2014 ikiz anneleri

Boşver canım takma onları,benimkiler de Allah bağışlarsa 2 erkek,bana da tüh biri kız olsaydı diyorlar,cinsiyet beğendiremiyoruz,aynı cinsiyet bebeklerin anlaşabilmesi açısından önemli,onlar açısından düşünmek lazım,hem 3.ye 4.ye hamile kalsak misal,onların kız olacağı ne belli,nasip diye birşey var sonuçta,Allah bunu uygun görmüş,önce sağlıklı sonra da vatana millete,ana babasına hayırlı,salih evlatlar olsunlar,bundan büyük nimet mi olur.sen kulağını tıka,dua et bekle yavrularını sağlıkla.

hem erkek evladı olan annelerden hep şunu duydum,arkanda bir erkek evlat olması,onun seni sahiplenmesi kadar güzel birşey yok diyorlar,burdan kızı olacak olanlar lütfen yanlış anlamasın,her birinin ayrı güzelliği vardır mutlaka,ben de ilk kez anne oluyorum,henüz nasıl bir duygudur bilemiyorum..kız-erkek hepsi sağlıkla gelsinler inşaallah..

kızlar bu arada biz oğluşlara isim konusunda hala kararsızız ya,aslında beğendiğimiz 2 isim vardı,ama son günlerde yanlarına bir isim daha eklesek diye kafa patlatıyoruz,erkeklere isim bulmak zormuş:)2 oğlu olacak olanlar neler koydunuz,önerilere açığım:)

sorma neler duydum bugün ya ben şükür sağlıklılar diye dua ediyorum hepsi bir cünkü Allahım arattırmasın ama millet maşallah kafasında yorumlar bin türlü herkese ikiz nasip olmaz artık şuna kanaat getirdim insanlar gerçekten hazmedemiyor :):KK49:

Kızlaaar hatırlatayım dedim yarın perşeeembeee :KK16: inşallah cuma listemizi yayınlayalım, bana bildirirsiniz kaç tane okuyabildiğinizi...

Ben güncellemeyince doğru dürüst okuyamadım sanki öyle daha bi aklımda oluyordu:26: inşallah yarın okurum...

Bu arada zaman bi şekilde geçiyor, listeyi yeniledikçe seviniyorum kuzucuklarımıza hafta hafta yaklaşıyoruz :KK16:Rabbim sağlıkla kavuştursun hepimizi..

Perşembemi:KK9::KK33:allah iyiliğini versin dalgın anne:))

birşey sormak isterim. hamileliğinizin başında rubella ıgg ve toxoplasma testi yapıldımı sizlere.... kendınıze dıkkat edin

ayrıca dün arkamdan kopek gelmiş ben bunu son anda fark ettim ve aşırı derecede korktum hemde çok bebeklerime birşey olmaz dimi Rabbımın ıznıyle:KK43:((

Kızlar 23. Haftamda bir kız bir erkek bebiş bekliyorum ama hamileliğin tüm sıkıntılarını yaşıyorum nefes darlığı burun tıkanıklığı uykusuzluk halsizlik iştahsızlık dün 4. Farklı kadın doğum doktoruna gittim oda yapılacak birşey yok diyor dün bebişler 600 er gr olmuşlar nerdeyse maşallah ama ben 3 aydır 69 kiloyum çocuklar aldığı halde ben nasıl almıyorum:KK43:birde sürekli ağlıyorum mutsuzum Allah beni 2 çocukla ödüllendirdi ama ben şükredip mutlu olamıyorum kendime çok kızıyorum son doktorda ruh Halimi hiç beğenmedi ve bir psikoloğa gitmemi önerdi bende bugün randevu aldım hayırlısı bakalım son 3 ayıda hayırlısıyla atlatalım başka birşey istemiyorum.birde eşim 8 günlüğüne iş için Rusya'ya gidiyor 3 uçak değiştirecekmiş ona bile kafamı takıyorum of yaaaa ben niye bu kadar endişeliyim:KK43: hamilelik depresyonu falan geçirmiyorum dimi benim gibi sıkıntıları olan varsa yardımını bekliyorum...

Kızlar 23. Haftamda bir kız bir erkek bebiş bekliyorum ama hamileliğin tüm sıkıntılarını yaşıyorum nefes darlığı burun tıkanıklığı uykusuzluk halsizlik iştahsızlık dün 4. Farklı kadın doğum doktoruna gittim oda yapılacak birşey yok diyor dün bebişler 600 er gr olmuşlar nerdeyse maşallah ama ben 3 aydır 69 kiloyum çocuklar aldığı halde ben nasıl almıyorum:KK43:birde sürekli ağlıyorum mutsuzum Allah beni 2 çocukla ödüllendirdi ama ben şükredip mutlu olamıyorum kendime çok kızıyorum son doktorda ruh Halimi hiç beğenmedi ve bir psikoloğa gitmemi önerdi bende bugün randevu aldım hayırlısı bakalım son 3 ayıda hayırlısıyla atlatalım başka birşey istemiyorum.birde eşim 8 günlüğüne iş için Rusya'ya gidiyor 3 uçak değiştirecekmiş ona bile kafamı takıyorum of yaaaa ben niye bu kadar endişeliyim:KK43: hamilelik depresyonu falan geçirmiyorum dimi benim gibi sıkıntıları olan varsa yardımını bekliyorum...

İkiz çocuk korkusu bendede var canım.ama sen dediğim gibi herşeyi en üst noktada yaşıyosun.inş anneliğide böyle çok çok fazla hissedersin:)korku hepimizde var canım.bakamıycaz beceremiycez kocamla arama soğukluk girecek diye bile korkuyorum bakmayın benim böle durduğuma:KK43:ağladıklarında susturamazsam,kızar sinirlenirsem...yalnız olmadığını bil diye sölüyorum bunları.doktordan gelince bizede tüyolar ver:)

birşey sormak isterim. hamileliğinizin başında rubella ıgg ve toxoplasma testi yapıldımı sizlere.... kendınıze dıkkat edin

ayrıca dün arkamdan kopek gelmiş ben bunu son anda fark ettim ve aşırı derecede korktum hemde çok bebeklerime birşey olmaz dimi Rabbımın ıznıyle:KK43:((

:KK9:yok artık canım ya:)arkandan gelen köpek napcak sana.ama bana o dediğin testler yapılmamıştı diye hatırlıyorum:44:doktorun istiyosa yaptır tabi dinle doktorunu.ben doktorum ne derse onu yapıyırum o kadar güvenşyorum valla:))bu kadarda panik olma:)rahat olki bebeklerde strese girmesin canım

sorma neler duydum bugün ya ben şükür sağlıklılar diye dua ediyorum hepsi bir cünkü Allahım arattırmasın ama millet maşallah kafasında yorumlar bin türlü herkese ikiz nasip olmaz artık şuna kanaat getirdim insanlar gerçekten hazmedemiyor :):KK49:
Ya aynen artık kimseye ikiz demiyorum ya duyan da sevinse bile rahatsız olmaya başladım artık:KK43: gercekten nazar hak arkadasım her gittiğim yerden basımın ağrısiyla donüyorum kız olduklarını da söylemiyorum kimseye söylemediğim halde hemen hayal kurmaya başlayanlar oluyo benim arkadaslarım hep erkek evlatları var kız olsa sana arkadas olsa falan erkek olsa söyle olur boyle olur..gercekten bazı insanlar hazmedemiyo kiz- erkek farketmez ikiz olması cok özel bisi..halbuki 3 yıldır benim cocuğum yok ve kendi cocuğum gibi sevdim ilgilendim arkadaslarımın çocuklarıyla hiç kıskanmadım benim daha olmadı diye..simdi sen bizi bi hamilelikte geçtin diyolar..bu yüzden sırf bebeklerime bisi olcak korkusuyla sevincimi falan paylaşmıyorum kimseyle:KK43:
canım psikologa gitme kararın cok yerinde..sanırım hamilelikteki degisim seni etkiledi ins sorunlarına care bulursun..cok iyi bi karar vermişsin..hatta gittikten sonra bize yaz neler oldu doktorda..belkide cok kolay çözümleri vardır..

Bisi olmaz canım sen yine de dikkatli ol..rubella bende hamilelik oncesi yapılmıştı eksik çıktı ordan biliyorum ilac kullandım sonra hamile kaldım eksik çıkmasa hatırlamazdim bile ama:)

:KK9:yok artık canım ya:)arkandan gelen köpek napcak sana.ama bana o dediğin testler yapılmamıştı diye hatırlıyorum:44:doktorun istiyosa yaptır tabi dinle doktorunu.ben doktorum ne derse onu yapıyırum o kadar güvenşyorum valla:))bu kadarda panik olma:)rahat olki bebeklerde strese girmesin canım

canım benım akşam kapıda arkam donuktu bır nefes sesi geldı. dedim ne oluyor arkada ne olduğunu bilmediğim için adam falan zannetim oyle bır nefes sesiydiki o korkuyla bı dondum kopek miş.. valla ınsan hamıle olunca daha cok stres ve panık yapıyor sanırım. testlerımı yaptırdım canım teşekkürler

Ya aynen artık kimseye ikiz demiyorum ya duyan da sevinse bile rahatsız olmaya başladım artık:KK43: gercekten nazar hak arkadasım her gittiğim yerden basımın ağrısiyla donüyorum kız olduklarını da söylemiyorum kimseye söylemediğim halde hemen hayal kurmaya başlayanlar oluyo benim arkadaslarım hep erkek evlatları var kız olsa sana arkadas olsa falan erkek olsa söyle olur boyle olur..gercekten bazı insanlar hazmedemiyo kiz- erkek farketmez ikiz olması cok özel bisi..halbuki 3 yıldır benim cocuğum yok ve kendi cocuğum gibi sevdim ilgilendim arkadaslarımın çocuklarıyla hiç kıskanmadım benim daha olmadı diye..simdi sen bizi bi hamilelikte geçtin diyolar..bu yüzden sırf bebeklerime bisi olcak korkusuyla sevincimi falan paylaşmıyorum kimseyle:KK43:

canım psikologa gitme kararın cok yerinde..sanırım hamilelikteki degisim seni etkiledi ins sorunlarına care bulursun..cok iyi bi karar vermişsin..hatta gittikten sonra bize yaz neler oldu doktorda..belkide cok kolay çözümleri vardır..

Bisi olmaz canım sen yine de dikkatli ol..rubella bende hamilelik oncesi yapılmıştı eksik çıktı ordan biliyorum ilac kullandım sonra hamile kaldım eksik çıkmasa hatırlamazdim bile ama:)

çok teşekkürler . zaten herzaman evden cıkarke eve gırerken Allahıma emanet edıyorum.herseyın hayırlısı. testlerımıde yaptırdım.

Bende biraz senin gibi oldum canım ya :KK43:
İnanki ilk hamileliğim ama test pozitif çıktı doktor sevinçle hamilesin dedi ben gayet normal bi şekilde; evet tahmin ediyordum zaten dedim..
Gerçi benim durumum biraz eşim yüzünden..
Çok ilgisiz alakasız..Ben midem kalka kalka,iki büklüm yemek kahvaltı hazırladığımı biliyorum ilk haftalar..Hiç umursamıyor..Ve sanki ALLAH bana imtihan diye vermiş onu..normalde böyle değildi :KK43: şu ara hep suratı asık..hamile olayım diye ölüp bitiyodu,çocuk olcak diye herkese yetiştirmek istiyo sevincinden ama beni çok üzüyor hiç mutlu değilim :85: sürekli küsüyo daha yeni evliyiz.inanın evlilikten bıktım desem yeri :KK14:

Ofya bende çok merak ediyorum..Gebelik belirtilerimi yaşamaya ben ilk günden başladım arkadaşlar..Ve ilk zamanlar rüyamda tek bebek görüyordum şu ara çift görüyorum..Kayınvalidemde yıllardır ikiz olsun diye dua etmiş ondan meraktayım ama ben daha 5. haftadayım nasıl anlarım?tek ile arasında farklı belirti oluyormu ? :105:
belirti değildi ben bebişlerimin ikiz olduğunu öğrenene kadar saçma sapan şeyler yaşadım.
İlk kez aynı kabuğun içinde iki muz olduğunugördüm, sonra mantar yaparken falan iki şapkalı tek bacaklı mantar geliyodu elime.
Gülüp eşime, ayyy bizim bebiş ikiz mi diye dalga geçiyodum :KK1: tabi bunlar belirti değil, komik tesadüfler :)

Günaydın arkadaşlar,
dün gece uyku tutmadı,sebebi yok,saatlerce bekledim uykum gelmedi,eşimi uyandırmadan gittim biraz nette takıldım,birşeyler izledim yok..adam da normalde sık sık uyanır beni yoklar bu kez uyanmıyo:)Ben niye uyuyamıyorum artık hep böyle mi olacak diye bi baktım ağlamaya başlamışım..Haftaya işe gidicem ya şimdiden stresi sardı,haftaya da uyuyamazsam ya işte fenalaşırsam diye kafama bin türlü şey doldu,sonra yapma dedim bebişlerin üzülüyor,onlar da yine kıpır kıpırdı maşallah,o da uyutmuyor insanı:) Sonra kıvrıldım eşimin yanına,bi süre sonra uyandı,uyuyamıyorum dedim,sonra yanında uyuyakalmışım:) az önce uyandım,daha uyuyasım var da gece gene aynısı olmasın diye uyandım.

Kızlaaarrr sağ tarafımda gıdıklanma gibi sanki birşey yürüyo gibi kelebek kanat çırpması dedikleri gibi his oldu biranda tel elimde mesaj yazıyodum. Birşey geziyo sandım bi an 6-7 sn sürdü belki, ayyyyyy ilk kıpırtıyı mı hissettim ki:KK52::KK52::KK52: tekme falan değil ama bu başka bir şeydi bebişlerim mi kiii hatta cinsiyet tahminiyse oğluşum muydu ki :nazar::nazar: çok heycanlandım ya:KK1:

Evet canım aynen benim de öyle olmuştu,gıdıklanma gibi,içinde baloncuklar patlıyormuş gibi:) Gözün aydın,zamanla artacak ve onlar güçlendikçe artık gıdıklanma değil,ellerindeki kolarındaki kemikleri hissedeceksin inşaallah:nazar::nazar:Herkes nette kelebek kanat çırpışı yazmıştı,haftalarca bekledim bende gıdıklanmayla başladı,hiç kanat çırpışı olmadı:)

eylülcümm sen böyle konuşunca walla yarın gidip heyet raporu alasım geldi :KK1: yaa evet doğru söylüyosun ben kimseye aldırmayım raporumu alayım beni biraz da evde olursam zaman geçmez gibime geliyodu ama evde vakit geçiricek çok şey var arayan bulur de mi yani :KK16:

Git al bebeğim:) Ya isteyen bulur kesinlikle.Ben mesela netten kafama takılan şeyleri uzun uzun araştırmayı çok severim,hani kimine gereksiz gelir belki ama ben böyle rahat ederim,atıyorum bebek ürünlerini yıkayacak organik deterjan arıyorum,ilk önüme çıkana atlamam zordur yani,bayağı bir araştırma yapmış olmam lazım:) yabancı dizi seviyorsan izleyebilirsin,çok keyifli olanları var mesela,çok gülersin,bu da bebişlere yarar:) örgü örebilirsin,ne bileyim ilgin hangi yöndeyse birşeyler bulursun mutlaka.

Ofya bende çok merak ediyorum..Gebelik belirtilerimi yaşamaya ben ilk günden başladım arkadaşlar..Ve ilk zamanlar rüyamda tek bebek görüyordum şu ara çift görüyorum..Kayınvalidemde yıllardır ikiz olsun diye dua etmiş ondan meraktayım ama ben daha 5. haftadayım nasıl anlarım?tek ile arasında farklı belirti oluyormu ? :105:

tekle çift arasında şunun söylendiğini duydum,ikizlerde bulantı-halsizlik-kusma daha çok olur diye duydum kişiden kişiye değişir,bende hepsi olmamıştı mesela.o yüzden beta hcg değerinize bakın.hayırlı olsun gebeliğiniz.

canım boşver,herşeyi takma,herşeyi herkese anlatma,nazar diye birşey var,ben sıkıntı çekiyorum o konuda,sen de artık anlatma öyle yapanlara.

bana yapılmıştı,neden sordun ki?korkmak iyi değil derler de şu an kendiini iyi hissediyorsan bebeişlerin de iyidir Allah'In izniyle,endişelenme.

canım en doğru kararı vermişsin,inşaallah fayda görürsün.Hamilelik depresyonu hakkında bilgim yok malesef:KK43:

Günaydın ikiz analari ve minnos bebisler

Günaydın canım,sen ve kuzuların nasılsınız?

Nazar gerçekten hak,zaten inanıyordum ama sık sık tecrübe ediyorum hamileliğimden beri.Haberi alan iş arkadaşlarımdan hangisi haset ediyor,hangisi gerçekten kendisi hamile kalmış gibi seviniyor cidden anlayabiliyorum bakışlarından,yaydıkları elektrikten.hele bi de bana o kötü elektriği yayan arkadaşları bazen öyle değişik şekilde göbeğime bakarken yakalıyorum ki..nasılsın sorularına hep iyiyim diye cevap verdiğim zamanlarda sıkıntı yaşamaya başlamam,artık onlar sorduğunda kendimi sıkıntı çekmediğim zamanlarda bile sanki çekiyormuş gibi göstermeme sebep oluyor.capcanlı bir şekilde gittiğim işten,pestilim çıkmış vaziyette dönebiliyorum çok yorulmamama rağmen,sık sık dua edelim bebeklerimize ve kendimize,herkese de herşey anlatılmamalı.elimizi karnımıza koyup "Ya Mübdi" esmasını çekelim,Rabbim korusun yavrularımızı inşaallah.:nazar::nazar:

Bu arada TCTRSVL seni aşağıda gördüm bayağıdır yazmıyorsun,iyi misin?

Azmirah seni de gördüm,nasıl durumun?

Iki beşiği yanıma koyup birlikte 2 yıl geçirmeyi planlıyorum ben canım..ama sen ayıracaksan bile yine de baska beşik alma derim sıkıştırsan beşikleri odana sonra taşırsın bebeklerin odasına bütün evin beşik dolacak yoksa:)

canım iki beşik demek 2,5 metreye 1,5 metre yer demek :KK1: odada bize kıpırdayacak alan kalmaz vallahi :) iki tane gardrop var zaten :KK1: ama başka beşik konusunda sana katılıyorum, gereksiz masraf geliyor bana da...

Evet konuştuğunuz gibi herşeye onlar karar verecek ama:) ben de 1 ana dizinde(2.sini almadık)beraberce yanımda 3-4 ay yatırmayı düşünüyorum,sonra odalarına ve yataklarına geçiş yapmayı düşünüyorum bakalım neler olacak:)süslü beşiklere biz de haftasonu baktık,güzel ama bence de gereksiz,2 bebek,2 beşik,2 kat masraf ve buna karşılık hem kısa süre kullanacaklar,hem sen 3. veya 4. çocuk istemiyorsan birkaç ay sonra elinde kalacak.baştan yataklarına yatırmaya alıştıralım ki sorun olmasın diye düşünüyorum,çok duyuyorum/okuyorum,işte şu yatakları aldık da yatmadılar diye,e çocuk herhalde beşiklere ve anne baba yatağına vb alışırsa odasına gitmek istemeywbilir,büyük konuşmayayım da,ben yataklarına alışmalarını istediğim için şimdilik kafamdaki bu.

:KK1::KK1::KK1:yaşayıp göreceğiz:KK1:

evet yaa, yazık ona vereceğim 500-600 liraya...tek beşikte yatırmaya çalışsayım bakalım

Ben bebişlerin odasına 2 tane büyüyen beşik ve bir dolap aldım yatak odamamızada kraftın oyun parkını almayı düşünüyorum ilk 6 ay için daha sonrada çocuklara oyun alanı olarak kullanırım diyorum..

ya oyun parkları hafif, taşıması da kolay ama ben bir türlü yatak olarak ısınamadım onlara. oyun oynasınlar diye içine koymak iyi de, ne bileyim işte yatak odamda onu bulundurmak garip geliyor. ama eminim kullanırken çok memnun olacaksın sen. herkes öyle diyor çünkü

Selam kızlar,
Bugün doktor randevumuz vardı maşallah ogullarımın keyfi yerinde kıpır kıpırlardı.Biri 531 Digeri 534 gr :nazar: olmuşlar.Doktor tek bebek gelişiminde maşallah dedi :nazar: Boylarıda 28cm :) baya uzunlar yani..Zaten kısa olmasını beklemiordum benim boyum 180 eşiminki 190 :)) Dopplerimiz cekildi kalbimin incelendi cok şükür sonuclarımız iyi cıktı yanlız soldaki bebegin kalbinde bi damarın cıkışını ayırt edemedigini söyledi ama telaş etme bu haftalarda ikizlerde normal bi dahaki geldiginde bi daha inceleriz dedi.2 hafta sonrası içinde şeker yüklemem var hayırlısıyla.erken dogum önleyici ilaç yazdı nidilat diye bi ilaç onuda 10 gün sonra başla dedi günde 3 kere alıcakmışım siz kullanıyormusunuz ?

maşallah kuzularına :nazar: nidilatı da erken vermiş gibi geldi bana burdaki kızlardan takip edebildiğim kadarııyla, 20li haftaların sonlarına doğru ya da 30larda daha çok kullanılıyor sanki. ama elbet doktorun da bir bildiği vardır

Kızlaaar hatırlatayım dedim yarın perşeeembeee :KK16: inşallah cuma listemizi yayınlayalım, bana bildirirsiniz kaç tane okuyabildiğinizi...

Ben güncellemeyince doğru dürüst okuyamadım sanki öyle daha bi aklımda oluyordu:26: inşallah yarın okurum...

Bu arada zaman bi şekilde geçiyor, listeyi yeniledikçe seviniyorum kuzucuklarımıza hafta hafta yaklaşıyoruz :KK16:Rabbim sağlıkla kavuştursun hepimizi..

yaa bu hafta işler o kadar yoğun ki... hiç bir hafta 100ü tamamlayamıyorum da bari bi 20-30 okuyabilsem yine

ben başlarda kilo almıyordum, doktorum bana, sen kilo almadığın için bu bebekler bu kadar iyi gelişiyor derdi. o yüzden sıkıntı edeceğin en soy şey kilon. maşallah ne güzel ki almıyorsun :nazar: beebklerin de ne kadar iyi gelişmiş baksana...

diğer sıkıntılar için psikologla konuşmak iyi gelecektir. hamilelik hormonları bünyeyi alt-üst edip saçma düşüncelere sebep olabiliyor. umarım zamanla azalarak biter :KK16:

İkiz çocuk korkusu bendede var canım.ama sen dediğim gibi herşeyi en üst noktada yaşıyosun.inş anneliğide böyle çok çok fazla hissedersin:)korku hepimizde var canım.bakamıycaz beceremiycez kocamla arama soğukluk girecek diye bile korkuyorum bakmayın benim böle durduğuma:KK43:ağladıklarında susturamazsam,kızar sinirlenirsem...yalnız olmadığını bil diye sölüyorum bunları.doktordan gelince bizede tüyolar ver:)

Canım yapım gereği çok kontrol delisiyim herşey zamanında ve benim Plan'ım dahilinde olacak yoksa çok stres olup moralim bozuluyor ben bu bebekler için 3 sene tedavi gördüm doktorlar sebepsiz kısırlık diyorlardı 4 kez aşılama sayısız yumurta takibi yapıldı tüp bebeğe başlamadan önce yine rahatlamak için psikoloğa gitmiştim 2 ay kadar ondan sonra tüp bebeğe başladım ama hamileliğimde bu kadar mutsuz olacağımı tahmin edemezdim.çok ilginç ama bebek bakımından korkmuyorum hamileliğimde iyice ağırlaşınca ne yapacağım diye endişe ediyorum dünkü doktor çok güldü şu anı yaşa. Diye onuda zamanı gelince yaşarsın diyor çok doğru ama rüyalarıma giriyor...

canım iki beşik demek 2,5 metreye 1,5 metre yer demek :KK1: odada bize kıpırdayacak alan kalmaz vallahi :) iki tane gardrop var zaten :KK1: ama başka beşik konusunda sana katılıyorum, gereksiz masraf geliyor bana da...

evet yaa, yazık ona vereceğim 500-600 liraya...tek beşikte yatırmaya çalışsayım bakalım

ya oyun parkları hafif, taşıması da kolay ama ben bir türlü yatak olarak ısınamadım onlara. oyun oynasınlar diye içine koymak iyi de, ne bileyim işte yatak odamda onu bulundurmak garip geliyor. ama eminim kullanırken çok memnun olacaksın sen. herkes öyle diyor çünkü

maşallah kuzularına :nazar: nidilatı da erken vermiş gibi geldi bana burdaki kızlardan takip edebildiğim kadarııyla, 20li haftaların sonlarına doğru ya da 30larda daha çok kullanılıyor sanki. ama elbet doktorun da bir bildiği vardır

yaa bu hafta işler o kadar yoğun ki... hiç bir hafta 100ü tamamlayamıyorum da bari bi 20-30 okuyabilsem yine

ben başlarda kilo almıyordum, doktorum bana, sen kilo almadığın için bu bebekler bu kadar iyi gelişiyor derdi. o yüzden sıkıntı edeceğin en soy şey kilon. maşallah ne güzel ki almıyorsun :nazar: beebklerin de ne kadar iyi gelişmiş baksana...

diğer sıkıntılar için psikologla konuşmak iyi gelecektir. hamilelik hormonları bünyeyi alt-üst edip saçma düşüncelere sebep olabiliyor. umarım zamanla azalarak biter :KK16:

Çok doğru diyorsun tatlım bide kilo alsam hiç nefes alamam bebekler iyi olsun katlancam artık...

Bende biraz senin gibi oldum canım ya :KK43:
İnanki ilk hamileliğim ama test pozitif çıktı doktor sevinçle hamilesin dedi ben gayet normal bi şekilde; evet tahmin ediyordum zaten dedim..
Gerçi benim durumum biraz eşim yüzünden..
Çok ilgisiz alakasız..Ben midem kalka kalka,iki büklüm yemek kahvaltı hazırladığımı biliyorum ilk haftalar..Hiç umursamıyor..Ve sanki ALLAH bana imtihan diye vermiş onu..normalde böyle değildi :KK43: şu ara hep suratı asık..hamile olayım diye ölüp bitiyodu,çocuk olcak diye herkese yetiştirmek istiyo sevincinden ama beni çok üzüyor hiç mutlu değilim :85: sürekli küsüyo daha yeni evliyiz.inanın evlilikten bıktım desem yeri :KK14:
Canım yeni evli olmanizin etkisi olabilir..evlilik hemen alisilan bi süreç degilsen birde hamile kalmışsın ne kadar isteseniz de su an birbirinizi tam anlayamadığınız dönemler maalesef..ben 1 yıl geçtikten sonra anca evliliğe tam adapte olmuştum cok anlayışli bi esim olmasına rağmen illa kavga sebebi olabiliyor bişeyler..bu durumu seni anlayabilecek bi aile büyüğünüze açabilirsin kayınvaliden yada görümcen varsa senden buyuk esine sözü gecen..senin hassas bi donemde oldugunu onlar anlatsın esine belki biraz anlar..cunku erkekler yapı itibariyle bazen cok gec kavrayabiliyolar duygu durumlarını..

Evlendim başka bir şehire geldim evliliğe alışamadım,çalışıyordum cok güzelde bir işim vardı evde oturmak zorunda kaldım,evliliğimin 1. yılını doldurdum bebek istemeye basladık herkes ilk aylar olmaz dedi ben ilk aydan hamile kaldım 1110 cıktı bthcg değerim nerden biliyim ben ikiz olacağını 9 haftalık doktora gittiğimde iki kese var dedi sevinemedim bile çünkü hayallerim vardı anneme ben nasıl bakarım anne elalem 1 tanesine bakamıyor dedim annemde sakın ha şükret herkese nasip olmaz dedi .Okadar cok pişmanım ki o anlar kendimi yıprattığıma eşim bile muayeneye giderken heycanlanmıyorsun diyordu .Aslında nekadar güzel şeylere sahibim rabbim okadar güzel şeyler bahşetmiş ki bense nankörlük yapıyordum.Hemen kendime geldim.belkide bir daha cocuk istemiyeceğim ve 1 kere yasıyacağım bu günleri sana tavsiyem tadını cıkarmaya bak olumsuz şeyleri çıkar çünkü ileride bebekler doğduktan sonra üstüne bir sürü sorun eklenicek ,beslenme ,uyku,ateş vs. senin iyi olman lazım ailenin sana ihtiyacı var :KK66:

Bende artık söylememe kararı aldım.Yoksa herkes başıma bir hekim deneyimli bir anne kesiliyor :)

Nazar gerçekten hak,zaten inanıyordum ama sık sık tecrübe ediyorum hamileliğimden beri.Haberi alan iş arkadaşlarımdan hangisi haset ediyor,hangisi gerçekten kendisi hamile kalmış gibi seviniyor cidden anlayabiliyorum bakışlarından,yaydıkları elektrikten.hele bi de bana o kötü elektriği yayan arkadaşları bazen öyle değişik şekilde göbeğime bakarken yakalıyorum ki..nasılsın sorularına hep iyiyim diye cevap verdiğim zamanlarda sıkıntı yaşamaya başlamam,artık onlar sorduğunda kendimi sıkıntı çekmediğim zamanlarda bile sanki çekiyormuş gibi göstermeme sebep oluyor.capcanlı bir şekilde gittiğim işten,pestilim çıkmış vaziyette dönebiliyorum çok yorulmamama rağmen,sık sık dua edelim bebeklerimize ve kendimize,herkese de herşey anlatılmamalı.elimizi karnımıza koyup "Ya Mübdi" esmasını çekelim,Rabbim korusun yavrularımızı inşaallah.:nazar::nazar:

Bu arada TCTRSVL seni aşağıda gördüm bayağıdır yazmıyorsun,iyi misin?

Azmirah seni de gördüm,nasıl durumun?

Dikkat edin kendinize, hamileliği bulantılarından dolayı serumla falan geçen bi hamile kadın vardı işyerinde, geçen hafta doğum iznine ayrıldı. Benim de kendime göre başka sıkıntılarım var ama nasılsın diyince "iyiyim" dememek gerekiyor sanırım.. Herkes gibi şikayet etmek mi lazım anlamadım.. Kadın bana baka baka tuvalette "herkes benim gibi değil bak dimdik ayakta hamileler de var" demesinden 1 gün sonra kendimi doktorda buldum. Ateşim çıktı ağır bir grip geçirdim. 1 hafta raporluydum.

Sürekli Felak-Nas, Ayet-el Kürsi arkadaşlar. Allah'a emanetiz biz ve bebeklerimiz. Çok da iyi birşey paylaşmamak lazım çok göze batmamak lazım sanırım..

X