2014 ikiz anneleri

Kızlar
bugun sabah göğüslerim kalçam ve göbüsümü ölçtüm nerden kilo alıyorum bunu tesbit etmek için:) hafta hafta yada 2 haftaya bir ölçüp yazicam biyere..aklıma geldi paylaşayım dedim siz de yapabilirsiniz..
su anki ölçülerim yukarıdan aşağıya
92.74.92
cok komik ama tatlı bi tipim var su anda :) :KK1:

buraya yazmakla yazmamak arasında çok düşündüm.kızlar yaklaşık 2 ay önce 18 haftalık ikizlerimi enfeksiyona bağlı su keselerinin açılması sonucu kaybettim.arkasından plesanta akreata denilen durumla karşı karşıya kaldım.tam 5 sefer operasyon geçiridm.hemogramım 7 lere düştü.hala doğru düzgün toparlayamadım.ve içerinin tamamen temizlenip temizlenmediğini bilmiyoruz.1 ay sonra kontrole gidicem.eğer hala bişeyler varsa dr histeroskopi yapacak.inanın çok yoruldum.psikolojim dibe vurdu.ama Rabbim sizlerin bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.bana da bolca dua edin sizin dualarınız kabul olur.bir an evvel sağlığıma kavuşayım.bana ihtiyacı olan bir yavrum var çünkü hamdolsun.
Canım benim yaa:KK43: allah yardımcın olsun bir an once saglıgına kavuşursun ins..allah bi daha verir..zaten bi evladın varmış ama cok zor günler gecirmissin cok üzüldüm..enfeksiyonun belirtisi nedir canım bi arkadasımız daha bebeklerini kaybetti bu yüzden bunu onceden farketmek mümkün degil mı?

Kızlar
bugun sabah göğüslerim kalçam ve göbüsümü ölçtüm nerden kilo alıyorum bunu tesbit etmek için:) hafta hafta yada 2 haftaya bir ölçüp yazicam biyere..aklıma geldi paylaşayım dedim siz de yapabilirsiniz..
su anki ölçülerim yukarıdan aşağıya
92.74.92
cok komik ama tatlı bi tipim var su anda :) :KK1:

Boşver kız 30 lu haftalara gelince kolunu kaldırmaya erineceksin:)ölçmeyi bırak:)

buraya yazmakla yazmamak arasında çok düşündüm.kızlar yaklaşık 2 ay önce 18 haftalık ikizlerimi enfeksiyona bağlı su keselerinin açılması sonucu kaybettim.arkasından plesanta akreata denilen durumla karşı karşıya kaldım.tam 5 sefer operasyon geçiridm.hemogramım 7 lere düştü.hala doğru düzgün toparlayamadım.ve içerinin tamamen temizlenip temizlenmediğini bilmiyoruz.1 ay sonra kontrole gidicem.eğer hala bişeyler varsa dr histeroskopi yapacak.inanın çok yoruldum.psikolojim dibe vurdu.ama Rabbim sizlerin bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.bana da bolca dua edin sizin dualarınız kabul olur.bir an evvel sağlığıma kavuşayım.bana ihtiyacı olan bir yavrum var çünkü hamdolsun.

Ahh canım yaa hatırlıyorum seni...neler yaşamışsın..ama dediğin gibi sana ihtiyacı olan bi yawrun var.iyi görünmeye calış...sağlam dur.inş allah sana yine iki ewlt bağışlar

Hayırlı cumalarrrrrr kızlar
Dün giremedim hastanedeydik yine preeklampsi için kontrolümüz vardı ama hersey normal şükür:nazar:
Geçmişi de okuyamadim inşallah herkeste hersey yolundadir sizler nasılsınız? ????

Dün giremedim hastanedeydik yine preeklampsi için kontrolümüz vardı ama hersey normal şükür:nazar:
Geçmişi de okuyamadim inşallah herkeste hersey yolundadir sizler nasılsınız? ????
Çok sevindim canım herşeyin yolunda olmasına.bizi birbirimizden başka anlayam olmaz.iyiyiz diyelim iyi olalım allaha şükğr

Canım benim yaa:KK43: allah yardımcın olsun bir an once saglıgına kavuşursun ins..allah bi daha verir..zaten bi evladın varmış ama cok zor günler gecirmissin cok üzüldüm..enfeksiyonun belirtisi nedir canım bi arkadasımız daha bebeklerini kaybetti bu yüzden bunu onceden farketmek mümkün degil mı?

hiçbir şekilde hiçbir belirti vermedi enfeksiyon.taki bir miktar amniyon sıvısı gelene kadar.dr şüphelenip kan tahlili yapınca çıktı enfeksiyon olduğu.0-6 arası olması gereken değer 20 lerde idi.zaten akşamına bebeklerin suyu tamamen geldi ve o kahrolası değer 306 ya fırladı.dr seni bile kaybedebilirdik dedi.hele o plesanta akreata denen durum doğum anına kadar bilinmezmiş.gebelik 1-2 ay daha ilerleseydi seni götürürdü dedi dr.yine hayırlı evlatlrmış diye teselli verdi .ama inanmak ve ikna olmak çok zor.şükürki imanımız var.İnşallah şefaatçımız olurlar.

Arkadaşım seni tanımıyorum ama yaşadıklarını okuyunca çok üzüldüm Allahim yardımcın olsun çok zor şeyler ama evladin için ayakta olmak zorundasin sanırım anne olmak böyle birşey dualarım seninle insallah bir an önce sağlığına kavuştursun. ..

:nazar::nazar: Masallah allah hep iyi haberlerle buraya gelmek nasip etsin..cok sevindim canım..hergün korkarak acıyorum su telefonu..

hiçbir şekilde hiçbir belirti vermedi enfeksiyon.taki bir miktar amniyon sıvısı gelene kadar.dr şüphelenip kan tahlili yapınca çıktı enfeksiyon olduğu.0-6 arası olması gereken değer 20 lerde idi.zaten akşamına bebeklerin suyu tamamen geldi ve o kahrolası değer 306 ya fırladı.dr seni bile kaybedebilirdik dedi.hele o plesanta akreata denen durum doğum anına kadar bilinmezmiş.gebelik 1-2 ay daha ilerleseydi seni götürürdü dedi dr.yine hayırlı evlatlrmış diye teselli verdi .ama inanmak ve ikna olmak çok zor.şükürki imanımız var.İnşallah şefaatçımız olurlar.
Plesenta akreta eger gebeliğin devam etse senin için hala zararlı bisi mı imiş yani? Demek ki nasip elden ne gelir veren allah alacaksa bi sebep halkediyor demekki..allah seni evladına bağışlamis ins yine olur kuzuların sağlıkla sıhhatle doğarlar..allah ilk once sana şifa versin bi dahaki kontrolüne tertemiz olmuş olursun ins..ından üzülüyo ama elden ne gelir..

canım ben başlangıç olarak Avent düşünüyorum. eğer sütüm olmaz da mamayla devam etmek zorunda kalırsam DR brown kolik önleyici biberonla devam ederiz sanırım.

Eki Görüntüle 876636

canım ikisi de iyidir. dr brown kolik için en etkili biberondu ama şimdi aventin naturali çıktı. hem koliğe karşı çok etkili hem de aynı anne memesi gibi. yani biberon meme diye kafa karışıklığı yaratmıyor, ikisinden de bebişin çekişi aynı. emziğin boyu, dokusu filan da meme gibi. biberon almayan bebek bile naturali alıyor. dilersen camı da var. bir de naturali temizlemek çok kolay, küçük parça yok hiç. sütte bakteri üreyebileceğinden biberonun temizliği çok önemli.

Benim bel sabitledi kendini sabah 94 akşam 97 niye büyülüyor diye üzülmeye başladım şimdi de takacak bişey kalmadı ya:KK1:
Biraz boyle şeylerle oyalayalım kendimizi boşver..buyucek tabi annesi bebekler var onun icinde onlar buyucek göbüs de buyucek:) benim de sabah biraz azalmış aslında normal demekki ama ben dünkü olctugumu yazdım..

:nazar::nazar: Masallah allah hep iyi haberlerle buraya gelmek nasip etsin..cok sevindim canım..hergün korkarak acıyorum su telefonu..
Al benden de o kadar canım çok şükür bugünümuze:KK16::KK16::nazar:
canım ikisi de iyidir. dr brown kolik için en etkili biberondu ama şimdi aventin naturali çıktı. hem koliğe karşı çok etkili hem de aynı anne memesi gibi. yani biberon meme diye kafa karışıklığı yaratmıyor, ikisinden de bebişin çekişi aynı. emziğin boyu, dokusu filan da meme gibi. biberon almayan bebek bile naturali alıyor. dilersen camı da var. bir de naturali temizlemek çok kolay, küçük parça yok hiç. sütte bakteri üreyebileceğinden biberonun temizliği çok önemli.
Bilmeden de olsa doğru biberonu almışım yasasinnn:KK16::KK16:
Çok sevindim canım herşeyin yolunda olmasına.bizi birbirimizden başka anlayam olmaz.iyiyiz diyelim iyi olalım allaha şükğr
Çok doğru soyluyorsun canım yeri geliyor annem bile çok sıkıntı yapıyorsun azıcık rahat ol diyebiliyor sizinle konuşmak rahatlatiyor beni
Çok şükür canim iyi olalım hepimiz insallahh:KK16:
Rabbim seni korumuş diğer evladına bağışlamis canimm Allahım bazı şeyleri bilir de verir üzücü çok hemde ama inşallah yeniden nasip eder tez zamanda Rabbim iki tane şefaatcin var artık cennetin kapısında sizi bekleyen:KK16:

Biraz boyle şeylerle oyalayalım kendimizi boşver..buyucek tabi annesi bebekler var onun icinde onlar buyucek göbüs de buyucek:) benim de sabah biraz azalmış aslında normal demekki ama ben dünkü olctugumu yazdım..
Kendimize oynanacak şeyler bulmazsak kafayı yiyecegiz:KK1::KK1: buyusunler kocaman olsunlar istiyorum bir an önce teyzesi:KK16::KK16:
Sabahları hep daha küçük çıkıyor benim akşam oldukça ayakta kalmaktan midir gerilmeden midir büyüyor hop sabah yine minik:)))

Herkese hayırlı cumalar kızlar,
Sabah olunca ağrılarım biraz daha azaldı şükür,sanırım bel bandını uzun süre takmam tetikledi,göbüş büyüdükçe artmıştı ara ara oluyordu ama bel bandıyla beraber artış var,bakalım geçmezse dr giderim.

Canım benim arkadaslardan duydugum gunde 3 saatten fazla kullanıldığında kaslarda tembellik yaptıgı için zararlı oluyomuş..istersen 3 saat kullan sonra çıkar işyerinde..

öyle yapıcam mecburen canım.Şu bilim adamları hamilelerin kaslarını zayıflatmayan teknolojiye sahip bant üretse keşke..sabahtan akşama kadar ayakta çalışan biri için 3 saat çok az.

Olceyim canim bende yarin

Kizlar korkuyorum kasık agrim var alttan cikicaklarmis gibi oldu gobek deligimin altinda yanma gibi zaten aksam üzeri nefesim daraliyordu.Cok pismanim bugün tuvaleti ve banyoyu temizlemistim:KK43: rabbim bebeklerimi korusun

Canım dün gece benim de öyleydi,hatta her vurduklarında ahh diye bağırdım yani,ilk kez bu şekilde canımı acıtan hareketlerle karşılaştım,korktum doğum filan olacak diye..Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın inşaallah.arada olabilen birşeydir belki bilmiyorum ki,büyüyorlar,yerleri daralıyor sonuçta,dr kontrolün yakınsa sor canım biz de bilgilenmiş oluruz,evi de boşver,ben de hemen her temizlikten sonra bel ağrıları yaşayınca bıraktım.

Amiin .... Canim mrsbeyaz'ın dediğini bende duymuştum uzun takınca bel kaslarını zayıflatıyormuş. Ben senin yerinde olsam ilk birkaç ders takmam biraz yorulmuş olunca 2-3 saat takıp rahatlatırım kendimi, eve giderken de çıkartısın. Bide doktoruna da sor bence fikrini almak lazım...
Buarada canım Taktığın zamanlar memnun kaldın demek baya fark ediyor mu? Tabi benim için erken de aklımızda olsun...

evet canım taktığımda çok memnun kaldım,göbeğimin daha küçük olduğu zamanlar gibi rahat hareket edebildim,ama sonraki ağrı feciydi.gerçi ben daha 1 kez taktım,hemen alma,biraz daha takayım yazarım faydalı mı değil mi diye.

Kızlaar dualarımızdan okuyup da gözümden kaçan yada bildirmemiş olan arkadaşlar varsa cuma gece bu hafta için son güncellemeleri yapayım inşallah... Topiğimizin dualara çok ihtiyacı olduğu dönemlerdeyiz Rabbim katında kabul buyursun, bundan sonra hep güzel haberleri paylaşmayı nasip etsin...

Canım ben de hafta içinde az okudum,okuduklarımı saymadım,öyle uyurken ya da yoldayken filan..bugün okumaya çalışacağım,inşaallah bol bol okuyabilirim.Eşime de söyledim,namazdan sonra dua etsin diye,eşlerimize de söyleyelim kızlar bence,benimki biliyor nette ikiz anneleriyle konuştuğumu,kötü birşey olunca ondan da dua istiyorum,çok duaya ihtiyacımız var..

Günaydın kızlar.gece sancım oldu bşraz sağ tarafta,başaşağı duran bebeğimin olduğu tarafta..sonra gecti...yarın söyleyecem doktoruma bu sancıyı.çok korkuyorum kızlar,allah korusun gece acil bi durum olcak dşye.geceden çok korkuyorum nedense:KK43:inş hepimiz planlı bi şekilde doğum yaparız

amin..canım korkutma kendini,herhalde büyüükçe oluyor böyle şeyler,Allah'tan kontrolün yarın,sorar rahat edersin.

Canım ben daha 22. haftada bi panik halinde karnım sertleşiyoooo diye gittiğimde girmiştim hem de iki kez :) böyle 20 dk karşıda dandik bi kanal açıkken yatmak sıkıcı oluyo ama napalım, lazım işte. bişey çıkmamıştı şükür, nöbetçi doktor da "siz biraz pimpirikli bi anne adayısınız galiba" demişti :))

ya ben hiç girmedim,merak ediyorum.nst.ye girince ayrı ücret ödüyor muyuz?

avapur,Allah sabır versin,çok zor bir acı olmalı evlat acısı..Çok zor günler yaşamışsın,çok şükür ki Allah seni yavruna bağışlamış,inşaallah tamamen iyileşir ve mucize haberleri alırsın yeniden.enfeksiyondan hepimiz korkar olduk,belirti vermemesi daha korkutucu,seninki ne enfeksiyonuydu?kan,idra,akıntı?nerde oldu?

Maşallah:nazar::nazar:inşaallah hep iyi haberler alırız canım.

Senin ve kuzuların için dua ediyoruz canım,bırakma kendini olur mu?
eşime de söyledim,zaten dua ediyor ama bugün namazdan sonra zordaki arkadaşlarım için dua etmesini istedim özellikle.Allah çook büyük,hayırlı haberlerle gel inşaallah.

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81---- 55-------- 55-------- 100 -------100 Okudu

Pınar-------50--------50---------50--------50 Okudu

Esalales----100-------100-------100-------100 Okudu

Seybil----- 100-------100-------100-------100 Okudu

Mrsbeyaz--

Alexandria--

Asbelove--

Eylül-----

Fpmk------

Cansu -----

Glaze----

Allah kabul etsin...

aksucumm hepsinden 100 okudum bu cumanın yüzü suyu hürmetine rabbim kabul etsin

Günaydın kızlar.gece sancım oldu bşraz sağ tarafta,başaşağı duran bebeğimin olduğu tarafta..sonra gecti...yarın söyleyecem doktoruma bu sancıyı.çok korkuyorum kızlar,allah korusun gece acil bi durum olcak dşye.geceden çok korkuyorum nedense:KK43:inş hepimiz planlı bi şekilde doğum yaparız

tatlımm bu ruh halimizden kaynaklanıyor artık her sancı seni korkutur olmuş o kadar çok şey duyuyoruz ki bu da normal ama sen güzel şeyler düşün allaha şükür kötü giden bi şey yok ne kadar iyi düşünürsen o olur bebemm :KK16:

X