski göbeğimle yeni göbeğimin fotosunu bir ara ekleyim daha iyi anlarsın
Benimde sipsivri gidiyo one ama belim de kalinlasti tabi..:KK66: bende 55 oldum 53 le kalmıştım bu ay aldım hepsini:) boşver bebislerimiz iyi olsun da önemli degil..

Herkese hayırlı cumalar kızlar,
Sabah olunca ağrılarım biraz daha azaldı şükür,sanırım bel bandını uzun süre takmam tetikledi,göbüş büyüdükçe artmıştı ara ara oluyordu ama bel bandıyla beraber artış var,bakalım geçmezse dr giderim.

evet canım taktığımda çok memnun kaldım,göbeğimin daha küçük olduğu zamanlar gibi rahat hareket edebildim,ama sonraki ağrı feciydi.gerçi ben daha 1 kez taktım,hemen alma,biraz daha takayım yazarım faydalı mı değil mi diye.

ya ben hiç girmedim,merak ediyorum.nst.ye girince ayrı ücret ödüyor muyuz?

Maşallah:nazar::nazar:inşaallah hep iyi haberler alırız canım.

Canım selam :)

Şimdi bu bel bandına ben bayıldım açıkçası. hayat kurtarıyor diye düşünüyorum. İnan bak, derslerimi kolay geçiriyorum sayesinde. ama ben kesinlikle 3 saatten fazla takmadım. bi de o şekilde dene bakalım. doktor da problem yok, tak dedi bana haberin olsun.
nst ye girince 25 tl ödüyoruz canım hastanede. doğumhaneye giriyoruz, eşin o sıra danışmaya gidip parasını ödüyo. ben pimpirik yapıp 50 lirayı boşa bayıldım daha evvel :))

Canim benim dr kilolarini artik olcmuyor ama esim ve ben cok merak ediyoruz bugün soracağız ciğer gelistirici iğne 4 doz yapıldı.yalnız kızımın kilosu ve gelişimi oğluma göre iki hafta önden gidiyor cadı biraz teyzesi.

Canım benim sağlıkla kucağına al inşallah. o cadıya da söyle, biraz da kardeşi yesin aaaa :) 2 hafta bişey değiştirmezmiş, benim doktor öyle demişti canım. Kilolarını da sor, hala bacak kemiğinden bi de bebişlerin göbiş çevrelerinden tahmini bişey söylüyo doktorlar.

Ay canım cok sevindim eşinle araniz düzelmiş ne kadar iyi olmuş kuzum allah bebislerinizi de kucağınıza versin hep mutlu olun ins..

kizlar ar durudenizderya salı gunü ilaçları bırakacak ve ne zaman dogum olursa olacakmış artık..

Çok saol canım maşallaaah darısı başımıza inşallaah :) bakarsınız bi de normal doğum olur iyice nazar boncukluk olurlar

Canim belki temizlik yaptigin için daha bi kendini dinliyorsundur, yarin da geçmezse bi doktora git ama hem için rahat eder. Bol bol dinlenmeye çalış... Allah korusun kötü birşey yoktur...

Canım akşam 8 gibi nefesim daraldı tansiyonumu ölçtük 9/6 zaten düşük cıkıyor hep yorulduğum için dedim sanırım eşim cok kızdı temizlik yapmama ben yapardım dedi ama içim rahat etmedi işte..akşam 11 gibi bi batma ve afedersiiz at tarafımda zonklamalar başladı cok korktum kasık ağrısıda cabası tabi bugün muayenem var sorucam doktora Allahın izniyle bişey yoktur inş.sabah geçti cünkü

Amiiiin Canım benim de bugünlerde kasilma hissim arttı sanırım kendimizi cok dinliyoruz evhamdan..dikkat edicez kendimize bende gecen süpürge yaptım gece bel ağrısından uyuyamadım bi daha yapmicam..

bende yapmıcam canım bazen iyiyim diye kendime cok güveniyorum...

.

Canım dün gece benim de öyleydi,hatta her vurduklarında ahh diye bağırdım yani,ilk kez bu şekilde canımı acıtan hareketlerle karşılaştım,korktum doğum filan olacak diye..Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın inşaallah.arada olabilen birşeydir belki bilmiyorum ki,büyüyorlar,yerleri daralıyor sonuçta,dr kontrolün yakınsa sor canım biz de bilgilenmiş oluruz,evi de boşver,ben de hemen her temizlikten sonra bel ağrıları yaşayınca bıraktım.

.

sanırım benim büyüme evresinde cünkü rahmim onda kaynaklandı diye düşünüyorum.Birde ben cok etkilendim cok üzüldüm arkadaşlara vucudumu dinliyorum artık :KK43:

Yaa ben ölçemem iş yerindeyim :KK43:( ama 8 aylık bi hamile arkadaşla kıyasladılar, ondan daha zayıfmışım ama göbeğim onun kadar büyükmüş. öyle dediler.

Benim de hamilelikte en sevdiğim şeylerden biri vücutta pek değişim olmayıp göbüşün büyümesi,sinir oluyorlar bana başka yerimde kilo yok diye.ama şimdi de patlıcan burun olma yoluna girdim,yakında koca ayak-koca el de oluruz Allah korusun,yavrucuklar büyüsün de sağlıkla..bugünlerde okulda herkes gözüme dal gibi görünmeye başladı.salaş şeyler giyin,beni delirtmeyin diyorum:)

Canım bizim doktor mu söyledi sana al diye acaba :)) çünkü ben kullanıyorum onu, almadan baya önce sormuştum, henüz gerek yok demişti. sonra aldıktan sonra sordum, olur kullan işin kolaylaşır dedi. bi de göster bakayım bi onu dedi :) bana kullan demişti yani. ben yabancı sitelerde okudum günde 2-3 saatten fazla kullanılması bel kaslarını zayıflatıyomuş. o yüzden kullanmasak iyi olur yani. ben sadece derslerimin olduğu günlerde ve yürürken takıyorum. hayat kurtarıyo bence...

Hayır canım dr söylemedi,ben sizden okuyunca,nette de gözüme çarpınca almak istedim.ondan önce karın taşıyıcı iç çamaşırı almıştım,korsemsi birşey karna destek oluyormuş,birkaç gün sonrasında dr gittim,giderken bilerek taktım sorayım diye,gösterdim,takabilirsin iyi dedi,hatta yurtdışından gelen bir hastam daha değişik birşey takıyordu,takabilirsiniz yardımı dokunur dedi.bunu daha göstermedim,kargodan anca geldi ve 1 kez taktım,birkaç gün dediğiniz gibi yapıcam,gün sonuna doğru yorulmaya başladığımda takıcam,zaten evde veya tatilken takmıyorum gerek yok.Bakalım inşaallah faydasını görürüz,çünkü okulda tın tın yürürken,merdivenlerde veya masada oturduğumda bile zorlanırken dün faydası dokundu.

Canım selam :)

Şimdi bu bel bandına ben bayıldım açıkçası. hayat kurtarıyor diye düşünüyorum. İnan bak, derslerimi kolay geçiriyorum sayesinde. ama ben kesinlikle 3 saatten fazla takmadım. bi de o şekilde dene bakalım. doktor da problem yok, tak dedi bana haberin olsun.
nst ye girince 25 tl ödüyoruz canım hastanede. doğumhaneye giriyoruz, eşin o sıra danışmaya gidip parasını ödüyo. ben pimpirik yapıp 50 lirayı boşa bayıldım daha evvel :))

tamam canım,nst merak ettiğim birşey,bir türlü kasılmalar normal mi yoksa sorun mu var emin olamadığımız için nst zamanları ne zaman gelecek diye merak ediyordum.haftalarımız ilerlediği zaman girelim,öncesinde hiç gerek olmaz,kötü birşey yaşamayız inşaallah.

Bu arada kereviz konuşulmuş,ben de çok severim,birkaç kez yaptım ve bol bol yedim,hatta yerken bebişlere yarasın diye yedim,korktum şimdi ya.maydanoz ise pek düşkün olmadığım bir yeşillik olduğundan yemiyorum pek.

ay bugün sersem gibiyim,akşam gene biraz kaşıntı tuttu,geç yattım.

kızlar doğuma doğru kan haplarını arttırmamız gerekecek mi acaba? hala aynı sayıda mı kullanıyorsunuz,kan için önlem olarak böyle birşey yapılıyor mu? çünkü geçen yıl doğum yapan bir ark.ım doğumdan bir ay önce hem kan hapı hem kan iğnesi olduğunu söyledi(ben ona hangi ilaçları-iğneleri kullandığını sormuştum,ciğer geliştirici-nidilat hakkında bilgisi var mı diye)

Sabah olunca ağrılarım biraz daha azaldı şükür,sanırım bel bandını uzun süre takmam tetikledi,göbüş büyüdükçe artmıştı ara ara oluyordu ama bel bandıyla beraber artış var,bakalım geçmezse dr giderim.

öyle yapıcam mecburen canım.Şu bilim adamları hamilelerin kaslarını zayıflatmayan teknolojiye sahip bant üretse keşke..sabahtan akşama kadar ayakta çalışan biri için 3 saat çok az.

Canım dün gece benim de öyleydi,hatta her vurduklarında ahh diye bağırdım yani,ilk kez bu şekilde canımı acıtan hareketlerle karşılaştım,korktum doğum filan olacak diye..Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın inşaallah.arada olabilen birşeydir belki bilmiyorum ki,büyüyorlar,yerleri daralıyor sonuçta,dr kontrolün yakınsa sor canım biz de bilgilenmiş oluruz,evi de boşver,ben de hemen her temizlikten sonra bel ağrıları yaşayınca bıraktım.

evet canım taktığımda çok memnun kaldım,göbeğimin daha küçük olduğu zamanlar gibi rahat hareket edebildim,ama sonraki ağrı feciydi.gerçi ben daha 1 kez taktım,hemen alma,biraz daha takayım yazarım faydalı mı değil mi diye.

Canım ben de hafta içinde az okudum,okuduklarımı saymadım,öyle uyurken ya da yoldayken filan..bugün okumaya çalışacağım,inşaallah bol bol okuyabilirim.Eşime de söyledim,namazdan sonra dua etsin diye,eşlerimize de söyleyelim kızlar bence,benimki biliyor nette ikiz anneleriyle konuştuğumu,kötü birşey olunca ondan da dua istiyorum,çok duaya ihtiyacımız var..

amin..canım korkutma kendini,herhalde büyüükçe oluyor böyle şeyler,Allah'tan kontrolün yarın,sorar rahat edersin.

ya ben hiç girmedim,merak ediyorum.nst.ye girince ayrı ücret ödüyor muyuz?

avapur,Allah sabır versin,çok zor bir acı olmalı evlat acısı..Çok zor günler yaşamışsın,çok şükür ki Allah seni yavruna bağışlamış,inşaallah tamamen iyileşir ve mucize haberleri alırsın yeniden.enfeksiyondan hepimiz korkar olduk,belirti vermemesi daha korkutucu,seninki ne enfeksiyonuydu?kan,idra,akıntı?nerde oldu?

Maşallah:nazar::nazar:inşaallah hep iyi haberler alırız canım.
Canim cok geçmiş olsun inşallah bi daha yasamazsin bu agrilari:KK34:
beyazz sen çok iyisin canım yaa ben şimdi tam göbek çevremi ölçtüm 105 çıktı sanki 8 aylık hamile gibiyimm :KK9:
bundan sonrası allah kerim :18:
Benim bahsettigim rakam bel genişliği kuzum onu da olc bakalım kaç cikacak
Yaa ben ölçemem iş yerindeyim :KK43:( ama 8 aylık bi hamile arkadaşla kıyasladılar, ondan daha zayıfmışım ama göbeğim onun kadar büyükmüş. öyle dediler.
Aksam haber bekliyoruzzzz o zaman:)))

Canimmm bizde seni merak ediyorduk Kıyamam dualarimiz sizinle inşallah alacaksın minişlerini kucağına evine gideceksin sen içini ferah tut:KK16::KK16::KK16:

Benimki de vardır bi 105 falan heralde... eve gidince ölçeyim :)

ben ölçemem ya mezuram yok..benimki kaç acaba merak ediyorum..

sanırım benim büyüme evresinde cünkü rahmim onda kaynaklandı diye düşünüyorum.Birde ben cok etkilendim cok üzüldüm arkadaşlara vucudumu dinliyorum artık :KK43:

hepimiz aynı durumdayız canım,biraz fazla hareket etseler eyvah dışarı mı çıkacaklar,doğumun mu habercisi diyorum,hareket kesilse kasılma oldu diyorum,bir yerde kümelenseler niye böyle yaptılar kesin birşey var diyorum,dünkü güm gümler hele yüreğimi ağzıma getirdi,ya rahim ve bebekler büyüdüğü için normal,ya tamamen dinlenemiyor,iş yerinde-evde bir şekilde yoruluyoruz ondan,ya evham yapıyoruz birçok hamilelikte oluyor,çoğumuzun hem ilk hamileliği hem de ikiz olunca herşeyden korkmaya başladık.Bir de dediğin gibi forumda üzücü haberler alınca da etkileniyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun.dr.dan gelince hemen yaz canım tamam mı ve bu aşağılarda olan hareketler normal mi diye lütfen bizim için de sor.

sedef duruderyadeniz'e noldu? beni güncelleyebilir misin lütfen? kaçırdım da ben...
Canım ilaçları salı günü tamamen kesilcek ve önümüzdeki hafta doğum yapcak.hastanede biçokikiz bebek doğmuş çok akıllılar korkmayın diyo:))tek bebekler daha çok ağlıyo diyo:)
Evet sedef doğru takvim yarin 33+2 olacağız birde benim bebislerin suyu azalmış bugün kontrolumuz var bu arada esimle baristik oda geldi. Orkidenin oğlu kuveze girdimi acaba ?

Çok sewindim canım küsmeyin bidaha:KK20:erkekler bazen odunlaşabiliyo ama onların hiçbişeyi kötü niyetle yaptığına inanmıyorum artık:)saf onlar herşeyi düşünemiyolar:)sanırım bi süre kalmıştı orkide in oğlu küvözde.ama seninkiler kalmayacak görürsün:))

ben ölçemem ya mezuram yok..benimki kaç acaba merak ediyorum..

hepimiz aynı durumdayız canım,biraz fazla hareket etseler eyvah dışarı mı çıkacaklar,doğumun mu habercisi diyorum,hareket kesilse kasılma oldu diyorum,bir yerde kümelenseler niye böyle yaptılar kesin birşey var diyorum,dünkü güm gümler hele yüreğimi ağzıma getirdi,ya rahim ve bebekler büyüdüğü için normal,ya tamamen dinlenemiyor,iş yerinde-evde bir şekilde yoruluyoruz ondan,ya evham yapıyoruz birçok hamilelikte oluyor,çoğumuzun hem ilk hamileliği hem de ikiz olunca herşeyden korkmaya başladık.Bir de dediğin gibi forumda üzücü haberler alınca da etkileniyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun.dr.dan gelince hemen yaz canım tamam mı ve bu aşağılarda olan hareketler normal mi diye lütfen bizim için de sor.

Eylül bak dikkat et, eminim ne zaman mesela okulda yorulsan kasılman daha fazla oluyodur, tatil günlerinde azalıyodur. ne zaman yürüsen mesela, daha sık oluyodur bu kasılmalar falan. benim öyle. o yüzden okulda da kendimi yormuyorum açıkçası. oturarak hallediyorum herşeyi. sen de öyle yap. bizden ve bebeklerimizden kıymetli değil. yormayın kızlar kendinizi...

Eylül bak dikkat et, eminim ne zaman mesela okulda yorulsan kasılman daha fazla oluyodur, tatil günlerinde azalıyodur. ne zaman yürüsen mesela, daha sık oluyodur bu kasılmalar falan. benim öyle. o yüzden okulda da kendimi yormuyorum açıkçası. oturarak hallediyorum herşeyi. sen de öyle yap. bizden ve bebeklerimizden kıymetli değil. yormayın kızlar kendinizi...

Bunu bende farkettim.artık azıcık ayakta kalsam direk karnım sertleşiyo yamuluyo.doktoruma söledim kasılma var diye.benim doktorda biraz rahat galiba:)olack normal dedi:)sanırım kasılmalar düzenli dakikalrda olmadıkça tehlikeli değil.çünkü benim 16 haftadan beri var karnımda yamulmalar sertleşmeler

Canım eğer kendini yoruyosan yapma dikkat et.zaten calışan bi bayansın sen ew senin dinlenme yerin olsun.yemeğini dışardan ye ben çopu zaman öyle yapıyırum,napalım idare etcez...haftada bir eşim evi süpürüp siliyo o kadar başka temizlik yok.şuan yerler hep kıl toz ama takmıyorum.lütfen ewde hiçbi iş ypma bulaşığını falan eşin halletsin

Bunu bende farkettim.artık azıcık ayakta kalsam direk karnım sertleşiyo yamuluyo.doktoruma söledim kasılma var diye.benim doktorda biraz rahat galiba:)olack normal dedi:)sanırım kasılmalar düzenli dakikalrda olmadıkça tehlikeli değil.çünkü benim 16 haftadan beri var karnımda yamulmalar sertleşmeler

İyi ki burası var biliyo musun Sedef, değilse hepimiz kafayı yermişiz :)) baksana hepimizde oluyo ve çok şükür paylaşıp rahatlıyoruz. benim de çok erken zamanlardan beri oluyo bu kasılmalar. artık geçen hafta sonu zaman tuttum, düzenli değildi çok şükür...

Kontrolü olan arkadaşlarimizdan iyi haberler bekliyoruz inşallah. Kizlar son zamanlarda duyduklarimizdan okuduklarimizdan sanirim iyice kendimi dinlemeye başladık ..biraz ev işi yapsam bende resmen mahvoluyorum.psikolojim tamamen anormal zaten.Allahim hepimizin yardimcisi olsun .sali gunu kontrolum vardi hastaneden aradilar doktor yurtdisina cikiomus cuma dediler yalvardim resmen ne olur daha once olsun die cocuklarimi 22gun oldu gormuyorum birde boyle karnimda toplanmalar kasiklarimda agrilar var iyice korkar oldum Allaha emanetiz hepimiz

İyi ki burası var biliyo musun Sedef, değilse hepimiz kafayı yermişiz :)) baksana hepimizde oluyo ve çok şükür paylaşıp rahatlıyoruz. benim de çok erken zamanlardan beri oluyo bu kasılmalar. artık geçen hafta sonu zaman tuttum, düzenli değildi çok şükür...
Aynen öyle canım iyiki burası var.ypksa vakitte geçmez.telefonu günde 2 kere şarj ediyorum,elimden düşmüyo akşama kadar burdayım:))bilg kullanmayı sevmiyorum tel daha kolay oluyo:)
Kontrolü olan arkadaşlarimizdan iyi haberler bekliyoruz inşallah. Kizlar son zamanlarda duyduklarimizdan okuduklarimizdan sanirim iyice kendimi dinlemeye başladık ..biraz ev işi yapsam bende resmen mahvoluyorum.psikolojim tamamen anormal zaten.Allahim hepimizin yardimcisi olsun .sali gunu kontrolum vardi hastaneden aradilar doktor yurtdisina cikiomus cuma dediler yalvardim resmen ne olur daha once olsun die cocuklarimi 22gun oldu gormuyorum birde boyle karnimda toplanmalar kasiklarimda agrilar var iyice korkar oldum Allaha emanetiz hepimiz

Canım için rahat etsin.git başka bi hastaneye ult gör iyi olduklarını

Canım eğer kendini yoruyosan yapma dikkat et.zaten calışan bi bayansın sen ew senin dinlenme yerin olsun.yemeğini dışardan ye ben çopu zaman öyle yapıyırum,napalım idare etcez...haftada bir eşim evi süpürüp siliyo o kadar başka temizlik yok.şuan yerler hep kıl toz ama takmıyorum.lütfen ewde hiçbi iş ypma bulaşığını falan eşin halletsin

Yok kızlar yormamaya dikkat ediyorum artık,ben akıllanmam gerçi canının kıymetini bilen insanlardan değilim ama elimden geldiğince tutuyorum artık kendimi..bazı kurallarım var kendimin bile bazen farkında olmadığı,yapmasam etmesem rahat edemiyorum,belki mesleğimin verdiği,belki çocukluktan gelen birşey.ama ev işinde bunu yendim galiba:) sağolsun haftada bir eşim yapıyordu,ama geçen hafta birşeyler girdi araya ve yapamadı,her yer kapalı gerçi,biz de akşamdan akşama evdeyiz ama yine de süpürge istiyor.lavabolar,banyo-wc temizlik istiyor.bunlar olmazsa olmaz..Bu aralar belki birazcık yorulacağım şey,oğluşların eksikleri var,netten almaya çalışıyorum,annem biraz gönderdi filan,yıkaması,asması,ütüleyip yerleştirmesi bu ara kafamda bunlar var,çantamı da hazırlayamadım,şu eksikleri hazırlasam da çıksa aradan hayırlısıyla.

Yok kızlar yormamaya dikkat ediyorum artık,ben akıllanmam gerçi canının kıymetini bilen insanlardan değilim ama elimden geldiğince tutuyorum artık kendimi..bazı kurallarım var kendimin bile bazen farkında olmadığı,yapmasam etmesem rahat edemiyorum,belki mesleğimin verdiği,belki çocukluktan gelen birşey.ama ev işinde bunu yendim galiba:) sağolsun haftada bir eşim yapıyordu,ama geçen hafta birşeyler girdi araya ve yapamadı,her yer kapalı gerçi,biz de akşamdan akşama evdeyiz ama yine de süpürge istiyor.lavabolar,banyo-wc temizlik istiyor.bunlar olmazsa olmaz..Bu aralar belki birazcık yorulacağım şey,oğluşların eksikleri var,netten almaya çalışıyorum,annem biraz gönderdi filan,yıkaması,asması,ütüleyip yerleştirmesi bu ara kafamda bunlar var,çantamı da hazırlayamadım,şu eksikleri hazırlasam da çıksa aradan hayırlısıyla.

Annen uzaktamı canım.benim bebişlerin ütüsünü annem yapmıştı sağolsun.minicik şeyler ütüle ütüle bitmiyo:KK70:bende çoğu şeyi i intten almıştım.

X