2014 ikiz anneleri

Kizlaaaaaar gece listemizi güncelliycem okuyanlar yazsın lütfen, böyle arada liste olmayinca çoğumuz daha az okuyabildik galiba ben dahil :KK43:( Rabbim kabul etsin sayıdan öte Mevlam katında kabul olan dualardan eylesin...

ay Allah korusun inşaallah öyle birşeye sebep olmuyoruzdur,benim de ayrıntılı usg.mi yapan prof. haftan ilerledikçe daha az hareket et demişti.haftaya başlıyorum bakalım dayanabilecek miyim.netten bakarım birazdan.bu arada bacaklarıma soğuk su döktüm,afedersin eşofmanımı çıkardım oturuyorum,rahatladım gibi:) kapı aniden çalsa panikleyeceğim biraz ama olsun:)

dün akşam aynı planları kafamda kura kura uyudum biliyor musun:) sömestr.dan kaybedeceğim 2 haftayı nasıl telafi ederim diye,dr.dan birazcık erken rapor istemek mi geç istemek mi iyi olacak,çalışsam mı ne kadar çalışsam,arada başka dr.dan rapor alsam düşün düşün uyumuşum.annem malesef uzakta,bebeklerimi doğumdan sonra bırakmak istemiyorum,onlarla geçireceğimiz fazladan 1 gün bile kar.ama şimdi de dikkat etmemiz lazım hepimizin sağlığı için,zor işler yani..

canım dualarımızdasınız hepiniz,nasıl oldun,neler uygulandı,dr.lar ne diyor,bebeklerin gelişimi iyidir inşaallah.

Sancılar oluyor ardından da açılma oldu işte şimdi ağrı sancı olmasın diye uğraşıyorlar nidilat, celeston , serum bunları verdiler..devam ediyor.. Duanızı bekliyorum

Canım 100 salavat getirdim senin için Rabbim kabul etsin peygamber efendimize ulaştırsın... Evlatlarını korusun...
Sağol kuzum benim
Kizlaaaaaar gece listemizi güncelliycem okuyanlar yazsın lütfen, böyle arada liste olmayinca çoğumuz daha az okuyabildik galiba ben dahil :KK43:( Rabbim kabul etsin sayıdan öte Mevlam katında kabul olan dualardan eylesin...

75 okudum canım

Evet sık sık hatırlatmayınca unutuyor insan,çalıştığım zaman az giriyorum,yolda giderken filan okuduklarımı sayamıyorum,söylemiyorum,bu haftalarda da forumda az katılım var,sıkıntılı arkadaşlar var,unutuyoruz ya da okuduklarımızı saymıyoruz,ben çok az okudum canım,okuduklarımı da saymadım,birazdan yine okuyacağım sayabilirsem rakam söylerim sayamazsam duamı ederim herkese yollarım,bu hafta da böyle oldu.

Sancılar oluyor ardından da açılma oldu işte şimdi ağrı sancı olmasın diye uğraşıyorlar nidilat, celeston , serum bunları verdiler..devam ediyor.. Duanızı bekliyorum

Duamızdasınız canım hepiniz,bak hemen müdahale ediliyor,birçok durdurucu ilaç almışsın,Allah'In izniyle düzelecek herşey sakın moral bozma.bak orkide bugün ne yazdı,25.haftada sancıyla hastaneye yatmış,bir iki gün içinde 34.haftasına giriyormuş,bebişler de Allah'ın izniyle 35.de geliyormuş,25 nere 35 nere,Allah'ın izniyle siz de atlatacaksınız yavrularınla:) Ara sıra ses ver olur mu,moralini bozma.

cildiyeye mi git dedi? ilginç..gerçi sen 19.haftadaymışsın,araştırdığıma göre bu tehlike arz eden kaşıntı 2.trimester sonu-3.trimester başlarında ya da yoğun olarak 30dan sonra oluyormuş,ben 26.yı bitirdim canım,sanırım benimki bu yazdığımdan olabilir.ben sıcağa gelemeyip kaşınmaya başlayan bir insanım,bu aralar yünlü münlü ne bulsam giydim üşütmeyeyim diye,ondan mı diye birkaç gün bekleyeceğim,geçmezse dahiliyeye gideceğim,karaciğer enzimlerine bakıyorlarmış canım,senin de geçmezse git enzimlerine baktır,alerjin ya da ürtikerin filan yoksa cildiyeyle işin ne anlamadım,ihmal etmemek lazımmış ama bebekelr için çok tehlikeli olabilir Allah korusun.

Kaşıntı bende 28 haftalıkken başladı kaşıntı dediysem öyle böyle değil gece uykudan uyandırıyor kaşınmaktan ağladığımı bilirim buz koyuyordum ayaklarımın altına sonra çok fena hastalandım tabi üşüttüm... Kaşıntı için karaciğer enzimlerine bakıldı ve değerlerim normal olmasına rağmen 1 değerimin maks. 100 olması gerekirken 230 olduğu göründü ... Doktorum şöyle açıkladı bebekler büyüyor karaciğere baskı yapıyor ve ciğerdeki safra kana karışıp kaşıntıya neden oluyor .. Kızartma tarzı ağır yiyecekler yediğimdeyse safrada artış oluyor daha çok kaşınıyorsun ... İnternetten araştırdığımda çok korktum erken doğum v.s diyordu bebekler ölebilir diyordu doktorum güldü ikiz gebeliklerde sık olurmuş bu durum internetteki bilgiler herşeyin en kötüsünü söylüyor o yüzden her şeyde internete bakmamak gerekli diye düşünüyorum moral bozmaktan başka işe yaramıyor ... Doğuma kadar kullanmam gereken bir ilacım var gece yatarken alıyorum 2 haftada kesildi kaşıntılarım... Sizlerede geçmiş olsun ...

Kızlar bende bugün doktora gittim herşey yolunda şimdilik ibenim oğlanlar kafa kafaya vermişti :))) :nazar: Karınımda artık ödem oluşmaya başlamış kasılma ve sancılar olur bu ay artık dedi... 10 DAKİKAda bir şiddeti gitgide artan sancılar doğum habercisidir bu şekilde olmazsa korkma dedi... Doğum 5 ocaktan sonra diyor doktor bi aksilik olmazsa ...Hepiniz için dua ediyorum Alllah hepimizin gönlüne göre versin ...

Son düzenleme:
Allah bebişlerini sağlıkla sıhatle kucağına vermeyi nasip eder inşallah yarın güzel haberler bekliyoruz ben inanılmaz korku yaşıyorum sana komik gelecek ama hamileliğin son zamanlarından çok korkuyorum şu anda 23. Haftadayım burun tıkanıklığından ve nefesdarlığından yatamıyorum oturamıyorum o yüzden son aylar nasıl ıstırahat edeceğim bilmiyorum Allah bir şekilde sabrını verecek biliyorum ama senin nasıl geçiyor uyuyaniliyormusun gerçekten çok ağırlaşıp hiç hareket edemiyormusun birde her gören ikiz gebelik şöyle zor böyle zor diye konuşuyorlar iyice moralimi bozuyorlar..

Aynı güzel dilekler bendende size gelsin .. Allah sabrını veriyor gerçekten ben sabahları işe gittiğim için erken kalkıyorum ondan geceleri uyku problemi yaşamadım yorgun oluyorum çünkü 6 da ayaktayım... Ağırlaşıyosun tabi yolda görenler ah kızıım diyor :KK1: Ama hareket edebiliyorum şükür.. geceleri tuvalete kalkmak zor bi tek debeleniyorum resmen yatakta :))

Son düzenleme:
Aynı güzel dilekler bendende size gelsin .. Allah sabrını veriyor gerçekten ben sabahları işe gittiğim için erken kalkıyorum ondan geceleri uyku problemi yaşamadım yorgun oluyorum çünkü 6 da ayaktayım... Ağırlaşıyosun tabi yolda görenler ah kızıım diyor :KK1: Ama hareket edebiliyorum şükür.. geceleri tuvalete kalkmak zor bi tek debeleniyorum resmen yatakta :))

Ayy sorma canım ya oturduğum yattığım yerden kalkmak gibi zor bişey yok.karnımı sıkıyorum kalkarken ister istemez,fena oluyo...tatlım ben ilk orkide doğurcak diyorumda belli olmaz sen önce davranırsın belki:))ne diyo doktor tam hafta sölüyomu doğum için???sen daha calışıyomusun:nazar:

Kızlar nasılsınız? Ben grip oldum ya, dünden beri baş ağrısı, boğaz ağrısı ne yapacağımı bilmiyorum. Doktora da gitmedim, inşallah çok kötü olmadan atlatırım :2::2:

Bu arada dün dr kontrolümüz vardı, herşey yolunda çok şükür. Yalnız inanamazsınız kızlar, bizim oğluş pipisiyle oynuyordu, çok güldüm. Doktor da 'Ne yapsın çocuk bütün gün içeride? Keşif yapıyor' demez mi... Öldüm gülmekten :KK1::KK1:

Yok canım ilaç alma zaten 3 güne toparlanırsın biraz,bende gecirdim bi grip gecen haftalarda:)en çokta geceleri zor oluyo.burun deliklerine viks sür.

Geçmiş olsun canım :) Evet ya geceleri dahakötü oluyor :KK43: Viks olayını bir arkadaşım da söyledi bugün, yarın alayım o zaman. Bir zararı olmaz di mi?

Tadı da güzelmiş kız bu içeceğin, teşekkürler tekrardan:KK16:
Dimi:)bende çok sevmiştim tadını
Geçmiş olsun canım :) Evet ya geceleri dahakötü oluyor :KK43: Viks olayını bir arkadaşım da söyledi bugün, yarın alayım o zaman. Bir zararı olmaz di mi?

Yok canım olmaz.bana bişi olmadı:)onu sürmezsen çok zor uyuman.demek senin oğlan pipisiyle oynuyo:KK9:erkek milleti işte:)

kızlar geldim kuzenimin kınası vardı iki de ben oynadım walla bebişlerimle sefa sürdük onları da oynattım :KK52:

başkentte doktorum detaylı ultrasona girdik bütün organlarını inceledi şükür bebişler iyi ama 20 dk sürdü daha fazla sürer zannetmiştim bebişlerim 18+3 cinsiyetleri de kesinleşti bi kız bi erkek biraz büyük olan erkek o altta 230 gr kız olan önde duruyor o da 223 gr erkek olan başta kendini göstermemişti doktorum şekerli bi şey ye iç biraz dolaş yarım saat sonra gel dedi ikici geldiğimde benim oğlan şükür kıymetli pipisini gösterdi :KK52::KK52:

sedefcimmm halaa sol kolum ağrıyoo ve uyuşuyordu doktorum kalsiyum ve magnezyum verdi 3 hafta sonra tekrar kontrole gidicem inşallah geçer sende durumlar ne kızzz şaka maka derken 30 olmuşsun cnım yaaa inşllah 38 görürsün allahımm bizde gelsek biraz daha rahatlıcam :KK16:

aksucumm ben adana başkentte gidiyorum hakan beye doğumu da başkentte düşünüyorum inşallah :KK16:

X