2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar şimdi hastaneden geliyorum,
Dualarınıza ihtiyacımız var. Hafif kanamayla gittim, önce baktıkar sorun yok gibi dediler.
Sonra NST ye bağladılar, baktılar ki 10 dk da bir hafif sancım oluyormuş ama ben ağrı falan hissetmedim.
Serum verdiler, iğne vurdular. Şimdi haftada bir iğne olmam gerekiyor... Erkenden gelmeye niyetlenmesin diye ...
Bu arada griple de boğuşuyorum...
İşte böyle... Moralim çok bozuldu anlayacağınız...

Herkese sağlık dileklerimle

Cok gecmis olsun canim.. dualarim seninle.. Rabbim bebegini ve seni korusun... insallah kısa zamanda her sey yoluna girer.. kendine dikkat et.. yorulmamaya calis..

canım bende hareketlerini net hissedemeyenlerdenim fakat dediğin gibi bir şeyler yiyip sırtüstü yattığımda daha rahat hissediyorum miniğimi.. Allah ım tez zamanda iyice hissettirsin gerçekten çok gğzel bir duygu..bende 1.5 kg aldım cnm normal galiba..

ayy çok iyi kilolarınız kızlarrrr. Ben 5 kilo aldım ve hayatında 50 kiloyu tartıda hiç görmemiş biriyim. Hiç kilo alamazdım nasıl böyle aldım bilmiyorum. Doktorda kızdı :KK43:
Sen az mı yiyosun nasıl oldu bu iş de bakayım bana:KK1:

Hehehe.. yok canim.. hamile oldugumu ogrendigimden beri duzenli yiyorum ve eskiye nazaran daha cok yiyorum.. belki su yuzden olabilir.. onceden tatli hastasiydim. Yemedigim gun duramiyordum.. ama hamile kalinca tatlidan nefret ettim. Agzima suremiyorum.. belkide tatli yiyemedigimdendir.. bende anlamadim bu isi :KK52:

kendimi üzüyorum sanırım bugun bi arkadaşla konuştum onunda plasenta öndeymiş benim gibi tekmeler içeri gidiyor o yuzden hissedilmiyor diyor oda 7. ayda hissetmiş ilk tabi artık bebeği kocaman olduğu için bakalım benimki ne zaman ben burdayım diyecek.

tek hoşuma giden namaz kılarken secdeye eğilince kafasını hissediyorum başaşşağa durduğu için.onunla avunuyorum yani napayım sağlıklı olsunda.annesi onu çok seviyor o biliyor bence.8 sene bekledim ben onu.:KK16::KK16:

Selam canimmm.. olaya tam vakıf olamadim.. benimde plesenta önde yaziyor kagidimda.. ve bende cok nadir hissedebiliyorum..
Tam olarak nasil oluyormus. Biz gec mi hissedicez :KK43:((

Karniniz serlesmesi nasil iyo kizlar ben yemekten sonra midemin alti cok.sertlesiyo bikini bolgemde yani kasiklarim gibi sert oluyo ama oda gaz olunca...suan oldugu gibi cok fena gazim var bebegin oraya oturdu resmen canim yaniyo cok dr um com uzakta burda adam.gibi dr zaten yok...bebisler allah emanet

sanki gaz sancısı gibi ama karnın bi yerde toparlanıyo gibi oluyo bi anda orası sertleşiyo bikaç saniye sonra geçiyo

sanki gaz sancısı gibi ama karnın bi yerde toparlanıyo gibi oluyo bi anda orası sertleşiyo bikaç saniye sonra geçiyo

Nasil yaaaa benim hep boyle oluyordu ama hamileligimin basindan beri afedersin gaz cikatinca rahatliyorum...kanama falan yok zaten ama simdi iyice korku basti banaaa

Hehehe.. yok canim.. hamile oldugumu ogrendigimden beri duzenli yiyorum ve eskiye nazaran daha cok yiyorum.. belki su yuzden olabilir.. onceden tatli hastasiydim. Yemedigim gun duramiyordum.. ama hamile kalinca tatlidan nefret ettim. Agzima suremiyorum.. belkide tatli yiyemedigimdendir.. bende anlamadim bu isi :KK52:

ben de aynı senin gibiyim canım. bebişim erkek. sen ögrenmemiştin daha sanırım. bir fikir olur belki :KK66:

Son düzenleme:
Dualarınıza ihtiyacımız var. Hafif kanamayla gittim, önce baktıkar sorun yok gibi dediler.
Sonra NST ye bağladılar, baktılar ki 10 dk da bir hafif sancım oluyormuş ama ben ağrı falan hissetmedim.
Serum verdiler, iğne vurdular. Şimdi haftada bir iğne olmam gerekiyor... Erkenden gelmeye niyetlenmesin diye ...

geçmiş olsun canımm, nasıl kanama olduu kii ??
eğğ ne dedii doktorlar, sebebi neymiş kanamanın ??

Cankatre cok gecmis olsun.kanaman devam ediyormu. Dun gece bende benzer bisey yasadim. Doktoru sabah aradim ama onemli degil kafana takma dedi. Acaba benimdemi gitmem gerekirdi. Senin kanaman tam olarak ne renk ve ne miktArda oldu. Bide hafif agrim var. sendede varmi.

Kanamam pembe noktalar halinde idi. Ağrım çok olmadı hatta neredeyse hiç olmadı diyebilirim.
Bence ihmal etme çünkü benim dr um bir nokta da olsa mutlaka her kanama risk taşır demişti, inşallah yoktur bişey ama dikkat et.

cnm çok üzüldüm Allah yardımcın olsun gönlünü rahat tut desemde senin için çok zor biliyorum ama çok şükür önemli bişey çıkmamış çok stres yapıp bebeğinede yansıtma kanama niye olduki zorlamadın demi hiçbişekilde

Rabbim senide bebişinide korusun Rabbim hayırlısı ile sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin bol bol dinlen ve dua et canım Allah cümlemizin yardımcısı olsun

canım ben de bugün aynı sorundan dolayı hastanedeydim. ara sıra karnım serleşiyodu sonra geçiyodu ben bebek dayanıyo zannediodum ama kasılmaymış meğerse.. nstye bağladı hafif sancı varmış magnezyum, endol kapsül ve progestan verdi. o kadar korkuyorum ki anlatamam.. Allah hepimizin bebeğini sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi bize bağışlasın inşallah :KK43:

Amin inşallah...
Benim de idrara sıkıştığımda bazı sertleşmeler oluyordu, sen söyleyince aklıma geldi, ben de idrara sıkıştığımdan oluyor sandım. Belki de o zamanlar da böyle bir risk taşıyordum. Açılma yok dedi dr bebek de iyi ama, erken doğum bir risk, bana da bir iğne vurdular proluton deport diye bir de serum bağladılar...
Hayırlısı ve sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alıp büyütmeyi nasip etsin Rabbim hepimize...

inşallah...
ama zaten 2 hafta sonra 6 . ayın bitmesine 1 hafta kalmış oluyor.ben bugunlerde bekliyorum bide boyu uzun sözde sıpanın. eğitimdeki ebe sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmıyacaksınız dedi.bebeğe zararlı dedi omurganıza biniyor dedi.sırtüstü yatınca kıpırdamasının nedeni ondanmış.rahatsız oluyormuş çünkü.dönmeye çalışıyormuş.:26:
[/QUOTE]

ayy ben bunu bilmyrdum bebek kıpırdasın diye arada sırt üstü yatıp bekliyrdm

Selam kızlar acil yardım doktor 22 haftada ayrıntılı usg istedi şuan 20+5 haftalığım(yani 21 haftanın içindeyimbu hafta bitincemi? yoksa 22+0 damı? kafam karıştı tam olarak ne zaman gitmeyim?

X