2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
[sıze=3]evet şimdi bende araştırdım da abdest geçiriyor ama peygamberimiz lanetliyor diyor. Sahih bi hadis. E çocuklarınızı da yazdırın çok hoş olur:KK16:[/sıze]

esım suan aklı olsa yaptırmazmıs ole dıor yaptırdak sonra aılesı kıskanclıgından abdest gecmıoo dıye basının etını yedıler cunku ama ben cok ıstıorum couklarımın ısmını yazdırmayı

kızlar ben de hastalandım yaa boğazım acıyor ve burnum tıkalı yanıyor.ilaç içmek istemıyorum ne yapabilirm

canım 3 gündür boğaz ağrısı ve bas ağrısı çektim.canım ıhlamur kuşburnu ve bal karıştırıp içtim.sonra elma kabuğu ve zencefil(ama cok az )içtim.suan iyiyim cok sükür.cok geçmiş olsun

kızlar ben de hastalandım yaa boğazım acıyor ve burnum tıkalı yanıyor.ilaç içmek istemıyorum ne yapabilirm

Canım çok geçmiş olsun , Ben nezaman hasta olsam annemin yaptığı tarhana çorbasını içmeden iyileşemezdim, imkanın varsa yap iç sıcacık boğazları yumuşatıyor, günde 2 fincana kadar ıhlamur da içebilirsin. Birde bolca dinlenmen lazım + meyve yemeyi de ihmal etme. . inşallah hemencik iyileşirsin :KK16:

esım suan aklı olsa yaptırmazmıs ole dıor yaptırdak sonra aılesı kıskanclıgından abdest gecmıoo dıye basının etını yedıler cunku ama ben cok ıstıorum couklarımın ısmını yazdırmayı

ona kalırsa Allah kaşlarını inceltenleri de lanetliyor diye hadis var. Kapalı açık hangimiz kaşımızı almıyoruz ki. Bi de makyaj konusunda belirtilen bi husus var sadece kocası dışında süslenmek haram şeklinde. Keza makyajı da yaşlı genç açık kapalı hemen herkes yapıyor. Allah malın kıyafetin fazlası haram diyor. Hangimiz sadece 2 kıyafetle ömür geçiriyoruz. Dolaplarımız tıklım tıkışken hala giyecek hiçbişeyim yok diyenler namaz kılıp kuran okumuyor mu? Bu detaylara girersek kimse cennetlik bile olamaz. Ben Allah'ın insanları bu detaylarla değil farlı meziyetlerle değerlendireceğini düşünüyorum. 5 vakit namaz kılıp elinden kuran düşmeyen insanlar çevresindekilerin okadar canını yakıyor ki gıybetle dedikoduyla bedduayla... İnsanlar ne zaman bedeni ile değil ruhu ile uğraşırsa o vakit kurtuluşa ereceğiz benim görüşüm bu.

benimde olmadı ağrım falan şükür biraz sızlama var sadece bende sevmiyorum iğne aşı ama çatır çatır doğurcaz başka yolu yok :KK1::KK1:

Ya inanırmısın benim yengem kaşlarını aldırmış insan değil canı çok tatlıdır, Doğumunu uyuyarak yaptı resmen :) uyandığında bebek kucağındaydı.. Böyle olcağını bilsem bi düzüne doğururum :KK70: neyse şimdiden korku sarmasın içimi susuyorum =)

Ya inanırmısın benim yengem kaşlarını aldırmış insan değil canı çok tatlıdır, Doğumunu uyuyarak yaptı resmen :) uyandığında bebek kucağındaydı.. Böyle olcağını bilsem bi düzüne doğururum :KK70: neyse şimdiden korku sarmasın içimi susuyorum =)

Büyük lokma ye büyük konuşma bence, sen hamilemisin şimdi gerçekten?

[sıze=3]ona kalırsa allah kaşlarını inceltenleri de lanetliyor diye hadis var. Kapalı açık hangimiz kaşımızı almıyoruz ki. Bi de makyaj konusunda belirtilen bi husus var sadece kocası dışında süslenmek haram şeklinde. Keza makyajı da yaşlı genç açık kapalı hemen herkes yapıyor. Allah malın kıyafetin fazlası haram diyor. Hangimiz sadece 2 kıyafetle ömür geçiriyoruz. Dolaplarımız tıklım tıkışken hala giyecek hiçbişeyim yok diyenler namaz kılıp kuran okumuyor mu? Bu detaylara girersek kimse cennetlik bile olamaz. Ben allah'ın insanları bu detaylarla değil farlı meziyetlerle değerlendireceğini düşünüyorum. 5 vakit namaz kılıp elinden kuran düşmeyen insanlar çevresindekilerin okadar canını yakıyor ki gıybetle dedikoduyla bedduayla... Insanlar ne zaman bedeni ile değil ruhu ile uğraşırsa o vakit kurtuluşa ereceğiz benim görüşüm bu.[/sıze]

aynenn bende bu mantıktayım cnm rabbım hepımızın nıyetını bılıorbende cxoook bılıorum bası kapalı 5 vakıt namazlı ama gıybet dedıkodu ıftıra fıtne fıcur doluuu rabbım onlardan uzak tutsun evet bende tesetturluyum ama 4 4luk degılım namazımıda kılamıorum rabbım kılmayı nasıp etsın hepımıze ınsallah gunahlarımızıda afolsun ınsalahh :KK50:

çok az toz zencefil ve bal karıştırıp yemeyi deneyebilirsin, bir de bol bol meyve tüket, çokçana geçmiş olsun.... :)

aman ne güzel ya , herkesin bünyesi farklı inş bizde de ateşlenme kol ağrısı falan olmaz. şubat ayında olcam ilk dozu ama bende tırsma var :)) Aşı olmaya bile cesaretim yokken ben nasıl doğurcam acaba çok merak ediyorum :KK70:

hiç korkacak birşey yok canım, unuttum bile aşı olduğumu... doğumda böyle olacak bebeğimizi kucağımıza alınca nasıl doğum yaptığımızı unutacağız:KK16:

benimde olmadı ağrım falan şükür biraz sızlama var sadece bende sevmiyorum iğne aşı ama çatır çatır doğurcaz başka yolu yok :KK1::KK1:

nasılsa doğacak kızlar, 8.aya kadar düşünmek istemiyorum doğumu...:KK76:

Büyük lokma ye büyük konuşma bence, sen hamilemisin şimdi gerçekten?

yanlış bişey mi söyledim ? kolay mı sence anne olmak .. ister istemez insanın içinde korku oluyor , Allahıma şükürler olsun ki hamileyim

$20140115_120258.jpg

2 gece önce uykumdan öyle bi ağrıyla uyandım ki tarif edemem kızlar..
uyandığımda soluma yatıyordum ve ağrı hafif yukarı taraftımdaydı ama bıçak gibi,nasıl bir ağrı hala aklıma geldikçe şaşırıyorum.. sırtüstü yattım geçmedi, sağıma yatınca hafifledi sonra geçti bende uyuyakalmışım tekrar.. :KK53:

ama şimdi durup durup aklıma geliyor, bide baya sertleşti gibi hissediyorum karnımın üst taraflarını mideye doğru.. yada ben abartıyorum,bilmiyorum ki :26:

doktoruma sordum whatsuptan.. "gaz sancısıda olabilir,tekrarlarsa gel..kontrol et" dedi.. ama içimde içimi yiyor.. hani standart hep olan ağrılardan olsa neyse, sorun etmicem ama bu ağrı çok başkaydı valla..

normal kontrolüm 10 gün sonra.. 10 gün sabretmeye çalışacağım ama kendimi biliyorum,kesin sabredemeyip bikaç güne giderim ben doktora :KK1:

[sıze=3]kızlar size bişey söylücem biz eşim ile nişanlıyken kollarımıza birbirimizin isimlerini yazdırmıştık şimdiii dahada hoşuma gidiyor :KK19: Allah korusun tabi ama beni aldatmaya bile kalksa kolundaki isim şak diye çıkacak ortaya hahahhahaha düşünceye bak :KK9::KK53::KK51:[/sıze]

zeki kadın ya hey allahım :) çok güldüm valla

uyandığımda soluma yatıyordum ve ağrı hafif yukarı taraftımdaydı ama bıçak gibi,nasıl bir ağrı hala aklıma geldikçe şaşırıyorum.. sırtüstü yattım geçmedi, sağıma yatınca hafifledi sonra geçti bende uyuyakalmışım tekrar.. :KK53:

ama şimdi durup durup aklıma geliyor, bide baya sertleşti gibi hissediyorum karnımın üst taraflarını mideye doğru.. yada ben abartıyorum,bilmiyorum ki :26:

doktoruma sordum whatsuptan.. "gaz sancısıda olabilir,tekrarlarsa gel..kontrol et" dedi.. ama içimde içimi yiyor.. hani standart hep olan ağrılardan olsa neyse, sorun etmicem ama bu ağrı çok başkaydı valla..

normal kontrolüm 10 gün sonra.. 10 gün sabretmeye çalışacağım ama kendimi biliyorum,kesin sabredemeyip bikaç güne giderim ben doktora :KK1:

Canım bendede birkaç gün oldu aynı şey ama resmen ağrı yataktan zıplattı biraz araştırırken bu yazıyı gördüm bi bak bakalım seninkide benziyormu?

İnternet adresi çıkmadı ama googleda 'GEBELİKTE ROUND LİGAMENT AĞRISI' diye arattır bak..

Son düzenleme:

yanlış bişey mi söyledim ? kolay mı sence anne olmak .. ister istemez insanın içinde korku oluyor , Allahıma şükürler olsun ki hamileyim

Eki Görüntüle 933311

Yok sen yengenle dalga geçmişsin, senin nasıl doğum yapacağını allah bilir... Benim bir arkadaşımda normal doğum yapacam diyip duruyor sezaryeni beğenmiyordu, ama çocuk 4 kilo olunca mecbur sezeryana aldılar, onun için dedim....

zeki kadın ya hey allahım :) çok güldüm valla

[sıze=3]hihihihihi aklıma bugün geldii kız kocamı kıskanırım öyle bir halt yese valla karnım burnumda olsa bende ıyı bır sopa yerr hatta ona cın ıskencesı bıle yapanılırım bosamam ama bosamak onun ıcın kurutlus olur hihiihihi kendımı fena hısettım bu sıra bırde kuzenler öfılan sureklı kocanı ıhmal etme cok kılo alma zaten tombulsun bak kocna baskalaırna gozu kayar falan dıyolar psıkoljımı bozdular bende bılınc altı olmus ama bugun aklıma dovme geldı :KK28: Ole bısey yapamaz gorukur :KK47:bu ınsanlar ne acımasız bu kız hamıle kafasına takar demıyolar dıyorlarda dıyorlar[/sıze]

Canım geçmiş olsun, benimde karnımın üst tarafında sertlik var, hele yemekten sonra taş gibi oluyor.. Gaz sancısı deyip geçmeyelim o da bazen insanı ağlatıcak derecede oluyor ya , inşallah öyledir . Fıstık'ım Ben doktoruma zor ulaşıyorum Sen whatsapptan yazışıyosun kıskandım şimdi :KK70:

aynenn bende bu mantıktayım cnm rabbım hepımızın nıyetını bılıorbende cxoook bılıorum bası kapalı 5 vakıt namazlı ama gıybet dedıkodu ıftıra fıtne fıcur doluuu rabbım onlardan uzak tutsun evet bende tesetturluyum ama 4 4luk degılım namazımıda kılamıorum rabbım kılmayı nasıp etsın hepımıze ınsallah gunahlarımızıda afolsun ınsalahh :KK50:

şimdi başı açık ya da kapalı die nitelendirmenin manası yok.herkes dedikodu yapıyor maalesef.kadınların en büyük zaafıdır bu.bir kadın 5 vakit namazını kılar kocasının gönlünü hoş eder ve çenesini tutarsa cennete istediği kapıdan girer diyor bir hadiste... düşünün bu dünyadaki en büyk imtihanlarmızdan bir tanesi... namaz kıldıgı halde gıybet edilmesi hoş değil ama en azından şeytana uymayıp namaz kılıyorlar değilmi? kapalı ya da açık diye ayırt etmiyorum ben.ben kapalı bir insanım mesela bende ister istemez gıybete düşebiliyorum.benim ne açık arkadaşlarım var ama namazlarını kılıyorlar.kalıplaşmış düşüncelerden sıyrılmalı insanları sevmeli bence...

Yok sen yengenle dalga geçmişsin, senin nasıl doğum yapacağını allah bilir... Benim bir arkadaşımda normal doğum yapacam diyip duruyor sezaryeni beğenmiyordu, ama çocuk 4 kilo olunca mecbur sezeryana aldılar, onun için dedim....

Ben yengemle neden dalga geçeyim ki , Canımmm o benim.. Allah herkese öyle kolay doğum nasip etsin inşallahh tek dileğim bu.. hiçbirşey anlamadan normal doğum yaptı, Bence sen yanlış anladın beni :)

[sıze=3]hihihihihi aklıma bugün geldii kız kocamı kıskanırım öyle bir halt yese valla karnım burnumda olsa bende ıyı bır sopa yerr hatta ona cın ıskencesı bıle yapanılırım bosamam ama bosamak onun ıcın kurutlus olur hihiihihi kendımı fena hısettım bu sıra bırde kuzenler öfılan sureklı kocanı ıhmal etme cok kılo alma zaten tombulsun bak kocna baskalaırna gozu kayar falan dıyolar psıkoljımı bozdular bende bılınc altı olmus ama bugun aklıma dovme geldı :KK28: Ole bısey yapamaz gorukur :KK47:bu ınsanlar ne acımasız bu kız hamıle kafasına takar demıyolar dıyorlarda dıyorlar[/sıze]

kıyamam sana ben :) kocana güvenmiyor musun sen yoksa? ben çok güveniyorum ona da diyorum bu güvenimi sarsarsan ben de seni sarsarım diye. Diyorum ama kocam sağolsun senden başkasına gözüm bile kaymaz diyo. Rabbim eşlerimizi de bizi de kötü insanlardan korusun. Ama yapacak olursa bence de boşama döv :)

X