2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ne güzel :2: Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin canım..
Canım hormonlardan dolayı bazı şeylere aşırı tepki verebiliyoruz.. Ama eşlerimizde bizim hassas bir süreçten geçtiğimizi anlaması gerekiyor.. Birde eşini insan çok sevince en ufak lafı bile çok üzüyor.. Barışmanza sevindim canım.. Geçenlerde bende saçma sapan bir şey için saatlerce ağladım.. Sonra kendime kendimde şaşırdım.. Eşimde şaşırıyor bazen.. Gönlümü aldı da barıştık.. Sadece bebişini düşün canım her şey geçer..

hhaahayy.. Çok alemsin canım.. Düşünsene biz gün gün sayıyoruz 9 ayı bitircez diye.. Bide 9 yıl olsa :KK52: :KK52:

Aramıza hoşgeldin canım.. Seninle aynıyız. Allah nasip ederse bnmde beklenen doğum 17 haziran görünüyor..

bugün kendi su içme rekorumu kırdım şuana kadar 1buçuk litre oldu evdede 2 bardak içsem 2 litreyle günü tamamlarız inşallah. Doktor 3 ltre dedi ama ha gayret az kaldı gayet iyi gidiyor:KK1:

kızlar bi kaç tane ayet elkürsim kaldı Allah rızası için okurmusunuz.bebekiçinokutuyorum bide her hamileye bi tane

aman ne bileyim düzelecek gibi durmuyor ama bakalım artık. Konuşuyoruz filan ama misafir gibi benimle ilgilenmiyor ben ilgileniyorum ona da pek müsade etmiyor. Ben de çok kötü bişey yaptım geçen cumartesi çok sinirlendirdi kalbimi çok kırdı ama yapmamlıydım, o da tuz biber oldu. Resmen dövdüm adamı, üzerime yürüyüp duruyordu ben de dövmek mi istiyosun döv o zaman diye bağıra bağıra her yerini yumrukladım öylece duruyo hiç bişi yapmıyo iyice sinirlendim bi de tokat attım,:KK4: yine hiç bişi yapmadı. Sonra böğüre böğüre ağladım çok pişman oldum ama oldu bi kere. Her yeri morarmış garibimin ya:KK43: [/QUOTE]
Baya kötü olmuş üzüldüm canım. Ama elbet düzelecek. Eşinin gönlünü alirsan o da dayanamaz bence daha fazla.

rüyan da çok komikmiş hakkaten ne nazlı bebiş 9 yıl bekliyo :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: hamileliktenmidir nedir ben de antin kuntin rüya görüyorum yaaa :26::26::26::26:[/QUOTE]

Canım hormonlardan dolayı bazı şeylere aşırı tepki verebiliyoruz.. Ama eşlerimizde bizim hassas bir süreçten geçtiğimizi anlaması gerekiyor.. Birde eşini insan çok sevince en ufak lafı bile çok üzüyor.. Barışmanza sevindim canım.. Geçenlerde bende saçma sapan bir şey için saatlerce ağladım.. Sonra kendime kendimde şaşırdım.. Eşimde şaşırıyor bazen.. Gönlümü aldı da barıştık.. Sadece bebişini düşün canım her şey geçer..

hhaahayy.. Çok alemsin canım.. Düşünsene biz gün gün sayıyoruz 9 ayı bitircez diye.. Bide 9 yıl olsa :KK52: :KK52:
Evet ya gözlerim döndü 9 yıl olunca.Neden doguramamışsam o kadar süre:-)

Son düzenleme:
Canım yaa hiç öyle moralini bozma.. Onlar elbette ki bizim emanetimiz. Rabb'imiz hayırlı ömürler versin inşallah onlara. Ama Allah korusun bişey olursa diye de korkma öyle. Rabbim ona ömür vermişse zaten bizimle olacaklar inşallah. Hani derler ya bu dünyada yiyecek ekmeği varsa sen ne desen ne yapsan boş zaten. Benim gebeliğim biraz riskli gidiyor ama kendimi daha pozitif hissediyorum. Hayırlısı diyorum hep. Yüzü de öyle denk gelmiştir annesi kapatmamıştır yoksa. Günde onlar kaç bin çeşit pozisyona giriyorlar.. Tekmeleri ben de gündüz hiç hissetmiyorum aksam uzanıp pür dikkat kesiliyorum eğer Nazlı kızımın gönlü olursa yapıyor bir pıt pıt senin de öyledir mutlaka. Hıııı bak aklıma geldi geçenlerde bi arkadaş da bebişinin fotosunu paylaşmıştı onunki de elleriyle yüzünü kapatmıştı. Yapıyorlar demek ki böyle şeyler hınzırlar😉

Ondan değildir canım ama sen ilgilen, konuş, okşa göbeğini, ve hep gülümse, annenin mimikleri geçermiş çocuğa. Özellikle 20. Haftadan sonra duyup hissediyor, o yüzden en ufak yaptığımız sıkıntı ve endişe etkiliyor ufaklıkları. Artık kötü şeyleri at kafandan, allahın izniyle sağlıkla gelecek miniklerimiz.

kendimi üzüyorum sanırım bugun bi arkadaşla konuştum onunda plasenta öndeymiş benim gibi tekmeler içeri gidiyor o yuzden hissedilmiyor diyor oda 7. ayda hissetmiş ilk tabi artık bebeği kocaman olduğu için bakalım benimki ne zaman ben burdayım diyecek.

tek hoşuma giden namaz kılarken secdeye eğilince kafasını hissediyorum başaşşağa durduğu için.onunla avunuyorum yani napayım sağlıklı olsunda.annesi onu çok seviyor o biliyor bence.8 sene bekledim ben onu.:KK16::KK16:

slm kızlar bugün hiç girip yazamdım geçmişide hızlı hızlı okumaya çalıştım işlerin yoğunluğundan giremedim siteye..bi boşluğa düşüyo insan buraya yazamayınca ya :KK1: benmde detaylı ultrasonum 21. haftam dolunca yapılacak 10 şubatta..benm hastanemde yer olmadığından 25. haftaya denk geliyo diye diğer şubesine yönlendirdiler 22. haftayı geçmemesi laızm dedi :26: sizinkilee niye geç bilemedim belki çokta önemli değildir

bugün kendi su içme rekorumu kırdım şuana kadar 1buçuk litre oldu evdede 2 bardak içsem 2 litreyle günü tamamlarız inşallah. Doktor 3 ltre dedi ama ha gayret az kaldı gayet iyi gidiyor:KK1:

evdeyken iyide iş yerinde zor oluyo o su işi..habire tuvalete taşınıyosun işi gücü bırakıp:KK1:..hele abdest almak daha zor oluo :KK1:

kızlar sızden bı rıcam var
bı arkadasım var bebek sahıbı olmak ıstıyor
41 hamıleden 41 ayetel kursı topluyor
sızlerden de rıca edıyorum 1 er tane ayetel kursı okuyabılırmısınız?
Okuyanlar alıntı ıle okudum dıyebılırlerse saymam daha kolay olur
hepınıze tesekkur ederım :KK16::KK16:
bizleri Rabbim nimetlendirdi onlar icinde dua edelim

Okudum canım Allah kabul etsin.

kendimi üzüyorum sanırım bugun bi arkadaşla konuştum onunda plasenta öndeymiş benim gibi tekmeler içeri gidiyor o yuzden hissedilmiyor diyor oda 7. ayda hissetmiş ilk tabi artık bebeği kocaman olduğu için bakalım benimki ne zaman ben burdayım diyecek.

tek hoşuma giden namaz kılarken secdeye eğilince kafasını hissediyorum başaşşağa durduğu için.onunla avunuyorum yani napayım sağlıklı olsunda.annesi onu çok seviyor o biliyor bence.8 sene bekledim ben onu.:KK16::KK16:

Herkesin hamileliği farklı geçiyor benim plasenta da aşağıda mesela. Burda duyuyorum arkadaslardan. Bebişlerinin hareketlerini göbüşlerinin hemen altından hissediyorlarmış ama mesela ben de çok çok aşağıda kasıklarımda hissediyorum. Bence seninki 7 ay sürmeyecek. Dumadumadum demişti dersin iki haftaya kadar hissedersin gibime geliyor :KK34:

merhabalarrr:80::80: canlerım ve onların minik canlarıııı:KK16::KK16: yaa çok özledim çok şey kaçırıyorum ama :KK19: na yapayım yuurta sıkışana kadar çalışmazsam böyl oluyor :KK9: arada giriyorum tabi okuyorum ama yorum yapamamamk zor işte sayfalarda çabuk ilerliyo nyse canlarım bişey sorucam bugün yarın doktora gidiyorumm prensesimi görücem hem ayrıntlım var hemde şeekr yüklemem şeker yüklemesi için aç gidiliyo biliyorum ama suda mı içmicez bi arkadaş suda çilmicek falan diyo randevumda 10:30 dan sonra ben aç susuz nasıl durucam yaww:KK19: yaptıran arkadaşlar bilgi verebilrmi acaba şimdiden teşekkürler bide kızlar benim kızım artı bayaı tekmeliyo dışarıdan kıprtısı görünüyo çookk gğzel yaaa:118: herkese bol tepikli günlerrr diliyorum:KK16::KK16:
benimde 17 şubatta randevum şeker yüklemesi yapılacak ama bana doktorum aç gelmene gerek yok dedi bende onu anlamadım normalde aç yapılıyor bildiğim ama üstüne basabasa aç gelmene gerek yok dedi:26:
bu yeni beğen butonunu hiç sevmedim ben:KK19: resmen merasimle beğeniyoruz mesajı,kırk yerden ileti çıkıyor offf... bazen beğenmek isteyip beğenemiyorum...

deneyimli anneler doktorumuzla doğum konusunu şimdiden konuşsak çok mu erken olur... benim içim hiç rahat değil, çünkü doktorum sürekli kilo alırsan normal doğum yaptırmam diyip duruyor, 5 kilo aldım şimdiye dek... geçen hafta sıra beklerken bildiğiniz manken ölçülerinde 7 aylık hamile bir bayanla tanıştım ve doktorum ona da aynı şeyi söylemiş,kız çok gerilmiş daha ne kadar az kilo alabilirim ki diyor... galiba bizimki biraz kolaya kaçacak ve hastasını sezaryene yönlendirecek gibi duruyor,nasıl güvenicem ben...

cumartesi başka bir doktora daha gidicem, buradaki iyi bir özel hastanede göreve yeni başlamış henüz yeni uzman bir bayan, 30 yaşında henüz ama haseki de uzmanlığını almış... açıkça söylesem mi ona yaklaşımını anlamak için...
canım benim suyum gelmediği sürece ve bir problem olmadığı sürece evde beklemeyi düşünüyorum ebe arkadaşım var çağırıcam onu yanıma sancılar 5 dakkaya düşene kadar bak nasıl alıyor normal doğuma çoğu doktora kolay geliyor hemen sezeryan.ksura bakmasınlar herşey normal gidiyorsa doğururum herkes manken gibimi canım eskiler nasıl doğurmuş allah allah sinir oluyom bu sezeryancı doktorlara tv ye çıkınca bas bas bağırıyorlar normal doğurun die.ben 12 kilo aldım doktorum bana bile demedi sezeryan die tansiyon problemin olmazsa normal olacak tabiki dedi.önemli olan tansiyon çok şükür düşük gidiyor benimde inaşllah çıkmaz.bu arada hızla 12 kilo aldım şimdide durdu çok garip.
Selam annişler sayfaları okudum kimi uyuyamamış ,kiminin kas ağrısı tutmuş,kiminin kaşıntısı valla neler çekiyoruz ben de de bir kaşıntıdır tuttu ama karın ,sırt,bacak değil,koltukaltı....Bitli gibi kaşınıyorum bir de tuhaf bir yer olduğu için ulu orta da kaşıyamıyorum.Ama lavabo vs gidince hatur hutur bir kaşıyorum sormayın.Neden olur bu bilginiz var mı?Kesin bu acayip durumu bir tek ben yaşıyorumdur :KK1:
bende kaşınıyorum dediğin gibi koltuk altım çatlama belirtileriymiş canım göğüsler büyüdükçe geriliyor koltukaltları yağlar kremler bakalım sonuç ne olacak:18:
kalça kemiğim çok ağrımaya başladı ya acayip şekilde batıyor.zor dayanıyorum.siz de de böyle ağrılar var mı?:KK43:
magnezyum kullanıyormusun canım.kullanmıyorsan doktorunu ara söle yazar hemen başka türlü geçmiyor.
kızlar sızden bı rıcam var
bı arkadasım var bebek sahıbı olmak ıstıyor
41 hamıleden 41 ayetel kursı topluyor
sızlerden de rıca edıyorum 1 er tane ayetel kursı okuyabılırmısınız?
Okuyanlar alıntı ıle okudum dıyebılırlerse saymam daha kolay olur
hepınıze tesekkur ederım :KK16::KK16:
bizleri Rabbim nimetlendirdi onlar icinde dua edelim
bende okudum allah kabul etsin...
Herkesin hamileliği farklı geçiyor benim plasenta da aşağıda mesela. Burda duyuyorum arkadaslardan. Bebişlerinin hareketlerini göbüşlerinin hemen altından hissediyorlarmış ama mesela ben de çok çok aşağıda kasıklarımda hissediyorum. Bence seninki 7 ay sürmeyecek. Dumadumadum demişti dersin iki haftaya kadar hissedersin gibime geliyor :KK34:

inşallah...
ama zaten 2 hafta sonra 6 . ayın bitmesine 1 hafta kalmış oluyor.ben bugunlerde bekliyorum bide boyu uzun sözde sıpanın. eğitimdeki ebe sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmıyacaksınız dedi.bebeğe zararlı dedi omurganıza biniyor dedi.sırtüstü yatınca kıpırdamasının nedeni ondanmış.rahatsız oluyormuş çünkü.dönmeye çalışıyormuş.:26:

X