2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
off ben de eşime kıyamıyorum kendim de 15 dk'dan fazla ayakta iş yapamıyorum belim ağrıyo çok feci. inatla yapmaya devam ediyorum ama sonrasında tutuluyorum :KK25::KK25::KK25: annemler gelse de yardım etseler diye bakıp duruyorum.

bizde de herşeyi eşim yapıyor valla.. hatta çay tepsisini dahi, 3'ten fazla kişiysek eşim taşıyor.. bulaşıkların elde yıkanması gereken ağırları o yıkıyor, makinaya yerleştiriyor.. yemek konusunda da öyle,marifetli zaten :KK34: hatta temizliği bile o yapıyor.. valla Allah razı olsun, çok yardımcı bana.. benimde artık 1 saat bile kalsam ayakta, belim çok ağrımaya başlıyor..

uuuu 19.haftandasın ve detaylı çıktı mı aradan? ooyyy maşallah :nazar: ben 22 şubatta gidicem o gün konuşcaz detaylıyı, öyle dedi doktorum.. o zamanda 22.haftamda olucam kısmetse
neye göre çağırıyor bu doktorlar acep? hepimizin farklı tarih..

canım beni doktor 17. haftamda çağırmıştı ultrason için :)

Eki Görüntüle 955987
Bu da bizim göbişimiz yan çıktık ama :)))

Masaallah size :nazar:
Kızlar selam;
Ben de bugün girdim ayrıntılı ultrasona.Doktor herşeyin çok iyi olduğunu bebeğin gelişiminde hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.Yanlız kalbin sol tarafında ufak bir kireçlenme olmuş,kontrolü ya da tedavisi olan birşey değil kendi kendine geçer her 30 kadından birinde görülür dedi,ultrason bittikten sonra detayları konuşurken kalpte bu kirecin olması demek yaşın itibariyle bebeğin down sendromu olma ihtimali 800 kadında 1ken bu ihtimali 720 kadından 1e indirir dedi.Ben tabi hemen telaş yapınca bu kafaya takılcak bir durum değil sana söylemeyebilebilirdim dedi.Bana göre kafaya takılcak bir durum değil dedi.
Başta stres yaptım tabi ama eşimle de konuştuk bebeğin bütün değerleri normal,hatta gelişimi çok ii (bu arada pinpirikli olduğum için doktor tavsie etmese bile ben ikiliden sonra dörtlü testte yaptırdım ve herşey normal çıktı)
Dolayısıyla 720 de 1 lik bir ihtimal için hiç moralimi bozup kendimi strese sokmucam.Bu arada doktor bebeğin küçük diline kadar gösterdi :)Çok tatlıydıı yaaaaa :)
Darısı başınıza.

Ohhhhh iste boyle olalim kizlar :KK76:
Sadece en iyisine odaklanalim bebegimiz bizimle sukur Rabb'imizin izni ilede saglicakla alacagiz kucagimiza ins. :KK16:

Selam Kızlar;

Dün akşam detaylı utrasona girdim ben de... Herşey yolundaymış çok şükür...

Tatlı kızım, yüzünü sakladı ama poz alamadık yüzünden :KK1:

Çok nazlı bu kız teyzeleri hep saklıyor yüzünü, cinsiyetini de saklamıştı zor öğrenmiştik :KK1:

Canımın içi iyiymiş ya Allah'a şükür çok mutlu oldum bunu duyunca... :KK16:

1 ay sonra şeker yüklemesi testi için gelmemi söyledi doktorum...

Tabi ben sabırsızım, arada meraklanıp giderim yine dayanamam diye ne zaman gelmek istersen gelebilirsin dedi doktorum :KK1:

Biraz sancılarım varmış yine, haftalık iğnemi vuruluyorum, haplarımı da içiyorum düzenli ama işte düşük riskim her zaman var,

o yüzden hep temkinliyim ben :KK5:

Bak ben bu gelin adayini begendim :KK52:
Agir basli utangac daha ne olsun bu zamanda boylesini bulmak zor :KK9:
Masaallah kizina canim ARTIK dusuk degil ama erken dogum riskin var o zaman....
Bebisin zamaninda gelir ins. :nazar:

buda bizim göbüşümüz <3

Eklentiler

• $1520794_10152136583392020_20664794488_n.jpg
    $1520794_10152136583392020_20664794488_n.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 35
sorun tam olarak nedir bilmiyordum ama başka bi yorumunda gördüm anlatmışsın.. Ama bu saydıklarının hepsi birer ihtimal bide tam tersi var ki kayboladabilir.. Doktorda bunu belirtmiş zaten.. Üzülme demek yersiz bilirim ama için rahat etmiyorsa başka bi doktorada git..

bende baya tırsıyorum
:18:

tamamdır bendeee :KK34:

çileğim iyi olmana en azından kendini bunun için zorlamana sevindim.. Bak bi arkadaş daha yazmış (gur-bet sanırım) senin durumunka synı olay bi örnek vermiş.. Lütfen inancını kaybetme ve duanı eksik etme.. Yavrun belkide içerden "anneeee ben iyiyim" diye bağırıyor sen duymuyosun :KK34:

Teşekkür ederim canımcım :KK16:

Senin en azından yardım için yolunu gözlediğin annenler var:KK34: bende o da yok:KK50:çoook uzaklar bana çok:KK43:iş için değilde yanımda yada yakınımda olmalarını çok isterdim o bile destek oluyo insana:KK43:

ah canım hiç sorma eşimin ailesi 40 km uzaklıkta 2,3 haftada bir gelirler. Allah razı olsun kayınvalidem de yardım eder. kendi annemler de sözde 15 dk uzaklıkta ama ailevi sebeplerden sürekli memlekete (Denizli'ye) gidip geliyolar. burda oldukça ve yanlarında biri olmadıkça annem gelip temizliğimi yapıyor ama son 1 aydır maalesef kendi başı kalabalık olduğundan ya da denizlide olduğundan eve uğrayamadı. arada allahtan görümcem geldi de iyice kötü değil :KK52::KK52::KK52:

bizde de herşeyi eşim yapıyor valla.. hatta çay tepsisini dahi, 3'ten fazla kişiysek eşim taşıyor.. bulaşıkların elde yıkanması gereken ağırları o yıkıyor, makinaya yerleştiriyor.. yemek konusunda da öyle,marifetli zaten :KK34: hatta temizliği bile o yapıyor.. valla Allah razı olsun, çok yardımcı bana.. benimde artık 1 saat bile kalsam ayakta, belim çok ağrımaya başlıyor..

canım benim eşimde yapar da kıyamıyorum.. fabrika müdürü olarak çalışıyor. fabrikayı bi aşağı düzenle bi laboratuvara koş bi evrak kürek onlara bak bi işçilerle uğraş derken sürekli ayakta iş yerinde de.. kıyamıyorum ondan ellettirmiyorum işleri ben de sabahtan akşama işte olunca evin işleri de hep başkalarına ya da cumartesi ben erken çıkıyorum o zaman bana kalıyor :KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
astım kışın tetikler zaten, yazın pek hissetmezsin o sıkıntıyı. Ama bence bu durum hamileliğin getirdiği nefes darlığıyla ağırlaşmıştır. Bi git bakalım ne diyecek, mutlaka atkı kullan ve burnunu ağzını kapat bu çok önemli.

evet canım doğru söylüyosun Ama zaten beni görsen kardan adam gibi giyiniyorum zaten arkadaşlar fotomu çekiyolar bu ne hal diye:KK37:

Kızlar selam tekrar;
Bu arada kendi doktorumla telefonda görüştüm.
Hiç bişey olmaz merak etme benim de oğlumda vardı dedi.Sakın kafana takma bana güven hiç bişey olmucak dedi.
Hayırlısı :)

Kızlar selam;
Ben de bugün girdim ayrıntılı ultrasona.Doktor herşeyin çok iyi olduğunu bebeğin gelişiminde hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.Yanlız kalbin sol tarafında ufak bir kireçlenme olmuş,kontrolü ya da tedavisi olan birşey değil kendi kendine geçer her 30 kadından birinde görülür dedi,ultrason bittikten sonra detayları konuşurken kalpte bu kirecin olması demek yaşın itibariyle bebeğin down sendromu olma ihtimali 800 kadında 1ken bu ihtimali 720 kadından 1e indirir dedi.Ben tabi hemen telaş yapınca bu kafaya takılcak bir durum değil sana söylemeyebilebilirdim dedi.Bana göre kafaya takılcak bir durum değil dedi.
Başta stres yaptım tabi ama eşimle de konuştuk bebeğin bütün değerleri normal,hatta gelişimi çok ii (bu arada pinpirikli olduğum için doktor tavsie etmese bile ben ikiliden sonra dörtlü testte yaptırdım ve herşey normal çıktı)
Dolayısıyla 720 de 1 lik bir ihtimal için hiç moralimi bozup kendimi strese sokmucam.Bu arada doktor bebeğin küçük diline kadar gösterdi :)Çok tatlıydıı yaaaaa :)
Darısı başınıza.

pufpufum...çok teşekkür ederim..ama sizde hamilesiniz..benim yüzümden stres daha fazla yapmayın gördükçe sizde üzülüyorsunuz.. :) ondan yazdım sakın yanlış anlamayın.. size sayfalar dolu güzel haber vereceğim bıktırıcam inşallah :)

canım bence güzel haberlerle geleceksin inşallah öyle hissedıyorum. Güzel düşün güzel olsun. ilk bebeğimde ben de sıkıntı yaşamştm o yüzden okumaya bıle dayanamıyorum Rabbim inşallah yüzünü güldürür

Kızlar selam tekrar;
Bu arada kendi doktorumla telefonda görüştüm.
Hiç bişey olmaz merak etme benim de oğlumda vardı dedi.Sakın kafana takma bana güven hiç bişey olmucak dedi.
Hayırlısı :)

ooohhh şükür..
bunu duymak güzel, ilk güzel haber geldi sonunda :KK34:
sende rahatlamışsındır baya.. Allah benzer bi korku dahi yaşatmasın bidaha inş..

X