2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
sabah sınav,ardından doktor,sonra bidaha sınav derken ancak gelebildik köftemle :KK1:

18+5 235 gr ve 15 cm ile karşınızdayız efenim :KK69:

kalbi,baş çevresi,midesi,çiş torbadı falan bisürü bişeyi saydı hepsi güzel dedi doktorumuz.hareketlerini hissetmemem normalmiş+kiloyada bağlı tabi dedi..o yüzden bebek ancak 400-500 gr olunca hissedeceksin dedi..daha biraz daha var yani,beklemem lazım..

bazen yatarken falan sol elimde uyuşma oluyordu benim onu sordum normal dedi..yorulunca belim hemen başlıyor ağrımaya,o da normal..Elevit'i değiştirttim (domuz jelatini yüzünden başka ilaç aldım)
yeni ilaçlar verdi demir ve balık kapsulü falan..aspirine devam..
bu kez video verdi bize ilk kez,videomuz var
:KK28: bebişin omurilik açıklığı ile alakalı kan testi verdi (sanırım 4'lü testin ufak bi parçası bu..adı AFP) h.içi yaptırcam onu..

1 ay sonra diğer kontrol olucak ve detaylı ultrason için o zaman bakılcak,konuşulcak..işte böyle canlarım
(Allah'ıma şükür) :KK69: :KK31:

sanırım unuttuğum bişey yok :26:

Gözün aydın olsun canım çok şükür köften sağlıklıymış sevindim.Detaylı için biraz geç olmuyormu canım.Tabi doktorun doğrusunu bilir ama.

Canım geçmiş olsun çok :KK43: benimde sancım çok oluyordu bazen sağda bazen solda ama gece ben üstümü çok açıyorum evimiz sıcak oluyor diye ama sanırım üşütüyormuşum.çünkü dün gece uyumama pahasına hiç üstümü açmadım özellikle ayaklarımı hep sıcak tuttum ve bugün ağrım yoktu.Sende üşütüyor olabilirsin canım dikkat et sıkma canını

Oyy cnm bnm gecmis olsun usuttun mu acaba cnn blki ondandir icini ferah tut allah korusun oyle seyler dusunme o doktorun agzina da ķürek sapiyla vurcan..smdi nasilsin peki?

aynen kızlar üşütmüş olabilirim.bizim evde sıcak oluyor gece üstümü açtım sanırım.gaz sancısı olmadıgı kesin.ben dayanamadım yine acile gittim bu akşam bu seferki doktor iyi ilgilendi.alttan muayene etmem gerekiyo erken dogum riski olup olmadıgını anlamak için dedi.erkek oldugu için yaptırmadım kendi doktoruma gidicem yarın inşallah.bu altttan muayenedende çok tırsıyorum off ama napim mecburum nasılsa bigün olucaktı...bebeğim çok iyi 19+2 386 gram.inşallah sadece bi üşütmedir erken dogum riskim yoktur.bütün arkadaşlara teşekkür ediorum cevapları için sizlerede:KK16:

İyi akşamlar kızlar. Az önce bişi oldu ve ben çok öfkelendim. Başım ağrıdı bi anda ve burnum kanamaya başladı. Selpağa bayağı geldi tedirgin oldum ama geçti. Tansiyonun çıkmış olabilir bi sağlıkçı tanıdığım öyle söyledi. Bilgisi olan var mı?

aynen kızlar üşütmüş olabilirim.bizim evde sıcak oluyor gece üstümü açtım sanırım.gaz sancısı olmadıgı kesin.ben dayanamadım yine acile gittim bu akşam bu seferki doktor iyi ilgilendi.alttan muayene etmem gerekiyo erken dogum riski olup olmadıgını anlamak için dedi.erkek oldugu için yaptırmadım kendi doktoruma gidicem yarın inşallah.bu altttan muayenedende çok tırsıyorum off ama napim mecburum nasılsa bigün olucaktı...bebeğim çok iyi 19+2 386 gram.inşallah sadece bi üşütmedir erken dogum riskim yoktur.bütün arkadaşlara teşekkür ediorum cevapları için sizlerede:KK16:

geçmiş olsun cnm... inş erken doğumla ilgisi yoktur... bir gece bn de şiddetli sancıyla uyanmıştım tekrar ederse doktora gideriz dedik bir daha öyle olmayınca önemsemedik açıkçası ama sanırım seninki devam eden bir sancı... hayırlısıyla atlatırsın inş cnm üşütmemeye fln dikkat et bakalım... bu arada bzm muhtemel doğum tarihleri arasında fark var ancak 19+2 yazmışsın sn???

selam kızlarrrrr!

biz de dün gittik doktorumuza 19+4 olarak göründük 310 gram olmuş benim kelebeğimmmm :)
Doktorum detaylıyı ben de yapabilirim ya da başka bir doktora da yaptırabilirsin çapraz muayene olması açısından dedi.
Siz ne dersiniz? Ben doktorumun yapmasından yanayım aslında nedense...
Yaptıranlardan yer tavsiyelerini de alabilirsem duacı olurummm
yardım ve önerileriniz ile fikirlerinizi paylaşırsanız harika olur :)

geçmiş olsun cnm... inş erken doğumla ilgisi yoktur... bir gece bn de şiddetli sancıyla uyanmıştım tekrar ederse doktora gideriz dedik bir daha öyle olmayınca önemsemedik açıkçası ama sanırım seninki devam eden bir sancı... hayırlısıyla atlatırsın inş cnm üşütmemeye fln dikkat et bakalım... bu arada bzm muhtemel doğum tarihleri arasında fark var ancak 19+2 yazmışsın sn???

Benim sancım geceden beri hiç durmadı.bakalım yarına kadar değişicekmi.benim geç.döllenme olmuştu o yüzden sanırım bu fark ccanım

selam kızlarrrrr!

biz de dün gittik doktorumuza 19+4 olarak göründük 310 gram olmuş benim kelebeğimmmm :)
Doktorum detaylıyı ben de yapabilirim ya da başka bir doktora da yaptırabilirsin çapraz muayene olması açısından dedi.
Siz ne dersiniz? Ben doktorumun yapmasından yanayım aslında nedense...
Yaptıranlardan yer tavsiyelerini de alabilirsem duacı olurummm
yardım ve önerileriniz ile fikirlerinizi paylaşırsanız harika olur :)

Canm ben de detaylı yaptırdım ancak radyolog yaptı detaylı ultrasonumu bence de farklı doktorun görmesi bebeğine farklı bi gözün bakması daha iyi gibi geliyo bana hatta bzmkinin erkek oldgu kesinleşmiş oldu radyolog bacagının arasındakini görüyomsnz dedi bz de biliyoruz saolun diyince o konuda da yanılma payı azaldı:)

kızlar sizlerinde ultrasonda tüm organları özellikle kalp ayrıntılı olarak incelendimi?benim bebeğiminde organları incelendi ama kalbi ayrıntılı bakıldımı hatırlamıyorum.olsaydıda çıkardı sanırım ve doktorumuzda söylerdi dimi.
..

ben perşembe gitmeyi düşünüyorum ayrıntılı için, görüntüleme merkeziyle görüştüğümde kalp için normal 5-10 dakika ayırıyoruz ama 60tl farkla daha ayrıntılı 30 dakika kadar kalp incelemesine zaman ayırıyoruz demişti görevli bayan... demek ki her durumda bakılıyor,kaç odacık var,damarlar nasıl vb... mutlaka bakılmıştır...

bu arada doktorlarımızda bakıyor aslında bütün bunlara, genel de hepsinin söylediği "ben bakıyorum ama bir göz daha görsün" oluyor...

Canım kan ilacı, folic plus (bunu benim özel bir durumumdan dolayı hala kullanıyorum), devit damla ve b12 eksikliğim olduğu için 15 günde bir b12 iğnesi kullanıyorum.Şimdiye kadar 2'li ve 3'lü taramalarımı yaptırdım ve her gittiğimde rutin tahlillerim yapılıyor hemogram b12 vs.. Bebeğimede yavaş yavaş alıyoruz birşeyler.7. ay bittikten sonra herşeyi tamamlanmış olsun diyoruz malum erken doğum muhabbeti olabilir Allah korusun...
Cvp icin cok tsk ederim.ben suan magnezyum kullaniyorum(bel agrim oldugu icin ) birde demir ilaci kullaniyorum onuda ben istedim doktordan.benim doktorum biraz rahat bi dr.ornegin bana hic folikasit kullandirmadi.3 lu testi biz istemedigimiz icin yaptirmadik.bugune kadar sadece 2 kere kan testi yaptirdik.siz ayrintili ultrasona girdiniz mi? Birde ozel olmazsa neler aldiniz bebisinize...ben suan hicbirsey almadimda..

Ayrıntılı ultrasonografi (ikinci düzey ultrason – detaylı ultrasonografi), rahim içerisindeki fetusun bir nevi muayenesidir. İdeali, bu konuda uzmanlaşmış Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı yani Perinatoloji uzmanı (Maternal Fetal Tıp uzmanı - yüksek riskli gebelik uzmanı) tarafından yapılmasıdır. Yine bazı ülkelerde ve ülkemizde radyologlar tarafından da yapılmaktadır..

-------

Kizlar ulkemizde perinatolig cok az bulundugundan radyologlarda yapiyor detayli usg yi...
Bence perinatolog bulursaniz detaylinizi ona yaptirin derim :KK34:
Yurtdisinda egitimlerini tamamliyorlar diye biliyorum ve ayrintisiyla ne var ne yok soyluyorlar.....
Radyolog bendeki plasenta seklini amniyonik bant demisti doktorlarda ....
sadece perinatolog plasenta bagi dedi kaybolacak zamanla dedi oylede oldu.....
Yani bu konuda ne kadar uzman olduguna sahit oldugumdan da soyluyorum ...
Tabi bana acemi radyolog denk gelmis olabilir :44:

Son düzenleme:
Cvp icin cok tsk ederim.ben suan magnezyum kullaniyorum(bel agrim oldugu icin ) birde demir ilaci kullaniyorum onuda ben istedim doktordan.benim doktorum biraz rahat bi dr.ornegin bana hic folikasit kullandirmadi.3 lu testi biz istemedigimiz icin yaptirmadik.bugune kadar sadece 2 kere kan testi yaptirdik.siz ayrintili ultrasona girdiniz mi? Birde ozel olmazsa neler aldiniz bebisinize...ben suan hicbirsey almadimda..

ben şu an sadece decavit ve omega 3 kullanıyorum... ilk 3 ay folic asit kullandım omega 3 ü hamile kalmadan önce de alıyordum...
demir hapına bu hafta başlayacağım artık, her ne kadar kan değerim yüksek olsa da doktorum çok ısrarcı bu konuda:KK1:
ikili ve dörtlü testi yaptırdım, ayrıntılıyı bu hafta düşünüyorum...
2 kez tam kan ve idrar tahlili, rubella, toksoplazma, brucella,hıv,hepatit gibi bir defaya mahsus testler de yaptırdım...
bir doz tetanoz aşısı oldum ikinci dozum 17 şubatta... bir de asm ye her gittiğimde kan değerime ve idrarıma bakılıyor...
kontrollerim bu şekilde özetle....
:))

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=665300

bu linkten bebişlerimize aldıklarımızı görebilirsiniz... ben daha küçük bir giriş yaptım,pek bir şey almadım ama sürekli araştırıyorum notlar alıyorum... 30.hafta da nasipse toplu alışveriş yapmayı planlıyoruz...:nazar:

Slm annişler bi şey sorucam şu an karnımda bi gerilme hissediyorum yukarı mideme doğru çekiliyor gibi ayaktayken daha çok hissediyor bu normalmi :44: :44:

Kizlar benimde cok fazla agrim,sancim oluyordu.dr gittim idrar testi yapti.idrar yollarim da enfeksiyon olusmus.tek icimlik toz antibiyotik verdi ve bol bol su ic dedi...agri ve sancisi cok olan arkadaslar aklinizda olsun.

Ayrıntılı ultrasonografi (ikinci düzey ultrason – detaylı ultrasonografi), rahim içerisindeki fetusun bir nevi muayenesidir. İdeali, bu konuda uzmanlaşmış Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı yani Perinatoloji uzmanı (Maternal Fetal Tıp uzmanı - yüksek riskli gebelik uzmanı) tarafından yapılmasıdır. Yine bazı ülkelerde ve ülkemizde radyologlar tarafından da yapılmaktadır..

-------

Kizlar ulkemizde perinatolig cok az bulundugundan radyologlarda yapiyor detayli usg yi...
Bence perinatolog bulursaniz detaylinizi ona yaptirin derim :KK34:
Yurtdisinda egitimlerini tamamliyorlar diye biliyorum ve ayrintisiyla ne var ne yok soyluyorlar.....
Radyolog bendeki plasenta seklini amniyonik bant demisti doktorlarda ....
sadece perinatolog plasenta bagi dedi kaybolacak zamanla dedi oylede oldu.....
Yani bu konuda ne kadar uzman olduguna sahit oldugumdan da soyluyorum ...
Tabi bana acemi radyolog denk gelmis olabilir :44:

ah canım ya doğru söylüyorsun da, Denizli'de çok araştırdım ama bulamadım... riskli gebelik konusunda uzman hekimler var onlar da tıp fakültesinde... yarın arayacağım yine de ama hiç sanmıyorum olumlu cevap alacağımı... daha önce muayene için gittiğim bir prof. vardı o da riskli gebelik uzmanı ancak cihazları benim şu an gittiğim doktordan iyi değildi açıkçası...

sonuçta, ultrapark diye bir görüntüleme merkezi buldum, ege bölgesinde sadece biz de olan cihazlar falan filan diye reklam yapmışlar:21: 190 tl istediler, kalp için ayrıntılı bilgi istersem de 60 tl daha vermem gerekiyormuş, 45 dakika sürüyormuş... bakalım umarım iyi olur...

ah canım ya doğru söylüyorsun da, Denizli'de çok araştırdım ama bulamadım... riskli gebelik konusunda uzman hekimler var onlar da tıp fakültesinde... yarın arayacağım yine de ama hiç sanmıyorum olumlu cevap alacağımı... daha önce muayene için gittiğim bir prof. vardı o da riskli gebelik uzmanı ancak cihazları benim şu an gittiğim doktordan iyi değildi açıkçası...

sonuçta, ultrapark diye bir görüntüleme merkezi buldum, ege bölgesinde sadece biz de olan cihazlar falan filan diye reklam yapmışlar:21: 190 tl istediler, kalp için ayrıntılı bilgi istersem de 60 tl daha vermem gerekiyormuş, 45 dakika sürüyormuş... bakalım umarım iyi olur...

Artik imkanlarin el verdigince sen elinden geleni yapiyorsun zaten Lahesis immn :KK19:
Ulkemizde az iste maalesef olanlarda genelde ucuk fiyat aliyorlar ama sukur ben ilkini 150 ye 2. Sinide ayni doktora ama vakif hastanesin de oldugunda 50 tl ya yaptirdim :KK1:
Ins. Sorunsuzca atlatirsin ayrintili usg yi :KK16:

Artik imkanlarin el verdigince sen elinden geleni yapiyorsun zaten Lahesis immn :KK19:
Ulkemizde az iste maalesef olanlarda genelde ucuk fiyat aliyorlar ama sukur ben ilkini 150 ye 2. Sinide ayni doktora ama vakif hastanesin de oldugunda 50 tl ya yaptirdim :KK1:
Ins. Sorunsuzca atlatirsin ayrintili usg yi :KK16:

aminnnn:KK16:
büyükşehir ve geniş imkanlar tabiki canım, sen uygun fiyatlara yaptırmışsın aslında, bunlar hiç gözümde yok inan ki,yeterki sağlıklı olsunlar bebişlerimiz ve her şey yolunda gitsin...:nazar::nazar:

Slm annişler bi şey sorucam şu an karnımda bi gerilme hissediyorum yukarı mideme doğru çekiliyor gibi ayaktayken daha çok hissediyor bu normalmi

tam tarif ettiğin çekilme hissini yaşıyorum canım, bebeğin hareketleri olarak yorumluyorum ben...

Son düzenleme:
ben şu an sadece decavit ve omega 3 kullanıyorum... ilk 3 ay folic asit kullandım omega 3 ü hamile kalmadan önce de alıyordum...
demir hapına bu hafta başlayacağım artık, her ne kadar kan değerim yüksek olsa da doktorum çok ısrarcı bu konuda:KK1:
ikili ve dörtlü testi yaptırdım, ayrıntılıyı bu hafta düşünüyorum...
2 kez tam kan ve idrar tahlili, rubella, toksoplazma, brucella,hıv,hepatit gibi bir defaya mahsus testler de yaptırdım...
bir doz tetanoz aşısı oldum ikinci dozum 17 şubatta... bir de asm ye her gittiğimde kan değerime ve idrarıma bakılıyor...
kontrollerim bu şekilde özetle....
:))

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=665300

bu linkten bebişlerimize aldıklarımızı görebilirsiniz... ben daha küçük bir giriş yaptım,pek bir şey almadım ama sürekli araştırıyorum notlar alıyorum... 30.hafta da nasipse toplu alışveriş yapmayı planlıyoruz...:nazar:
Supersiniz,,, ben kan testi yaptirdim ama rubella, toksoplazma, brucella,hıv,hepatit bunlara bakildimi haberim bile yok...

aminnnn:KK16:
büyükşehir ve geniş imkanlar tabiki canım, sen uygun fiyatlara yaptırmışsın aslında, bunlar hiç gözümde yok inan ki,yeterki sağlıklı olsunlar bebişlerimiz ve her şey yolunda gitsin...:nazar::nazar:

tam tarif ettiğin çekilme hissini yaşıyorum canım, bebeğin hareketleri olarak yorumluyorum ben...

Şu an sağ tarafta var..biraz netten baktımda kimileri kasılma diyo :44: ama ben bebişin hareketlerini henüz tam olarak hissedemiyorum ki..inş. Dediğin gibidir :18:

Ben batman da yasiyorum kizlar.burda ozel hastaneler devlet hastanelerinden fena.son gittigim kontrolde dr bana ayrintili ultrasonun 2 boyutludan cokta farkli olmadigini soyledi.

Supersiniz,,, ben kan testi yaptirdim ama rubella, toksoplazma, brucella,hıv,hepatit bunlara bakildimi haberim bile yok...

mutlaka bakılmıştır,kadın doğum uzmanları istiyor genelde...

Şu an sağ tarafta var..biraz netten baktımda kimileri kasılma diyo :44: ama ben bebişin hareketlerini henüz tam olarak hissedemiyorum ki..inş. Dediğin gibidir :18:

http://www.gata.edu.tr/cerrahibilimler/arsiv/kadindogum/sss/gvd18.html

başka bir yerde de rahmin büyümesi ile bağlantılı demiş ağrılar için, endişelenme, değişik ağrılara alışacağız bu süreçte..Allah korusun bebeklerimizi...:nazar:

X