2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
karnında kalp atıyormuş gibi hızlı hızlı atmalar oluyor canım, bunlar hıckırıklarıymış. ilk defa bu sabah o kadar net hissettim. biz 21. haftamızdayız, bu haftalarda özellikle başlarmış doğuma kadarda hissedilirmiş.

bende 15 yada 16 ıncı haftalarda hissetmiştim hıçkırığını bizimki akşam olmuştu ama yemekten sonra

günaydın bacılarr rabbim sağlıklı sıhhatl, günler nasip etsin dünden beri karnım özellikle göğüs altım ağrıyor sanki yukarıya bi baskı var annem gebeliğim ilerden gittiği ve zayıf olduğum için çocuk yer açıo dio :) anneleri daha iyi anlama günleri ahh ahh
Aynen 2 hafta oncesine kadar ben de oyleydim.kalp krizi filan gecircem sandim o kadar rahatsiz oluyordum ki tum kiyafetleri cikarasim geliyodu.simdi yatarken oluyor.obur tarafa donuyorum.
ya kızlar bera ismini duydum tv de çok hoşuma gitti ama erkek ismiymiş :KK53: kız ismi gibi geldi kulağıma vuruldum resmen..fazilat olgunluk seçkinlik anlamındaymış anlamıda güzel sahablerde erkeklere konulmuş bu isim..kıza koysam olmazmıııııııı :KK52:
O zaman sana berru ismini de teklif edeyim.Arkadasim kizinin ismini koydu.o da hos.
Bu arada dun babamiz ulk kez hissetti .insan yasamayinca inanmiyor tabi esim de oyleydi.dun gece ben sut icince yine cok hareketlendi babasi elini koydu yok olmuyor derken bizimki once hafif vurdu sonra oyle bir vurdu ki sanki bir yerden dusuyormusum gibi bir his oldu bende esim de ayni anda hissetti korktu ve inanamadi:KK1:Oh be sonunda hissetti

Bu arada e bebek ten birseyler aldım. Size arastirmalarim sinucunda ogrendigim seyleri anlatayim siz de farkli yada ortak dusundugunuz seyler varsa paylasalim.ornegin gogus pedi, sut torbasi , gogus ucu kremlerinde en iyi marka lansinohmus

Bu arada e bebek ten birseyler aldım. Size arastirmalarim sinucunda ogrendigim seyleri anlatayim siz de farkli yada ortak dusundugunuz seyler varsa paylasalim.ornegin gogus pedi, sut torbasi , gogus ucu kremlerinde en iyi marka lansinohmus

Evt canim bana da dr tavsiye etti ben kullaniyorum 4 .aydan beri ...benim.hic gogus ucum yok malesef iyi geliyo dedikleri icin erkwn basladim kullanmaya vucudum ve gobegim icin pragrancy cream hem fiyati uygun hemde en iyilerden ....yuzum cok.kuruyordu ina da sebamedbebek.yuz kremini tavsiye ederimm

ne demek canım..ben balık çok severim..o yüzden hangi balığı yesem yemesem diye hep bakıyorum netten..ama ne yesek ölçüyü kaçırmamak lazım bende kalamar kızartma çok severim :) kimsenin canı istemesin..inşallah..

Afiyet olsun bize :KK56: bebişlerimize yarasın :emir_bebek: bu sabah tanıdık hemşirenin biri gördü beni ayyy göbeğin hiç yok bi şey yemiyonmu sen dedi gıcık oldum :KK19: :KK4: napiyim balon değil ki şişiriyim..diyecektim ki tuttum kendimi :KK45: :KK35: oysa ki ben hep aynadan bakıp kikirdiyom göbişim çıktı diye seviniyorum :KK1: bi de kuş bakışı bakiyim dedim bildiğimiz armut şekli olmuş :KK9: 18. yada 19. Haftasında 9 aylık görünen varmıdır acep :KK37:

1 haftadır griple mücadele ediyorum kızlar...
Yüksek ateşten, öksürükten gına gelmişti sonunda daha iyiyim bademciklerim hala acımakta ama olsun o kadar artık...
Eskisinden çok çok iyihyim, şükürler olsun...
Bebeğim de iyiymiş çok şükür... Canımın içine birşey olmasın diye ödüm koptu hastalığım sürecinde...
Parol içtim ateşim düşsün diye, doktorum PAROL'u kullanırken de fazla tüketmememi söyledi çünkü bebeğim doğduktan sonra ileride ASTIM RİSKİ'ni artırabiliyormuş bünyesinde...
Sinüzitim de ortaya çıktı bu grip sürecinde, penisilin türevi bir antibiyotik vermişti Kulak-Burun-Boğaz Doktoru, benim doktoruma da sordum kullanayım mı ne yapayım diye, 3 gün kullan daha fazla kullanma, doğumdan sonra sinüzit tedavini aksatma dedi...
Nitekim en az ilaç kullanımı ile sonlandırdım bu hastalığı inşaallah...
BAL-ZENCEFİL-IHLAMUR üçlüsünü sık tükettim... Bol bol meyve tükettim... Ve sıcak çorba...
Ne zor günlerdi, Rabbim bebeğimi korusun...
Bu ÇARŞAMBA detaylı ultrason randevusu da aldık, hadi bakalım o işi de atlatalım da kurtulalım testlerden...
Gerçi şeker yüklemesi testi var 15-20 gün sonrasında :)

sabah sınav,ardından doktor,sonra bidaha sınav derken ancak gelebildik köftemle :KK1:

18+5 235 gr ve 15 cm ile karşınızdayız efenim :KK69:

kalbi,baş çevresi,midesi,çiş torbadı falan bisürü bişeyi saydı hepsi güzel dedi doktorumuz.hareketlerini hissetmemem normalmiş+kiloyada bağlı tabi dedi..o yüzden bebek ancak 400-500 gr olunca hissedeceksin dedi..daha biraz daha var yani,beklemem lazım..

bazen yatarken falan sol elimde uyuşma oluyordu benim onu sordum normal dedi..yorulunca belim hemen başlıyor ağrımaya,o da normal..Elevit'i değiştirttim (domuz jelatini yüzünden başka ilaç aldım)
yeni ilaçlar verdi demir ve balık kapsulü falan..aspirine devam..
bu kez video verdi bize ilk kez,videomuz var
:KK28: bebişin omurilik açıklığı ile alakalı kan testi verdi (sanırım 4'lü testin ufak bi parçası bu..adı AFP) h.içi yaptırcam onu..

1 ay sonra diğer kontrol olucak ve detaylı ultrason için o zaman bakılcak,konuşulcak..işte böyle canlarım
(Allah'ıma şükür) :KK69: :KK31:

sanırım unuttuğum bişey yok :26:

iyi akşamlar annişlerrr biraz okumaya çalıştım kanaması olanlara geçmiş olsun Allah meleklerimizi korusun bir de yarın sınav var sınava girecekler mujjum emleb ve kaçırdığım arkadaşlar hepinize başarılar
pufpuff senin de bebek odan çok güzel hayırlı osun bende maskodan aldım cnr expodaki fuarda anlaştık haftaya biz de gidip detayları beğenicez :KK34:

sağol canım..evt Masko'da bende bikaç yerde model beğenmiştim ama sonra buna gidip bakınca vuruldum başka yere gitmemeye karar verdim :KK1: inş 1 ay içinde hallolcak bizimkide..Allah nasip ederse..

pufpuf sor canım banda haber et. İŞ yeri hemşiresine sordum yaptırmanın çok faydası var dedi. Korkulacak bişreyde yok dedi. Kolun şişmesi bazı derilerde ilaç hemen yayılmayıp o bölgede birikme yapıyormuş birkaç günde dağılıryormuş ondan dedi her bünye bir değil ama dedi. Ateş de olacak diye birşey yok dedi.

sordum .. maalesef zorunluymuş önemliymiş yani :KK50:

günaydın pufpufcum veriyorum bilgileri
ciciannecik
yaş 27
ilk gebelik
niğde
erkek bebiş :)
isim rıfat

ekledim cnm...

Kızlar hemen bu hafta yasadıklarımızı kısaca özetlıyorum :)

Oncelıkle ayrıntılı usg'ye gırdık bu hafta, hcbıseyımız cıkmadı cok sukur herseyımız normal. Yarım saatten fazla kaldık nerdeyse, beynine beyinciğine kalp kapakcıklarına ayak tabanlarına kadar herseyıne ayrıntılı bakıyorlar. Herseyımız ıyıydı, 433 gram beyfendi :)Beyimiz foto vermek ıstemedı ellerıyle yuzunu kapamıs doktoru bayaa bı uyuz ettı ama bı foto çekindik yinede ehe ehe :KK70: eklıyorum..

Tetanoz aşısını da oldum, kızlar okuduklarınızdan sakın etkılenmeyın, hemsıre bi vurdu vurmadı sandım valla ne yakıyo ne acıtıyo. Sadece ilaç vurdugu yerde toplandıgı ıcın bı sertlık oluyo o da 2 gune gecıyo, bende basta korkmustum kolum uyusur muyusur dıye ama hıc alakası yok valla

Bu arada 81 kılo olmusum yea!! :KK70::KK70: Ama gören almadın okadar dıyo, o degıl bende aynaya bakıyorum gobekten baska bı fazlalık gormuorum yaa :S zaten kılolu hamıle kalmıstım bıraz plansız oldu 73tüm hamıle kaldıgımda. Yıne de 5,5 ayda asırı bı artıs olarak gormuyorum. Allahtan boy var da yırtıyorum :KK70::KK70:

Buarada son yazdıklarınızda okudum, benımde plasentam 18,nci haftada öndeydi öyle demıstı doktor ozaman. Bu sebepten bebegının hareketlerını hemen hıssedemezsın demıstı. Cunku bebek arkada, onun onunde plasenta, onun önunde cilt dokusu ve yag tabakası oldugu ıcın vursa dahı pek anlamazsın zaten sımdılık okadar gücü yok demıstı Ama bu hafta hıssetmeye basladım. Özellıkle ayaklarını! hıc durmuyo o ayaklar!! :mad: ARtık tam anlamıyla tekmelese de babaya da hıssettırebılsek :S

Şİmdilik bukadar hepınızı ccooooookk sevıyor ve opuyorumm :*

bu harika haberlerine kocaman maşallah diyorum canım,ne güzel :nazar:

Günaydın annelerr
Bizi hatırladınızmıı uzun zamandır giremedik,internet bağlantımız yoktu
Kızçem Ela Mina'yla arkadaşlarına ve annelerine bi bkalım dedik

öyle çok kaybolma ortalıktan ama ...

sabah sınav,ardından doktor,sonra bidaha sınav derken ancak gelebildik köftemle :KK1:

kalbi,baş çevresi,midesi,çiş torbadı falan bisürü bişeyi saydı hepsi güzel dedi doktorumuz.hareketlerini hissetmemem normalmiş+kiloyada bağlı tabi dedi..o yüzden bebek ancak 400-500 gr olunca hissedeceksin dedi..daha biraz daha var yani,beklemem lazım..

bazen yatarken falan sol elimde uyuşma oluyordu benim onu sordum normal dedi..yorulunca belim hemen başlıyor ağrımaya,o da normal..Elevit'i değiştirttim (domuz jelatini yüzünden başka ilaç aldım)
:KK28: bebişin omurilik açıklığı ile alakalı kan testi verdi (sanırım 4'lü testin ufak bi parçası bu..adı AFP) h.içi yaptırcam onu..

1 ay sonra diğer kontrol olucak ve detaylı ultrason için o zaman bakılcak,konuşulcak..işte böyle canlarım

gözün aydın canım ne güzel haberler getirmişsin bizee:))

Afiyet olsun bize :KK56: bebişlerimize yarasın :emir_bebek: bu sabah tanıdık hemşirenin biri gördü beni ayyy göbeğin hiç yok bi şey yemiyonmu sen dedi gıcık oldum :KK19: :KK4: napiyim balon değil ki şişiriyim..diyecektim ki tuttum kendimi :KK45: :KK35: oysa ki ben hep aynadan bakıp kikirdiyom göbişim çıktı diye seviniyorum :KK1: bi de kuş bakışı bakiyim dedim bildiğimiz armut şekli olmuş :KK9: 18. yada 19. Haftasında 9 aylık görünen varmıdır acep :KK37:

canım böyle tipler her yerde var benim iş yerinde şefim de hamile bnden 5 hafta önde gecen bi arkadası gördük yolda ayy diyo senin bu karnın ne böyle 6 aylıksın hiç bebek büyümemiş bu gidişle bebek bir kilo bile doğmıycakk aa dedim niye öle diyosun belli olmaz nerden biliyosun die atladım ben lafa çünkü hiç gelemem böle patavatsızlığa bana yapılmasa bile..işte bazı insanlar bazeen insanlar:KK50::KK50:

Son düzenleme:

Ohh maşallah :nazar: :)
O uyuşma bende de oluyor ara ara, bana da normal dedi dr. Hep solumuza dönüp yatıyoruz ya sanırım ondan oluyor :KK66:

Ben de dün geceden beri bitmek bilmeyen bel ağrımdan dolayı gittim dr a bugün, az evvel geldim, yemek yedim hemen :)
Rahim ağzı ve bebek normal dedi. Sadece NST de bikaç ağrıya rastladı ama çok manalı değil. İyi olarak değerlendirebiliriz dedi. Magnezyum verdi. 5 şubatta ikinci kez( ilkinde yüzünü net göremediğinden ve kalp damarlarını da tam göremediğinden dolayı) ayrıntılıya gideceğim, şubat sonu da normal kontrole ve şeker yüklemesine gideceğim eğer herhangi bir ağrı veya kasılmayla karşılaşmazsak(inşallah) tabii...

Kesin o hamileyken çok kilo almıştır. :)
Bana da 2 hafta önce sen çok kilo verdin bu aralar demişti bir tanıdığım, dedim ki bu göbeği göremedin sanırım nasıl kilo vereyim dedim. :) üstelik beni her gören göbekten dolayı 6 aylık falan sanıyor :) kendisi daha bekar ve incecik üstelik :) hamile değilken de her gördüğünde sen kilo mu aldın diyordu. Gözler gidik sanırım :)

maşallah size cnm :nazar:

1 haftadır griple mücadele ediyorum kızlar...
Yüksek ateşten, öksürükten gına gelmişti sonunda daha iyiyim bademciklerim hala acımakta ama olsun o kadar artık...
Eskisinden çok çok iyihyim, şükürler olsun...
Bebeğim de iyiymiş çok şükür... Canımın içine birşey olmasın diye ödüm koptu hastalığım sürecinde...
Parol içtim ateşim düşsün diye, doktorum PAROL'u kullanırken de fazla tüketmememi söyledi çünkü bebeğim doğduktan sonra ileride ASTIM RİSKİ'ni artırabiliyormuş bünyesinde...
Sinüzitim de ortaya çıktı bu grip sürecinde, penisilin türevi bir antibiyotik vermişti Kulak-Burun-Boğaz Doktoru, benim doktoruma da sordum kullanayım mı ne yapayım diye, 3 gün kullan daha fazla kullanma, doğumdan sonra sinüzit tedavini aksatma dedi...
Nitekim en az ilaç kullanımı ile sonlandırdım bu hastalığı inşaallah...
BAL-ZENCEFİL-IHLAMUR üçlüsünü sık tükettim... Bol bol meyve tükettim... Ve sıcak çorba...
Ne zor günlerdi, Rabbim bebeğimi korusun...
Bu ÇARŞAMBA detaylı ultrason randevusu da aldık, hadi bakalım o işi de atlatalım da kurtulalım testlerden...
Gerçi şeker yüklemesi testi var 15-20 gün sonrasında :)

çok çok geçmiş olsun canım...detaylı ultrasondan güzel güzel haberlerle gelirsin inşallahh :)

benim kardeşim hamileliği boyunca 9 kg aldı ve çok sağlıklı bir kızımız oldu..hiç takma kafana canım..kilo sağlık demek değildir..alırsakta sorun değil verebiliriz :) yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsun...

yuppi :)) maşallah maşallah köftene darısı başımıza bakalım benimde salı günü detaylı ultrason inşallah bedne güzle haberlerle gelirim ve hepimiz tabii güzle haberler alırız inşallah :)

canım böyle tipler her yerde var benim iş yerinde şefim de hamile bnden 5 hafta önde gecen bi arkadası gördük yolda ayy diyo senin bu karnın ne böyle 6 aylıksın hiç bebek büyümemiş bu gidişle bebek bir kilo bile doğmıycakk aa dedim niye öle diyosun belli olmaz nerden biliyosun die atladım ben lafa çünkü hiç gelemem böle patavatsızlığa bana yapılmasa bile..işte bazı insanlar bazeen insanlar:KK50::KK50:

maalesef..fesatlar çekemeyenlerde çok..kendisi çok kilo aldıysa kılıf bulmuştur belki..bende aldım maalesef ama mutsuz değilim :) yeterki sağlıkla kavuşayım bebiğime :) hepimiz :)

kızlar benim mesai bitiyor ben gideyim evime birazcık dinleneyim dimi :) hepinize hepimize huzurlu endişesiz bol tepikli hissetmeli lekesiz geceler olsun..hepinizi öpüyorum ve güzel ve yakışıklı meleklerinize kucak dolusu dualar öpücükler sağlıklar :)

Merhaba tatli teyzisler kontrolden geldik...prenses buyumus kipir kipirdi....benim gaz sancim kasilma falan degilmis karnimin bir tarafi kocamn sis halde kontrol oldum...rahatladim cok sukur rahim agzimizda cok.iyi masallah benim.hissettigim bebisimmisss allahim onlari korusun
Hoşgeldin canım. Güzel haberler getirmişsin bize sevindim. Bebeklerimiz hep iyi olsun
slm kızlar uzun zmndır gırmıyordum nasılsınız bakalım
Biz iyiyiz sen nasılsın bakalım? Yoktun uzun zamandır nereye kayboldun?
Boşver canım ya.O kendine baksın. Bilinçli anne kontrollü gider.Sen de eminim bebegini en iyi şekilde besliyorsundur. Her insanın vücut yapısına göre değişir bu göbeği çıkması

Maşallah bebeğine pufpufum. Nası güzel beslemişsin annesi sen onu, kocaman olmuş valla:-) Herşey yolundaymış sevindim. Bu arada sınav nasıl geçti?

X