2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bizim yeşilerik rumuzlu hamişimizin rumuzunu gördükçe aklıma düşüyor yaa

kocisimden istedim de buldu saolsun ama çok pahalı bın tl 1,000 olmuk kilosu aldırmadım dayanıyorum cıkana kadar sabır dıyorum ama
bu ismide gördükçe aklıma düşüyor yahu rüyamda gördüm yedim çıtır çıtır ucuza bulan bilen varsa haber etsin Allah rızası için kızlar
avcumu yalamaktan aşındırıcam

Korkma rüyanda yedirmişler canım, aslında içiniz rahat olsun öyle bir gün içinde yemek zorunda değilsin nisan mayıs gibi turfandaları çıkar daha ucuza....

Azeri kizi merhaba diger arkadaslara da merhaba beni bilmezler onun icin sana ilk once yazdim birde cok zor animda rahatlatmisdin beni bugun kontrolum vardi 18+6 gunluk bebegim ve kafasindaki kist kaybolmus doktor gormedigini soyledi cok sukur insallah senin bebegindekide kaybolmustur bende sana umit vYuereyim dedim ben surekli doktora kaybolmusmu diye sordum zaten soracagim bazi seyleride unuttum o stresden doktorda zaten kaybolur demisdim neden endiselendi dedi cok sukur hersey normal 10 subat a ayrintili ultrasyon istedi insallah rabbim birdaha bir sikinti ile imtihan etmez benide tum hamileleride sunu anladimki hamileyken coooooooook cooooooook dua etmemiz gerekiyor dua ile......

Ayyyyy canim hadi gozun aydin.....
Kendim o kontrolden gelmis gibi sevindim gercekten :KK16:
Ins. Oglumdaki kistler de yok olmustur canim :KK16:
Allah (c.c.) razi olsun icimi rahatlattin...
Ayrica bende perinatologuma guveniyorum gercekten....
Cogu doktor amniyonik bant demisti ama o plasenta bagi yok olur ileride dedi....
Dedigide oldu yok olmak uzere....
Simdi kistimizide yok edecegiz Allah (c.c.) in izni ile :KK16:
Rabb'im hep boyle guzel haberlerle gelmemizi nasip etsin :nazar::nazar::nazar:

Merhabalar,

Sayfaları okumaya yetişemiyorum :) çok da yorgunum açıkçası :KK43:

Dr ayrıntılı ultrasona baktı ve yüzünü göstermedi kızım, yüz görümlüğü istiyor sanırım :) şaka bir yana bu yüzden 2 hafta sonra tekrar gel dedi ve şu harmony testini özellikle yaptırmamızı istedi. Ben de kan verdim ve zorlu bekleyiş başladı bakalım hayırlı güzel haberler gelir inşallah...

Güzel haberler alanlara maşallah
Sıkıntılı olanlara hayra çıksın inşallah
Cinsiyet öğrenenlere de hayırlı olsun diyorum :)
Hastalara (oğluma da ) acil şifalar diliyorum...
Ben biraz uzanayım, belim çok ağrıdı bugün...

Nazlı senin kızın iki hafta sonra gösterir merak etme, ultrasona giderken tok git ve en sevdiğin şeyi yiyerek git...bak nasıl dönecek her yanını,:KK52: kızlar ekşi, tuzlu sever. :KK37:
4 lün risklimi çıkmıştı canım, niçin istedi harmony testi, hangi şehirdesin, nerede yaptırdın canım.

Oooo hemde ne guzel duygu.....
Biz asama atladik disaridan belli oluyor hareketleri :KK16:
Bakalim son aylarda ayak izleride cikacak mi :21:

Hadi gozun aydin cips im :KK19:
Ilerleyen zamanlarda o tekmeler yatirmayavak seni :KK9:

Canım zaten gece bel ağrımdan yatamıyorum ki bi düz rahat yatabiliyorum oda sakıncalıymış hiç rahat edemiyorum bakalım kızım ne zaman uyutmuycak onun verdiği rahatsızlık bile başımın tacı

Anlaşılan fuara giden de yok bio oil kullanan da yok yada :83: aaaa... görünmez olmuşumda haberim yok... ben küstüm kaçıyorum... :76:

[QUOT

Canım Aydında bütün akrabalar, annemler burda doğumu Ankarada yapacam kısmetse, 15- 20 gün sonra gideriz diyoruz, senin orda tanıdık dr. Varmı, buradaki dr. a yaptırmayacanmı doğumu?

Var canım tanıdık doktorlar.Babam da özel dogum hastanesinde çalışıyor.Burada yaptırmak istemiyorum pek, ama herşey kısmet.Son an'a kadar belli olmaz.

canım ben ilk başta yapılan birsürü tahlili kamu sağlığında yaptırdım içeri girdim kendi doktorum bi kağıt vermişti onu gösterdim bu tahlilleri yaptırmak istiyorum dedim özelde doktora gidiyomusun diye sordular evet dedim muayene istermisin dedi yok dedim zaten içerde 3 hastaya birden bakıyolar kimi sandalyede kimi perdenin arkasında ultrasonda falan tamam dedi yolladı barkotla tahlile ikili testi özelde yaptırdım 150 tl bayıldım detaylı için bezmialem vakıf üniversitesine gidicem 50 tl imiş azerikızı gitmiş memnun kalmış bende haftaya salı gidicem sana ayrıntıları o zaman vereyim tecrübe sahibi olayım da dr ismi filan tam bilmiyorum

tamam cnm çok sevinirim gittiğin zamn bilgilendirirsen... cd veriyorlarmış sanırım detaylıda, devlette de verilip verilmediğini merak ediyorum açıkçası... sn bi git de bize de öncülük yap bari :KK66:)) bn şubatta gdcm deetaylı için inş

Selam bacılarrrrr sağlık ocağından geldim şimdi geçen hafta hemşirem aramıştı gel bi göriyim seni demişti normalde aşım ocak sonundaydı gelmişken onu da vurayım bari dedi... anammmmm şu an omzumdan parmak uçlarıma doğru bir acı silsilesi geliyor daha 15 dk. oluyo vurulalı hemşire üstüne basa basa ağrın olacak şişme felan da olabilir buz koyabilirsin dedi.. kilom da 69 olmuş çok almışsın dikkat et dedi ama ben zaten çok bişey yemiyorum kiii yemem gereken şeyleri yiyorum abartmadığımı düşünüyorum ama alıyorum işte napiimm:KK50::KK50: bebeğin kalp atışlarını dinlemedi şimdi daha duyulmaz erken dedi 20 haftadan sonra duyabilirmiş:KK43:(

evet canım öyle oldu ben erkenciyim biraz :) aynen canım her gün hissetmiyorum en yoğun bu hafta sonu hissettim bu gün daha bişey hissedemedim mesela :KK50::KK50: anne karnında hareketli olan bebekler doğduktan sonra sakin oluyomuş anne karnında sakin bebekler de doğduktan sonra çok hareketli oluyolarmış dün komşum gelmişti bizzat ben yaşadım dedi bebeğim çok hareketsizdi karnımdayken ama şu an görüyosun dedi hakketen yaa maşallah çocuk 1.5 yaşın da ve 1 saniye durmuyo :))

akılllı uslu olurlar inş bizimkiler de :))

bugun yoğun bir gündü kızlar geçmişi okuyamadım çok hızlı gidiyor valla yetişemiyorum.
paylaşmak istediğim bişeyler var ancak bu saate kaldı.bugun gebelik eğitimine başladık biz oğluşumla:KK55: çok keyifli ve çok eğitici bir program ilk gün için çok güzel izlenimler bıraktı bende.devlet hastanesini tebrik ettim. 22 senelik bir ebe veriyor eğitimi tabi oda eğitim almış bu konuda, egzersizler yaptık aklımıza takılan herşeyi sorduk çok güzeldi çevrenizde varsa mutlaka gidin.20. haftadan sonra başlıyormuş zaten kesinlikle tavsiye ederim.1.30 da başladı 4 te bitti plates yaptık en son biraz dinlenip çıktık 8 kişilik bir grup çok kalabalıkta değildi.çok eğlendik hemde bilgilendik.
ebenin özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler die bahsettiklerini sizinle paylaşayım.
sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmayın dedi,ama gece uykusunda sırtüstü yattığınızı farkederseniz paniklemeyin gece uykusunda vücut fonksiyonları yarıya düşer dedi. oyuzden normalden daha az etkilenir bebeğiniz dedi.yinede mümkünse sola yada sağa yatın dedi.
kegel egzersizlerine başlamanın tam zamanı dedi.(doktor kontrolünde olmalı mutlaka kafanıza göre egzersiz asla yapmayın dedi)
göğüs ucunu asla uyarmayın ve hatta dokunmayın dedi bu önemli dedi doğumu tetikler dedi.

doğum hakkında çok güzel bilgiler verdi.devlet hastanesi olduğuna göre bu uygulama buraya özel değildir sanırım kızlar mutlaka bulunduğunuz yerdeki kadın doğum hastanesine sorun eğitim hakkında bilgi alın gerçekten çok keyifli.:KK34:

Son düzenleme:
kızlar selam,

ben bebişimi 16. haftadan beri hissediyorum.
hatta geçen hafta bir ara o kadar çok vurdu ki, kocama koş dedim o da yetişti ve hissetti...
hemen de ağlıyor :) Sen ağlıyorsan ben napim dedim. Bu arada dünyada yapılan bir araştrmaya göre, dünyanın en güzel duygusu seçilmiş bebeğini hissetmek... Allah herkese nasip etsin.

çatlaklar için neredeyse hiç karnım olmasa da karnıma düzenli olarak aktardan aldığım yağ karışımını ve bebak acıbadem sütünü sürüyorum. Göğüslerime de en çok acıbadem sütünü arada da aynı yağdan sürüyorum baya kaşınıyor kendileri :)

Kilo olarak da 58 ile hamile kaldım şimdi 60 kiloyum. bakalım bundan sonra ne olacak? Hiç iştahım yok, inşaallah böyle devam eder :) :KK9::KK49::emir_bebek:

hamile arkadaşlarım bende anne olmak istiyorum ama olmuyo tedavi görüyorum biçok şey deniyorum çok yıprandım...
bugün yeni bişey öğrendim 41 hamile kişi hepsi 41 er tane Ayetel kürsi okursa okudukları kişide hamile kalıyomuş benim içinde okuyun lütfen okuyan mesajımı alıntılasın sayısını bileyim şimdiden hepinizden Allah razı olsun..(herkes ayrı ayrı 41 tane okuyucak)

Anlaşılan fuara giden de yok bio oil kullanan da yok yada :83: aaaa... görünmez olmuşumda haberim yok... ben küstüm kaçıyorum... :76:

Cnm benim bir tek sen degilsin bende gorunmez oldugumu hissediyorum cogunlukla sanirim yogun olarak girmedigimiz icin :KK43: istanbukdaki arkadaslar gitmisti fuara bio oil kullanan bilmiyorum ben bebe yagi kullaniyorum...

Günaydın arkadaşlar...

benim dün akşam sağ kasığım cok ağrıyordu baya tedirgin oldum :KK43: birde ben gece en az 3 kez kalkıyorum ve büttün gece dolap beygiri gibi bir sağ bir sola dönüyorum... hal böyle olunca da hiç uykumu alamıyorum :KK43:

sizde durum nasıl ?

Ayyyyy canim hadi gozun aydin.....
Kendim o kontrolden gelmis gibi sevindim gercekten :KK16:
Ins. Oglumdaki kistler de yok olmustur canim :KK16:
Allah (c.c.) razi olsun icimi rahatlattin...
Ayrica bende perinatologuma guveniyorum gercekten....
Cogu doktor amniyonik bant demisti ama o plasenta bagi yok olur ileride dedi....
Dedigide oldu yok olmak uzere....
Simdi kistimizide yok edecegiz Allah (c.c.) in izni ile :KK16:
Rabb'im hep boyle guzel haberlerle gelmemizi nasip etsin :nazar::nazar::nazar:

Aminnnnnn cumlemize tum hamilelere insallah seninkide coktan kaybolmustur hic aklina bile alma o sekilde inan dua et herseyi veren rabbim" O“ yeterki ol desin hemen kaybolur insallah. o sikintilardan cinsiyet bile hic aklima gelmemisti net olarak olmasada kizim olacakmis hayirlisiyla benimde kesin amniyotik bant dediler iki doktora gittim bir hafta sonra rabbimin lutfu kaybolmustu doktor bile sasirdi rabbim ol derse hersey olur herseyimizi ondan istemeliyiz ama samimi inanarak sabirla rabbim mutlaka karsiligini veriyor cok cok dua et canim duanin acmadigi kapi yoktur ayrica ben hergun ashabi bedir ve suhedayi uhud u okuyarak dua ettim ediyorumda birde salati tefriciye oku ayrica tum hamilelik boyunca hamilelerin 70000 kelimeyi tehvit cekmesi bebegi herturlu seyden korurmus tabi bol bol kuran okumakda lazim bir arkadas her ay hatim etmemk gerekliymis dedi ben cok yavas okurdum ama okudukca nasil hizlandim bende anlayamadim dusunki kontrole gidene kadar 1 hatim i bitirdim rabbim kabul eder devam ettirmeyi nasip eder insallah tum hamile arkadaslarim sen. ben rabbim hepimize saglikli huzurlu mutlu hamilelikler sonrasin dada en kolay dogumlar nasip edip evlatrarimizi eslerimizle beraber hayirli bir sekil bir sekilde yetistirmemizi nasip eder... insallah bir dahaki konturolum 10 subatta tekrar ayrintili ultrasyona giricem dualarini bekliyorum seninde en yakin zaamanda hayirli haberlerini alirim insallah....

bugun yoğun bir gündü kızlar geçmişi okuyamadım çok hızlı gidiyor valla yetişemiyorum.
paylaşmak istediğim bişeyler var ancak bu saate kaldı.bugun gebelik eğitimine başladık biz oğluşumla:KK55: çok keyifli ve çok eğitici bir program ilk gün için çok güzel izlenimler bıraktı bende.devlet hastanesini tebrik ettim. 22 senelik bir ebe veriyor eğitimi tabi oda eğitim almış bu konuda, egzersizler yaptık aklımıza takılan herşeyi sorduk çok güzeldi çevrenizde varsa mutlaka gidin.20. haftadan sonra başlıyormuş zaten kesinlikle tavsiye ederim.1.30 da başladı 4 te bitti plates yaptık en son biraz dinlenip çıktık 8 kişilik bir grup çok kalabalıkta değildi.çok eğlendik hemde bilgilendik.
ebenin özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler die bahsettiklerini sizinle paylaşayım.
sırtüstü 5 dakikadan fazla yatmayın dedi,ama gece uykusunda sırtüstü yattığınızı farkederseniz paniklemeyin gece uykusunda vücut fonksiyonları yarıya düşer dedi. oyuzden normalden daha az etkilenir bebeğiniz dedi.yinede mümkünse sola yada sağa yatın dedi.
kegel egzersizlerine başlamanın tam zamanı dedi.(doktor kontrolünde olmalı mutlaka kafanıza göre egzersiz asla yapmayın dedi)
göğüs ucunu asla uyarmayın ve hatta dokunmayın dedi bu önemli dedi doğumu tetikler dedi.

doğum hakkında çok güzel bilgiler verdi.devlet hastanesi olduğuna göre bu uygulama buraya özel değildir sanırım kızlar mutlaka bulunduğunuz yerdeki kadın doğum hastanesine sorun eğitim hakkında bilgi alın gerçekten çok keyifli.:KK34:

selam,

devlet hastanesinde gebelik eğitimi nerede veriliyor? ben böyle bişey ne duydum nede kimse önerdi :KK43: istanbuldayım... sen nerede aldın bu eğitimi, nasıl başvuruluyor ?

Arkadaslar herkese gunaydin tetenaz asisini soracagimda saglik ocagi 20 haftada doktorun onerirse asi yapilacak dedi ben 19 haftadayim bir dusugum vardi saglik ocagi onun icin oyle dedi galiba asi sanci yapma etkisi varmis doktorum yaptirsan bisey olmaz sen bilirsin dedi kafam karisti yaptiranlar boyle bir etkiyle karsilastinizmi kafam cok karisti birde kacinci haftada yaptirdiniz

iyi aksamlar kızlar.....

doktora gitiiim çokta güzel haberlerle dondukkkkkkkkk bebegımmmmm masalahıı var 12 cm boyu 250 gr ağırlığı olmussss elını kafasına koymusss yan gelmıs yatıyor kesın kez erkekmısss onuda ogrendı

Gözün aydın olsun canım. Ne güzel ultrasonda o kadar net görebilmen yaaa benim gittim hastaneden midir nedir anlamıorum . Ultrasona bakıyorum bakıyorum hiç ne elni ne kolunu görebiliyorum bu konudan dolayı çok üzgünüm. Herkes bebeğim hareket ediyor diyor ben ultrasondan birşey anlamıyorum.

X