2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Çok sağol, dünden beri içim hiç rahat değil. Allah hepimizin bebeklerini sağlıklı, analı-babalı, vakitli kucağımıza almayı nasip eder inşallah. İlk bebeğim ve üstelik tüp bebek, sıkıntılı bir hamilelik geçiriyorum, korkularım çok fazla.
Ben de ilaçlardan olduğunu düşünüyorum. Çok fazla ilaç kullanıyorum. Her ay düzenli kan, idrar tahlili ve kültürü yaptırıyorum. Aslında doktorum bu tahlilleri istemedi, aile hekimi yazmış. Akşam farklı merkezde yaptırdığım değerler ne çıkacak merak ediyorum. Sen hangi ilaçları kullanıyordun?

bana progestan yapmıştı canım..bazı ilaçların karaciğerde çözülmesi zor oluyormuş o yüzden alt ast değerleri çıkıyormuş..birde bazen yağlanmadan dolayı..ama şunu bil hastalıkların olması için sınırın çok çok çok çok üstü olması lazım ben içhastalıklarına göründüm..değerler yüksek zannetim ama değilmiş..seninde değil..bugün yaptırsanda değerlerin hemen hemen aynı çıkar canım..çünkü değişmesi için süre geçmesi lazım...moralini bozacak bir durum yok ..geçmişolsun :)

Kizlar evde tekim cekecek kimse yok....
Fazla belli olmadi boyle :26:
Eki Görüntüle 955917

minik göbiş :)) maşallah maşallah... :nazar:

Arkadaşlar 2 gün önce sağlık ocağında yaptırdığım kan tahlilimde ALT değerim 60 U/L (0-35), AST değerim 42 IU/L (0-35) çıktı. Yani normal değerlerin üzerinde çıktı. İyi ki aile hekimim bu tahlilleri yaptırmış.
İnternete baktığımda normal bir hamilelikte AST değerlerinde yükselme olması beklenmez yazıyor.
ALT yüksekliğine neden olan en sık patoloji HELLP (şiddetli preeklampsi, gebelik zehirlenmesi) sendromudur diyor.
Dün beni takip eden doktoruma sonuçları gönderdiğimde aç karna başka merkezde yeniden yaptır, hafif yükselmiş diyor. Bugün kan verdim sonuçlarım akşam çıkacak ama korkuyorum. İnşallah bana ve bebeğime bişey olmaz ve Allah sağlıklı, analı-babalı kucağıma almayı nasip eder. :nazar::KK49::emir_bebek::nazar:
ALT ve AST değerini ölçtüren ve değeri yüksek çıkan arkadaşlar var mı?

Ben ilk defa duyuyorum bunlari canim ne icin yapyiriliyor tam olaraak....
Ins. Bu sefer ki kan sonuclarin temiz cikar ♥♥♥

Kızlar dün tetanoz aşısı yaptırmıştım, hiç bir sıkıntı olmamıştı ama gece yatmadan önce bi ağrı başladı sabah uyandığımda

daha da kötüydü dayanılmaz boyutlara ulaşmıştı. Gün boyunca elimi hiç kullanamadım, parmaklarım şişmişti.

Ben solak olduğum için sağ koluma yaptırmıştım. Siz de hangi elinizi kullanıyorsanız diğer kolunuza yaptırın.

Benim durumda olan var mı başka, geçmezsen doktorumu arayıp soracağım.

ah canım geçmiş olsun..yaptırdığın yer yakınsa bir sorsaydın..bana yapan biraz ağrır demişti fazla ağrırsa bir bakalım demişti.. dayanamayacak kadar şiddetli bir ağrın varsa sormanı tavsiye ederim..doktoruna yada sağlık ocağına..

Allah'tan başımızda kaynana yok rezil olurduk :KK1: nasıl olsa gelen gidende pek yok rahata alıştık ama bi de çatkapı misafir gelirse ne olur bilmem..ama herhalde kapıyı biraz geç açarım etrafı toparlamak için mazeret olarakta ya kusura bakmayın kulaklık takmış müzik dinliyordum duymamıştım derim :KK9: :KK9: plan hazır :KK76: ( ha burada toparlamak dediğimde eline geçeni görünmeyecek bi yere fırlatmak oluyor :KK9::KK9: )

Aynennnn :KK1: Ben memleketimden uzak bir yerde evli olduğum için çat kapı gelen yok bana Allah'tan :) Offf ama benim çok belim ağrıyo temizlik yapınca hele sırtım otururken bile ağrıyo :)) Bu arada konu yemek olunca hiç üşenmiyoruz oğluşumla kalkıp herşeyi yapıp yiyoruzzzz :KK52:

bana progestan yapmıştı canım..bazı ilaçların karaciğerde çözülmesi zor oluyormuş o yüzden alt ast değerleri çıkıyormuş..birde bazen yağlanmadan dolayı..ama şunu bil hastalıkların olması için sınırın çok çok çok çok üstü olması lazım ben içhastalıklarına göründüm..değerler yüksek zannetim ama değilmiş..seninde değil..bugün yaptırsanda değerlerin hemen hemen aynı çıkar canım..çünkü değişmesi için süre geçmesi lazım...moralini bozacak bir durum yok ..geçmişolsun :)

minik göbiş :)) maşallah maşallah... :nazar:

Tamam minik ama bu kadar da degil ya cekjm hatasi :KK52:
Ic karni genis olanlardanim maalesef :KK36::KK16:

canım progestan yapmıştı demişsin ya ne yapmıştı progestan zararlı mı ben haka içiyorum da

Tamam minik ama bu kadar da degil ya cekjm hatasi :KK52:
Ic karni genis olanlardanim maalesef :KK36::KK16:

yok canım seninki minik değil :) benim ki fazla olunca minik geliyor bana :)

çok güzel maşallah maşallah..fotoğrafta tek başına olunca zor çekiliyor ama bebişin ne güzel orda mutlu mesut yaşıyor :)

canım progestan yapmıştı demişsin ya ne yapmıştı progestan zararlı mı ben haka içiyorum da

hayır canım zararlı değil..ben içmeye devam etmiştim o sıra lekelenmelerim olduğu için :) zararlı değil sakın endişe yapma..endişe yapman için değrlerin 1000 lerde olması lazım ki mümkün değil..benim annemin hep 400lerde çünkü yağlanma var.. en iyisini sana doktorun söyler :)

Kızlar dün tetanoz aşısı yaptırmıştım, hiç bir sıkıntı olmamıştı ama gece yatmadan önce bi ağrı başladı sabah uyandığımda

daha da kötüydü dayanılmaz boyutlara ulaşmıştı. Gün boyunca elimi hiç kullanamadım, parmaklarım şişmişti.

Ben solak olduğum için sağ koluma yaptırmıştım. Siz de hangi elinizi kullanıyorsanız diğer kolunuza yaptırın.

Kızlar biraz önce aile hekimimin yanında çalışan bayanı aradım. Parmaklarımın şişmesi ve kolumun ağrıması normal mi dedim, bu durumun

normal olduğunu söyledi, aşının yapıldığı yer el büyüklüğünde bir pamuğu alkole ya da kolanyaya batırıp koyun dedi, ortlama

1-2 gün sürer dedi ağrılar.

merhaba kızlar nasılsınız?benim yüzümde daha doğrusu gözaltımın hemen aşağısında kırmızı lekeler oluştu böyle sanki biri vurmuşta kızarmış gibi görünüyo uzaktan ama yakından bakınca kırmızı minik isilikler..doktora sordum ciddi bişi gibi durmuyo olabilir dedi.sizdede böyle alerjik şeyler varmı?öpüyorum hepinizin minnaklarını <3

Ben ilk defa duyuyorum bunlari canim ne icin yapyiriliyor tam olaraak....
Ins. Bu sefer ki kan sonuclarin temiz cikar &#9829;&#9829;&#9829;

Teşekkür ederim. 2 gün arayla kan vermiş olduğum için sonucun çok değişeceğini sanmıyorum ama inşallah ilaçları azaltırız ve değerlerim normal aralığa gelir. Doktorum her ay TSH, hemogram, toxoplazma, idrar tahlili ve kültürü yaptırmamı istiyor. Sağlık ocağında yaptırmak için aile hekimime gittim, ilave olarak bu değerlere de baktırmış. Değerler yüksek çıkınca araştırdım. Bende bunların ne olduğunu yeni öğreniyorum.

zaten acı eşiğim eksilerde, yerlerde..
üüüfffff iyice tırsıyorum artık yaaaa bu aşıdan yazılanları okudukça :18:

hani sünnet olmaktan kaçan çocuklar oluyor ya, bende öyle kaçiyim diyorum bu aşıyı olmayıp :KK1:

merhaba kızlar nasılsınız?benim yüzümde daha doğrusu gözaltımın hemen aşağısında kırmızı lekeler oluştu böyle sanki biri vurmuşta kızarmış gibi görünüyo uzaktan ama yakından bakınca kırmızı minik isilikler..doktora sordum ciddi bişi gibi durmuyo olabilir dedi.sizdede böyle alerjik şeyler varmı?öpüyorum hepinizin minnaklarını <3

benimde sol gözümün altında yanağa doğru ufak bi alan pütür pütür oldu ama öyle tarif ettiğin gibi bişey değil, ancak elleyince belli oluyor ele geliyor.. ben önemsemedim, çünkü hamilelikte oluyor okumuştum.. ama seninki biraz daha değişik, bi sor doktoruna bence..

Kızlar biraz önce aile hekimimin yanında çalışan bayanı aradım. Parmaklarımın şişmesi ve kolumun ağrıması normal mi dedim, bu durumun

normal olduğunu söyledi, aşının yapıldığı yer el büyüklüğünde bir pamuğu alkole ya da kolanyaya batırıp koyun dedi, ortlama

1-2 gün sürer dedi ağrılar.

gözünaydın dinlen fırsat bu fırsat uğraşma hiçbirşeyle :) geçmişolsun

bende olmadı canım çok geçmiş olsun..ama normaldir vucudun dengesi değişiyor ve alerji olabilir geçici kızarma olabilir..

alıntı..

gebelikte cilt neden değişir?
Gebelik döneminde ciltte hormonal nedenlerden ve anne olmanın getirdiği heyecan ve sorumluluk hissinden kaynaklanan ciddi değişimler olabilir.

Gebeliğin başından itibaren vücutta artan östrojen ve progesteron hormonları cilt,deri, deri ekleri ve diğer organlarda değişimler oluştururken, bebeğin hacim olarak büyümesiyle vücut şeklinin bozulması, psikolojik değişimler, sağlıklı bebek doğurma endişesi, hayattaki değişimin kabul edilmesi gibi sayısız etkiler gebelik dönemini özel ve farklı kılar.

Allah'tan başımızda kaynana yok rezil olurduk :KK1: nasıl olsa gelen gidende pek yok rahata alıştık ama bi de çatkapı misafir gelirse ne olur bilmem..ama herhalde kapıyı biraz geç açarım etrafı toparlamak için mazeret olarakta ya kusura bakmayın kulaklık takmış müzik dinliyordum duymamıştım derim :KK9: :KK9: plan hazır :KK76: ( ha burada toparlamak dediğimde eline geçeni görünmeyecek bi yere fırlatmak oluyor :KK9::KK9: )

hahah deli yaa:KK1: ben süpüremiyorum zaten belim çok kötü ağrıyo ve günlerce haftalarca geçmiyor o yüzden eşim süpürüyor ben siliyorum ama eşim ona da müsaade etmiyor sen otur yat diyo sağolsun aşkım.. ama bu hafta sonu temizlik yapamadık (eşim yapamadı:KK51:) aynen biri gelse çatkapı rezil olurum uzakta olmak iyi oluyo böyle konularda:))

gözünaydın dinlen fırsat bu fırsat uğraşma hiçbirşeyle :) geçmişolsun

bende olmadı canım çok geçmiş olsun..ama normaldir vucudun dengesi değişiyor ve alerji olabilir geçici kızarma olabilir..

alıntı..

gebelikte cilt neden değişir?
Gebelik döneminde ciltte hormonal nedenlerden ve anne olmanın getirdiği heyecan ve sorumluluk hissinden kaynaklanan ciddi değişimler olabilir.

Gebeliğin başından itibaren vücutta artan östrojen ve progesteron hormonları cilt,deri, deri ekleri ve diğer organlarda değişimler oluştururken, bebeğin hacim olarak büyümesiyle vücut şeklinin bozulması, psikolojik değişimler, sağlıklı bebek doğurma endişesi, hayattaki değişimin kabul edilmesi gibi sayısız etkiler gebelik dönemini özel ve farklı kılar.

bari yarın bir cildiyeye görüneyim sağol tatlım..epeydir konuşamadık herşey yolundamı nasılsın?bebişin nasıl?

Aynennnn :KK1: Ben memleketimden uzak bir yerde evli olduğum için çat kapı gelen yok bana Allah'tan :) Offf ama benim çok belim ağrıyo temizlik yapınca hele sırtım otururken bile ağrıyo :)) Bu arada konu yemek olunca hiç üşenmiyoruz oğluşumla kalkıp herşeyi yapıp yiyoruzzzz :KK52:

Amanda aman pekte nazlıymışsın cicimmm :KK1: boş ver temizliği oğluşunla ye,iç keyfine bak ama kiloya dikkat:130:

X