2014 ikiz anneleri

Kızlar kontrolden geliyoruz.bebişlerim iyi çook şükür..1580 ve 1400 kilolar:nazar:2 haffta sonra gidicez tekrar.rahim ağzım kapalı çok şükür.dolaştık biraz yoruldum ewe gidince hemen yatıcam:))

minnik kızım bi de minnik oğlişim göbüşteymiş :KK52: yeyimmm ben onları
kızlar öğleden sonra doktora gittik akşama eve geldim doktorum kız olduğunu rahat gördü ama erkek için tereddüt etti kordonu da pipisinin ordaymış ama yine de erkeğe benziyomuş buna en çok babam sevinecek annem kız babam erkek olacak diye tahmin etmişlerdi ama onlar tek olduğunu zannediyorlar ikisinin de istediği olmuş oldu :KK52: eşim için fark etmiyo benim gönlümden kız geçiyordu rabbim hayırlısını versin :KK16:
gelişimleri iyi bi sorun yokmuş ağzım kulaklarımda olduğu için soracamm soruları unuttum gitti hatta kiloları için de 160 gibi bi şey dedi onu bile tam hatırlamıyorum aralarında 2 gün varmış rahim boyu 4.5 cm arada yürürken birden bi şey batıyo gibi gibi oluyo kasığımda 2 ,3 dk sonra geçiyo kolumda uyuşuyor dedim normal dedi

hamilelik iznini de sordum ikizler için 30.haftada veriliyormuş heyet raporu almak istediğimi de söyledim heyet raporu verecek 10 gün sonra almaya gidicem inşallah bir aksilik olmazsa tabi

allahım bebişlerimizi korusun hastanede olan arkadaşlarımız için de dua ediyorum :KK16:

Kızlar kontrolden geliyoruz.bebişlerim iyi çook şükür..1580 ve 1400 kilolar:nazar:2 haffta sonra gidicez tekrar.rahim ağzım kapalı çok şükür.dolaştık biraz yoruldum ewe gidince hemen yatıcam:))

kız maşallah iyi büyütmüşsün bebişlerini :nazar: :nazar: :nazar: iyi olmanıza sevindim :KK54:

maşallah canımm kıloları çok ıyıymış.dınln yorma kendını.:):nazar:

kızlar öğleden sonra doktora gittik akşama eve geldim doktorum kız olduğunu rahat gördü ama erkek için tereddüt etti kordonu da pipisinin ordaymış ama yine de erkeğe benziyomuş buna en çok babam sevinecek annem kız babam erkek olacak diye tahmin etmişlerdi ama onlar tek olduğunu zannediyorlar ikisinin de istediği olmuş oldu :KK52: eşim için fark etmiyo benim gönlümden kız geçiyordu rabbim hayırlısını versin :KK16:
gelişimleri iyi bi sorun yokmuş ağzım kulaklarımda olduğu için soracamm soruları unuttum gitti hatta kiloları için de 160 gibi bi şey dedi onu bile tam hatırlamıyorum aralarında 2 gün varmış rahim boyu 4.5 cm arada yürürken birden bi şey batıyo gibi gibi oluyo kasığımda 2 ,3 dk sonra geçiyo kolumda uyuşuyor dedim normal dedi

hamilelik iznini de sordum ikizler için 30.haftada veriliyormuş heyet raporu almak istediğimi de söyledim heyet raporu verecek 10 gün sonra almaya gidicem inşallah bir aksilik olmazsa tabi

allahım bebişlerimizi korusun hastanede olan arkadaşlarımız için de dua ediyorum :KK16:

Teşekkür ederiz teyzeleri:))seybill gözün aydon canım kız ikizleri söle artık ne sabbır varmış anam sende:KK70:bu arada kız-erkekler çoğalıyo sanki:)PINARCIM sağol canım benim:KK16:sen nasılsın girmiyosun pek topiğe

benim kargo geldi kızlar..bayağı hızlı geldi...
kendimi tuhaf hissettim yaa.inşallah kullanmak nasip olur sağlıcakla.

canım benim yeni değilki.9 haftadır var.defalarca sordum ,dr bunlar normal eğer rutine binerse ve kasıklar ve belde ağrı eşlik ederse erken doğum habercisi dedi.ben rahatım o yüzden.
ama ben 2 magnezyumu 3 e çıkarttım.gün aşırı parol içiyorum.28.hafta gerek olursa nidilata başlıycam.
bişey olmaz inşallah canım korkma.

canım burun kanamaları hamilelikte normal diye okumuştum ama parol neden içiyorsun parol ağrı kesici

Eki Görüntüle 877049
Günaydın kızlar. Bunlar da benim bebek süslerim. Keceden. Magnet seklinde
Çok güzeller maşallaaah :KK16: bunlara şeker çikolata koyuyor musun? Nasil oluyor?
Ben günde 2 alıyorum canım.vitamin sonuçta bi zararı olmaz
Canım kaçıncı haftada başlamıştım? Adı neydi:KK1: benim doktorun sanki hiç vermiycek gibi davrandi ben sorunca, kendi kendime alsam dedim :KK17: niye vermediğini sorayım tabi...
Maşallah canım:nazar::nazar:benim de düşük çıkıyor genelde ama son tahlilde accık yükselmişti,ona bile sevindim ama hala alt sınırlar civarındayım.bi de benim hep trombositlerim düşüyor,gittiğim dr.lardan biri düşmeye devam eder ve çok düşerse seni her hastane kabul etmez,,kanaman çok olur tehlikeli demişti,bu dr biraz rahat hiç birşey olmaz korkma diyor,ne desem korkma diyor adam ya:KK1:bişey olursa gösteririm ben ona,rahatlığı işkillendiriyor beni,çok mu pimpirikliyim ne:18:
Canım coraspin yada kan sulandırıcı iğne falan kullanıyor musun? O da trombositi düşürür...
benimde 9 unda randevum.canım toplanma nerde oluyor senin? tam yuvarlak mı oluyor karnın?ayrıntılı yazsana sana zahmet:KK34:
ben 18.-20. haftalar arası kaslmadan hastanede yatmıştım.şuan ki yaşadklarıma benzemiyordu.bu bebeklerin poposu,kafası,dirseği vs olduğu anlaşılıyor.
Canım nasıl olursa dikkat etmek gerekiyormus:18: var mı ayırt etme yolu, şimdiden benim karnın arada sertleşiyor...
Maşallaaahhh gayet güzel canım kiloları, sağlıkla gelsinler...

Gözün aydın canım :KK16: sende benim gibi kızcısın demek:KK1: tabi sağlıkla gelsinler herşeyden önce... Gerçi bi kız bi erkek olunca ikisinin de tadına bakmış oluruz :21: bakalım benim de 15 gün sonra daha kesin belli olur herhalde belki değişir tahminleri, senin oğluş da süpriz yapıp kız çıkar mı ki sanki biraz tereddüt edilmiş:KK1:

Heyet raporlu olan arkadaşlar, 30. Haftadan önceki son raporunuzun bitiş tarihine doktorunuz çalışır mı yazacak yoksa kontrol mü? Mesela benim heyet raporum 30 aralıkta bitecek ve 30. Haftam 1ocakta başlayacak. Dr um raporumu" 30 aralıkta çalışır" şeklinde düzenlemek istiyor. Bu durumda ben 30 ve 31 aralık tarihleri için iş yerinden izin almak zorundayım. Kontrol yazsaydı 30 aralıkta kontrole giderdim ve direk 30 haftamı o tarihte başlatabilirdi:KK43:( ama sgkdan müfettişler izin vermiyormuş güya...sizler napıcaksınız?

Yanlış hatırlamıyorsam yönetmelikte izinden önceki gün aktif çalışır olmak gibi bir cümle geçiyordu,şu an açıp bakamadım.benim dediğim meb izin yönergesinde geçiyor,sen ne iş yapıyordun,mesela işçilerde daha farklı olabilir bir bakmakta fayda var,öyle git dr.a,yanlış bi durum olmasın.

Kızlar daha önce yazmıştım karaciğer değerlerim alt ast 55 olması gerekirken benim 360 a çıkmıştı Aksaray'daki doktorlar acil Ankara'ya sevk etmişlerdi ve 3 hafta sonunda değerim 58 e düştü:))) O kadar mutlu oldumki anlatamam Ankara'daki doktorum Yusuf bayraktar hocamdan Allah razı olsun doğru tedavi ile bebeklerimde bende kurtulduk şu anda en basit vitamin elevit vs kan ilacı aspirin hiçbir şey kullanamıyorum hepsi karaciğeri zarar verdiği için yasak kullandığım nemlendirici kreme bile dikkat ediyorum kızlar sizlere tavsiyem herşeyde hemen ilaca sarılmayın ankaradaki Prof doğru ve dengeli beslenirsen hiçbir vitamine gerek yok diyor kansızlığım için bol harnup pekmezi üzüm et yeşil yapraklı herşeyi yiyorum bacak kramplarım içinde günde 1 maden suyu(asidi geçmiş)kabak çekirdeği ceviz fındık yiyorum ve gerçekten faydasını gördüm magnezyum kullanmadan kramplarım azaldı günde sadece sabahları 1 dilim tam buğday ekmeği yiyorum diğer öğünlerde ekmek yok süt yoğurt yumurta hergün yiyorum beyaz şeker hamur işi tatlı hiç yok dışardan hiç yemek yemiyorum hem kilo almıyorum hemde bebişler güzel besleniyor hapinize bol bol sağlık diliyorum...

geçmiş gitmiş ne güzel,çok sevindim iyi olmanıza,Allah kuzularınızı size bağışlasın.birşey soracağım neden karaciğer enzimleriniz yükseldi,benim de her sene rutin olarak karaciğer enzimlerime baktırmam lazım ama hamilelikten beri baktırmadım,belirtisi filan var mı?

Ayy maşallah Rabbim nazardan korusun:nazar::nazar:darısı başımıza canım,ben de merak ediyorum bizimkiler ne zaman 1 kg.u geçecek diye,bi dahaki gidişine 2,5a yaklaşmış olurlar inşaallah,bu haftalarda hızlı büyüyorlar sanırım.

Tebrik ederim saybil,Allah bağışlasın kuzularını:nazar:Bence söyle artık ailene,ona göre hazırlık yapar annen,sen alışverişlerini yaparken daha rahat olursun,hem böyle birşeyi anne olarak geç öğrensem bozulabilirdim:)
Bu arada nasıl heyet raporu alıyorsunuz ya,ben istedim vermediler..Nerden alıyorsun?

Bu arada raporumuda aldım ben kızlar:)

Ne raporu canım?

benim kargo geldi kızlar..bayağı hızlı geldi...
kendimi tuhaf hissettim yaa.inşallah kullanmak nasip olur sağlıcakla.

ay uzak kaldım forumdan,ne aldın canım güle güle kullan inşaallah,bebişlere birşeyler mi aldın?

canım burun kanamaları hamilelikte normal diye okumuştum ama parol neden içiyorsun parol ağrı kesici
paroluda kasılmaları önlemek için verdi.burun kanamasıyla alaklı değil canım.
Yanlış hatırlamıyorsam yönetmelikte izinden önceki gün aktif çalışır olmak gibi bir cümle geçiyordu,şu an açıp bakamadım.benim dediğim meb izin yönergesinde geçiyor,sen ne iş yapıyordun,mesela işçilerde daha farklı olabilir bir bakmakta fayda var,öyle git dr.a,yanlış bi durum olmasın.
geçmiş gitmiş ne güzel,çok sevindim iyi olmanıza,Allah kuzularınızı size bağışlasın.birşey soracağım neden karaciğer enzimleriniz yükseldi,benim de her sene rutin olarak karaciğer enzimlerime baktırmam lazım ama hamilelikten beri baktırmadım,belirtisi filan var mı?
Ayy maşallah Rabbim nazardan korusun:nazar::nazar:darısı başımıza canım,ben de merak ediyorum bizimkiler ne zaman 1 kg.u geçecek diye,bi dahaki gidişine 2,5a yaklaşmış olurlar inşaallah,bu haftalarda hızlı büyüyorlar sanırım.
Tebrik ederim saybil,Allah bağışlasın kuzularını:nazar:Bence söyle artık ailene,ona göre hazırlık yapar annen,sen alışverişlerini yaparken daha rahat olursun,hem böyle birşeyi anne olarak geç öğrensem bozulabilirdim:)
Bu arada nasıl heyet raporu alıyorsunuz ya,ben istedim vermediler..Nerden alıyorsun?
Ne raporu canım?
ay uzak kaldım forumdan,ne aldın canım güle güle kullan inşaallah,bebişlere birşeyler mi aldın?
anakucağı,göğüs pompası falan aldım canım

aksu;
canım bende tam olarak bilmiyorum ama sıklığı ve sancının olması tehlike yaratırmış.
diğerleri için korkma rahim doğuma hazırlanıyor dedi.

yok canım kullanmıyorum,şimdiye kadar da hiç kullanmadım,hemoglobCanım coraspin yada kan sulandırıcı iğne falan kullanıyor musun? O da trombositi düşürür...
inim de hep düşük çıkıyor,ama trombosit çok düşerse doğumda çok kanama olma riski varmış,bayağı tehlikeli yani,nasıl artırırım bilmiyorum bi ara daha da düşerse hematolojiye git dediler ama o dedikleri sınıra gelmedim çok şükür.senin de
mi düşük yoksa?

Bu arada kız-erkeklerde miik bir artış var,bakalım nihai oran ne olacak:) önce sağlık tabi:emir_bebek:

Kızlar daha önce yazmıştım karaciğer değerlerim alt ast 55 olması gerekirken benim 360 a çıkmıştı Aksaray'daki doktorlar acil Ankara'ya sevk etmişlerdi ve 3 hafta sonunda değerim 58 e düştü:))) O kadar mutlu oldumki anlatamam Ankara'daki doktorum Yusuf bayraktar hocamdan Allah razı olsun doğru tedavi ile bebeklerimde bende kurtulduk şu anda en basit vitamin elevit vs kan ilacı aspirin hiçbir şey kullanamıyorum hepsi karaciğeri zarar verdiği için yasak kullandığım nemlendirici kreme bile dikkat ediyorum kızlar sizlere tavsiyem herşeyde hemen ilaca sarılmayın ankaradaki Prof doğru ve dengeli beslenirsen hiçbir vitamine gerek yok diyor kansızlığım için bol harnup pekmezi üzüm et yeşil yapraklı herşeyi yiyorum bacak kramplarım içinde günde 1 maden suyu(asidi geçmiş)kabak çekirdeği ceviz fındık yiyorum ve gerçekten faydasını gördüm magnezyum kullanmadan kramplarım azaldı günde sadece sabahları 1 dilim tam buğday ekmeği yiyorum diğer öğünlerde ekmek yok süt yoğurt yumurta hergün yiyorum beyaz şeker hamur işi tatlı hiç yok dışardan hiç yemek yemiyorum hem kilo almıyorum hemde bebişler güzel besleniyor hapinize bol bol sağlık diliyorum...
Oy ne güzel haberler bunlar maasallah Rabbim bir daha gostermesin canim tavsiyelerin icin tesekkurler notunu aldım hemencecik:KK34:
Oh oh ne guzel besledin annesi onlari maasallahh subhanallahhh büyüsün kocaman olsunlar insallahh:KK16::nazar:

Bizde de erkekte tereddüt edilmişti ilk dönemde erkekler pek bi mutaassip bu ara canimcim:KK1: sen hala annemlere söylemedin mi ikizi valla iyi sabır vermiş sende şimdiye kadar tüm dünyaya ilan etmistim:KK1::KK1:

X