2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın musmutlu hayırlı bir gün olsun inşallahh:KK16: bu akşam dişim için dolguya gidicem:18: Allah daha beterinden korusun

iyi aksamlar kızlar.....

doktora gitiiim çokta güzel haberlerle dondukkkkkkkkk bebegımmmmm masalahıı var 12 cm boyu 250 gr ağırlığı olmussss elını kafasına koymusss yan gelmıs yatıyor kesın kez erkekmısss onuda ogrendı

bugun yoğun bir gündü kızlar geçmişi okuyamadım çok hızlı gidiyor valla yetişemiyorum.
paylaşmak istediğim bişeyler var ancak bu saate kaldı.bugun gebelik eğitimine başladık biz oğluşumla:KK55: çok keyifli ve çok eğitici bir program ilk gün için çok güzel izlenimler bıraktı bende.devlet hastanesini tebrik ettim. 22 senelik bir ebe veriyor eğitimi tabi oda eğitim almış bu konuda, egzersizler yaptık aklımıza takılan herşeyi sorduk çok güzeldi çevrenizde varsa mutlaka gidin.20. haftadan sonra başlıyormuş zaten kesinlikle tavsiye ederim.1.30 da başladı 4 te bitti plates yaptık en son biraz dinlenip çıktık 8 kişilik bir grup çok kalabalıkta değildi.çok eğlendik hemde bilgilendik.
ebenin özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler die bahsettiklerini sizinle paylaşayım.
sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmayın dedi,ama gece uykusunda sırtüstü yattığınızı farkederseniz paniklemeyin gece uykusunda vücut fonksiyonları yarıya düşer dedi. oyuzden normalden daha az etkilenir bebeğiniz dedi.yinede mümkünse sola yada sağa yatın dedi.
kegel egzersizlerine başlamanın tam zamanı dedi.(doktor kontrolünde olmalı mutlaka kafanıza göre egzersiz asla yapmayın dedi)
göğüs ucunu asla uyarmayın ve hatta dokunmayın dedi bu önemli dedi doğumu tetikler dedi.

doğum hakkında çok güzel bilgiler verdi.devlet hastanesi olduğuna göre bu uygulama buraya özel değildir sanırım kızlar mutlaka bulunduğunuz yerdeki kadın doğum hastanesine sorun eğitim hakkında bilgi alın gerçekten çok keyifli.:KK34:

canım ne güzel böyle bir imkan bulup gitmen biz de imkan olsa bile gidemem çünkü çalışıyorum ben :KK43::KK43:. Sen böyle gittikçe bizimle paylaşırsan çok ii olur bizler içinde

hamile arkadaşlarım bende anne olmak istiyorum ama olmuyo tedavi görüyorum biçok şey deniyorum çok yıprandım...
bugün yeni bişey öğrendim 41 hamile kişi hepsi 41 er tane Ayetel kürsi okursa okudukları kişide hamile kalıyomuş benim içinde okuyun lütfen okuyan mesajımı alıntılasın sayısını bileyim şimdiden hepinizden Allah razı olsun..(herkes ayrı ayrı 41 tane okuyucak)

okudum canım hayırlısı ile bebeğin olsun inşallah

Günaydın arkadaşlar...

benim dün akşam sağ kasığım cok ağrıyordu baya tedirgin oldum :KK43: birde ben gece en az 3 kez kalkıyorum ve büttün gece dolap beygiri gibi bir sağ bir sola dönüyorum... hal böyle olunca da hiç uykumu alamıyorum :KK43:

sizde durum nasıl ?

Aynı canım uykumu alamıyorum bende.Hallaç pamuğu gibiyim dön dön dön.

Arkadaslar herkese gunaydin tetenaz asisini soracagimda saglik ocagi 20 haftada doktorun onerirse asi yapilacak dedi ben 19 haftadayim bir dusugum vardi saglik ocagi onun icin oyle dedi galiba asi sanci yapma etkisi varmis doktorum yaptirsan bisey olmaz sen bilirsin dedi kafam karisti yaptiranlar boyle bir etkiyle karsilastinizmi kafam cok karisti birde kacinci haftada yaptirdiniz

Canım benimde bir düşüğüm var.Aşıyı 20.haftamda yaptırıcam sancı etkisi falan yok aşı zaten canlı değil ölü aşı tatlım.Sadece belki biraz kolun ağrıyacak oda hemşirenin elinin ağırlığına bağlı.Kafan karışmasın için rahat olsun tatlım.

Nazlı senin kızın iki hafta sonra gösterir merak etme, ultrasona giderken tok git ve en sevdiğin şeyi yiyerek git...bak nasıl dönecek her yanını,:KK52: kızlar ekşi, tuzlu sever. :KK37:
4 lün risklimi çıkmıştı canım, niçin istedi harmony testi, hangi şehirdesin, nerede yaptırdın canım.

2hafta sonra yiyeyim mandalinaları öyle gideyim o zaman :)
4 lü riskli çıkmıştı ama sonra ultrasonda da baktı riskli bir bebek belirtisi yok demişti. Ama dün yüzünü göremeyince bir de kalp damarlarını da rahat görememiş o yüzden emin olalım içimiz rahat olsun dedi. Aslında bişey çıkmaz diye tahmin ediyorum ama aklımız kalmasın dedi. Verdim kanı dün bekliyoruz işte sonucu. Ben İst dayım, Memorial de yaptırdım, çok pahalıya mal oldu ama oradaki ekibinin başı benim akrabam, o yüzden riskli her durumda onlar değerlendiriyorlar. O yüzden oraya gidiyorum bu aralar. Ama doğumu orda yapmam sanırım.

günaydın canım grubum
günaydın cancanlar
günaydın kızlar güzel anneler...

İstanbul'da olanlar bilir Eminönü'nde Havuzlu Han diye bir yer var 3 katlı ve sırf bebek ürünleri satıyor.. Bugün annemle oraya gidiyoruz,şu an yoldayız.. Amacımız dolanmak,fikir edinmek ama bakarsınız bişeylerde alırım :KK1: zaten almaya can atıyorum..

pek buralarda olamayacağım öğleden sonraya dek..
görüşürüzzzzzz
:KK3:

Canım benimde bir düşüğüm var.Aşıyı 20.haftamda yaptırıcam sancı etkisi falan yok aşı zaten canlı değil ölü aşı tatlım.Sadece belki biraz kolun ağrıyacak oda hemşirenin elinin ağırlığına bağlı.Kafan karışmasın için rahat olsun tatlım.

Cok tesekkur ederim icimi rahatlattin sanci baslatir diyen bir doktor tanidigina telefonda konusurken soyledide bende duydum benimde o yuzden kafam karisti birde dusuk olunca yaptirmiyim dedim doktorumda bana birakti istersen yaptir istemezsen yaptirma dedi insan korkuyor herseyden cok sagol arkadasim cevap verdigin icin

Gözün aydın olsun canım. Ne güzel ultrasonda o kadar net görebilmen yaaa benim gittim hastaneden midir nedir anlamıorum . Ultrasona bakıyorum bakıyorum hiç ne elni ne kolunu görebiliyorum bu konudan dolayı çok üzgünüm. Herkes bebeğim hareket ediyor diyor ben ultrasondan birşey anlamıyorum.
cnm bende dun cok net anladım bebegımı el parmakları bıle bellıydı kurban olurum onaaa yaratana rabbım evlatlarımızı korusun dr sımdı hısettıklerımızın bebek oldunu dusunmuor 2-3 haftaya netlesır dedi birde bebek karnımızda ıstwedıgı yere gıdermıs tek yerde durmazmıs sag sol asagı yukarı kesesını tasırmıs :KK53:
canım ne güzel böyle bir imkan bulup gitmen biz de imkan olsa bile gidemem çünkü çalışıyorum ben :KK43::KK43:. Sen böyle gittikçe bizimle paylaşırsan çok ii olur bizler içinde
cnm bnde calısıorum malesefkiiiii :KK53: ama dun ıcın ızın ıstedım 2 saat erken cıktım :KK51:hareketlerini hisedemiorum diye elham yaptım ama bosuna yapmısım hersey yolunda pasamın pıpısınıde gordummmm annesı yermıs onu :KK51::KK9:
günaydın canım grubum
günaydın cancanlar

İstanbul'da olanlar bilir Eminönü'nde Havuzlu Han diye bir yer var 3 katlı ve sırf bebek ürünleri satıyor.. Bugün annemle oraya gidiyoruz,şu an yoldayız.. Amacımız dolanmak,fikir edinmek ama bakarsınız bişeylerde alırım :KK1: zaten almaya can atıyorum..

görüşürüzzzzzz

ohh ohh gezin bakalım bızde işte calısalımmm :KK25::KK22: cok kıskandımmmmmmmmm:KK14: iyi gezmeler cıcıslere bak bızlere haberdar et :KK49:

İstanbul Anadolu yakasında Hisar hastanesi :KK1: yaaa aslında çok gereksiz pahalı evet ama doktorumu öyle çok seviyorum ki üüüüffff napcam ben yaaaaa?

Bak sana bi çakallık söyliyim bende yakınım oralara hatta görümcem orda ameliyat oldu özel sağlık sigortası olduğu için bi kuruş para ödemedi sağlık sigortalarını bi araştır derim ben eğer hastahane sağlık sigortası ile doğum anlaşması varsa en fazla lüks sigortayı daha uygun fiyata yaptırırsın bence bu yöntemi dene madem çok istiyorsun o hastaneyi

bende bölge hastahanesine gidiyorum şimdilik ama sarıgazıye medipol ve vital de açıldı doğumuma kadar düşünücem fikrim değişebilir:KK1:

hamile arkadaşlarım bende anne olmak istiyorum ama olmuyo tedavi görüyorum biçok şey deniyorum çok yıprandım...
bugün yeni bişey öğrendim 41 hamile kişi hepsi 41 er tane Ayetel kürsi okursa okudukları kişide hamile kalıyomuş benim içinde okuyun lütfen okuyan mesajımı alıntılasın sayısını bileyim şimdiden hepinizden Allah razı olsun..(herkes ayrı ayrı 41 tane okuyucak)

Bende okudum , Allah kabul eder inşallah , en kısa sürede sende bebeğine kavuşursun..

günaydın canım grubum
günaydın cancanlar

görüşürüzzzzzz

Artık aldıklarını paylaşırsın :KK70::KK70:

Bende oraya gideceğim önümüzdeki ay iyi fikirler edin olur mu canım soracğım sana nasıl olduğunu fiyatlar çeşitlilikvs...

Ayyyy canım yaa kıyamam kusura bakma. Bi yandan da güldüm dediklerine hiç aklıma gelmezdi. Eşim bana yeşil erigim der de o yüzden rumuzum öyle. Napsam yazmasam mı ki bikaç gün?[/QUOTE]

yok canım yapacak bişey yok çıkana kadar beklicem senin rumuzu görmesemde aklımda merak etme
ama dua edin çabuk yetişsin erikler yeşil yeşil erikler :KK76::KK76::KK76:

Ayyyy canım yaa kıyamam kusura bakma. Bi yandan da güldüm dediklerine hiç aklıma gelmezdi. Eşim bana yeşil erigim der de o yüzden rumuzum öyle. Napsam yazmasam mı ki bikaç gün?

yok canım yapacak bişey yok çıkana kadar beklicem senin rumuzu görmesemde aklımda merak etme
ama dua edin çabuk yetişsin erikler yeşil yeşil erikler :KK76::KK76::KK76:[/QUOTE]

Ayy akista erik gorunce atladim:KK66: bende dort gozle bekliyorum erigin cikmasini.tuzlayip yemek icinnn:KK8:

cnm bende dun cok net anladım bebegımı el parmakları bıle bellıydı kurban olurum onaaa yaratana rabbım evlatlarımızı korusun dr sımdı hısettıklerımızın bebek oldunu dusunmuor 2-3 haftaya netlesır dedi birde bebek karnımızda ıstwedıgı yere gıdermıs tek yerde durmazmıs sag sol asagı yukarı kesesını tasırmıs :KK53:

cnm bnde calısıorum malesefkiiiii :KK53: ama dun ıcın ızın ıstedım 2 saat erken cıktım :KK51:hareketlerini hisedemiorum diye elham yaptım ama bosuna yapmısım hersey yolunda pasamın pıpısınıde gordummmm annesı yermıs onu :KK51::KK9:

ohh ohh gezin bakalım bızde işte calısalımmm :KK25::KK22: cok kıskandımmmmmmmmm:KK14: iyi gezmeler cıcıslere bak bızlere haberdar et :KK49:

Canlar ben dün resmen tekmeyi yedim elimi karnıma koydum ve bekledim pat pat elimde ihssettim yaaa :KK9:) artık eminim herşeyden. :KK70: Birde dünya gözüyle görebilsem bebişimi yani göremiyorum ya dr. gösteremiyor ya cihazda iş yok anlamadım gitti. Neyseki 7 şubatta detaylı ultrasonum var o zaman anlarım

Ahhhhh ahhhhh ben normalde kilolarca yerdim en sevdigim meyve oluyor kendileri :KK52:
Esim bakmis 3 adeti 25 tl benim disimin kavugunu doldurmaz alma dedim :KK50:
Tek istedigim dogum yapmadan bebisimle doya doya kilolarca yiyebilmek :KK16:

aynen canım aynen bende öyle 1.000 lira olmuş kilosu 3 tanesi 25 tl olanda dondurulmuş dediler bize istemem dedim o ne öyle
bekleriz biz kızımla tazesi çıkana kadar .

Herkese iyi akşamlar... :KK3: Biz hafta sonu yoktuk sayfalar yine çoğalmış gerçi bikaç kez siteye bakmaya çalıştım ama sayfa kilitlendi sürekli... Bu ara fuara giden oldu mu ben gidemedim de... :KK43:

canım bizde gidecektik güya ama ben haftasonu biraz kırıktım yorgundum eşim de orası çok kalabalık zaten arabamızda yok virüs var diye götürmedi gidende olmamış sanırım bizden

haberleri izlediğim kadarını biliyorum çok ta uygun şeyler yokmuş

Canlar ben dün resmen tekmeyi yedim elimi karnıma koydum ve bekledim pat pat elimde ihssettim yaaa :KK9:) artık eminim herşeyden. :KK70: Birde dünya gözüyle görebilsem bebişimi yani göremiyorum ya dr. gösteremiyor ya cihazda iş yok anlamadım gitti. Neyseki 7 şubatta detaylı ultrasonum var o zaman anlarım

aYYYY NE GUZELLL CNM BENDE GECENLERDE HISETTIM AMA SIMDI BISEY YOKKKK AMAN O IYI OLSUNDA VARSIN HISETMIYIM GOZUN AYDIN BENIM 3 HAFTA SONRA DETAYLIYA CAGIRDI DR :KK53: NASIL GECERKI 3 HAFTAAAAA :KK53:

Azeri kizi merhaba diger arkadaslara da merhaba beni bilmezler onun icin sana ilk once yazdim birde cok zor animda rahatlatmisdin beni bugun kontrolum vardi 18+6 gunluk bebegim ve kafasindaki kist kaybolmus doktor gormedigini soyledi cok sukur insallah senin bebegindekide kaybolmustur bende sana umit vYuereyim dedim ben surekli doktora kaybolmusmu diye sordum zaten soracagim bazi seyleride unuttum o stresden doktorda zaten kaybolur demisdim neden endiselendi dedi cok sukur hersey normal 10 subat a ayrintili ultrasyon istedi insallah rabbim birdaha bir sikinti ile imtihan etmez benide tum hamileleride sunu anladimki hamileyken coooooooook cooooooook dua etmemiz gerekiyor dua ile......

ben de hatırladım canım, Çok sevindim rabbim her zaman gönül ferahlığı versin inşallah. Bir daha bebeğinin hiç bir sıkıntısıyla imtihan etmesin seni de diğer kardeşlerimizi de. Rabbim sağlık sıhhat huzur versin.

Anlaşılan fuara giden de yok bio oil kullanan da yok yada :83: aaaa... görünmez olmuşumda haberim yok... ben küstüm kaçıyorum... :76:

hiiiç bir fikrim yok bebeğim kremler hakkında ama görünmez değilsin :)

bugun yoğun bir gündü kızlar geçmişi okuyamadım çok hızlı gidiyor valla yetişemiyorum.
paylaşmak istediğim bişeyler var ancak bu saate kaldı.bugun gebelik eğitimine başladık biz oğluşumla:KK55: çok keyifli ve çok eğitici bir program ilk gün için çok güzel izlenimler bıraktı bende.devlet hastanesini tebrik ettim. 22 senelik bir ebe veriyor eğitimi tabi oda eğitim almış bu konuda, egzersizler yaptık aklımıza takılan herşeyi sorduk çok güzeldi çevrenizde varsa mutlaka gidin.20. haftadan sonra başlıyormuş zaten kesinlikle tavsiye ederim.1.30 da başladı 4 te bitti plates yaptık en son biraz dinlenip çıktık 8 kişilik bir grup çok kalabalıkta değildi.çok eğlendik hemde bilgilendik.
ebenin özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler die bahsettiklerini sizinle paylaşayım.
sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmayın dedi,ama gece uykusunda sırtüstü yattığınızı farkederseniz paniklemeyin gece uykusunda vücut fonksiyonları yarıya düşer dedi. oyuzden normalden daha az etkilenir bebeğiniz dedi.yinede mümkünse sola yada sağa yatın dedi.
kegel egzersizlerine başlamanın tam zamanı dedi.(doktor kontrolünde olmalı mutlaka kafanıza göre egzersiz asla yapmayın dedi)
göğüs ucunu asla uyarmayın ve hatta dokunmayın dedi bu önemli dedi doğumu tetikler dedi.

doğum hakkında çok güzel bilgiler verdi.devlet hastanesi olduğuna göre bu uygulama buraya özel değildir sanırım kızlar mutlaka bulunduğunuz yerdeki kadın doğum hastanesine sorun eğitim hakkında bilgi alın gerçekten çok keyifli.:KK34:

selam,

devlet hastanesinde gebelik eğitimi nerede veriliyor? ben böyle bişey ne duydum nede kimse önerdi :KK43: istanbuldayım... sen nerede aldın bu eğitimi, nasıl başvuruluyor ?

ben de başlıyorum 23 ocak perşembe canım :) Zeynep Kamilde var inşallah ben de senin gibi çok memnun kalırım. Burda 6 hafta olcakmış eğitim. Çalışıyorum aslında ama katılmak için can atıyorum. Bir şekilde izin alıp gideceğim inşallah. Eşler var mıydı yada kaçıncı haftalarda geliyorlar biliyor musun? Eşim biraz o yüzden huzursuz eşler gelecekse karışık bir ortam olur gitme diyor.

Dacanka Zeynep kamilde var Anadolu yakasındaysan arayıp kayıt yaptırıyorsun. Bir dene istersen. 23 ocak ilk ders bizim. hem tanışmış oluruz :):KK16::KK16::KK16::KK16:

41 tane Okudum canım Rabbim sana sağlıklı sıhhatli bir evlat nasip etsin en kısa zamanda. Rabbim tüm isteyen kardeşlerimize hayırlı evlatlar nasip etsin...

Günaydın arkadaşlar...

benim dün akşam sağ kasığım cok ağrıyordu baya tedirgin oldum :KK43: birde ben gece en az 3 kez kalkıyorum ve büttün gece dolap beygiri gibi bir sağ bir sola dönüyorum... hal böyle olunca da hiç uykumu alamıyorum :KK43:

sizde durum nasıl ?

Oooooof bana sor onu sağ sol iki kasığımda baskıdan patlayacak gibi sürekli tuvaletim var gibi hissediyorum ama yok. gece sancıdan uyuyamıyorum sırt üstü yatmak zararlı sağım solum ağrıdı artık ben yüz üstünden başka yatamayan biriydim gece ben kıvranıyorum kocam uyanıyo napıcağını şaşırdı adamcağız. Yatağı mı ayırsam acaba yazık benim yüzümden o da uykusuz kalıyor. Hoş aynı saatte kalkıp işe gidiyoruz o benden önce evde oluyor ama olsun kıyamıyorum işte. Bizde de durum bu canım pek parlak değil. Uykusuzluk ve sancılardan halsiz düşüyorum ve başım ağ gözlerim ağrıyor sürekli. Kronik uykusuz oldum resmen :18::18::18::18:

Arkadaslar herkese gunaydin tetenaz asisini soracagimda saglik ocagi 20 haftada doktorun onerirse asi yapilacak dedi ben 19 haftadayim bir dusugum vardi saglik ocagi onun icin oyle dedi galiba asi sanci yapma etkisi varmis doktorum yaptirsan bisey olmaz sen bilirsin dedi kafam karisti yaptiranlar boyle bir etkiyle karsilastinizmi kafam cok karisti birde kacinci haftada yaptirdiniz

benim de önceden bir düşüğüm vardı. Aile hekiminde hemşirem günlerini yazdı verdi aşıların ilkini oldum bi sorun olmadı ağır kaldırmazsan kolun ağrımıyor fazla. 23 - 24 ünde ikinci dozunu yapacak ben sancı vs hissetmedim. aşıyı yaptırdığımda 18 haftalıktı.

günaydın canım grubum
günaydın cancanlar

görüşürüzzzzzz

hadi git gel de varsa güzel şeyler ben de gideyim kocişle :) bol bol fotoğraf çek yükle :) hadi iyi eğlenceler annesi... çok yorma kendini

X