2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
merhaba kızlar nasılsınız?benim yüzümde daha doğrusu gözaltımın hemen aşağısında kırmızı lekeler oluştu böyle sanki biri vurmuşta kızarmış gibi görünüyo uzaktan ama yakından bakınca kırmızı minik isilikler..doktora sordum ciddi bişi gibi durmuyo olabilir dedi.sizdede böyle alerjik şeyler varmı?öpüyorum hepinizin minnaklarını <3

Oooo kimler gelmiş.Kaçak nerelerdeydin?Neler yapıyosun görüşmeyeli bebiş nasıl doktor konusunda ne yaptın merak ettim.

bari yarın bir cildiyeye görüneyim sağol tatlım..epeydir konuşamadık herşey yolundamı nasılsın?bebişin nasıl?

pamuğum özeline mesaj atıyorum son günlerde biraz kritik olaylar oldu..arkadaşlar bildiği ve onları daha çok üzmemek için sana özelden yazıyorum.. bıktılar onlarda benden :))

[sıze=3]rca ederim canım hamilelik öncesi hiç şikayetin yokmuydu normalde akciğer filmi de isterler ama hamilelikte biz çektiremediğimiz için solunum foksiyon testiyle idare edicez.[/sıze]

ya yoktu aslında böle deildi yarına aldım randevumu öğrencez artık canım daha önce hiç gitmedim bide bulunduğum iklimede bağlıyorum bazen sert bi havası var ve yüksek

pamuğum özeline mesaj atıyorum son günlerde biraz kritik olaylar oldu..arkadaşlar bildiği ve onları daha çok üzmemek için sana özelden yazıyorum.. bıktılar onlarda benden :))

saçmalama canım benim.. açıkçası ben 10 kişiyede ayrı ayrı farklı zamanlarda yazsan bile aynı acıyı paylaşır,dua ederim senin için.. sonuçta binevi bu amaç içinde burda değilmiyiz? paylaşmak, dertleşmek ve hafiflemek.. tecrübe kazanmak.. herşey güzel olacak inş Allah'ın izniyle..

hahah deli yaa:KK1: ben süpüremiyorum zaten belim çok kötü ağrıyo ve günlerce haftalarca geçmiyor o yüzden eşim süpürüyor ben siliyorum ama eşim ona da müsaade etmiyor sen otur yat diyo sağolsun aşkım.. ama bu hafta sonu temizlik yapamadık (eşim yapamadı:KK51:) aynen biri gelse çatkapı rezil olurum uzakta olmak iyi oluyo böyle konularda:))

ama bu hafta sonu temizlik yapamadık (eşim yapamadı:KK51:) işte buna çok güldüm :KK60:Allah'ta seni güldürsün :KK1: benim kociş bütün gün çalışıyo eve gelince yorgun oluyo o yüzden pek yaptırmayı düşünmedim ama düşünmüş olsam bile yaparmı bilmiyorum :26: denemek lazım :KK53:

$20140129_181936.jpg
Bu da bizim göbişimiz yan çıktık ama :)))

ya yoktu aslında böle deildi yarına aldım randevumu öğrencez artık canım daha önce hiç gitmedim bide bulunduğum iklimede bağlıyorum bazen sert bi havası var ve yüksek

astım kışın tetikler zaten, yazın pek hissetmezsin o sıkıntıyı. Ama bence bu durum hamileliğin getirdiği nefes darlığıyla ağırlaşmıştır. Bi git bakalım ne diyecek, mutlaka atkı kullan ve burnunu ağzını kapat bu çok önemli.

Kızlar dün tetanoz aşısı yaptırmıştım, hiç bir sıkıntı olmamıştı ama gece yatmadan önce bi ağrı başladı sabah uyandığımda

daha da kötüydü dayanılmaz boyutlara ulaşmıştı. Gün boyunca elimi hiç kullanamadım, parmaklarım şişmişti.

Ben solak olduğum için sağ koluma yaptırmıştım. Siz de hangi elinizi kullanıyorsanız diğer kolunuza yaptırın.

Benim durumda olan var mı başka, geçmezsen doktorumu arayıp soracağım.

bende dün yaptırdım canım... ilk başlarda yandı ama şükür şimdi hiç ağrısı yok. şişme de olmadı şükür... bence de sen ihmal etme drunu ara canım.. bende sağı kullanıyorum sola yaptırdım.

özeldeki doktorum bana decavit verdi..devletteki doktorum kan hapı..bende kan hapına başladım çünkü kan hapının içinde demir+folik asit+b12 var o yüzden devaciti bıraktım..başka hap kullanmıyorum..şikayetlere görede veriyorlar magnezyum kalsiyumi..yada kan testlerine bakarakta..sor için rahat etsin

çilekçimm cnm sen naptın geçmişi okuyamadım ben işyerindeyim aklımdaydın hep:26:

ama bu hafta sonu temizlik yapamadık (eşim yapamadı:KK51:) işte buna çok güldüm :KK60:Allah'ta seni güldürsün :KK1: benim kociş bütün gün çalışıyo eve gelince yorgun oluyo o yüzden pek yaptırmayı düşünmedim ama düşünmüş olsam bile yaparmı bilmiyorum :26: denemek lazım :KK53:

haha canım benim hep birlikte gülelim inş:KK34: iki hafta süren bel ağrım vardı ve yerimden kalkamıyodum eşim o halimi görünce kıyamadı bana resmen beni odalardan kovuyodu sen git yat diye yemek bile yaptırmadı aşkım sağolsun:KK16: yapar canım tabi niye yapmasın ki kıyamaz sana..

saçmalama canım benim.. açıkçası ben 10 kişiyede ayrı ayrı farklı zamanlarda yazsan bile aynı acıyı paylaşır,dua ederim senin için.. sonuçta binevi bu amaç içinde burda değilmiyiz? paylaşmak, dertleşmek ve hafiflemek.. tecrübe kazanmak.. herşey güzel olacak inş Allah'ın izniyle..

pufpufum...çok teşekkür ederim..ama sizde hamilesiniz..benim yüzümden stres daha fazla yapmayın gördükçe sizde üzülüyorsunuz.. :) ondan yazdım sakın yanlış anlamayın.. size sayfalar dolu güzel haber vereceğim bıktırıcam inşallah :)

pufpufum...çok teşekkür ederim..ama sizde hamilesiniz..benim yüzümden stres daha fazla yapmayın gördükçe sizde üzülüyorsunuz.. :) ondan yazdım sakın yanlış anlamayın.. size sayfalar dolu güzel haber vereceğim bıktırıcam inşallah :)

olsun cnm yinede ben aynı düşünüyorum..
bugün senin başına gelen yarın bizim başımızada gelebilir..
inş bundan sonra hep iyi haberler vericeksin :KK34:

:nazar: :nazar: maşallah göbişlere.. :)

yarın doktora gidicez neslicim..beklemedeyiz canım...inşallah güzel haberlerle geleceğim.. :)
sağol cnm bu arada haberine çok üzüldüm...Ama şunu söylemek isterim ki ben de 5 yaşında delikten dolayı ameliyat oldum şu an delik kapalı ama sol kapakçıkta hafif sızdırma var dediğin gibi bu da üfürüm yapıyor ama şuana kadar beni pek etkilemedi...Senin bebişininki kaybolur inşallah en kısa zamandaa benim doktorumda istanbul acıbademde çocuk kardiyoloğu isim istersen önerebilirim fetal eko için falan..dualarım seninle ve bebişinle

Kızlar selam;
Ben de bugün girdim ayrıntılı ultrasona.Doktor herşeyin çok iyi olduğunu bebeğin gelişiminde hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.Yanlız kalbin sol tarafında ufak bir kireçlenme olmuş,kontrolü ya da tedavisi olan birşey değil kendi kendine geçer her 30 kadından birinde görülür dedi,ultrason bittikten sonra detayları konuşurken kalpte bu kirecin olması demek yaşın itibariyle bebeğin down sendromu olma ihtimali 800 kadında 1ken bu ihtimali 720 kadından 1e indirir dedi.Ben tabi hemen telaş yapınca bu kafaya takılcak bir durum değil sana söylemeyebilebilirdim dedi.Bana göre kafaya takılcak bir durum değil dedi.
Başta stres yaptım tabi ama eşimle de konuştuk bebeğin bütün değerleri normal,hatta gelişimi çok ii (bu arada pinpirikli olduğum için doktor tavsie etmese bile ben ikiliden sonra dörtlü testte yaptırdım ve herşey normal çıktı)
Dolayısıyla 720 de 1 lik bir ihtimal için hiç moralimi bozup kendimi strese sokmucam.Bu arada doktor bebeğin küçük diline kadar gösterdi :)Çok tatlıydıı yaaaaa :)
Darısı başınıza.

Kızlar selam;
Ben de bugün girdim ayrıntılı ultrasona.Doktor herşeyin çok iyi olduğunu bebeğin gelişiminde hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.Yanlız kalbin sol tarafında ufak bir kireçlenme olmuş,kontrolü ya da tedavisi olan birşey değil kendi kendine geçer her 30 kadından birinde görülür dedi,ultrason bittikten sonra detayları konuşurken kalpte bu kirecin olması demek yaşın itibariyle bebeğin down sendromu olma ihtimali 800 kadında 1ken bu ihtimali 720 kadından 1e indirir dedi.Ben tabi hemen telaş yapınca bu kafaya takılcak bir durum değil sana söylemeyebilebilirdim dedi.Bana göre kafaya takılcak bir durum değil dedi.
Başta stres yaptım tabi ama eşimle de konuştuk bebeğin bütün değerleri normal,hatta gelişimi çok ii (bu arada pinpirikli olduğum için doktor tavsie etmese bile ben ikiliden sonra dörtlü testte yaptırdım ve herşey normal çıktı)
Dolayısıyla 720 de 1 lik bir ihtimal için hiç moralimi bozup kendimi strese sokmucam.Bu arada doktor bebeğin küçük diline kadar gösterdi :)Çok tatlıydıı yaaaaa :)
Darısı başınıza.

doktor sorun yok herşey iyi dedikten sonra keşke herkes sen gibi düşünüp davranabilse valla.. bravo :KK9:

X