2014 ikiz anneleri

Bunu daha once duymuştum galiba ama sanırım geçici bi durum bu hamilelikten sonra geciyormuş ins seninki hemen geçer..napalım anne olmak kolay degil katlanicaz komik yönlerine de..

Allaha şükür iyiyiz canım cumartesi kontrol var yine iple cekiyorum:)
Hadi güzel güzel haberlerle gel inşallah kilolarina kilo katmış olsun yumurcaklar:))
Valla bu haberler içimizi rahatlatiyor maasallah size maasallah kocaman olup gelecekler Allahın izniyle annesi hiç korkma

Maşallaah Subhanallah canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim inşallah sonuna kadar Rabbim böyle devam ettirsin... Benim doktorum da magnezyum vermeme taraftarı olanlardan. En azından sağ olsun doktorun nedenini açıklamış. Ben de kafama göre içmeyim bari arada maden suyu içmeye çalışıyorum ben mineraller var diye...

Ben her zamanki gibi ayaktayım kimse benim kadar gece kuşu olamaz canım maşallah sen baya baya hissedoyorsun hareketlerini ilk zamanlara göre daha mı farklı hissediliyor, direk oynadığını yada tekmesini mi fark ediyorsun? İki bebeğini ayirt edebiliyor musun? Ben hep sağda hissediyorum birşeyler ama inşallah birkaç haftaya daha da netleşir zaten elim sürekli karnımda sert mi yumuşak mı diye bastırıp duruyorum inşallah rahatsız olmuyordur kuzularım

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81---- 40-------- 40-------- 66 -------- 66 Okudu

Pınar-------50--------50---------50--------50 Okudu

Seybil-----

Mrsbeyaz--

Alexandria--

Asbelove--

Eylül-----

Fpmk------

Cansu -----

Sdtive -----

Glaze----

Allah kabul etsin..Cuma geceye kadar okuyabilenleri ekleyin canlar

Son düzenleme:
Hem gece yatmam hemde sabah erkenden uyanırım daha bebekler dogmadan başladım ben uykusuzluğa canım hafta hafta farkediyor hareketler son hafta rutin hareket etmeye başladılar her aksam 5-6 gibi başlıyorlar gündüz düzensiz ama aksam düzenli bi 12-1 e kadar hareketliler arada durdukları oluyo tabi ama genelde yani..bazen tek tarafta bazen de karnımın hem sag hem solunda aynı anda hissettiğim oluyo ancak o zaman ayrilabiliyosun ikisi diye yoksa belli olmuyo bazen tam göbek deliğimin orda iki gundur de midemin orda da hissettiğim oldu:) bazen de dista hissetmiyorum ama içerde kipirdiyolar artık direk hareketlerini hissediyorum..gun geçtikçe hareketleri güçleniyor ve yukarı dogru çıkıyorlar canım cok guzel bisi allah bozmasın:)

Son düzenleme:
Ben çok gec yatmıyorum ama uyuyamıyorjmki doğru düzgünyattığım taraflar ağrıyo artık.bebeklrin üstüne yatıyorum heralde tekmeliyolar:)uykusuzluğun provası diyorum ben buna:)
Ya kızlar bunvp da ne zamandır yok bişey söyledi mi bilgisi olan var mi merak ettim:44:

Ewet ya BUNVP nerde,SEYBİL nerde iyice korkmaya başladım

Ay canım ya seni zor bir ay bekliyor artık ben bile sagim solum ağrıyarak uyanıyorum gece senin oyle olman cok normal..simdi aciktik biz 6 dan beri uyanığız kalkıp kahvaltı hazirlicam :) bende kızları merak ettim umarım misafirleri falan gelmiştir bu kızların..

günaydın miniklerin anneleri,kuzularımın teyzeleri.Allahn selamı üzerinize olsun.bugün ilaçları azaltmaya başladılar.salı stop muş.ilaç yok artık.sonra takip edecekler birdahaki cumaya yada pazartesi salı alırlar sanki.bebekler başgelişmiş.kızlar burada birsürü ikiz bebek dogdu hemen gittim baktım maşallah çok uslular ve kuveze gitmediler.ikişer kilo,üçer kilo doguyorlar hiç korkmayn ayrıca uslular,tek bebekler daha aglak çıkıyorlar.maşallar ikiz doguran kadınlar daha güçlv gözünüzü hiç korkutmayın.sezeryanın ilk gecesi zor sadece.hast.ye giderken ketıl,su torbası alın yanınıza hemen süt gelmiyor gelsede yetmiyor yeni dogan maması veriyorlar.önemli olan siz hamileyken çok hareket etmeyın,strese gırmeyin güzel beslenin meyve yiyin,tansiyon ,şeker ve enfeksiyona dikkat edin.ayrıca benimde önce burnum şişti hala şiş dudaklarım yüzüm ayaklarım hep şiş tuz ve şeker kullanmıyorum.32. Ve 34.hafta ya kadar gelmeye çalışın herşeyin taktiri Allahtan ama önlemi elden bırakmayın.birde gece 7 defa uyanıyorum uyku dùzenim yok son zamanlar gaz sancısı oluyor kendinizi sıcak tutuk,ama altınıza sırtınıza ve karnınıza direk sıcak uygulamayın.birde nazar çok oluyor hep bebişlerinize felak nas okuyun.hepinizi öptm.(orkide oglunu evine götürmüş şükür)

Canım benim:))ne gzl şeyler yazmışsın,bizimde içimizi rahatlattın allah razı olsun..inş senin bebeklerinde ordaki bebekler gibi küvöze girmeyecekler..her doğan ikize git bak bilgileri yaz bize:)ayy inş bizimkilerde uslu olur kız,yoksa iki bebekle nasıl başedecez.orkideye çok sewindim inş yawrusu onun acısını hafifletecek

Günaydın canım..bunlar ne guzel haberler:) ins seninde bebislerin kuvoze Girmeden kucağına gelirler..bizi haberdar et canım boyle ara ara..senden iyi haberler almak cok iyi geliyo..orkidecim yaa kıyamam nasip iste ne olacağımız belli degil allah ona oğluyla teselli versin ins..

Günaydın canım seninki daha zor ben yine geç kalkıyorum. Bugün temizligim var ondan kalktim hatta yatarim tekrar artik yetişemiyorum haftalik yardimci aliyorum çok iyi oldu, eğer memnun kalirsam da inşallah hergun alicam yoksa başka birisini arıycam. Tek başima idare edemem bebişler gelince ama evde de sürekli yabanci birisi çok hoşuma gitmeyecek alışırım herhalde...
Ayy maşallah ya bence asıl hamileliği hissettiğimiz kısım hareketler, Rabbim isteyen herkese yaşatsın güçlü güçlü gelsin tekmeler dediğin gibi gün gün bile fark ediyor çok şükür. Bazen karnıma bakiyom yamuk onu sevmiyom ama kasılmadır korkusundan diyorum ya sert mi diye kuzucuklarima bastırıp duruyom

Rabbim hep Güne böyle güzel haberlerle başlamayı nasip etsin Maşallah Subhanallah... Allah'in izni ile sende kuveze girmeden kuzularinla hastaneden çikacaksin darısı bizim başımıza... Sıcak torba ve kettle not aldim sağol Canim tecrübeler bizim için önemli Orkideye de çok sevindim, acısı büyük ama tesellisi de bir o kadar büyük. Oğlu ile ilgilenmekten kafası da dağılmış olacak bir parça. Rabbim sabır versin...

canım banada yapılmadı bu test ne oldugunuda bilmiyorum biz ense kalınlıgına bakıldı birde ikili test yapıldı üçlü test yapılmadı ,,,

Canım bana ne ikili ne üçlü, ne başka bi test, hiç bişi yapılmadı :) sadece ense kalınlıklarına bakıldı, bi de detaylı ultrason. başka hiçbişey istemedi doktor, bana da uydu açıkçası. gereksiz yere endişelenmedim. zaten ne olursa olsun aldırmam demiştim en başta.

Bende yok canım gaz problemi.bencede soğuktandır ayaklarını sıcacık tut.başka da bişi gelmyşo valla aklımainş kısa sürede düzelir

Canım günaydın. benim de bi ara çok oluyodu gaz sancısı, öldürüyodu böyle kocaman oluyodu karnım. sonra dikkat ettim, elma yediğim günler oluyodu hep. ben de dedim ki demek ki elma gaz yapıyo. o yüzden yediklerimizle de alakalı olabilir bu gaz sancısı...

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım maşallah 12. hafta biraz erken değil mi ayrıntılı için? ama doktor öyle dediyse yapacak bişey yok. benimki beni 22. haftada göndermişti. ben Avrupa yakasında Prof. Dr. Recep Has'a gittim. adam herşeylerine baktı. kalp, böbrek, barsak, beyinlerinin içine kadar baktı. 500 tl muayene ücreti. internette adresi var ama acele etmen lazım randevu için, şimdi arasan zaten 1 ay sonraya randevu ancak alırsın. Hayırlı olsun tekrar :)

Ayyy ne güzel haberler maşallah benimki de bana kontrolden sonra 3 kilo doğurursun sen bu gidişle demişti çok sevindim canım. inşallah her doktor kontrolünden güzel haberlerle geliriz hepimiz inşallah :)

Benim de büyüdü canım hem de kocaman oldu görümcem de ukrayna'da yaşıyo, geçen geldi, gelir gelmez de "aaa bak burnun patlıcan gibi olmuş, benim de öyle olmuştu ama geçiyo" dedi, patlıcanlaşmış diye üzülsem mi, onun da olmuş diye sevinsem mi bilemedim ama normalmiş işte. o da öyle dedi ya, ben de normal heralde diye karar verdim.

Canım sen ne kadar sıklıkla gidiyosun? benim doktor beni iki haftaya bir çağırıyo. ben de mi haftada bir gitsem ki zaten ölüyorum bebişleri görmeye

Canım ben artık haftalık gidicem kontrole doktor öyle istedi ama ben bişey demedim.senin haftanda bende 2 haftaya bi gidiyodum.galiba 30 dan sona sıklaştırıyolar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…