2014 ikiz anneleri

mersindeyim...bu duruma alışmak çok zor.kendimi toparlamaya çalışıyorum.sizlerin iyi olmasına çok çok seviniyorum ama bunvp için içim acıyo.
inşallah o benimle aynı kaderi yaşamaz hayırlısı ile.
sizin yazdıklarınız ve ailemin desteği özellikle aşkımın desteği ile bu acılarıda atlatıcam inşallah.rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.
kızlar hani drlar diyor ya kasılma olurken bebekler hareketsiz kalır.öyle bişey olmadı bende.ilk bebeğim doğarken diğeri hala tekme atıyodu????çok ilginç bir durum.rabbim sizlere yaşatmasın inşallah.
neyse çok yazdım ben öpüyorum sizleri:KK54::KK54:

durudenizderya ;
canımcım allah yardımcın olsun.evlatların sağlıkla büyüsün inşallah.inan doğum en kolayı:)

Yok kızlar yormamaya dikkat ediyorum artık,ben akıllanmam gerçi canının kıymetini bilen insanlardan değilim ama elimden geldiğince tutuyorum artık kendimi..bazı kurallarım var kendimin bile bazen farkında olmadığı,yapmasam etmesem rahat edemiyorum,belki mesleğimin verdiği,belki çocukluktan gelen birşey.ama ev işinde bunu yendim galiba:) sağolsun haftada bir eşim yapıyordu,ama geçen hafta birşeyler girdi araya ve yapamadı,her yer kapalı gerçi,biz de akşamdan akşama evdeyiz ama yine de süpürge istiyor.lavabolar,banyo-wc temizlik istiyor.bunlar olmazsa olmaz..Bu aralar belki birazcık yorulacağım şey,oğluşların eksikleri var,netten almaya çalışıyorum,annem biraz gönderdi filan,yıkaması,asması,ütüleyip yerleştirmesi bu ara kafamda bunlar var,çantamı da hazırlayamadım,şu eksikleri hazırlasam da çıksa aradan hayırlısıyla.

Kızım şaka mı yapıyosun, haftan olmuş 29!! Kuzuların çantasını da, kendi çantanı da hemen ayarla. hazır olsun dolapta dursun. aynı şeyi ben de yapıyorum, bi lavabo wc de mi olmayacak diyorum, arada yapıyorum yine... ama o eski titizlğimden eser yok şimdi. evde tüyler uçuşuyo umurumda değil :) benim adam da haftada bir yapıyodu, bu hafta sonu dedim adam rahat etsin biraz "ev temiz, gerek yok" dedim sırf üzüldüğüme... bu hafta yapması lazım ama, artık bi hafta daha yaşanmaz o evde :))

Evet canım memlekette,ben evlenip geldim buraya,burda hiç kimsem yok malesef :KK43:

Benim de :KK43:(( ve benim de annem yapmıştı bayrama gittiğimizde canım benim sağolsun. ya eylül, sen ben misin dicem nerdeyse, herşeyimiz aynı :))) haftamız şunumuz, bunumuz, buralarda kimsemizin olmayışı ama kayın taraflarının oluşu falan... aynıyız yani :)

mersindeyim...bu duruma alışmak çok zor.kendimi toparlamaya çalışıyorum.sizlerin iyi olmasına çok çok seviniyorum ama bunvp için içim acıyo.
sizin yazdıklarınız ve ailemin desteği özellikle aşkımın desteği ile bu acılarıda atlatıcam inşallah.rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.
kızlar hani drlar diyor ya kasılma olurken bebekler hareketsiz kalır.öyle bişey olmadı bende.ilk bebeğim doğarken diğeri hala tekme atıyodu????çok ilginç bir durum.rabbim sizlere yaşatmasın inşallah.

durudenizderya ;
canımcım allah yardımcın olsun.evlatların sağlıkla büyüsün inşallah.inan doğum en kolayı:)

Canım benim, anneciğinin kucağında daha iyi hissedeceksin emin ol. Kal biraz daha orda. bizi en iyi anlayan insanlar annelerimiz değil mi zaten? bunvp için biz de dua ediyoruz. senin için de... hemen kucağın dolsun inşallah. yine burada paylaş, yine beraber sevinelim, üzülelim (tabi inşallah üzülmeyelim ama) heyecanlanalım...eşin hep yanında olacak zaten, merak etme. Allah ona da güç kuvvet sabırlar versin. dualarımızı da kabul etsin.

ya şimdi sen ilki doğarken diğeri tekme atıyodu dedin ya, demek ki kızlar kasılmaları daha da dikkate almamız gerek. offf... şimdi nerde anlicaz ki?? benim hep oluyo kasılmalar...

Sağol canım,amin,hiçbirimiz yaşamayalım hayırlısıyla inşaallah.
Amin nn canım benim aminnnn
Canım ilaçları salı günü tamamen kesilcek ve önümüzdeki hafta doğum yapcak.hastanede biçokikiz bebek doğmuş çok akıllılar korkmayın diyo:))tek bebekler daha çok ağlıyo diyo:)

Çok sewindim canım küsmeyin bidaha:KK20:erkekler bazen odunlaşabiliyo ama onların hiçbişeyi kötü niyetle yaptığına inanmıyorum artık:)saf onlar herşeyi düşünemiyolar:)sanırım bi süre kalmıştı orkide in oğlu küvözde.ama seninkiler kalmayacak görürsün:))
Ay şu erkekler var ya sinir bozmak için birebirler dün bende kustum ama akşam baristik sabah ise geç gidecekmis evde yattı beni babam götürdü hastaneye nasıl sinirlendim ama geçti akşam aldı gönlümü ben akıl edemem ki söyle bana diyor akıllı bu erkekler tam odun dediğin gibi
Eylül bak dikkat et, eminim ne zaman mesela okulda yorulsan kasılman daha fazla oluyodur, tatil günlerinde azalıyodur. ne zaman yürüsen mesela, daha sık oluyodur bu kasılmalar falan. benim öyle. o yüzden okulda da kendimi yormuyorum açıkçası. oturarak hallediyorum herşeyi. sen de öyle yap. bizden ve bebeklerimizden kıymetli değil. yormayın kızlar kendinizi...
Evet yaa dün hastanede yalnizdim mecbur ordan oraya gitmek zorunda kaldım akşamdan beri kasık Ağrısından oluyorum ayaklarımı kaldıramıyorum resmen eşim indirdi akşam koltuktan bacaklarımi Allahım korusun...
Canım eğer kendini yoruyosan yapma dikkat et.zaten calışan bi bayansın sen ew senin dinlenme yerin olsun.yemeğini dışardan ye ben çopu zaman öyle yapıyırum,napalım idare etcez...haftada bir eşim evi süpürüp siliyo o kadar başka temizlik yok.şuan yerler hep kıl toz ama takmıyorum.lütfen ewde hiçbi iş ypma bulaşığını falan eşin halletsin
Ay süpürge işi falan tamam da bulasiklari makineye atmaya eriniyor bizim ki yaaa:KK50:
Kontrolü olan arkadaşlarimizdan iyi haberler bekliyoruz inşallah. Kizlar son zamanlarda duyduklarimizdan okuduklarimizdan sanirim iyice kendimi dinlemeye başladık ..biraz ev işi yapsam bende resmen mahvoluyorum.psikolojim tamamen anormal zaten.Allahim hepimizin yardimcisi olsun .sali gunu kontrolum vardi hastaneden aradilar doktor yurtdisina cikiomus cuma dediler yalvardim resmen ne olur daha once olsun die cocuklarimi 22gun oldu gormuyorum birde boyle karnimda toplanmalar kasiklarimda agrilar var iyice korkar oldum Allaha emanetiz hepimiz
Canim iyi sabretmissin Valla ben haftada bir bi bahane bulup gidiyorum valla hiçbişey olmasa bile başka bi hastaneye gidip gör evlatciklarini bence:KK34:
Yok kızlar yormamaya dikkat ediyorum artık,ben akıllanmam gerçi canının kıymetini bilen insanlardan değilim ama elimden geldiğince tutuyorum artık kendimi..bazı kurallarım var kendimin bile bazen farkında olmadığı,yapmasam etmesem rahat edemiyorum,belki mesleğimin verdiği,belki çocukluktan gelen birşey.ama ev işinde bunu yendim galiba:) sağolsun haftada bir eşim yapıyordu,ama geçen hafta birşeyler girdi araya ve yapamadı,her yer kapalı gerçi,biz de akşamdan akşama evdeyiz ama yine de süpürge istiyor.lavabolar,banyo-wc temizlik istiyor.bunlar olmazsa olmaz..Bu aralar belki birazcık yorulacağım şey,oğluşların eksikleri var,netten almaya çalışıyorum,annem biraz gönderdi filan,yıkaması,asması,ütüleyip yerleştirmesi bu ara kafamda bunlar var,çantamı da hazırlayamadım,şu eksikleri hazırlasam da çıksa aradan hayırlısıyla.
Canim onları ütülemede ne var esin erkek kuvveti 2 dk da halleder aman çamaşır falan asma nolur uzanma 29.haftadasin artık daha dikkatli olman lazım senin...

durudenizderya ;
Canim benim sen ne yüce gönüllü metanetli birr hatunsun maasallah sana Rabbim öyle destekciler yollamis ki bununda üstesinden gelmeyi basariyorsun Allahım esine de sana da yardım etsin seviyoruz seni:KK16:

durudenizderya ;

Hergecen gün dahada iyi olcaksın canım.ana gibi yar olurmu.iyiki var onlar.inş rabbim sana yine 2 bebek nasip eder.hepimiz dualarımıza hepimizi katıyoruz burda.iyi ol ve daha sık gel boşlama buraları:)

Canım benim, anneciğinin kucağında daha iyi hissedeceksin emin ol. Kal biraz daha orda. bizi en iyi anlayan insanlar annelerimiz değil mi zaten? bunvp için biz de dua ediyoruz. senin için de... hemen kucağın dolsun inşallah. yine burada paylaş, yine beraber sevinelim, üzülelim (tabi inşallah üzülmeyelim ama) heyecanlanalım...eşin hep yanında olacak zaten, merak etme. Allah ona da güç kuvvet sabırlar versin. dualarımızı da kabul etsin.

ya şimdi sen ilki doğarken diğeri tekme atıyodu dedin ya, demek ki kızlar kasılmaları daha da dikkate almamız gerek. offf... şimdi nerde anlicaz ki?? benim hep oluyo kasılmalar...
Şimdi kasılma olunca bütün karnın mi sertleşiyor yoksa bi bebek mi? Benim erkek önde olduğu için onun dönme hareketlerini de kasılma zannedebiliyorum ya da bi tarafini bi dayiyor onun tarafı Şemsettin oluyor diye yorumluyorum ama flufemin soyledigini okuyunca bu kasılma da olabilir diye düşünmeden edemedim acikcasi:KK50:

Amin nn canım benim aminnnn

Ay şu erkekler var ya sinir bozmak için birebirler dün bende kustum ama akşam baristik sabah ise geç gidecekmis evde yattı beni babam götürdü hastaneye nasıl sinirlendim ama geçti akşam aldı gönlümü ben akıl edemem ki söyle bana diyor akıllı bu erkekler tam odun dediğin gibi

Evet yaa dün hastanede yalnizdim mecbur ordan oraya gitmek zorunda kaldım akşamdan beri kasık Ağrısından oluyorum ayaklarımı kaldıramıyorum resmen eşim indirdi akşam koltuktan bacaklarımi Allahım korusun...

Ay süpürge işi falan tamam da bulasiklari makineye atmaya eriniyor bizim ki yaaa:KK50:

Canim iyi sabretmissin Valla ben haftada bir bi bahane bulup gidiyorum valla hiçbişey olmasa bile başka bi hastaneye gidip gör evlatciklarini bence:KK34:

Canim onları ütülemede ne var esin erkek kuvveti 2 dk da halleder aman çamaşır falan asma nolur uzanma 29.haftadasin artık daha dikkatli olman lazım senin...

Canim benim sen ne yüce gönüllü metanetli birr hatunsun maasallah sana Rabbim öyle destekciler yollamis ki bununda üstesinden gelmeyi basariyorsun Allahım esine de sana da yardım etsin seviyoruz seni:KK16:

Benim bacaklarımıda bazen eşim indirip kaldırıyo:))kalça ağrım olduğu zaman zor hareket ettiriyorum.seninkide en kolay işe eriniyomuş:)ne var makinaya bulaşık dizmede:)

Kizlar kasiklarim cok agriyor acaba eşim gelince acilemi gitsek

zeynepcimm kasık ağrısı hafife alınack bi şey değil ben kasıklarımda ağrıyı fazla hissettiğimde gittim şükür bi şey çıkmadı ama olsun sen yine de git içim rahat etmiyor kanama olacak zannediyorum paranoyak oldum galiba :KK50:

durudenizderya ;

seni gördüğüme sevindim canımm zamanla insan her şeye alışıyor hep dua ediyorum ben kasılmayı tam bilmiyorum ama kasık ağrısından korkuyorum kasık ağrım fazla olduğu için bu hafta heyet raporu aldım artık hep evdeyim antakyaya geldiğinde görüşelim canımm selamlar

Belli bir bolge degil kizlar sanki adet sancisi gibi.burda benim doktorum yok işte ıspartada bir doktor bulduk onada pazartezi gidecegiz benim asıl bugünekadar olan doktorum aAntalya da taşininca burdura bu duruma düştük az once esimi aradim agladim telde ne yapsam akil verin ne olur

seni gördüğüme sevindim canımm zamanla insan her şeye alışıyor hep dua ediyorum ben kasılmayı tam bilmiyorum ama kasık ağrısından korkuyorum kasık ağrım fazla olduğu için bu hafta heyet raporu aldım artık hep evdeyim antakyaya geldiğinde görüşelim canımm selamlar[/QU

Son düzenleme:
:KK30:
Belli bir bolge degil kizlar sanki adet sancisi gibi.burda benim doktorum yok işte ıspartada bir doktor bulduk onada pazartezi gidecegiz benim asıl bugünekadar olan doktorum aAntalya da taşininca burdura bu duruma düştük az once esimi aradim agladim telde ne yapsam akil verin ne olur
Unuttum canım ya aklımdan çıktı sen taşınmıştın dimi...kadın doğum hastanesine gitsen acil bölümüne.ilgilenmezlermi?ama bence bişey yok kasma kendşni rahat ol ayaklarının altına yastık koyup hafif sola dönük yat

kızlar yarın doktor kontrolum var bir ay oldu heralde bundan sonra 2 haftada bir çagırır.ben 26. haftaya kadar iyiydim fakat sonra kasık agrıları basladı hele bu hafta çok yogun yasadım resmen ayakta durunca bile sag kasıgım kıpırdayınca bile acıyo..her işi bıraktım evi şey götürüyo valla eşimin yaptıgı kadar.gurbetteyim yanımda kimsem yok ama bu hafta artık annemleri çagırıcam galiba artık baya zorlasıyor..yarın doktorun dediklerini paylasırım sizlerle allaha emanet olun..

:KK28:
kızlar yarın doktor kontrolum var bir ay oldu heralde bundan sonra 2 haftada bir çagırır.ben 26. haftaya kadar iyiydim fakat sonra kasık agrıları basladı hele bu hafta çok yogun yasadım resmen ayakta durunca bile sag kasıgım kıpırdayınca bile acıyo..her işi bıraktım evi şey götürüyo valla eşimin yaptıgı kadar.gurbetteyim yanımda kimsem yok ama bu hafta artık annemleri çagırıcam galiba artık baya zorlasıyor..yarın doktorun dediklerini paylasırım sizlerle allaha emanet olun..

Boşver ewini b.k götürsün canım:)önemlimi.ben alıştım artık takmamaya.benimde yarın kontrolüm var gzl haberlerverelim inşallah:)

:KK30:
Unuttum canım ya aklımdan çıktı sen taşınmıştın dimi...kadın doğum hastanesine gitsen acil bölümüne.ilgilenmezlermi?ama bence bişey yok kasma kendşni rahat ol ayaklarının altına yastık koyup hafif sola dönük yat
zeynepcim benim doktorumda gaziantepte bizimle arası 70 km herzaman gidemiyorum kafam esince ama t3l3fon edip derdimi anlatıyorum bazen tavsiye veriyo bazende çıkın gelin diyo doktorunu bir ara ona göre hareketbence ..ama bu kasık agrısı basımızın belası buhafta bende çok yogundu ama ben senin haftalarında rahattım ..doktorun bana dediği rahimin extra yolcusu var agrılar rahimin büyüdğünden dedi..ama yanında sancı kasılma oluyosa ihmal etme..

X