2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Arkadaslar herkese gunaydin tetenaz asisini soracagimda saglik ocagi 20 haftada doktorun onerirse asi yapilacak dedi ben 19 haftadayim bir dusugum vardi saglik ocagi onun icin oyle dedi galiba asi sanci yapma etkisi varmis doktorum yaptirsan bisey olmaz sen bilirsin dedi kafam karisti yaptiranlar boyle bir etkiyle karsilastinizmi kafam cok karisti birde kacinci haftada yaptirdiniz

canım ben yaptırdım sancı yapıyor ama kola yapıyor vücudun başka yerine yapmıyor. :KK53::KK53::KK53:

Arkadaşlar ben aday memurum şuan ve 16 haftalık doğum izninde bir yılım dolmuş oluyor sormak istediğim 16 haftalık doğum izni adaylık süremi uzatır mı yani o 4 ay eklenirmi adaylığıma yoksa ben doğum izinindeyken adaylığım kaldırılır mı etkilenmez mi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim tayin aldırmam bu duruma bağlı çünkü :18::18::18::18::18::18:

Arkadaşlar ben aday memurum şuan ve 16 haftalık doğum izninde bir yılım dolmuş oluyor sormak istediğim 16 haftalık doğum izni adaylık süremi uzatır mı yani o 4 ay eklenirmi adaylığıma yoksa ben doğum izinindeyken adaylığım kaldırılır mı etkilenmez mi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim tayin aldırmam bu duruma bağlı çünkü :18::18::18::18::18::18:

Canım benim bildiğim kadarıyla 16 haftalık doğum izni ücretli bir izin olduğundan o dönemde sgk primini yatırmaya devam ediyor kurumun. Dolayısıyla da hizmetten sayılıyor o süre. Adaylık süren uzamaz yani bana kalırsa.

Canım benim bildiğim kadarıyla 16 haftalık doğum izni ücretli bir izin olduğundan o dönemde sgk primini yatırmaya devam ediyor kurumun. Dolayısıyla da hizmetten sayılıyor o süre. Adaylık süren uzamaz yani bana kalırsa.

16.haftada izin mi kullanılıyor yahu
ben çalışıyorum ama özel sektör sadece bildiğim doğumdan önce 8 hafta sonra 8 hafta bi ara yükselecek dediler ama
yükselmedi heralde bilen var mı ?

ben çalışıyorum ama özel sektör sadece bildiğim doğumdan önce 8 hafta sonra 8 hafta bi ara yükselecek dediler ama

16. hafta değil canım arkadaşın bahsettiği. 16 haftalık izin doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 olan.. değişmedi canım.. bundan sonra da değişmez diye düşünüyorum...

Tamam canım işte dediğin gibi. Doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8. Eğer son 3 hafta kalana kadar çalışabilir raporu verirse Dr un o zaman doğumdan önce 3 doğumdan sonra 13 hafta ücretli iznin var. Toplamda 16 😉

Merhaba kızlar yarın ayrıntılı ULtrasonum var cok heyecanlıyım bişey sorucam bu USg yi her zman gittiğim Dr yapmck radyolog uzmanı yapacak ben bir keresinde o radyolga gittiğimde tuvalete sıkışık almışlardı ancak batın USg olmstu şimdi de öyle mi gitmeem gerek gidenlerden cevap beklyrm

OKİŞ anladım ya kafa bugün durdu gece 3 te yattık kocisimle o sebepten olsa gerek
adam şok oldu sen bu saate kadar nasıl ayakta kalabildin uyumadan dedi bilmiyorum valla kocişimi çok özlemiştim ondan olsa gerek
akşam işten eve gidince hemen uyuyordum hasret kaldık birbirimize :KK23::KK23::KK23::KK23:

Merhaba kızlar yarın ayrıntılı ULtrasonum var cok heyecanlıyım bişey sorucam bu USg yi her zman gittiğim Dr yapmck radyolog uzmanı yapacak ben bir keresinde o radyolga gittiğimde tuvalete sıkışık almışlardı ancak batın USg olmstu şimdi de öyle mi gitmeem gerek gidenlerden cevap beklyrm

güzelim bende bi kere o şekilde gittim sıkışık gel demişlerdi ama bebiş için değil di o benim gittiğim hastahanedede ayrı odalar zaten
bebek için ugs ayrı bi odada uzman var hep o yapıyo sıkışık gitmene gerek yok 2 li taramaya gittim hiç sıkışıklık sormadı söylemedi hatta 14 şubatta renkli ugs var benim yine öyle bişey demedi ilgisi yok o batın ugs si farklı :KK49:

iyi günler kızlar bende bugün radyologa gideceğim cumartesi günü de perinatoloğa gideceğim ama hiç aklıma gelmemişti gercekten daha önce ayrıntılı ultrasona giren var mı? sıkışık olması gerekiyor mu

bugun yoğun bir gündü kızlar geçmişi okuyamadım çok hızlı gidiyor valla yetişemiyorum.
paylaşmak istediğim bişeyler var ancak bu saate kaldı.bugun gebelik eğitimine başladık biz oğluşumla:KK55: çok keyifli ve çok eğitici bir program ilk gün için çok güzel izlenimler bıraktı bende.devlet hastanesini tebrik ettim. 22 senelik bir ebe veriyor eğitimi tabi oda eğitim almış bu konuda, egzersizler yaptık aklımıza takılan herşeyi sorduk çok güzeldi çevrenizde varsa mutlaka gidin.20. haftadan sonra başlıyormuş zaten kesinlikle tavsiye ederim.1.30 da başladı 4 te bitti plates yaptık en son biraz dinlenip çıktık 8 kişilik bir grup çok kalabalıkta değildi.çok eğlendik hemde bilgilendik.
ebenin özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler die bahsettiklerini sizinle paylaşayım.
sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmayın dedi,ama gece uykusunda sırtüstü yattığınızı farkederseniz paniklemeyin gece uykusunda vücut fonksiyonları yarıya düşer dedi. oyuzden normalden daha az etkilenir bebeğiniz dedi.yinede mümkünse sola yada sağa yatın dedi.
kegel egzersizlerine başlamanın tam zamanı dedi.(doktor kontrolünde olmalı mutlaka kafanıza göre egzersiz asla yapmayın dedi)
göğüs ucunu asla uyarmayın ve hatta dokunmayın dedi bu önemli dedi doğumu tetikler dedi.

doğum hakkında çok güzel bilgiler verdi.devlet hastanesi olduğuna göre bu uygulama buraya özel değildir sanırım kızlar mutlaka bulunduğunuz yerdeki kadın doğum hastanesine sorun eğitim hakkında bilgi alın gerçekten çok keyifli.:KK34:

ayhh ne güzelll, sanırım çalışmıyorsunnuz kii gidebiliyorsunuz, normalde cts pazar çalışmıyoruz ama ayın 1 inde performans toplantımız var die cts gitcezz benimde randevum var doktor randevum, ona bile gidemiyorumm, nerdee böle güzel kurslara gitmekk:KK14:

http://www.memurlar.net/haber/403966/ burada bir şeyler var canım, yardımı olur belki...

kızlar mide yanmasıyla başım ciddi dertte, bu nedenle ilaç kullanan var mı?
bir de sabah toplum sağlığı merkezini, devlet hastanesini falan aradım doğuma hazırlık eğitiminiz var mı diye, yokmuş, hatta ebeler keşke olsa diye hayıflandılar... nasıl büyükşehirdeyim anlamadım:KK19:

spor salonlarını aradım, biri haftada 2 güne ayda 250tl istedi... :KK20:
biri de haftada 3 güne aylık 130, eğer 3 aylık kayıt yaparsam 3 aya 300 tl istedi... 2 gün pilates ve nefes, 1 gün kardiyo yaptırıyorlarmış, bana mantıklı ve uygun geldi... bu arada çalışmalar birebir olacak,grup çalışması değil ve gitmesem bile telafileri yapılacak.... nasıl sizce?

http://www.memurlar.net/haber/403966/ burada bir şeyler var canım, yardımı olur belki...

bir de sabah toplum sağlığı merkezini, devlet hastanesini falan aradım doğuma hazırlık eğitiminiz var mı diye, yokmuş, hatta ebeler keşke olsa diye hayıflandılar... nasıl büyükşehirdeyim anlamadım:KK19:

biri de haftada 3 güne aylık 130, eğer 3 aylık kayıt yaparsam 3 aya 300 tl istedi... 2 gün pilates ve nefes, 1 gün kardiyo yaptırıyorlarmış, bana mantıklı ve uygun geldi... bu arada çalışmalar birebir olacak,grup çalışması değil ve gitmesem bile telafileri yapılacak.... nasıl sizce?

bendede oldu mide yanması birde gastrit var bende doktorum mide asiti düzenleyici bi hap verdi ama kullanmadım onu
birde gaviscon şurup verdi onu kullanıyorum doktoruna sorup kullanabilirsin gaviscon reçetesiz veriyorlar

canım ben dayanılmaz acı çekiyordum bu yüzden doktora söyledim hemen rennie şurup yazdı. günde 3-4 kaşığa kadar içebilirsin dedi ben ben eeennn dayanamadığım günlerde 1 kaşık içiyorum çok şükür artık iyiyim. Bir de muz iyi geliyor bol bol muz mandalina yiyorum bu aralar baya azaldı(maşallah)

Ben eğitimi ayarladım istanbulda Zeynep kamilde var. Kayıt yaptırmıştım önceki aydan falan... Şanslıyım demek ki. İş yerime söylemedim daha bu hafta rapor alıp gitmicem işe öyle yırtarım haftaya da gidip yıllık iznimden düş dicem. napim bugünler bir daha gelmicek ilk bebeğim ve çoook hevesliyim :KK16::KK16::KK16: amaaaan kovarsa da kovsun nasılsa doğumdan sonra işi bırakıcam eleman bile bakıyorlar. :KK52::KK52::KK52::KK52:

ayhh ne güzelll, sanırım çalışmıyorsunnuz kii gidebiliyorsunuz, normalde cts pazar çalışmıyoruz ama ayın 1 inde performans toplantımız var die cts gitcezz benimde randevum var doktor randevum, ona bile gidemiyorumm, nerdee böle güzel kurslara gitmekk:KK14:

ne güzel canım ne mutlu sana çok iyi etmişsin böyle bir eğitim programına katılmakla öğrendiğin bu değerli bilgileri bizimle paylaşmaya zamanın olur inşallah :))

canım ne güzel böyle bir imkan bulup gitmen biz de imkan olsa bile gidemem çünkü çalışıyorum ben :KK43::KK43:. Sen böyle gittikçe bizimle paylaşırsan çok ii olur bizler içinde

selam,

devlet hastanesinde gebelik eğitimi nerede veriliyor? ben böyle bişey ne duydum nede kimse önerdi :KK43: istanbuldayım... sen nerede aldın bu eğitimi, nasıl başvuruluyor ?

ben de başlıyorum 23 ocak perşembe canım :) Zeynep Kamilde var inşallah ben de senin gibi çok memnun kalırım. Burda 6 hafta olcakmış eğitim. Çalışıyorum aslında ama katılmak için can atıyorum. Bir şekilde izin alıp gideceğim inşallah. Eşler var mıydı yada kaçıncı haftalarda geliyorlar biliyor musun? Eşim biraz o yüzden huzursuz eşler gelecekse karışık bir ortam olur gitme diyor.

Dacanka Zeynep kamilde var Anadolu yakasındaysan arayıp kayıt yaptırıyorsun. Bir dene istersen. 23 ocak ilk ders bizim. hem tanışmış oluruz :):KK16::KK16::KK16::KK16:

evet ben çalışmıyorum ama çalışanlar var mesela orda onlarda izin günlerinde geliyorlar 4 hafta sürecek topu topu.saatleri uzun ama değer bence.benim gittiğim yerde eğitimi veren ebe çok hoş bi bayan ve tecrübeli o yuzden ben çok memnun kaldım inşallah sizede öyle biri denk gelir ve memnun kalırsınız.ben eskişehirdeyim eskişehirli olan herkese duyurulur eğitimi kaçırmayın.diğer şehirlerdeki arkadaşlar da birbirini bilgilendirir sanırım.
ben her hafta gittiğimde kısa kısa yazarım canlar.:KK16:

geçmiş olsun, ben çok çektim o mide yanmasından. reflü ve gastritim vardı zaten öncesinde, hamilelikte hepten kötü oldum. Rennie Duo verdi doktorum, onu pek kullanmadım ama her gün 1 tane sade soda içtim. o bana iyi geldi. tavsiye ederim.

canım benim bildiğim adaylığın kaldığı yerden devam eder yani işe başladığında hala aday memur olursun..

diğer ilaçları bilmem ama ben gaviskon kullanıyorum mide yanmasına, gebelikte A grubunda bir ilaç bebeğe geçmiyor.iyi geliyor bana.
spor konusunda maddi imkanın varsa kaçırma derim mütiş rahatlıyor insan hergün evdede yaparsın.ohh ohh kolay kolay doğurursun.eğitimdeki ebe:spor yaparsanız vücut endorfin salgılar ve bunu depolar dedi,endorfin doğal ağrı kesicidir ve doğum yapacağınız gün hepsini kullanır.sanıcılarınız bile hafif olur dedi.sporcuların doğumu herzaman kolay olmuştur sebebide budur dedi.ben acayip gaza geldim o konuşmadan sonra şimdi günlük egzersizlerimi yapıyorum bırakmayıda düşünmüyorum inşallah.

geçmiş olsun, ben çok çektim o mide yanmasından. reflü ve gastritim vardı zaten öncesinde, hamilelikte hepten kötü oldum. Rennie Duo verdi doktorum, onu pek kullanmadım ama her gün 1 tane sade soda içtim. o bana iyi geldi. tavsiye ederim.

bebişim naber nasılsın :KK16::KK16:

offff kızlar ya ben çok sıkılıyorum çalışıyorum aşklında sıkılmamam lazım ama hep bir ilgi görme isteği var kocam da zavallıcık yorgun argın işten geliyor benimle ilgilen diyorum ilgileniyor gündüz de beni aramıyorsun diye bütün gün trip atasım var yaw neden ben böyleyim yaaa ilgi arsızı mı oldum acaba? Demin de trip attım yoğunum canım dedi aaa pardon işinden alıkoydum seni diye kızdım :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: o da kıyamam aşkım yoğun olmasam seninle ilgilenmez miyim öyle şeyler kurup kendini üzme falan dedi ben de OK dedim sadece :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: hep küssem o gönlümü alsa hep etrafımda koştursa. ooof of kocamı istiyorum yaaaa gelsin sevsin beniiiii. :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

O söylediklerin bende hat safhada her gün problem çıkarıyorum yok böyle bişe zavallı kociş ya oda durmadan gönlümü almaya çalışıyor ama nerde o geçiyor az sonra başka bişeyi kafaya takıyorum sorun çıkarıyorum problemliyim galiba

X