2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım öncelikle çooookk üzüldüm ilk bebek için başın sağolsun.. Allah seni ali egene , ali egeni de sana bağışlasın inşallah.. Biliyorum enfeksiyonun sonuçlarını erken çıkamıyorum iş yerinden şehre indiğimde de sadece nöbetçiler açık oluyo:KK25::KK25::KK25: 2 gündür akşamları hep bi işimiz vardı gidemedik nöbetçi eczane bulmaya bugün inşallah aldırıcam bakalım..

belirtileri nedir canım enfeksiyonun söylermisin:18:

6 aylıkken doğum yaptım canım.Sancı ve kanamayla gittim doktora ama sağolsun alttan bakmadı karından muayene edip erken doğum tehliken var dedi ve eve gönderdi.Başka hastaneye gittim ki doğum çoktan başlamış.Bebek henüz dönmediği için ayakları gelmiş önce ve başı sıkışmış ölü doğum yaptım.Bu da acı bir tecrübe olarak hala aklımda ve korkuyorum haliyle.
Serklaj olmadım canım rahim ölçüsü 41 cm ve normal dedi doktorum.
Sınırı hiç sormadım iyi dediği için.
Allah korusun risk falan olmaz inşallah ilerleyen haftalarımızda canım.

Çok üzüldüm cnm Rabbim kimselere böyle acılar yaşatmasın :nazar:

anlatayım en iyisi canım merak etmeyin rahmi alındı canım bu anlattığım bebeğinden 1 yıl sonra tekrar hamile kaldı ve sezeryan dikişi tam kaynamamış iç kanama yapmış tabi halı kaldırmış o akşam bide oda etkili olmuş sanırım ve malesef hem bebeğini hemde iç kanama geçirdiği için rahmini aldılar çok acı günler geçirdi bizde hala üzülürüz teyzeme rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun...

rahmi mi alındı.ayy bende de iç kanama vardı 1 ay önce felan. bebeğimin plasentası öndeymiş plasenta rahime yapışırsa söylemek istemıyorum kötü olabiliyor:KK43:

6 aylıkken doğum yaptım canım.Sancı ve kanamayla gittim doktora ama sağolsun alttan bakmadı karından muayene edip erken doğum tehliken var dedi ve eve gönderdi.Başka hastaneye gittim ki doğum çoktan başlamış.Bebek henüz dönmediği için ayakları gelmiş önce ve başı sıkışmış ölü doğum yaptım.Bu da acı bir tecrübe olarak hala aklımda ve korkuyorum haliyle.
Serklaj olmadım canım rahim ölçüsü 41 cm ve normal dedi doktorum.
Sınırı hiç sormadım iyi dediği için.
Allah korusun risk falan olmaz inşallah ilerleyen haftalarımızda canım.

Allah bidaha ufacık bi benzer acıyı dahi yaşatmasın bidaha inş..
çok üzücü.. hatta üzücü demek bile hafif kalıyor ama neyse :KK5: :KK14:

herkez de isim muahbbeti almış gidiyor bende ya ibrahim efe ya ali efe koyacağım bugün niyeyse ali ismini ister oldum :KK52: rabbim kucagımıza almayı nasıp etsın :emir_bebek:

bayadırda giremiorum topiğe işler yogun ters giden birşey yoktur umarım benide saglık ocagından aradılar pazartesi tetenoz asısı ıcın :18: bırd ekan verıcekmısım:18::KK19: :KK17::KK30: c.teside detaylı ulturosonum var hiyuuu bebeğimi görücemde hemde nettt :KK52::KK51:

Ohhhh oğlumun isimdaşları artıyor maşallah :)

canım öncelikle çooookk üzüldüm ilk bebek için başın sağolsun.. Allah seni Ali Egene , Ali Egeni de sana bağışlasın inşallah.. Biliyorum enfeksiyonun sonuçlarını erken çıkamıyorum iş yerinden şehre indiğimde de sadece nöbetçiler açık oluyo:KK25::KK25::KK25: 2 gündür akşamları hep bi işimiz vardı gidemedik nöbetçi eczane bulmaya bugün inşallah aldırıcam bakalım..

Allah razı olsun canımmmm.Rabbim hepimizin evlatlarını bizlere bağışlasın acılarını göstermesin inşallah.
İnşallah bugün alabilirsin canım Allah korusun seni de evladını da canım.

Peki canim her gittiginde olculuyormu hep 41 cm miydi..degisme oldumu hic ilk aylarindan itibaren....benimde hep o degerlerdeydi..ama gecen hafata baska dr gitmek.zorunda kaldim o farkli bir deger olctu normal dedi ben hep 4 lu bisey duymaya alisik.olunca biraz stres yaptim 15 de kendi drma randevum...ister istemez korkuyor insan...rabbim.sana bi daha yasatmasin 6 ay da az degilll...o zaman rahi.agzi yetmezligi senin sebep...

20 gün önce gitiğimde 42 cm di canım şimdi 41 cm.
Belki de 20 nin altı erken doğum tehlikesidir bir yerde okumuştum sanırım.
Doktorun normal dediyse çok stres yapma kendine.Bebiş etkilenmesin annesi.
Rabbim hiç birimize yaşatmasın o acııyı.
Kan uyuşmazlığımızda vardı bizim ilk sebep olarak onu söylemişti doktor.

bende prof.makine var zaten ama öyle ciddi bu işi yapanlar gibi güzel bişeyler çıkmaz diye düşünüyorum :KK1: neyse bakalım, belki tanıdık aracılığı ile bişeyler bulurum uyguna.. olmadı artık bi kız arkadaşımı sokarız doğuma, o çeker napalım :KK1:

ayyy bende cok dogum fotografcısı ıstıorum ama doguma dısardan bırını sokmuolarmıs orda hemsırelerden rıca edıomussun onlar cekıomus bende prof makıne var cebine 3-5 para verip çektiricem cıkıncada zaten eş dost cektırım 1000 tl fılan veremem yazıkk yaa acırım cocuma cıcıler alırım o paraya :KK53:

yeşilerik dualarım seninle arkadaşım..güzel haberlerle gel :) akşamda benim randevum var :)

İnşallah canım ağzın kulaklarında ayrıtılıdan çıkacaksın.Dualarım seninle.

canım hayırlı haberlerle dön inşallah merakta bırakma bizler..

Hadi hayirli haberlerle bekliyoruz canim.. Dualarimiz seninle. Icini ferah tut tertemiz cikacak inşallah. .

canım hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. inşallah hiç bir sorun kalmamıştır. dualarım seninle canım...

Bunu okuyunca ben de rahatladim.sen de daha fazla uzulme

Erigim bugun kalbimiz sen ve cilek icin atiyor ikinizden de guzel haberler bekliyoruz.Ben ikiniz icin birer tane ayet el kursi okuyorum hemen.
Canlarım benim sizleri seviyorumm. Radyolog böbreklerdeki büyümeyi 7-8 mm olarak ölçtü. 10 mm Kadar buyuyebilir bir sıkıntı olmaz, 20 mm üzerine çıkınca ameliyat yapılıyor dedi.Yani beni baya rahatlattı. Takip altında tutulacakmışız şimdilik.Daha rahatım artık, şükür.Nabzımı ölçtü 100 ün üzerine çıkmış, cok heyecanlısın galiba dedi:-) Kalbini, diger organlarını, inceledi onlarda bir problem de yokmuş şükür. Bir de biraz aşağı yerleşimliymiş rahmimde, o yüzden kafa hep aşağıdaymış, çok ayakta kaldığımda kasıklarımdaki agrının sebebi de buymuş. Ama hic bir tehlike görmüyorum dedi. Haftasıyla uyumlu dedi.
Mutluyum şu anda, Allah dermansız dert vermesin bizlere.
Çileğim senin de güzel haberlerini alacağız inşallah, meraklandırma bizi.Bekliyoruz
cann2014
deli dolu tam kafa dengi birisin.. özelliklede normal sezeryan doğum muhabbetlerimiz bi harika :KK1:

rapunzel_ysr
enerjik,zaman zaman hüzünlü ama çok eğlencelisin :KK34:

karadenizki
genelde panikliyor olsanda olaylar karşısında,sımsıcacık temiz bi kalbin var bence :KK69:

cileksurat
nasıl güzel,nasıl özel bi kalp taşıyosun hayret ediyorum.. asla art niyetli değilsin ve daima sevecensin..

babygel
bacımmmm sen tam benim kafadansın :KK19:

deterjan
gizemliiiiii ama bi o kadarda dışa dönük güzellik :nazar:

yesilerikk
eminim sende yeşil erik kadar tatlı aranılası bi kişiliksin,seviliyosun tatlım :KK16:

kadraj
kilo aldığın için üzülüyor olsanda eminimki azimlisin ve doğum sonrası fit olacaksın :KK34: dert etme

mujjum
tatlı bi nick seçmişsin kendine ve gülümsetiyorsun beni.. :KK8:

azerikizi91
hep pozitifliğinle,yazılarındaki sıcaklığı bile hissediyorum..güzel yürekli :KK19:

nhrkbl
sende tam benim kafadan gibisin ya,hadi bakalım :KK1:

GOLD_WOMEN
kanımın hemen ısındığı, tatlı kişilik :KK34:

pretty_rose
yorumlarını sevdiğim,devamlı buralarda görmek istediğim bi anne..

HUZEYFEE
benim arananlar listemdesin,unutmayasın :KK34:

neslihanbursa
gerçekten kocaman güzel bi yüreğe sahipsin bence :21:

gur_bet
doğumdaşım :emir_bebek: :nazar:

Canım pufpufum cok sagol, organları gibi enteresan, bir o kadar da özel arkadaşım benim. Sen de annelik heyecanıyla deliye dönen ama bunu( kötü bir Şey olacak korkusuyla) pek de çaktırmamaya çalışan, deli dolu, kimseyi takmayan birisin.Baskalarına yardım için çıldıran, cok tatlı bir annesin.Fotografını da gördüm cook da gúzelsin.
Evet ben de yesil erik gibi hem ekşi, hem tatlıyım. Oturup hiç üşenmedn yazmışsın, cok sağol. Seni seviyorum ben de♥

rahmi mi alındı.ayy bende de iç kanama vardı 1 ay önce felan. Bebeğimin plasentası öndeymiş plasenta rahime yapışırsa söylemek istemıyorum kötü olabiliyor:KK43:

canım hayır öle şeyler getirme aklına onun sezaryen dikişi patladı o kanama yaptı aynı şey deil :KK20: Allah korusun getirme aklına öle şeyler sakın bak

Çok üzüldüm cnm Rabbim kimselere böyle acılar yaşatmasın :nazar:

Aminnn canım Allah tanıdığımız tanımadığımız kim varsa herkesin evladını korusun inşallah.

Allah bidaha ufacık bi benzer acıyı dahi yaşatmasın bidaha inş..
çok üzücü.. hatta üzücü demek bile hafif kalıyor ama neyse :KK5: :KK14:

Aminnnn pufpufummm çok üzücü yıpratıcı bir dönem ama Rabbim dayanma gücünü de verdi çok şükür.
Bundan sonra kimseye yaşatmasın bu acıyı Allah'ım.

Hadi konuyu değiştirip bebişleri mıncırmaya devam :)
Sizleri üzdüysem hakkınızı da helal edin canım

bende prof.makine var zaten ama öyle ciddi bu işi yapanlar gibi güzel bişeyler çıkmaz diye düşünüyorum :KK1: neyse bakalım, belki tanıdık aracılığı ile bişeyler bulurum uyguna.. olmadı artık bi kız arkadaşımı sokarız doğuma, o çeker napalım :KK1:

demokraside çareler tükenmez bacım halledersin :KK52::KK52::KK52::KK52:

belirtileri nedir canım enfeksiyonun söylermisin:18:

canım ben de kasık ağrısı ve karın ağrısı da oluyor. özellikle karnımın içi belli saatlerde çok acıyo.. idrarımı yaparken de karın ağrısı ve yanma oluyo ama beni rahatsız etcek şekilde değil. :KK53::KK53::KK53:

canım ben de kasık ağrısı ve karın ağrısı da oluyor. özellikle karnımın içi belli saatlerde çok acıyo.. Idrarımı yaparken de karın ağrısı ve yanma oluyo ama beni rahatsız etcek şekilde değil. :KK53::KK53::KK53:

saol canım ama benimde tahlil yapmam lazım ayın 24 ünde gitcem doktora çünkü akıntımdan filan şüpeleniyorum çok akıntım oluyo :KK50:

Canlarım benim sizleri seviyorumm. Radyolog böbreklerdeki büyümeyi 7-8 mm olarak ölçtü. 10 mm Kadar buyuyebilir bir sıkıntı olmaz, 20 mm üzerine çıkınca ameliyat yapılıyor dedi.Yani beni baya rahatlattı. Takip altında tutulacakmışız şimdilik.Daha rahatım artık, şükür.Nabzımı ölçtü 100 ün üzerine çıkmış, cok heyecanlısın galiba dedi:-) Kalbini, diger organlarını, inceledi onlarda bir problem de yokmuş şükür. Bir de biraz aşağı yerleşimliymiş rahmimde, o yüzden kafa hep aşağıdaymış, çok ayakta kaldığımda kasıklarımdaki agrının sebebi de buymuş. Ama hic bir tehlike görmüyorum dedi. Haftasıyla uyumlu dedi.
Çileğim senin de güzel haberlerini alacağız inşallah, meraklandırma bizi.Bekliyoruz

Canım pufpufum cok sagol, organları gibi enteresan, bir o kadar da özel arkadaşım benim. Sen de annelik heyecanıyla deliye dönen ama bunu( kötü bir Şey olacak korkusuyla) pek de çaktırmamaya çalışan, deli dolu, kimseyi takmayan birisin.Baskalarına yardım için çıldıran, cok tatlı bir annesin.Fotografını da gördüm cook da gúzelsin.
Evet ben de yesil erik gibi hem ekşi, hem tatlıyım. Oturup hiç üşenmedn yazmışsın, cok sağol. Seni seviyorum ben de♥

canım haberinize çok sevindim... Allah'ıma şükürler olsun.. sen mutluysan biz kat be kat mutluyuz. Allah'ım bir daha yaşatmasın o günleri.. dediğin gibi dermansız dert vermesin bizlere... :KK16::KK16:

Kızlar arkadaşlarım kaderdaşlarım güzel anneler umutlu mutlu huzurlu günler dilerim
çok tatlı bebişlerinize kucak dolusu sevgiler (erkekler kızıma sulanmasın lütfen ) güzel güzel sağlıklı büyümeler diliyorum

Bildiğiniz üzre uzun zamandır giremiyorum çünkü yeni personelin eğitimine başladık onunla meşgul oluyorum ama aralarda hep okudum yazdıklarınızı hatta bir gün midem resmen asit üretti yandım tutuştum gaz sıkışması mide yanması göğsumde bir yumru hissi hemen açtım burayı okudum saolun muz yiyin süt için demişşiniz bir arkadaşa hemen bende yaptım aynısı rahatladım

bi ara burnumu tıkayıp gezmeyi düşünüyordum kokulardan dolayı heryer herşey kokar olmuştu baktım birçoğunuz aynı durumda

takmamaya karar verdim.Çok şükür simdi iyiyiz kızımda bende rabbime şükürler olsun

14 şubatı iple çekiyorum meleğimi çok özledim görüş gününe az kaldı sabır sabır ya sabır.
Birde doğum fiyatları yazdığınız fiyatlar bana çok yüksek geldi benim gittiğim hastanede o kadar değil ama net öğrenicem fiyatı tahminim 500 tl civarındadır.

birde son olarak şu fotoğrafçı işini bende çok istiyorum ama önce doktorumla konuşmam lazım izin verirmi doğumhaneye bilmiyorum.
ilerleyen zamanlarda detayları öğrenip yazacam.
sizleri çok özledim bu arada muhabbetlerimizi cicilere bakmaya gidiyrum şimdi.
ben de kızıma yeni bişiyler aldım onlarıda eklerim yarın.

Oh cnm güzel haber günü bugün çok sevindim cnm birazdan Çilekde güzel haberler getirecek
Her nerde isteyen bekleyen üzülen varsa Rabbim onlarada nasip etsin bu duyguları( üzüntü , endişe , sevinç vs...) amin

Herkese iyi akşamlar malum okullar tatil bu sebepten bizde erken cıkıyoruz artık ve rahat girebiliyorum buraya hepinizi ve miniklerinizi komacannnnn öpüyoruz bebişimin arkadaşlarına slmı var....:KK52::nazar:

Mutlu olmana ve kafanın daha rahat olmasına ve herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım.Hep böyle güzel haberlerle gelirsin inşallah :nazar:
Çilek doktora mı gitti bugün.
Hayırlı güzel haberlerle gelsin inşallah.

canım çok yakın bir arkadaşım bebek bakımı. lohusalık ve doğum sonrası psikolojik olarak başına neler geleceğini hiç bilmeden doğum yaptı.annelik hüznü denen bir rahatsızlık var psikolojik.bebeği şuan 6 aylık ama hala hergün ağlıyor eşiyle çok mutluydular şimdi sanki birbirlerini tanımıyorlar:KK50:.bebeğinin gaz problemi var gece hiç uyumuyor bebeğini tutmayı 3. aydan sonra öğrendi.çok zorlandı ve şimdi bana diyoki bulabildiğin tüm kurslara git.benim şansım kız kardeşim benden önce anne oldu tecrübe ettik bakalım kendi bebeğimizde nasıl olacaz ama ben herkese tavsiye ediyorum varsa eğitim veren yerler mutlaka gidin.:KK16:

ewt işte canım o yuzden sana ağlama falan demiyorum çünkü insan durduramıyor eşinle arandakini halletmeden geçmiyor.o yuzden sadece bebeğine bişey olacak die endişelenme ama onunla konuş çok iyi geliyor.benim oğlum olacak inşallah ben hep dedimki bak oğluşum babanın yaptığı çok yanlış bişey sen sakın örnek alma onu dedim hatta biraz şikayet etmiş bile olabilirim.:KK30:

fıtık daha zor allah kolaylık versin canım benim.çok dikkat et iş miş yapma boşver ben hiç ellemiyorum artık.:KK16:

Sorma canım fıtık mahvediyor insanı.
Bugün doktoruma söyledim ileri düzeydeyse sezeryan dedi doğum için ki ben normal doğum istiyordum.Hayırlısı olsun artık canım

Canım Eskişehir ve Kayseri Acıbadem şubeleri devlet sigortalı hastalara bakıyor diğer acıbademler tamamen özel. Başka özel hastanelere göre pahalı yine ama tahlillerde falan para ödemiyorsun mesela yani Sigorta'nın karşıladığı herşeyi karşılıyor. Sadece aldıkları katkı payı diğer özellere göre biraz pahalı. Ama mesela Bursa Acıbadem hiçbişekilde sigortalı hasta bakmıyor herşey parayla.

uygulamada tamamen farklı demekki, burdakilerde özel sigortan olsa dahi tahlillerden falanda ayrıca para alınıyor ( nakit yada limitten düşürülüyor ) tamamıyle kar odaklı bir kurum benim düşüncem tabiki. hoş her hastane elbette kar amaçlı açılır ama biraz insaf valla acıbadem en ucukları arasında

Canım geçmiş olsun.Nette nasıl.tv'de Jale özenin videoları var oradan bakabilirsin. http://www.nasil.tv/Hamilelikte-yasanan-sirt-agrilari-icin-nasil-egzersiz-yapilir-1-Bolum bir tanesi bu baya bi video var orada.
sagol canım baktım bende teşekkürler, onun için sanırım plates topu almalı , baktıklarımda genelde top vardı, ayrıca mailde attım kurslarına katılıyım die ama yalnızca hafta içi veriyormuş bende malesef hafta içi gidememkii:KK30:

Peki canim her gittiginde olculuyormu hep 41 cm miydi..degisme oldumu hic ilk aylarindan itibaren....benimde hep o degerlerdeydi..ama gecen hafata baska dr gitmek.zorunda kaldim o farkli bir deger olctu normal dedi ben hep 4 lu bisey duymaya alisik.olunca biraz stres yaptim 15 de kendi drma randevum...ister istemez korkuyor insan...rabbim.sana bi daha yasatmasin 6 ay da az degilll...o zaman rahi.agzi yetmezligi senin sebep...

İdeal olarak ölçümü yapılan rahim ağzı uzunluğunun 25mm ve altında olması kısa serviks olarak adlandırılıp artmış erken doğum riskini göstermektedir.

Rahim ağzı uzunluğunun 27mm ‘nin üzerinde olması ise rahatlatıcıdır. Ancak unutulmamalıdırki rahim ağzı yani serviks dinamiktir ve kasılma durumunda veya zamanla kısalabilir. O yüzden gebenin hikayesine ve durumuna göre seri takipler yapmak gerekebilir. 3 boyutlu usg ile de rahim ağzı volümü ölçülerek ve multiplanar mod ile daha ideal bir rahim ağzı uzunluğu sajital planda elde edilerek erken doğum riski belirlenebilir.

Mesela 23. gebelik haftasında rahim ağzı uzunluğu 15 mmden daha kısa olan gebelerin %50 den daha fazla bir oranda 32. gebelik haftasından önce doğum yaptığı bilinmektedir.

ALINTI...

Bu yazıyı buldum nette canım.Biraz rahatlatır belki seni.

X